ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 09.02.2014, 07:05
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Jeste, tako nesto. Visa skola, studiraju je ljudi dve godine, obicno ih ima dosta u svakom vecem gradu po jedan. Samo je malo drugaciji i fleksibilniji radni dan, obicno drze nastavu uvece i prilagodjavaju se ljduima koji rade. One rade za potrebe zajednice u kojoj se nalaze (gde cega treba, npr. otvore novu fabriku pa im treba elektricara, onda ce taj program vise da upisuje i slicno). A fakulteti su ili privatni i drzavni i na njima ima koliko hoces smerova od kojih masa njih nikad nece raditi u struci jer potreba je mrsava.
Reply With Quote
  #12  
Staro 09.02.2014, 21:10
rados rados je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Jeste, tako nesto. Visa skola, studiraju je ljudi dve godine, obicno ih ima dosta u svakom vecem gradu po jedan. Samo je malo drugaciji i fleksibilniji radni dan, obicno drze nastavu uvece i prilagodjavaju se ljduima koji rade. One rade za potrebe zajednice u kojoj se nalaze (gde cega treba, npr. otvore novu fabriku pa im treba elektricara, onda ce taj program vise da upisuje i slicno). A fakulteti su ili privatni i drzavni i na njima ima koliko hoces smerova od kojih masa njih nikad nece raditi u struci jer potreba je mrsava.
A koje su šanse da ja sa faksom upišem neki master ili nešto veće? Vidim da imaš dosta iskustva sa tim, pa te molim da mi daš neke informacije

hvala
Reply With Quote
  #13  
Staro 10.02.2014, 00:30
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik rados Prikaz poruke
A koje su šanse da ja sa faksom upišem neki master ili nešto veće? Vidim da imaš dosta iskustva sa tim, pa te molim da mi daš neke informacije

hvala
Koji master, koji prosek, koji faks? KOji ti je rezultat na GRE i na TOEFL? Sta hoces da upises?
Reply With Quote
  #14  
Staro 13.02.2014, 15:41
rados rados je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Koji master, koji prosek, koji faks? KOji ti je rezultat na GRE i na TOEFL? Sta hoces da upises?
Završavam ekonomiju, neki srednji prosek... naravno da bih upisao master vezan za ekonomiju, menadžment, biznis....

neki savet?
Reply With Quote
  #15  
Staro 13.02.2014, 17:46
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Imas da polazes TOEFL i GMAT (ili GRE proveri koji ti treba za koji smer) u Beogradu. I rezultat ce ti sam reci mozes li se kvalifikovati za poslediplomske negde.

Evo ti sa univerziteta koji sam ja zavrsila, selektuj program koji bi te zanimao i videces zahteve - minimum broj poena na TOEFL za jezik i GRE ili GMAT za prijemni ispit na poslediplomske. klikni

Slicno ti je i na ostalim univerzitetima, naravno ide to gore dole, u zavisnosti od navale na program i prestiza institucije.
Reply With Quote
  #16  
Staro 14.02.2014, 08:47
rados rados je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Imas da polazes TOEFL i GMAT (ili GRE proveri koji ti treba za koji smer) u Beogradu. I rezultat ce ti sam reci mozes li se kvalifikovati za poslediplomske negde.

Evo ti sa univerziteta koji sam ja zavrsila, selektuj program koji bi te zanimao i videces zahteve - minimum broj poena na TOEFL za jezik i GRE ili GMAT za prijemni ispit na poslediplomske. klikni

Slicno ti je i na ostalim univerzitetima, naravno ide to gore dole, u zavisnosti od navale na program i prestiza institucije.
Mnogo si mi pomogo ovom informacijom, sad ću da istražujem sajt. Beskrajno hvala!
Reply With Quote
  #17  
Staro 14.02.2014, 16:46
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik rados Prikaz poruke
Mnogo si mi pomogo ovom informacijom, sad ću da istražujem sajt. Beskrajno hvala!
Radose, procitaj i ovu temu Poslediplomske studije u Americi (Graduate studies)
Reply With Quote
  #18  
Staro 14.02.2014, 17:35
rados rados je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Pun pogodak, a reci mi gde živiš ti? jel u usa? studiraš nešto? hvala veliko još jednom.

upravo sam pročitao tvoj postove na <posldiplomske studije u americi> i dobio odgovore na gore navedena pitanja

Last edited by rados; 14.02.2014 at 17:43.
Reply With Quote
  #19  
Staro 14.02.2014, 19:16
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik rados Prikaz poruke
Pun pogodak, a reci mi gde živiš ti? jel u usa? studiraš nešto? hvala veliko još jednom.

upravo sam pročitao tvoj postove na <posldiplomske studije u americi> i dobio odgovore na gore navedena pitanja
Zavrsila sam doktorat u SAD, sad sam profesor u SAD. Masinstvo je u pitanju (preciznije mehatronika, robotika i automatizacija). u Srbiji sam radila 5 godina na faksu kao asistent (FTN - NS).
Reply With Quote
  #20  
Staro 15.02.2014, 00:43
rados rados je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Zavrsila sam doktorat u SAD, sad sam profesor u SAD. Masinstvo je u pitanju (preciznije mehatronika, robotika i automatizacija). u Srbiji sam radila 5 godina na faksu kao asistent (FTN - NS).
To zaslužuje veliko poštovanje! Svaka čast!
Reply With Quote
Odgovori

Tags
adios, community college, fakultet, stipendija

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.