ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju > Agencije za prijavu

Agencije za prijavu Uputstva, procedure i utisci vezani za agencije za prijavu na lutriju

Agencije za prijavu » Cuvajte pare, manite agencije! » Bitni linkovi
Agencije za prijavu USAFIS O Lutriji Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.07.2009, 08:38
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno Cuvajte pare, manite agencije!

Ko god je pazljivo citao sve zvanicne sajtove americke vlade koji se odnose na DV lutriju, mogao je da vidi da je prijava potpuno besplatna. Takodje, izricito napominju da im se ne salju nikakve pare! Pored toga, upozoravaju da sve agencije koje nude svoje usluge u procesu aplikacije nemaju NIKAKVE veze sa samim procesom izvlacenja srecnih kandidata koji ce dobiti GC, NITI MOGU NA BILO KOJI NACIN da uticu na izvlacenje, redosled, poziciju ili bilo sta slicno. Ukoliko ste izvuceni i ispunjavate formalne uslove koji su trazeni (godine, kvalifikacija), takodje ne vidim na koji nacin bi neka agencija mogla da vam pomogne, niti sta treba da uradi preko onog sto ide po automatizmu pa da vam posalju drugu kovertu. Konacna stepenica pred dobijanje vize je intervju, on je u vasem konzularnom predstavnistvu, tu se donosi konacna odluka na osnovu papira koje podnesete i razgovora, a ne verujem da agencija salje svog advokata da vas zastupa, niti je to moguce. Prema tome, manite se corava posla i necije dobre ideje da naplacuje nesto sto je potpuno besplatno, da vam prodaje maglu za par jednostavnih operacija koje svako pismen i odlucan da uspe moze sam da obavi, a da ne pominjem da ovde, na ovom forumu, imate sve potrebne informacije sazvakane do najsitnijih detalja.
Jos jednom - manite se agencija, verujte u sebe i nadajte se najboljem. I ustedite pare, trebace vam kasnije, ako vas izvuku, viza, pregledi, karta... sve to kosta!
Reply With Quote
  #2  
Staro 02.07.2009, 15:24
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ona agencija iz izraela (USAFIS) je toliko reklamirana, da vecina ljudi misli da je to jedini nacin prijave. Njih ima gde god hoces, na svim kanalima....nekoliko razlicitih domena za web sajt itd. Ja 2-3 godine nisam prijavljivao GC jer nisam znao da je besplatno...sve sto sam nalazio (cak i preko google) su bili ovi idijoti. Tek kasnije kada sam saznao od jedne osobe da postoji besplatna varijanta i da se moze online prijaviti, zagrejao sam dupe trazeci. I pored ovog foruma, imam utisak da vecina ljudi misli i dalje da prijava nije besplatna. Takodje, postoje i neke nase agencije koje te prijavljuju i naplacuju usluge. Jedino meni nije jasno je kako je ranije USAFIS dobijao informacije da si izvucen, pre nego sto ti stigne koverta? Definitivno imaju nekog insidera u Kentucky-u.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #3  
Staro 02.07.2009, 16:19
tomosaban's Avatar
tomosaban tomosaban je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.06.2009
YU lokacija: Split, Dalmacija
Poruke: 36
Pošalji Skype™ poruku korisniku tomosaban
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ona agencija iz izraela (USAFIS) je toliko reklamirana, da vecina ljudi misli da je to jedini nacin prijave. Njih ima gde god hoces, na svim kanalima....nekoliko razlicitih domena za web sajt itd. Ja 2-3 godine nisam prijavljivao GC jer nisam znao da je besplatno...sve sto sam nalazio (cak i preko google) su bili ovi idijoti. Tek kasnije kada sam saznao od jedne osobe da postoji besplatna varijanta i da se moze online prijaviti, zagrejao sam dupe trazeci. I pored ovog foruma, imam utisak da vecina ljudi misli i dalje da prijava nije besplatna. Takodje, postoje i neke nase agencije koje te prijavljuju i naplacuju usluge. Jedino meni nije jasno je kako je ranije USAFIS dobijao informacije da si izvucen, pre nego sto ti stigne koverta? Definitivno imaju nekog insidera u Kentucky-u.
Ja sam dobio GC preko Usafisa (nisma imao pojma da je besplatno pa sam platio). Nemaju oni insidera već prijavljuju ime kandidata a stave adresu svoga ureda u New Yorku, tako da sve dobitne koverte njihovih klijenata idu njima u New York pa te oni zovu, i pokušaju ti prodati par stvarčica prije nego pošalju tvoj case number i dokumente na tvoju adresu.
Mene su zvali 03.06. da sam izvučen, a tek 29.06. sam primio sve dokumente od US vlade (u kuverti koju je poslao Usafis iz NY) iako je KCC njima poslao dokumente 12.05.
__________________
2010EU000122XX
Reply With Quote
  #4  
Staro 03.07.2009, 09:20
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Eto, vidis, bas o tome pricam - mangupska posla, prodaju ti maglu. Sad ste vi lepo izvuceni zahvaljujuci nama, ali da bi bili 100% sigurni da cete otici, najbolje da nam kesirate jos $$$, pa da mi popunimo formulare koje bi i dete popunilo (a kako da ih popune ako im vi sami ne izdeklamujete bas sve podatke koje treba uneti???).
Kada sam ja prvi put cuo za zelenu lutriju, bila je prica da ti trebaju neki posebni formulari, navodno mozes da ih kupis preko agencija ili da ti neko posalje iz USA. TAda jos nije bilo on-line prijave. Naravno, trebalo je negde oko 50-ak dolara za to, pa nisam ni pokusavao. Onda negde '95, '96 kad sam dobio internet naidjem na zvanicni sajt i tamo lepo kazu da je sve besplatno, samo na papircetu napisi te i te podatke, prikaci sliku i posalji obicnim pismom u Kentaki (nije smelo preporuceno ni avionski). Od tada ja uredno saljem svake godine, jer sto kaze nas narod: kad je dzabe i Bogu je drago!
Reply With Quote
  #5  
Staro 03.07.2009, 09:27
tomosaban's Avatar
tomosaban tomosaban je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.06.2009
YU lokacija: Split, Dalmacija
Poruke: 36
Pošalji Skype™ poruku korisniku tomosaban
Nepromenjeno

Istina, mada dosta ljudi (mislim globalno) nema pojma da je sve ovo besplatno (takav sam i sam bio u početku) o sve te agencije ljude doslovno bombardiraju reklamama i spamom pa ljudi uplate, a ima slučajeva gdje ljudi misle da je uvijek neko drugi pametniji od njih pa plate za nešto što uistinu i dijete može samo učiniti!
__________________
2010EU000122XX
Reply With Quote
  #6  
Staro 03.07.2009, 09:47
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

O tome i pricam. Kad bi barem buduci kandidati znali za ovaj forum, pa da se na vreme informisu...
A sto rece o bombardovanju informacijama... kad se setim one reklame LIVE, WORK AND STUDY IN USA... Pokusao sam da odem na njihov sajt, nesto kao usa1234.com, ali nije radilo... a bas me zanimalo koliko traze za maglu...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #7  
Staro 03.07.2009, 09:54
tomosaban's Avatar
tomosaban tomosaban je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.06.2009
YU lokacija: Split, Dalmacija
Poruke: 36
Pošalji Skype™ poruku korisniku tomosaban
Nepromenjeno

Ima tih agencija kao blata. Kad se prijaviš ili nešto pokušaš na stranici jedne agencije, odmah sve druge krenu sa "svojom kampanjom" i bombardiranjem čovjeka!
Ovaj forum je pravi blagoslov i vrelo informacija za sve koji imaju želje i planove slične našima koji igramo GC lutriju!
__________________
2010EU000122XX
Reply With Quote
  #8  
Staro 03.07.2009, 13:40
zoran80's Avatar
zoran80 zoran80 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2008
Poruke: 30
Nepromenjeno

Ma kakve agencije, to su lešinari koji samo hoće novac.
Po meni logično je da svako pokuša da prvo pogleda sajt američke ambasade u svojoj zemlji, kad hoće da nešto sazna o dobijanju vize. Tu odmah može vidjeti da je prijava za ovu vrstu vize besplatna. Ali nažalost ljudi idu drugim putem i to ih košta.
__________________
Aplicirao 5 puta do sad i ništa
Reply With Quote
  #9  
Staro 12.08.2009, 00:50
Natasha Natasha je offline
Član
 
Datum prijave: 12.08.2009
Poruke: 1
Nepromenjeno Dv-2011 ??

Pomoc,treba mi pomoc )
Znam da prijave idu negde od oktobra do decembra 2009 za 2011 ali,na sajtu u.s. department of state nema josh uvek zvanichno obaveshtenje za prijavljivanje dok na drugim sajtovima kao shto su green card lottery ili ti usdvl sve uredno stoji za 2011 ali svaka se placa a ja necu da placam prijavu!
I shta mi nindze sad a radimo??
Ne ozbiljno,dajte mi neku smernicu!
Hvala
Reply With Quote
  #10  
Staro 12.08.2009, 01:32
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Natasha Prikaz poruke
Pomoc,treba mi pomoc )
Znam da prijave idu negde od oktobra do decembra 2009 za 2011 ali,na sajtu u.s. department of state nema josh uvek zvanichno obaveshtenje za prijavljivanje dok na drugim sajtovima kao shto su green card lottery ili ti usdvl sve uredno stoji za 2011 ali svaka se placa a ja necu da placam prijavu!
I shta mi nindze sad a radimo??
Ne ozbiljno,dajte mi neku smernicu!
Hvala
Ajde uzmi malko i procitaj ovaj forum i videces da je prijava od oktobra do decembra imash dva puna meseca da se prijavis, state department objavi kada je otvorio sajt za prijavu i to je to, bez panike i procitaj forum
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Agencije za zapošljavanje V777 Stare teme 13 02.07.2012 19:54
Agencije za prijavu GC! V777 Vaša strana 35 20.04.2012 20:56
Depozit...tj "pare na sunce, pa cemo onda da pricamo" dreamerns Vaša strana 54 29.03.2009 00:37

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.