ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 05.11.2008, 16:59
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno razbijanje nostalgije (soba za plakanje)

Ovu temu sam ja pokrenuo zbog ljude koji odlaze u potpuno novom svetu u nameri da im svi zajedno pruzimo podrsku.Slobodno pisite sta vam je na srcu jer potpuno znam kakav je feeling.

Ujedno cu vam ispricati jednu pricu o coveku iz Zajecara koji je dobio GC na lutriji kao i vecina ljudi ovde.Neznam licno tog coveka ali su mi moji pricali o njemu i oni ga znaju ,on je dobitnik na DV2002 kad je i otisao za Ameriku konkretno u Chicagu,engleski mu je bio slab ali je ipak nasao neki posao. Supruga njegova je takodje bila slaba sa engleskim jezikom i dosta se mucila za posao, kad ga je na kraju i nekako nasla. Ali dolaze i prvi problemi nakon 6 meseci rada njegova supruga dobije otkaz u firmi kao visak radne snage gde ona vise gubi svaku nadu, naravno sve to pospesuje nostalgija jer se te dve stvari slazu kao kafa i cigareta, auuuu najbolji drugovi nostalgija & otkaz te ona pocinje da zvoca nad glavom svom muzu "ja sam tebi lepo pricala,stacemo mi po belom svetu kad nismo kadri za nista ostavili smo kucu i dosli ovde da se ispastamo"TO SU OPASNE SITUACIJE nemoj da se lepse polovine uvrede kad kazem "pocinje da zvoca" ja to tako zovem ,a moja je isto takva ,svaka cast izuzecima naravno , zena ima u sebi taj fenomen nadmoci kada ti uliva nesto u glavi i ti onako kao opijen donosis odluke preko tog fenomena za koje se kasnije kajes ,ali je kasno.I tako ti zajecarac se preracuna i svede stanje da on napravi ustedjevinu od 300$ kad sve troskove isplaca ili ti oduzme , i kaze ovako "je..em ti ja sve ovo ja cu i u Zajecar vise da zaradim i + sedim kod moje kuce" to se zove ZIVOTNA GRESKA .Naravno on je tamo obelodanio sa godinu ipo boravka .Vratio se 2004 uzivao u Zajecaru 3 godine kad je ponovo konkurisao za DV2008 nemam informaciju da li je dobio a da je konkurisao znam jer odrzava jos uvek calls sa nekim ljudima iz Chicaga.Znaci nekom treba mnogo da shvati neke stvari ,dok je nekom potrebno samo malo.I daj boze da svi odavde shvate ovo onog trenutka kad slete na tlo Amerike.

Sto rece V777 da ne davim mnogo ispricacu vam sad moju pricu, ali kad sam hteo da budem blizi malo kuci i otisao familiare za Paris.I resih ja da opstanem u Parisu radio na crno ziveli smo u stanu sa drugarom i njegovom porodicom 4 meseca ilegala naravno uz dozu muvanja za sezur cartu ili boravno radna dozvola,nisam znao kao i sad sto neznam 100 reci francuskog ali smo radili spustene plafone, sto se u Americi kaze drywall sa ovim drugarom on ima svoju SZR firmicu i to sljaka.Trazili smo stan jedno 2 meseca konstantno vise se nemoze izdrzati ,svakog gosta za 3 dana dosta jel, otisli smo kod nekih nasih starih Parizana koji rentaju stan to je bila supa sa uradjenim plocicama od 15m² cena je bila 350eura mesec kupatilo kad sednes na WC solji nemozes da zatvoris klizeca vrate jer te udaraju u noge vire ti kolena u sobi dok kakis blagi uzas, vec me vata nervoza i tako nakon duge i mukotrpne potraznje stana ja donosim odluku.
Secam se bio je vetar, ovom drugaru je bio zeni rodjen dan, mi smo izasli napolje jer dolaze im gosti a stan je stan mali 35m² ogladneli smo ,dete u kolicima 1,5 godina,otisli smo u obliznjoj prodavnici i kupili hleba i neke salame i mali je voleo kackavalj napravili sendvic i otisli u nekom parku, hladan vetar je sibao ,a mi smo jeli one sendvice sa salamom ,oteo je malom vetar jednu kesu iz ruku ,secam se kao da je bilo juce,ja kazem ovako "pa neces vise imas kucu na 3 sprata a ti si doso ovde da se muvas po supama"
rezervisem karte odmah sutra avion i pravac Paracin Konkretno sad se zbog Francuske ne kajem jer ipak sam bio ilegalno ,neznam jezik,nisam imao stan.
To se zove muka i ko preko ovoga predje taj je definitivno pobedio
Ipak su meni svi u Americi i ja cu se drzati Amerike ovo sigurno nebih dozvolio da mi se ponovi ovakva situacija

Zato ovu temu koristite u trenucima kad osetite da vam treba dusevni mir
Sad cu i ja jos malo u moj Chicago dok prodje zima i idemo u nove pobede.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.