ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » COVID-19 u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 01.04.2020, 20:22
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Ne volim da davim, ali verovatno mnogi od vas koji sad tek citate nisu videli moje pitanje. Nosioci green card koji su dobili lay off kao posledica korone, ako apliciraju za unemployment, da li mogu imati posledice prilikom apliciranja za drzavljanstvo?
Hvala
Bilo kakav "unemployment" ne bi trebalo da napravi probleme. Unemployment je na nivou state-a, a drzavljanstvo je federalno.

https://www.google.com/search?q=%E2%...D+unemployment
https://www.google.com/search?q=unem...nt+citizenship

Takodje, nema reci "unemployment" na https://www.uscis.gov/greencard/public-charge
Reply With Quote
  #32  
Staro 02.04.2020, 01:38
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

To cak nije ni pomoc od state, jer svaki poslodavac je u obavezi da placa za radnika to osiguranje. Znaci nije dobra volja drzave vec je sve to placeno za konkretno tu situaciju.

Sto se tice ovog jednokratnog ceka, ljudi moraju da popune taksu da bi ovi imali na osnovu cega da isplate. A za ove izmedju 150 000-200 000 zarade i preko, taj cek je za njih kikiriki, nece mnogo da se potrsu sto ga nece dobiti.
Reply With Quote
  #33  
Staro 02.04.2020, 17:30
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dovlagreeeen Prikaz poruke
Izvinjavam se ako gnjavim, ovoj info sam video i ja na IRS, evo konkretnije pitanje. Na temi USA taxes sam pitao bas pre par dana, takodje ste mi vi dali odgovor. Naime supruga i ja smo u 2019 imali samo activation trip od 10dana,uzeli SSN i vratili se. Pitao sam da li i kako da prijavljujem taxe za predhodnu godinu, pa sam iz odgovara Vas i drugih forumasa shvatio da bi trebalo bez obzira sto nisam imao prihod da ipak prijavim, i to ke ok. E sad s tim u vezi da li ce nas pogoditi i ova pomoc,sta mislite? Drugo ja sam planirao let u USA sad u maju, da namestim zivot sto se kaze, pre dolaska porodice, ali se zbog Covod19 stvar zakomplikovala, verovatno cu morati da odlozim malo put dok se ne smiri situacija. Sta mislite, kakve si sanse da dobijemo taj chek s obzirom na iznetu situaciju i cinjenicu da i nismo trenutno u USA? Hvala na svim sugestijama, misljenjima, pomozete puno definitivno. Pozdrav svima
Ja ne vidim na njihovom sajtu nista sto bi bilo odgovor na ovo pitanje.

Nisam dosla ovde preko zelene lutrije tako da ne se ne razumem u taj proces sta znaci activation trip itd... Sta znaci za status i kako oni to racunaju. To zna najbolje IRS jer ce oni regulisati te isplate.
Reply With Quote
  #34  
Staro 02.04.2020, 17:33
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
A za ove izmedju 150 000-200 000 zarade i preko, taj cek je za njih kikiriki, nece mnogo da se potrsu sto ga nece dobiti.
Sve zavisi da li su medju ovima koji su sad nezaposleni. Ti sada mozes da izgubis bilo koji posao ma koliko placen i da imas posledice vezano za to sto ti fali ta zarada.

I npr. imas prosle godine income $150K a ove godine usled COVID-19, promeni ti se nesto pa zaradis mnogo manje od toga. A zivis u istoj pretpostavljam skupoj kuci i imas iste te racune kao i prosle godine.

Svakog ovo pogadja, nekog manje nekog vise. Ali najvise definitvno one bolesne a nakon njih one koji su ostali bez posla.
Reply With Quote
  #35  
Staro 03.04.2020, 00:18
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Sve zavisi da li su medju ovima koji su sad nezaposleni. Ti sada mozes da izgubis bilo koji posao ma koliko placen i da imas posledice vezano za to sto ti fali ta zarada.

I npr. imas prosle godine income $150K a ove godine usled COVID-19, promeni ti se nesto pa zaradis mnogo manje od toga. A zivis u istoj pretpostavljam skupoj kuci i imas iste te racune kao i prosle godine.

Svakog ovo pogadja, nekog manje nekog vise. Ali najvise definitvno one bolesne a nakon njih one koji su ostali bez posla.

Najvise pogadja Bezosa, amazon ubija sad kolko radi a zaposleni kukaju da nemaju zastitnu opremu
Reply With Quote
  #36  
Staro 03.04.2020, 01:05
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dovlagreeeen Prikaz poruke
Izvinjavam se ako gnjavim, ovoj info sam video i ja na IRS, evo konkretnije pitanje. Na temi USA taxes sam pitao bas pre par dana, takodje ste mi vi dali odgovor. Naime supruga i ja smo u 2019 imali samo activation trip od 10dana,uzeli SSN i vratili se. Pitao sam da li i kako da prijavljujem taxe za predhodnu godinu, pa sam iz odgovara Vas i drugih forumasa shvatio da bi trebalo bez obzira sto nisam imao prihod da ipak prijavim, i to ke ok. E sad s tim u vezi da li ce nas pogoditi i ova pomoc,sta mislite? Drugo ja sam planirao let u USA sad u maju, da namestim zivot sto se kaze, pre dolaska porodice, ali se zbog Covod19 stvar zakomplikovala, verovatno cu morati da odlozim malo put dok se ne smiri situacija. Sta mislite, kakve si sanse da dobijemo taj chek s obzirom na iznetu situaciju i cinjenicu da i nismo trenutno u USA? Hvala na svim sugestijama, misljenjima, pomozete puno definitivno. Pozdrav svima
Mozda mozes i da objasnis situaciju sa "next" -> "next" na npr. Intuit-ovom TurboTax-u, pa da vidis sta ce na kraju da ispadne. Problem je sto za bilo kakvu komplikovaniju poresku uslugu treba da se plati skuplja varijanta TurboTax paketa.
Reply With Quote
  #37  
Staro 05.04.2020, 05:16
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

a sta se desava ako se razbolis od COVID-19 a nemas osiguranje?
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #38  
Staro 05.04.2020, 14:33
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dovlagreeeen Prikaz poruke
Izvinjavam se ako gnjavim, ovoj info sam video i ja na IRS, evo konkretnije pitanje. Na temi USA taxes sam pitao bas pre par dana, takodje ste mi vi dali odgovor. Naime supruga i ja smo u 2019 imali samo activation trip od 10dana,uzeli SSN i vratili se. Pitao sam da li i kako da prijavljujem taxe za predhodnu godinu, pa sam iz odgovara Vas i drugih forumasa shvatio da bi trebalo bez obzira sto nisam imao prihod da ipak prijavim, i to ke ok. E sad s tim u vezi da li ce nas pogoditi i ova pomoc,sta mislite? Drugo ja sam planirao let u USA sad u maju, da namestim zivot sto se kaze, pre dolaska porodice, ali se zbog Covod19 stvar zakomplikovala, verovatno cu morati da odlozim malo put dok se ne smiri situacija. Sta mislite, kakve si sanse da dobijemo taj chek s obzirom na iznetu situaciju i cinjenicu da i nismo trenutno u USA? Hvala na svim sugestijama, misljenjima, pomozete puno definitivno. Pozdrav svima
Za sada ne planiraju da salju cekove, vec ce iskljucivo uplacivati na racun. Nadam se da ste otvorili neki racun dok ste bili ovde. Ukoliko niste, onda ce verovatno biti nekog drugog resenja sa cekovima, kasnije tokom godine. Koliko sam ja shvatio, taj novac ce se pojaviti i kao prihod i kao kredit na taksama za 2020.g. tako da onaj ko ima pravo na to a ne dobije ga sada, dobice ga iduce godine kroz tax refund.
Da bi imao bilo kakvo pravo, moras da uradis taxe za 2019. Ako te sta muci posalji pp, mogu da ti pomognem, nije tesko.
Reply With Quote
  #39  
Staro 05.04.2020, 22:10
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 3put Prikaz poruke
a sta se desava ako se razbolis od COVID-19 a nemas osiguranje?
Dok si jos dovoljno snazan, napises testament i cekas.

Ako imas nesto da snizis temperaturu, pijes po potrebi. I cekas. Kazes ukucanima (prijateljima) da ti donose lekove iz Wllgreens-a ili CVS-a

Ako ti nakon 10 dana bude bolje, na putu si da ozdravis, ali opet moras da cekas u karantinu.

Nakon 2-3 nedelje, ako se oko tebe ne setaju osobe sa krilima, preziveo si i mozes da ides da proslavis.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #40  
Staro 05.04.2020, 23:04
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 3put Prikaz poruke
a sta se desava ako se razbolis od COVID-19 a nemas osiguranje?
To je ono najcrnje, ko zna kolko hiljada ljudi nema osiguranje nit pare za lecenje a imaju ovo .ranje

Sto se isplate tice, ko je klejmovao do 20k dobija sredinom apr kintu na racun, od 20 do 40k pocetkom maja, ovi sve preko toga kazu sep tek
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.