ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 31.12.2013, 23:19
valocean's Avatar
valocean valocean je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.12.2013
US lokacija: ATL
Poruke: 50
Nepromenjeno Upisivanje community collega

Da li je netko od vas ili znate nekoga tko je upisao community college? Koliko košta jedna godina na nekom od njih (po mogućnosti u NYC ili Atlanti)? Na netu ima hrpa informacija o upisivanju četverogodišnjih fakulteta koji su nažalost, PRESKUPI a CC nitko i ne spominje...
Reply With Quote
  #2  
Staro 31.12.2013, 23:49
tanik's Avatar
tanik tanik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.12.2008
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Potpuno neproverena informacija za Arizonu je da je godina od 3 do 7 hiljada $ ako si rezident Arizone najmanje godinu dana.
Reply With Quote
  #3  
Staro 01.01.2014, 03:29
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja imam dosta studenata koji su prvo zavrsili CC pa zatim nastavili BS. To je definitvno jeftinija opcija jer dosta njih se prilagodjava ljudima koji rade pa imaju nastavu petkom uvece i vikendom. A programi su im prilagodjeni da se priznaju prve dve godine na mnogim univerzitetima po programima koji se zovu "articulation agreement". Plus su obicno laksi ispiti na CC. Npr. ja svoje studente savetujem ako ne mogu da poloze matematiku ovde na univerzitetu da je uzmu preko leta na community college. Dobiju bolje ocene i kazu da je lakse... Pa posle prenesu ovde.
Reply With Quote
  #4  
Staro 01.01.2014, 15:31
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik valocean Prikaz poruke
Da li je netko od vas ili znate nekoga tko je upisao community college? Koliko košta jedna godina na nekom od njih (po mogućnosti u NYC ili Atlanti)? Na netu ima hrpa informacija o upisivanju četverogodišnjih fakulteta koji su nažalost, PRESKUPI a CC nitko i ne spominje...
Ja zivim na 1 milju od Middlesex County Community College, evo linka:
http://www2.middlesexcc.edu/admissio...fees.html#cost

Pre mesec dana me pustili sa posla na nekolko kurseva tamo,nije bilo lose mozda odem da uzmem jos neki sertifikat.
Reply With Quote
  #5  
Staro 01.01.2014, 16:12
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Prijatelji iz Amerike nemaju bas neko lijepo misljenje o ovim koledzima. Nije mi to najjasnije jer vecina njih ima srednju skolu. Sto se mene tice, ja bi upisao neki bez dileme kada bih bio u SAD. Na skoro svakom imaju kurseve iz IT oblasti.
Reply With Quote
  #6  
Staro 02.01.2014, 07:42
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik valocean Prikaz poruke
Da li je netko od vas ili znate nekoga tko je upisao community college? Koliko košta jedna godina na nekom od njih (po mogućnosti u NYC ili Atlanti)? Na netu ima hrpa informacija o upisivanju četverogodišnjih fakulteta koji su nažalost, PRESKUPI a CC nitko i ne spominje...

QUEENSBOROUGH COMMUNITY COLLEGE - full time studenti koji su NYC residents (imaju ID/DL kao dokaz) - $180 po kreditu. Full time se racuna 12 kredita po semsetru ili koji vise - znaci u zbiru $2.160po semestru - godisnje 3 semestra s tim sto je letnji semestar po community colleges duplo kraci.
Reply With Quote
  #7  
Staro 02.01.2014, 07:52
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Atlanta

Atlanta Technical College - "Georgia residents pay $85 per credit hour" - sto bi po semestru za full time bilo $1.020.
Reply With Quote
  #8  
Staro 02.01.2014, 08:09
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Chgo, Washington & Los Angeles

City Colleges of Chicago - $89 po kreditu

Harper College (Palatine, IL) - $108.50 po kreditu - toliko bih recimo ja placao - ovo je moj "in district" college

College of DuPage (DuPage County, Illinois) - $140 po kreditu

Northern Virginia Community College - Fairfax, VA (DC area) - 143.15 po kreditu


Santa Monica College - $46 credit hour

Po ovome, Santa Monica je bez premca bezmalo 4 puta jeftinija od ustanova istog tipa u NYC i duplo nego po Chicagoland-u i Atlanti...

Last edited by Magelan; 02.01.2014 at 08:16.
Reply With Quote
  #9  
Staro 02.01.2014, 20:55
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik minimaxus Prikaz poruke
Prijatelji iz Amerike nemaju bas neko lijepo misljenje o ovim koledzima. Nije mi to najjasnije jer vecina njih ima srednju skolu. Sto se mene tice, ja bi upisao neki bez dileme kada bih bio u SAD. Na skoro svakom imaju kurseve iz IT oblasti.
Za njih je srednja skola vrh. Nista ih ne slusaj. Gledaj svoje intrese, kako se mora, tako se radi.
Reply With Quote
  #10  
Staro 08.02.2014, 09:00
rados rados je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Imam jedno banalno pitanje šta je zapravo taj communty colleg?

Ja ga kontam kao neka viša škola kod nas ili možda grešim...

U napred zahvalan
Reply With Quote
Odgovori

Tags
adios, community college, fakultet, stipendija

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.