ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.10.2010, 23:59
businessmanhr's Avatar
businessmanhr businessmanhr je offline
Član
 
Datum prijave: 23.10.2010
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Rijeka, HR
Poruke: 6
Nepromenjeno Kazne u prometu i ostale

Molio bih da me forumasi sa iskustvom informiraju o tome kolike su kazne za prometne prekrsaje (prekoracenje brzine, voznja bez pojasa, krivo parkiranje,...) i kakvi su policajci prema strancima u odnosu na amerikance (tu rodene i one koji su pozelenili) ?
Imaju li tolerancije kao i u HR ili sutis i platis ?
Mozes li ostati bez vozacke dozvole ili mozda i zavrsiti u zatvoru ?

Tek toliko da se zna, da ne bi isplao da inace i kod nas divljam po cestama, u gradu sam uzoran vozac koji se drzi propisa, ali na otvorenoj cesti volim malo stisnuti gas, pa zelim znati koliko cu oprezan morati biti u SAD-u. :;D:

Npr. u svicarskoj nema zezanja sa brzom voznjom i kazne su vrlo visoke, dok se po njemackoj po autoputevima skoro svugdje moze voziti koliko hoces jer nema ogranicenja, vec samo preporucena brzina. U engleskoj vozim vrlo kulturno, ali ne samo zbog velikih kazna, vec i zbog toga sto se vozis sa suprotne strane ceste. :obrva:

Hvala unaprijed na pomoci !

Pozdrav iz HR i veselim se skorom polasku za SAD-e, no ne putem lutrije, vec putem otvaranja tvrtke i pokretanja proizvodnje.
Ako netko zna jednostavniji put za dobivanje ZK od lutrije ili onoga sto su meni preporucili (ulog od 10.000.000 EUR i zaposljavanje minimalno 10 amerikanaca i jos hrpa papira), svaki je prijedlog dobrodosao. :;D:

Pozdrav svima !
  #2  
Staro 26.10.2010, 01:22
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Znakovi su pored puta - sve sto treba da radis je da ih postujes. Kao sto si i sam napisao - ne dolazis ovde da divljas po putevima i da krsis zakon, zar ne? :nene: Ako se po jutru dan poznaje, a ljudi najbolje procenjuju po pitanjima koje postavljaju - razmisli dobro da li je USA dobar izbor za tebe. Nemoj pogresno da me shvatis, ali prilicno je siptomaticno da pre nego sto si i stigao ovde, pitas koliko je policija labava. Ovde ljudi voze decu u kolima, trudnice voze jer rade skoro do porodjaja - "stiskanje" gasa nikad nije dobra ideja ako je prekoracenje brzine ili riskantna voznja u pitanju.

Odakle ti taj podatak za 10 miliona evra? Ja koliko se secam, napisah milion dolara na nekoj od tema...
  #3  
Staro 26.10.2010, 02:30
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Uistinu je žalosno koliko malo, u prometu, razmišljamo o strahotama koje ta naša nepromišljenost može prouzročiti. Kolika je kazna u Švicarskoj, SAD-u, Njemačkoj ili Hrvatskoj - pa zar je to odrednica prema kojoj ćemo se ponašati na cesti?
Ako u Njemačkoj nema zakonskih ograničenja (na autoputu) zar to znači da možemo voziti kako hoćemo??
Stvarno, izjave poput:
[QUOTE]u gradu sam uzoran vozac koji se drzi propisa, ali na otvorenoj cesti volim malo stisnuti gas, pa zelim znati koliko cu oprezan morati biti u SAD-u. [/QUOTE]

Ubiju me u pojam i zlo mi je od njih!

Znači, u Hrvatskoj, Srbiji, Bosni, Njemačkoj ...ili bilo kojoj drugoj državi - mogu voziti kako hoću (jer mi, eto, to zakoni dopuštaju), a to što će, zbog takvog mog razmišljanja, jedno dijete ili neka osoba izgubiti život, - o tome ću razmišljati - kada???? kad se dogodi???
Znači, u Švicarskoji neću gaziti djecu jer su tamo kazne velike, a kakve su kazne u SAD-u, čisto da vidim da li mogu gaziti djecu ili ne ?
Zastrašujuće razmišljanje koje je, nažalost, uobičajeno na našem balkanskom prostoru!
__________________
Prijava (supruga i ja) 7.10.2010. - prvi puta
01.05.2011. - ništa
15.07.2011. - ništa
Prijava (supruga i ja) 02.11.2011. - drugi puta
  #4  
Staro 26.10.2010, 05:15
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Ne da pojam "preporucena brzina" ne postoji nego je ogranicenje po autoputevima u blizini vecih gradova 55 milja na sat - sto mu dodje 90km/h. Prosto ne pomisljaj da divljas jer je policija u USA neumoljiva i nesto nisam primetio da neko preterano prekoracuje brzinu.

Policije, bar u Chicagoland-u ima na svakom koraku. Ja dnevno predjem po 150 km i u najmanju ruku ih sretnem 3x dnevno. Za autoputeve (Interstates) je zaduzena "State Police" i sa njima nikako nema sale. Da te ne lazem, ne znam koliko kostaju kazne i cisto sumnjam da su naivne. Ne pomisljas da ih podmitis jer se za to odlazi u zatvor automatski (ne racunaj da ce neko ovde kockati drzavni posao sa svim benefitima za neki sitni mito). Svi prekrsaji idu na vozacku istoriju ("driving record") pa ti ni sa te strane ne ide u prilog da redjas kazne... Doduse, u Cikagu postoji i mogucnost da ako izmiris kaznu u nekom roku da ti to ne stavljaju na record mada tu nisam upoznat sa kompletnom problematikom. Znam da sam pre neki dan platio kaznu od $25 zbog koriscenja mobilnog telefona u zoni radova na putu i to je jos ekstra povoljno jer tako nesto u proseku kosta oko $120 (imam neki utisak da je dok je pisao tu kaznu proveravao moj "record" pa posto nisam imao prethodnih kazni dobio sam popust) :grin:

Isto tako, losa vozacka istorija moze zestoko da te kosta kad stigne na red placanje osiguranja za automobil. Kako osiguravajuce kuce imaju pristup vozackoj istoriji, mesecna rata za osiguranje raste u zavisnosti od kolicine kazni koju "popijes".

Sume sumarum, sto bi Ameri rekli, a odnosi se otprilike na sve zive sfere zivota, "KEEP YOUR RECORD CLEEN" :;D:
  #5  
Staro 26.10.2010, 08:54
businessmanhr's Avatar
businessmanhr businessmanhr je offline
Član
 
Datum prijave: 23.10.2010
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Rijeka, HR
Poruke: 6
Nepromenjeno

Magelan, puno hvala na odgovoru !

Vuvuzeli i Zani, takoder hvala za odgovor, iako to nije ono sto sam pitao, vec ste krenule pametovati, ali svatko ima pravo na svoje misljenje.

Tek toliko da se zna da nemam niti jedan kazneni bod, da nisam nikada do sada imao problema sa policijom i uvijek se u stranoj drzavi drzim propisa i ogranicenja.

Rijeci poput "gazenja djece" koje ste meni uputile, doista nisu OK, jer me niti ne poznajete niti ste kompetentne da sudite nekome o voznji, jer se svatkome, pa i Vama moze dogoditi da uz silnu paznju u prometu nekoga zgazite, jer cim sjednes u auto, "glava ti je u torbi".

Ja godisnje prijedem po Europi i balkanskim zemljama debelo preko 100.000 km i u svojih 12 godina iskustva, hvala Bogu, jos do sada nisam imao niti jednu prometnu nesrecu, stoga i to govori u prilog tome koliko "divljam po cestama".

Hvala jos jednom na vasim odgovorima !

Lijep pozdrav, Businessmanhr
  #6  
Staro 26.10.2010, 09:49
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=Vuvuzela;19160]Uistinu je žalosno koliko malo, u prometu, razmišljamo o strahotama koje ta naša nepromišljenost može prouzročiti. Kolika je kazna u Švicarskoj, SAD-u, Njemačkoj ili Hrvatskoj - pa zar je to odrednica prema kojoj ćemo se ponašati na cesti?
Ako u Njemačkoj nema zakonskih ograničenja (na autoputu) zar to znači da možemo voziti kako hoćemo??
Stvarno, izjave poput:


Ubiju me u pojam i zlo mi je od njih!

Znači, u Hrvatskoj, Srbiji, Bosni, Njemačkoj ...ili bilo kojoj drugoj državi - mogu voziti kako hoću (jer mi, eto, to zakoni dopuštaju), a to što će, zbog takvog mog razmišljanja, jedno dijete ili neka osoba izgubiti život, - o tome ću razmišljati - kada???? kad se dogodi???
Znači, u Švicarskoji neću gaziti djecu jer su tamo kazne velike, a kakve su kazne u SAD-u, čisto da vidim da li mogu gaziti djecu ili ne ?
Zastrašujuće razmišljanje koje je, nažalost, uobičajeno na našem balkanskom prostoru![/QUOTE]

Vuvuzela, pa nemoj i ti brate...? Pa nije covek rekao da sanja da postane serijski ubica i da skuplja mrtvu decu po putevima, samo je rekao da ponekad na otvorenom autoputu voli da oseti brzinu, i pita se koje su konsekvence toga ako ga uhvate? Nema pomena o masovnom ubijanju dece u kolicima i trudnih zena i sta ti ja znam vec koga...Pa dajte ljudi, na ovom forumu ko da se jedva ceka da neko kaze nesto sto nije 250% uredu i onda ide ono, juhu, akcija, ko je bolji i humaniji, posteniji, sta ja znam..."hajde da ga razapnemo, evo zabave..."??!
Svi odjednom postali andjeli, i ne smes vise ni pravopisnu gresku da napravis, a kamoli da pitas tako nesto? Dajte, opustite se malo....Pa nije ovo ni preki sud, ni crkva....FORUM, pricamo, razmenjujemo ideje, misljenja, strahove....druzimo se!
__________________
Score
  #7  
Staro 26.10.2010, 11:22
AntaresNS's Avatar
AntaresNS AntaresNS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Somewhere in CA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 67
Nepromenjeno

Slazem se sa Score-om! Pa covek je samo pitao da bi znao sta ga ceka u USA i koliko su rigorozni sto se saobracaja tice. Ja mislim da mu je pitanje na mestu i da to interesuje jos mnoge forumase. Nije covek ni spomenuo ubijanje dece, zena i sl. i stvarno ne razumem zasto ga odmah napadate! Dajte ljudi opustite se malo!
__________________
2013. is my lucky year
  #8  
Staro 26.10.2010, 14:15
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Ispričavam se Businessmanhr-u na možda pregrubom odgovoru, ali razmišljanje da visina kazne određuje kako ću se ponašati u prometu za mene je potpuno neprihvatljivo i to me bocnulo u oko. Sigurnost (naša i drugih) je ta koja mora uvjetovati naše ponašanje i to je jedino ispravno.
No, da ne polemiziramo nepotrebno ispričavam se još jednom!

[QUOTE]Vuvuzela, pa nemoj i ti brate...? [/QUOTE]

jbg Score, osjetljiv sam po tom pitanju - ko i ti na vakcine!!:grin:
__________________
Prijava (supruga i ja) 7.10.2010. - prvi puta
01.05.2011. - ništa
15.07.2011. - ništa
Prijava (supruga i ja) 02.11.2011. - drugi puta
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kazne i prekrsaji kaneolopa Vaša strana 2 25.08.2010 17:28
Pitanja za programere.. i ostale :) nikolar Stare teme 8 25.06.2009 16:22

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.