ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 09.05.2009, 11:53
zex's Avatar
zex zex je offline
Član
 
Datum prijave: 07.02.2009
US lokacija: New York/New Jersey
YU lokacija: Nis
Poruke: 23
Pošalji ICQ poruku korisniku zex Pošalji MSN poruku korisniku zex Pošalji Yahoo poruku korisniku zex Pošalji Skype™ poruku korisniku zex
Nepromenjeno Najstariji srpski DV lottery winner

Danas 8.5.09. sam ishao u amabasadu dok sam chekao lika da mi da viziran pasos tu je bio i jedan deka pored mene(mislim ono chovek mozda ima drzavljanstvo...) kad ono proziva ga sahlterusha i daje mu pasos i zutu kovertu i objashnjava mu sta da radi kada ode i dokle mora da ode znachi deda ima oko 75-85 leta i pali brate on za US. pozeleneo deda(ali ne od kamena u zuci )
__________________
2009EU00017xxx
2x.05.2008 - dobio prvu kovertu
06.02.2009 - stigla druga koverta
18.03.2009 - Odobrena viza
odlozeno viziranje mesec dana da bih zavrshio faks do oktobra
08.05.2009. viziran pasos
02.11.2009 Ushao u US
11.11.2009 u SRB da diplomiram
Reply With Quote
  #2  
Staro 09.05.2009, 14:43
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno

Šta će deda tamo, jbt, zbog njega neko mlad nemože da ide a kome bi to baš trebalo. Sa 80g. on neće doživeti ni da aplicira za državljanstvo .
Reply With Quote
  #3  
Staro 09.05.2009, 15:12
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Pa vjerovatno covjek aplicirao jer mu porodica zivi tamo..tj. djeca. Moj prijatelj je jedne godine isao u posjetu u USA i te godine je igrao lutriju jer je mislio ako dobije bilo bi super da tamo radi 2-3 mjeseca.. dok je tamo.. A nije mu padalo na pamet da ide i zivi tamo..

Ima raznih slucajeva...
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #4  
Staro 10.05.2009, 10:32
petar.world's Avatar
petar.world petar.world je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.04.2009
Poruke: 46
Nepromenjeno

bas me interesuje kako su mu odobrili green kartu kad tamo on vec pada na teret Social Security-ja?? zar uvjek ne pitaju u ambasadi sta planirate da radite, a opet zna li on uopste engleski (posto imam i ja dva ,,seniora,, koja bih prijavio )
Reply With Quote
  #5  
Staro 10.05.2009, 16:35
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Znanje engleskog nije uopste mut za ucestvovanje na lutriji.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #6  
Staro 10.05.2009, 20:20
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Za njega neko garantuje, tako da su se Ameri obezbedili da ne trazi nikakvu pomoc od drzave. Nisu ni oni naivni.
Reply With Quote
  #7  
Staro 11.05.2009, 18:56
petar.world's Avatar
petar.world petar.world je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.04.2009
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Znanje engleskog nije uopste mut za ucestvovanje na lutriji.
pa kako ce da nadju posao i da se snadju bez engleskog? cak mislim da sam procitao negdje na forumu jedno iskustvo da su sa konzulom razgovarali na engleskom.

A za affidavit of support znam, predavao sam ga za turisticku vizu prosle godine.

Moja tetka ima oko 60 god, i ona bi se prijavila, pa pitam samo kolike bi joj bile sanse, znanje engleskog nije bas njabolje, i ima zavrsen fakultet.
Reply With Quote
  #8  
Staro 11.05.2009, 20:26
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Sanse su svima iste...ako tetka ispunjava uslove za prijavu....sto da ne.
Sto se engleskog tice, u ovom gradu zivi velika kolicina nasih ljudi, koji su vecinu zivota tu...i niti su naucili engleski, niti zele da ga nauce.
Ljudi ovde i penziju dozive, bez ijedne reci engleskog jezika.
Tako da.....engleski nije neophodan za rad u Americi.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #9  
Staro 11.05.2009, 20:47
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Uz sve sto je dreamer napisao, jos da dodam da je ipak malo vjerovatno da ce ljudi sa 60+ godina traziti posao. Uglavnom imaju nekoga u USA ko ih zove i ko je spreman da se brine za njih. I ja podrzavam tetku da se prijavi
Sto se tice razgovora sa konzulom, moj slucaj je da je razgovor bio na (losem) bosanskom, iako je konzul vidio i cuo da znam engleski.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #10  
Staro 12.05.2009, 09:36
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik petar.world Prikaz poruke
bas me interesuje kako su mu odobrili green kartu kad tamo on vec pada na teret Social Security-ja?? zar uvjek ne pitaju u ambasadi sta planirate da radite, a opet zna li on uopste engleski (posto imam i ja dva ,,seniora,, koja bih prijavio )
Mozda i nece spasti na terete drzave???? Da ide na teret drzave nebi mu ni odobrili GC. Neznamo mi kakve su njegove materijalne mogucnosti, znanje, poznanstva i da li on zna engleski ili nezna.
Tako se razmislja kod nas na Balkanu gdje je 25-30 godina gornja starosna granica za zene za kancelarijski posao a 35 za cistacicu ili kuvaricu. Ostalo...mars u smece (licno iskustvo - 47 godina starosti)
Ameri ne gledaju na godine starosti nego na sposobnost da se radi. Ovdje gdje ja radim ima amera koji su dosli (znaci prosli WOBI test i ljekarski bez problema) a stari su i do 75 godina. Cice su vesele naravi, vrijedni i stvarno da im covjek pozavidi na vitalnosti i energiji. Najstariju zenu koju sam licno upoznala je 1943 godiste i jos uvijek radi u finasijama da sve sve pusi
Ocito da je ipak sve individualno, zar ne?
Nego, prijavi ti ipak te tvoje seniore i neka u medjuvremenu odrade kurseve engleskog....svako ima svoju nafaku...mozda budu sretne ruke, a i zasto da ne? Nista ne mogu izgubiti a ako ne probaju nece ni znati da li su ikad mogli proci.

Ima i ona dobra stara izreka:
Nista gore nego kad covjek "umre" sa 30 a sahrane ga sa 80 godina starosti!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2009 Green Card Lottery srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 03.10.2007 17:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.