ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Boston, Massachusetts » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 02.08.2013, 09:50
detox detox je offline
Član
 
Datum prijave: 07.08.2012
Poruke: 13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik shljivovica Prikaz poruke
Mi se jos nekako dvoumimo izmedu NY i Bostona, onaj city data forum nije bas od pomoci, svi se prepiru oko toga a nekako mi se cini kako su ameri malo razmazeni. Meni je npr skroz nebitno to sta McDonalds dostavlja u sred noci, iako mi je grad fantastican ali u Bostonu nisam bila pa ne mogu komparirati.

Evo ako ima neko ko je bio u oba grada da kaze malo sto misli...Inace imamo neke poznanike u NY ali opcenito mi se ljudi cine bezobrazni, grad je isto skup kao i Boston, iako kazu da je po tom pitanju Boston ipak nesto bolji od NY.

Jos nemamo klince,ali pretpostavljamo kako ce i to uskoro (kroz par godina) i nekako mi se Boston cini pitomiji, bolji za podizanje familije. Ali opet, s druge strane, na forumu pricaju kako je javni prijevoz katastrofa a onda citam vas kako je perfektno uredeno.

Uglavnom, ako ima ko da je u Bostonu i voljan je porazgovarati putem Skypea neka se slobodno javi, a picence naravno placam prvom prilikom!
gradski prijevoz ti je savrsen u bostonu. ja sam bio 3 mj i nisam uspio nista napraviti. radio sam neke poslove al tamo ti je sve preskupo tako da sam odlucio da mjenjam drzavu. grad je super, i sve je meni ustvari super ali treba para i para da zivis normalno. sretno
Reply With Quote
  #42  
Staro 03.08.2013, 12:49
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

Hvala puno na odgovoru
Mi cemo ipak u NY, Boston razgledavanje pa cemo vidjeti. A sto se tice skupoce-mislim da ne moze biti skuplji od NY-a
Reply With Quote
  #43  
Staro 05.08.2013, 19:41
wolfoje wolfoje je offline
Član
 
Datum prijave: 30.06.2013
Poruke: 1
Nepromenjeno

Ma haj`te vi ipak u Boston:-) Necete biti sami, ni mi, ni vi... Nas izbor je Boston i trenutno smo u fazi proucavanja svega i svacega sto se tog grada tice:-) Dobili smo green card 2014:-)
Reply With Quote
  #44  
Staro 08.08.2013, 19:05
neajkan neajkan je offline
Član
 
Datum prijave: 08.05.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 6
Nepromenjeno Posao u Bostonu - Pomoc

Cao,
Evo ja sam u Bostonu vec 10 ak dana i pokusavam da pronadjem posao. Za pocetak trazim bilo kakav, bilo bi cool da je ok placen a kasnije cu pokusati da se prebacim u svoju struku sto jeste ekologija i zastita zivotne sredine. Da li imas neki savet gde bih mogao da pronadjem posao? Ako imas bilo kakvu informaciju bio bih zahvalan.
Pozdrav
Nenad
Reply With Quote
  #45  
Staro 09.08.2013, 05:43
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neajkan Prikaz poruke
Cao,
Evo ja sam u Bostonu vec 10 ak dana i pokusavam da pronadjem posao. Za pocetak trazim bilo kakav, bilo bi cool da je ok placen a kasnije cu pokusati da se prebacim u svoju struku sto jeste ekologija i zastita zivotne sredine. Da li imas neki savet gde bih mogao da pronadjem posao? Ako imas bilo kakvu informaciju bio bih zahvalan.
Pozdrav
Nenad
Srecno Bostonac. Pozdrav sa juzne pruge Od lokalnih lavova a boga mi i bubica
Reply With Quote
  #46  
Staro 10.08.2013, 18:01
MIKI VELIKI MIKI VELIKI je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neajkan Prikaz poruke
Cao,
Evo ja sam u Bostonu vec 10 ak dana i pokusavam da pronadjem posao. Za pocetak trazim bilo kakav, bilo bi cool da je ok placen a kasnije cu pokusati da se prebacim u svoju struku sto jeste ekologija i zastita zivotne sredine. Da li imas neki savet gde bih mogao da pronadjem posao? Ako imas bilo kakvu informaciju bio bih zahvalan.
Pozdrav
Nenad
pozdrav i dobrodosao
pokusaj po farmers markets
treba uvek ljudi za utovar/istovar -zesce je tesko ali se "dobro placalo" (relativan pojam)
nekada je bio oko 100-150 dolara po danu za u stvari oko par sati posla
pojavis se ujutru za istovar i predvece za utovar
zestok tempo ali se zaradi
boston je inace zeznut za posao jer vise nego igde drugde ide sve preko "rodjacko/etnicke " veze
znaci ako si irac iz pogranicnih counties (rep/severna irska )
mozes da upadnes odmah u kombinaciju
nezaposlenost je oko 7% zvanicna (znaci oko 15 nezvanicna )
sretno
ps iskreno da sam na tvom mestu ja bih gledao da se pomerim za texas -tamo jos uvek cujem pale ti "stos "poslovi tipa "bilo sta"
Reply With Quote
  #47  
Staro 09.09.2013, 22:24
novazelena novazelena je offline
Član
 
Datum prijave: 03.09.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 3
Nepromenjeno Boston, internet sales, links for roomates

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neajkan Prikaz poruke
Cao,
Evo ja sam u Bostonu vec 10 ak dana i pokusavam da pronadjem posao. Za pocetak trazim bilo kakav, bilo bi cool da je ok placen a kasnije cu pokusati da se prebacim u svoju struku sto jeste ekologija i zastita zivotne sredine. Da li imas neki savet gde bih mogao da pronadjem posao? Ako imas bilo kakvu informaciju bio bih zahvalan.
Pozdrav
Nenad
Pozdrav svima na forumu!

Ne znam da li si jos u Bostonskoj regiji, ja sam pristigla takodje ovde pre 10ak dana pa sam htela da se pisemo/cujemo.

Vec sam zamolila administratora da mi objasni (nisam nasla na linkovima o koriscenju foruma) posto sam nova kako se pisu licne poruke da ne smaramo ceo forum sa licnom prepiskom.

Tako da molim ko god da zna objasnite mi ili me uputite gde da procitam kako se pisu licne poruke clanovima foruma? hvala

drugo pitanje se tice informacija o internert sales profesiji. zelim naime da pored preseljenja uradim shift u karijeri i zanima me internet sales/online sales & e-marketing. tako da ako na forumu ima nekoga u usa ko je vec u ovim vodama da se javi ili posto sam citanjem shvatila da ima dosta clanova foruma koji su razlicitih IT struka ako neko ima opsirnija znanja i o ovim oblastima koje mene zanimaju molim vas javite se

i za kraj, posto sam kod prijatelja a zelim da delim stan, da li pored craigslist neko moze da mi prepruci pouzdane linkove za trazenje roomates, ukoliko ste naravno imali ta iskustva? hvala opet
Reply With Quote
  #48  
Staro 10.09.2013, 02:01
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Licne poruke mozes da pises tek kad napravis 10 postova.


Citat:
Prvobitno poslao korisnik novazelena Prikaz poruke
Pozdrav svima na forumu!

Ne znam da li si jos u Bostonskoj regiji, ja sam pristigla takodje ovde pre 10ak dana pa sam htela da se pisemo/cujemo.

Vec sam zamolila administratora da mi objasni (nisam nasla na linkovima o koriscenju foruma) posto sam nova kako se pisu licne poruke da ne smaramo ceo forum sa licnom prepiskom.

Tako da molim ko god da zna objasnite mi ili me uputite gde da procitam kako se pisu licne poruke clanovima foruma? hvala

drugo pitanje se tice informacija o internert sales profesiji. zelim naime da pored preseljenja uradim shift u karijeri i zanima me internet sales/online sales & e-marketing. tako da ako na forumu ima nekoga u usa ko je vec u ovim vodama da se javi ili posto sam citanjem shvatila da ima dosta clanova foruma koji su razlicitih IT struka ako neko ima opsirnija znanja i o ovim oblastima koje mene zanimaju molim vas javite se

i za kraj, posto sam kod prijatelja a zelim da delim stan, da li pored craigslist neko moze da mi prepruci pouzdane linkove za trazenje roomates, ukoliko ste naravno imali ta iskustva? hvala opet
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #49  
Staro 10.09.2013, 02:43
novazelena novazelena je offline
Član
 
Datum prijave: 03.09.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 3
Nepromenjeno

hvala ti! to objasnjava zasto ne uspevam da posaljem licnu poruku.
Reply With Quote
  #50  
Staro 11.09.2013, 11:41
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Meni Boston zvuči wow! Ali svi kažu da je užasno skup za život.. Ne znam.. A baš bih volela da znam! :-)
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.