ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.03.2011, 21:12
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno Veterinari i zdravstveno osiguranje kućnih ljubimaca u SAD

Ok, [URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=634"]došli smo u SAD sa svojim kućnim ljubimcem[/URL], sada je red da se nastavi redovno odlaženje kod veterinara kao i eventrualno da se uzme polisa osiguranja da bi se predupredili veliki troškovi u slučaju bolesti ili povrede.

Mi smo baš pre neki dan vodili mačora na redovnu vakcinaciju na besnilo i ostale bolesti kao i na osnovni pregled.

Posle dosta istraživanja gde ga voditi odlučili smo se za veterinara koji nam je relativno blizu, koji je imao dosta pozitivnih komentara i bio je jedan od jeftinijih.

Iako bih dali sve za našeg mačora, mislili smo da nema potreba da dajemo po $100-200 samo zbog vakcinacije. Da je u pitanju neka povreda ili bolest, onda bih tražili po drugačijim kriterijumima veterinara.

Jedina mana veterinara je što je malo gužva (jer je jeftiniji), mada to je kod nas u Beogradu stalno, tako da nama ovde nije bilo ništa čudno. Kada smo došli bilo je dosta pasa u čekaonici, pa sam ja sa svojim mačorom čekao u kolima dok nas nisu prozvali.

Inače ovde je super jer imate klinike i veterinare koji su samo za mačke, ovaj naš je bio za sve.

Veterinaraka je bila vrlo ljubazna, posvetila nam je dovoljno vremena i pažnje iako je bila gužva. Pogotovo što smo došli iz druge zemlje sa dokumentacijom koja im nije baš poznata, itd...

U svakom slučaju mačor je pregledan, dobio je dve vakcine (protiv besnila (rabies) i koktel vakcina protiv leukemije i još neke dve bolesti), takođe su mu dali pasticu da proguta za eventualne gliste (dewormer) ako ima i još jednu dozu nama da mu damo sami za 10 dana opet.

U Srbiji se npr ta pastica daje samo prvi put a posle ako se pojave, ali ovde se daje godišnje.

Pregled + dve vakcine + pastica = $44

Izašli su nam u susret i izlupali pečate u njegov srpski pasoš, mačor je dobio tag koji inače oni nose oko vrata, ali naš mačor nema ogrlicu jer je kućna mačka, tako da će to da bude u fioci :) Takođe dobili smo potvrdu o vakcinaciji.

To je to što se tiče našeg iskustva, bilo je brzo, profesionalno i prijatno.


Ono što me interesuje i nemam puno informacija je uzimanje polise osiguranja za ljubimca. U slučaju neke povrede i bolesti troškovi mogu da bude ogromni, po nekoliko hiljada dolara pa čak i mnogo viši. Na internetu se može naći dosta njih, ali bih voleo da čujem lična iskustva. Kod koga ste uzeli, koliko košta mesečno, šta pokriva, do koliko para, itd ...

Hvala
  #2  
Staro 01.04.2011, 20:32
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

Pogledaj Banfield kliniku - mislim da se nalaze u svakoj Petsmart prodavnici.

Mi imamo OWP Basic plus active prevention i za nase dvije micane nas dodje oko $50 mjesecno. Imaju 2x godisnje besplatan kompletan pregled (musko-skeletalni, temperatura, krv, urin, fecal) plus jos jednom godisnje ciscenje zuba (kamenac) pod anestezijom. Vakcine su besplatne ako ih veterinar naruci, mozda sam samo platila onu veterinarsku markicu za bjesnilo koju kasnije samo zaljepimo na papir jer su nase kucne macke.

Kad god hoces mozes zakazati besplatan pregled mimo ova dva godisnje - sto mi ne radimo jer stvarno nema potrebe.

Ovo NIJE osiguranje, vec nacin preventive kako ne bi doslo do bolesti. U slucaju kakve nezgode, teze bolesti ljubimca dobiva se popust oko 30-40% na cijene.


[url]http://www.banfield.net/optimum-wellness-plans-cats[/url]
  #3  
Staro 10.04.2011, 19:25
katarina katarina je offline
Član
 
Datum prijave: 16.01.2011
Poruke: 25
Nepromenjeno

Kako putuje kucni ljubimac u mom slucaju manji pas.Sta treba uraditi pre rezervisanja karte, i kako je to uopste sa kucnim ljubimcima ako mozete pisite,putujem u septembru i jako me zanima.
  #4  
Staro 10.04.2011, 22:46
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

[IMG]http://photos.joyandjon.com/d/530-2/Cat_Carrier.gif[/IMG]
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
  #5  
Staro 24.04.2011, 20:58
katarina katarina je offline
Član
 
Datum prijave: 16.01.2011
Poruke: 25
Nepromenjeno

Molim vas ako nije problem neka mi neko napise kako ide sve sa kucnim ljubimcem.Nije mi najasnije oko najave leta, i mogu li da imam problem oko iznajmljivanja stana, ako imam psa.
  #6  
Staro 24.04.2011, 21:18
srboljub89's Avatar
srboljub89 srboljub89 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.07.2009
US lokacija: Vidjecemo. :)
YU lokacija: Bijeljina, RS
Poruke: 84
Nepromenjeno

[QUOTE=katarina;22283]Molim vas ako nije problem neka mi neko napise kako ide sve sa kucnim ljubimcem.Nije mi najasnije oko najave leta, i mogu li da imam problem oko iznajmljivanja stana, ako imam psa.[/QUOTE]

Ti stvarno hoces da nerviras neke na ovome forumu. Koristi pretragu i sve odgovore ces naci.
Evo malo pomoci oko tvog "problema".
[url]http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=14093&postcount=3[/url]
__________________
05-Oct-14 / Prijava 1. put. NOT SELECTED
  #7  
Staro 25.04.2011, 02:33
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=katarina;22283]Molim vas ako nije problem neka mi neko napise kako ide sve sa kucnim ljubimcem.Nije mi najasnije oko najave leta, i mogu li da imam problem oko iznajmljivanja stana, ako imam psa.[/QUOTE]

Ne znam za avion, ali sto se tice izdavanja stana....75% stanova ne prihvata kucne ljubimce, 10% "mozes se dogovoriti" (to znaci da ces da doplatis), a 15% ne mari.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #8  
Staro 28.04.2011, 01:06
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;22297]Ne znam za avion, ali sto se tice izdavanja stana....75% stanova ne prihvata kucne ljubimce, 10% "mozes se dogovoriti" (to znaci da ces da doplatis), a 15% ne mari.[/QUOTE]

I obicno traze dodatni, "pet" depozit. Na svakom listingu na apartments.com i slicnim sajtovima pise da li primaju ljubimce, i koje...
__________________
U Americi od 19.03.2009.
  #9  
Staro 28.04.2011, 03:56
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=katarina;22283]Molim vas ako nije problem neka mi neko napise kako ide sve sa kucnim ljubimcem.Nije mi najasnije oko najave leta, i mogu li da imam problem oko iznajmljivanja stana, ako imam psa.[/QUOTE]

A šta ti nije jasno oko najave leta? Ja sam objasnio sve u sitna crevca na ovoj temi.

Što se tiče problema oko iznajmljivanja. Nema problema, sve je ovde jasno i precizno.

Postoje stanovi u kojima je dozvoljeno imati ljubimca i one gde nije. Tamo gde je dozvoljeno tačno se zna koji su uslovi.

Ovo su ti najčešći:

- Dozvoljene su samo mačke
- Dozvoljeni su psi i mačke
- Dozvoljeni su psi, osim nekih rasa (uglavnom veliki psi, pitbulovi, itd...)
- Dozvoljeni su ljubimci do određene težine ili brojčano ili oba (uglavnom do 2)

Uglavnom se traži depozit za ljubimce, negde se ne refundira negde se refundira pri iseljenju.

Po mom iskustvu 75% stanova dozvoljava ljubimce sa nekim od gore uslova. Ovde skoro svako ima ljubimca, tako da bi bilo baš zajebano da smo 25% stanova ih dozvoljava :)
  #10  
Staro 28.04.2011, 06:10
Orange Orange je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
US lokacija: California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 105
Nepromenjeno

Koliko ja vidim Amerikanci jako vole zivotinje i vode racuna o njima (i o prirodi uopste), nema pasa lutalica (doduse covek lutalica postoji ali to je vec druga prica...) i cak i tamo gde su manji kompleksi zgrada napravljena su lepa ogradjena igralista za ljubimce. I koliko sam uspela da primetim u vecini zgrada (cak i kod privatnika koji iznajmljuju deo kuce) je dozvoljeno njihovo drzanje, jedino sto se daje depozit (koji ne vracaju svi) i na nekim mestima se placa i za njih mesecno iznajmljivanje stana npr. cat rent $20.00, dog rent $40. U svakom slucaju sve ove informacije se ili nalaze na sajtu firme koja izdaje stanove ili treba nazvati za info...
 

Tags
ljubimci, mačke, osiguranje, psi, veterinar

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zdravstveno osiguranje Veronika Vodič za emigrante 372 22.05.2018 06:08
Zdravstveno osiguranje u USA orozinho Vaša strana 13 07.03.2013 21:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.