ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interview DV2015 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #891  
Staro 26.07.2015, 08:24
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
ja znam iz vlastitog iskustva da su meni tražili dokaz o financijskim sredstvima. Pisao sam o tome na svome blogu. Kada mi je bio zakazan intervju, stigao mi je e-mail iz ambasade i tu su lijepo naveli da od potrebnih dokumenata moram između ostalog donijeti i dokaz da imam novčana sredstva, što bi bilo oko 10.000 € za jednu osobu. Nisam do sada čuo da se to traži u BiH i zemljama u komšiluku ali u nekim zapadnim zemljama to je standard. Ja nisam bio izuzetak, nego ova ambasada to traži od svih.
I znaci ti si nosio izvod sa racuna banke? I da li si imao uopste sa im prikazes da imas 10.000$ po osobi? Necerovatno da ovde u srbiji bukvalno niko nije nosio ni izvod sa racuna, niti I134 i niko nije imao problema.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
  #892  
Staro 26.07.2015, 11:47
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Ne brini. Nece ti to traziti tu u Srbiji. Nisu nikome do sada pa nece ni tebi
  #893  
Staro 29.07.2015, 21:28
nikola_g nikola_g je offline
Član
 
Datum prijave: 30.05.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ljupcho Prikaz poruke
Nikola bi te zamolil da mi objasnis za i-134 kako go dobi od amerika po mail ili po posta go pratija orginalot i dali bese zaveren na notar vo amerika fala odnapred

Ljupco izvini sto docnam so odgovorot duri sega go vidov....
Formularot mi go pratija po posta kako preporaceno i stigna za nekade okolu 2 nedeli. Dokumentot bese original i zaveren na notar no mislam deka nema potreba da se zaveruva. Vo ambasadata mi pobaraa i potvrda za platen danok i taksa
  #894  
Staro 30.07.2015, 09:33
adojaro adojaro je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.04.2015
US lokacija: AkoBogDA Jacksonville, Florida
YU lokacija: BiH
Poruke: 45
Nepromenjeno

Ima li jos neko osim johnywalker da je ove godine bio u Sarajevu na interviju?
Da li su trazeni i njima dokazi o finansijskim sredstvima?
  #895  
Staro 31.07.2015, 03:34
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik adojaro Prikaz poruke
Ima li jos neko osim johnywalker da je ove godine bio u Sarajevu na interviju?
Da li su trazeni i njima dokazi o finansijskim sredstvima?
Pogrijesio si. Ja niti sam bio niti sam ikada rekao da sam bio u Sarajevu u ambasadi nego samo da sam iz BiH. U Sarajevu ne traze dokaze o financijakim sredstvima isto kao sto ne traze ni u Hevatakoj i Srbiji. Ne brini.
  #896  
Staro 31.07.2015, 13:42
mibim2016's Avatar
mibim2016 mibim2016 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.07.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Centralna srbija
Poruke: 32
Pošalji Skype™ poruku korisniku mibim2016
Nepromenjeno

Dragi prijatelji,izvucen sam za dv2016 i vec sam poslao ds260 u kom sam pored sebe naveo suprugu i cerkicu. Citajuci forume primetio sam da je najcesci problem dokazivanje braka sklopljenog pred intervju. Ja nazalist imam problem da se supruga predomislila i da me najverovatnije ceka razvod braka. Da li je neko imao slican problem? Da li treba da otkljucavam ds i obrisem nju i dete ili da ostavim kako jeste i cekam sam intervju i onda u ambasadi obrazlozim celokupnu situaciju?
  #897  
Staro 31.07.2015, 14:33
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

auu ovo je bas tuzno cuti...ja bih trazio otkljucavanje i skinuo ih sa liste ali ako su vec poslali ambasadi onda bi morao da objasnjavas sta je bilo
  #898  
Staro 31.07.2015, 18:35
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mibim2016 Prikaz poruke
Dragi prijatelji,izvucen sam za dv2016 i vec sam poslao ds260 u kom sam pored sebe naveo suprugu i cerkicu. Citajuci forume primetio sam da je najcesci problem dokazivanje braka sklopljenog pred intervju. Ja nazalist imam problem da se supruga predomislila i da me najverovatnije ceka razvod braka. Da li je neko imao slican problem? Da li treba da otkljucavam ds i obrisem nju i dete ili da ostavim kako jeste i cekam sam intervju i onda u ambasadi obrazlozim celokupnu situaciju?
Takodje mislim da je ovo tuzno ali Boze moj...desava se....a jel se predomislila oko toga da li ce da putuje sa tobom ili je stvarno neki problem pa hoce razvod?
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
  #899  
Staro 01.08.2015, 08:00
mibim2016's Avatar
mibim2016 mibim2016 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.07.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Centralna srbija
Poruke: 32
Pošalji Skype™ poruku korisniku mibim2016
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grabovac84 Prikaz poruke
Takodje mislim da je ovo tuzno ali Boze moj...desava se....a jel se predomislila oko toga da li ce da putuje sa tobom ili je stvarno neki problem pa hoce razvod?
Dobila je ponudu za napredovanje u firmi koja po meni i nije bas u najboljoj situaciji. Ja radim u drzavnoj firmi i ne razmisljam o tome da odustanem od lutrije. Pokusava da me ubedi da nam nista ne fali ni ovde,i da ako ja odem nas brak nece imati nikakvog smisla,sa cime se slazem. Ja sam 3 puta bio na w&t u americi a ona nije videla dalje od Grcke. I to je to ukratko.
  #900  
Staro 01.08.2015, 14:09
GreenM's Avatar
GreenM GreenM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Florida
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dado76 Prikaz poruke
Mada ovo vjerovatno negdje ima , moze li mi reci neko da li trebam prevoditi diplome i potvrde o nekaznjavanju i sluzenju vojske za interw u Sarajevu?

na web straici travel.state .org pise da se ne treba prevoditi ali na stranici ambasade da treba...
ima li neko iskustvo da podijeli?


Unaprijed hvala
Treba da prevedeš samo najvišu diplomu koju imaš (fakultet ili srednja škola), svi ostali papiri ne treba da se prevode. Takođe ti savjetujem da poneseš original diplome na razgovor, jer je meni službenica pravila mali problem oko toga što sam donijela samo ovjerenu kopiju Na kraju je sve ispalo kako treba, konzul nije tražio original, ali eto, da izbjegneš sekiraciju i neugodnosti... Srećno!
__________________
01.05.2014. - izvučena, CN 34***
19.05.2014. - DS260
18.06.2015. - ljekarski, lokacija: Sarajevo
02.07.2015. - VIZA ODOBRENA

Lokacija u USA: Sarasota, Florida
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2015 dobitnici koji ste broj sombrero Vaša strana 611 24.08.2015 09:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.