ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Intervjui - 2014 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1161  
Staro 30.06.2014, 21:12
steva27 steva27 je offline
Član
 
Datum prijave: 14.12.2013
Poruke: 29
Nepromenjeno

Aj ko je bio na lekarskom, el ste vadili neke potvrde o primljenim vakcinama? Hvala unapred
Reply With Quote
  #1162  
Staro 01.07.2014, 10:26
sonny_crockett sonny_crockett je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.04.2014
Poruke: 57
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steva27 Prikaz poruke
Aj ko je bio na lekarskom, el ste vadili neke potvrde o primljenim vakcinama? Hvala unapred
http://www.zelenalutrija.com/forum/s...&postcount=363
Reply With Quote
  #1163  
Staro 03.07.2014, 16:30
hedonist hedonist je offline
Član
 
Datum prijave: 26.06.2014
Poruke: 5
Nepromenjeno

Veliki pozdrav svim clanovima i posetiocima foruma.

Interesuje me, da li je bilo slucajeva da je neko pogresio (nenamerno) i stavio pogresnu zemlju eligibility-a a da mu je i pored te greske bio zakazan intervju?

Naime, interesuje me kakva su iskustva i sta moze da se ocekuje u tim slucajevima?

Hvala.
Reply With Quote
  #1164  
Staro 03.07.2014, 20:49
vladd015 vladd015 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.07.2014
US lokacija: Miami,Chicago,Seattle
YU lokacija: Sabac
Poruke: 7
Nepromenjeno

Kao prvo zelim da cestitam svim dobitnicima na GC lotery i zelim da postavim jedno pitanje.


Po zanimanju sam moler i nemam zavrsenu cetvorogodisnju skolu.Imam li ja uopste pravo da igram Zelenu lutriju?Hvala unapred na odgovorima i izvinjavam se ako sam promasio temu.Inace vec sam bio u USA u Majamiju i Fortlauderdale i od tada sam postao Opsednut da tako kazem zivotom u Americi.
Reply With Quote
  #1165  
Staro 03.07.2014, 23:12
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladd015 Prikaz poruke
Kao prvo zelim da cestitam svim dobitnicima na GC lotery i zelim da postavim jedno pitanje.


Po zanimanju sam moler i nemam zavrsenu cetvorogodisnju skolu.Imam li ja uopste pravo da igram Zelenu lutriju?Hvala unapred na odgovorima i izvinjavam se ako sam promasio temu.Inace vec sam bio u USA u Majamiju i Fortlauderdale i od tada sam postao Opsednut da tako kazem zivotom u Americi.
Osnovni uslov za konkurisanje za vizu ti je da imas minimalno cetvorogodisnju skolu ili trazeno zanimanje. Pretpostavljam da si zavrsio trogodisnju skolu. Ako samu pravu onda prvo moras da zavrsis neku visu skolu pa tek onda da konkurise. Ako neko ima jos koji savet neka kaze coveku.
Reply With Quote
  #1166  
Staro 04.07.2014, 05:47
SRECNIK SRECNIK je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
Poruke: 59
Nepromenjeno Cao

Lepo pise u informatoru o GC.-u. Samo je pitanje kako je rangirano zanimanje molera, trebalo bi da proveris u koju se to karegoriju svrstava to zanimanje. "U.S. immigration law and regulations require that every DV entrant must have at least a high school education or its equivalent or have two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience."
"Documentary proof of education or work experience must be presented to the consular officer at the time of the visa interview."
Reply With Quote
  #1167  
Staro 05.07.2014, 09:15
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladd015 Prikaz poruke
Kao prvo zelim da cestitam svim dobitnicima na GC lotery i zelim da postavim jedno pitanje.


Po zanimanju sam moler i nemam zavrsenu cetvorogodisnju skolu.Imam li ja uopste pravo da igram Zelenu lutriju?Hvala unapred na odgovorima i izvinjavam se ako sam promasio temu.Inace vec sam bio u USA u Majamiju i Fortlauderdale i od tada sam postao Opsednut da tako kazem zivotom u Americi.
Nažalost u slučaju da te i izvuku ti ne bi mogao dovršiti aplikaciju pošto ne zadovoljavaš tražene uvjete, jedina opcija ti je upis u višu i potom prijava.

evo ti info za tvoje zanimanje.

Summary Report for:
47-3014.00 - Helpers--Painters, Paperhangers, Plasterers, and Stucco Masons

Work Experience: If you are qualifying with work experience, you must have two years of experience in the last five years, in an occupation which, by U.S. Department of Labor definitions, requires at least two years of training or experience that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) rating of 7.0 or higher.

Title Job Zone One: Little or No Preparation Needed
Education Some of these occupations may require a high school diploma or GED certificate.
Related Experience Little or no previous work-related skill, knowledge, or experience is needed for these occupations. For example, a person can become a waiter or waitress even if he/she has never worked before.
Job Training Employees in these occupations need anywhere from a few days to a few months of training. Usually, an experienced worker could show you how to do the job.
Job Zone Examples These occupations involve following instructions and helping others. Examples include taxi drivers, amusement and recreation attendants, counter and rental clerks, construction laborers, continuous mining machine operators, and waiters/waitresses.
SVP Range (Below 4.0)
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #1168  
Staro 05.07.2014, 12:29
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
Nažalost u slučaju da te i izvuku ti ne bi mogao dovršiti aplikaciju pošto ne zadovoljavaš tražene uvjete, jedina opcija ti je upis u višu i potom prijava.
Samo da te ispravim. Jedina opcija je zavrsavanje vise skole (ne samo upis) pa onda prijava.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #1169  
Staro 05.07.2014, 14:42
vladd015 vladd015 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.07.2014
US lokacija: Miami,Chicago,Seattle
YU lokacija: Sabac
Poruke: 7
Nepromenjeno

A mozete li mi molim vas reci koji Job Zone je vozac kamiona?Ili mi ostaviti link na koji bih mogao ja pogledati.Hvala unapred
Reply With Quote
  #1170  
Staro 05.07.2014, 15:29
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladd015 Prikaz poruke
A mozete li mi molim vas reci koji Job Zone je vozac kamiona?Ili mi ostaviti link na koji bih mogao ja pogledati.Hvala unapred
http://www.onetonline.org/
http://www.onetonline.org/link/summary/53-3032.00 (ovo je za Heavy and Tractor-Trailer Truck Driver) Zona je 2 , a SVP range je 4-6.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Intervjui-2012 highvoltage84 Stare teme 424 25.09.2012 20:55
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42
DV2009 - Iskustva i intervjui iz sveta landlord Stare teme 7 08.10.2008 22:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.