ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 16.11.2014, 04:13
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@Priceza
Na poslu sam pa mi je malo limitiran pristup netu. Odgovoram cim zavrsim 9pm med pass
Reply With Quote
  #12  
Staro 16.11.2014, 05:05
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Priceza Prikaz poruke
@Magelan

Da bi neko, po onome što si napisao, potpuno ispunio tvoje kriterijume normalne osobe (pritom te ne osuđujem ako je tako, najiskrenije me zanima, jer mislim da i u tome ima malo istine), mora da se uopšte ne javlja i ne postuje, samo da čita? Mislim, mora čovek da čita, ako neće da spamuje forum za sve pare u momentu kada ga - ako ga - izvuku?

A volela bih da, pošto si već u USA, baciš pogled i na sledeći post (ne može da stane sve u ovaj), jer me zanima da li si naletao kod emigranata uopšte (ne obavezno Balkanaca), na ovakve ljude? Ako uopšte imaš kontakte sa skorašnjim emigrantima... So,
Takvih je zapravo jako puno. Ne samo u nasoj zajednici vec generalno.
Ljudi dodju, nadju bilo kakav posao, uglavnom lose placen i vecina se tako ulenji, upadne u neku zonu "komfora" i onda na duze staze kvalitet zivota im se ni malo ne popravi u odnosu na onaj koji su imali u Srbiji.

Sta je bila moja poenta. Mnogo je kvalitetnih clanova sa ovog foruma otislo bas iz razloga sto vise nisu imali strpljenja da postuju korisne stvari po temama koje su preplavljene spamovima. A onda dolazimo do momenta da ni novi clanovi ne mogu da nadju preko potrebne informacije jer vise ne moze da se nadje red i redosled po temama...

Elaborisacemo jos o ovome, vikendima radim 2x16 sati pa mogu ovako malo u pauzi da napisem koji red.

Pozdrav
Reply With Quote
  #13  
Staro 16.11.2014, 07:00
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Priceza Prikaz poruke
U fazonu "sve je bilo lakše" i "svega je bilo manje"?

Ma ne kontam ja nikako tu srdžbu kod ljudi (ne znam kako drugačije to da nazovem). Ni ove srpske Amere što mrze Ameriku, ni ove odavde što smatraju da ni jedan srpski Amer ne sme da se požali na bilo šta (samo zato što je negde gde je bolje). Jer nekako mislim da su to sve isti ljudi: ovi što se ovde srde na Srbe iz Amerike kad se požale na nešto na šta bi se svako normalan požalio, obično ako odu postanu ona sorta Srba iz Amerike koja, kako ti kažeš, mrzi sve što je američko. To mi deluje kao sasvim logična tranzicija između ova dva stanja. Mada kontam da uopšte nije smešno.
Sto bi reko Molder u X Files nekada davno: "The Truth is Out There"...

Gde god bili kolektivizam ce tesko izaci iz nas. Potreba da se svrtstavamo u prava i pogresna rasmiljanja, neko svodjenje na neki kolektivni duh, neku predrasudu kako treba i kako ne treba da se misli...

To je deo nase psihologije...
*****************
The values that distinguished country cultures from each other could be statistically categorised into four groups. These four groups became the Hofstede dimensions of national culture:
  • Power Distance (PDI)
  • Individualism versus Collectivism (IDV)
  • Masculinity versus Femininity (MAS)
  • Uncertainty Avoidance (UAI)
Quote from: http://geert-hofstede.com/dimensions.html
*****************


Srbija po ovim dimenzijama klikni
SAD po dimenzijama klikni



Sve se nesto svrstavamo ovde u neke grupe, cemu to? Pricamo ovde o selidbi u zemlju sa najvecim faktorom individualizma, tj. svog sopstvenog razmisljanja, kakvo je da je... Dajmo jedni drugima pravo da misle i rade drugacije.

Plus pogledajete "uncertanty avoidance". Kod nas ljudi u principu ne vole toliko nepoznato, ne vole rizike, otuda i sva ova ovolika debata jel plavlje plavo golubije ili plavo nebo-plavo, i teranje mak na konac na vecini ovih tema, dubljenje do najdubljih dubioza - sta, kako, gde... To je deo mentaliteta.

Last edited by vuxanne; 16.11.2014 at 07:11.
Reply With Quote
  #14  
Staro 16.11.2014, 07:14
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

The dimension Uncertainty Avoidance has to do with the way that a society deals with the fact that the future can never be known: should we try to control the future or just let it happen? This ambiguity brings with it anxiety and different cultures have learnt to deal with this anxiety in different ways. The extent to which the members of a culture feel threatened by ambiguous or unknown situations and have created beliefs and institutions that try to avoid these is reflected in the UAI score.
**********************************
SAD
  • The US scores below average, with a low score of 46, on the Uncertainty Avoidance dimension. . As a consequence, the perceived context in which Americans find themselves will impact their behaviour more than if the culture would have either scored higher or lower. Thus, this cultural pattern reflects itself as follows:
  • There is a fair degree of acceptance for new ideas, innovative products and a willingness to try something new or different, whether it pertains to technology, business practices or food. Americans tend to be more tolerant of ideas or opinions from anyone and allow the freedom of expression. At the same time, Americans do not require a lot of rules and are less emotionally expressive than higher-scoring cultures.
  • At the same time, 9/11 has created a lot of fear in the American society culminating in the efforts of government to monitor everybody through the NSA and other security organisations
***************************************
Serbia
Serbia scores 92 on this dimension and thus has a very high preference for avoiding uncertainty. Countries exhibiting high uncertainty avoidance maintain rigid codes of belief and behaviour and are intolerant of unorthodox behaviour and ideas. In these cultures there is an emotional need for rules (even if the rules never seem to work) time is money, people have an inner urge to be busy and work hard, precision and punctuality are the norm, innovation may be resisted, security is an important element in individual motivation.
******************
Izvor: http://geert-hofstede.com/serbia.html
Reply With Quote
  #15  
Staro 16.11.2014, 12:08
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Imam osecaj,psihološki dakakoda je ovde pomalo sado-mazo prica...ima ljudi kojima treba pomoć (a kome ne treba nekad u zivotu) i ovih drugih koji isu pruze na dobrovoljnoj bazi...e sad kad se prvi malo više nakace a sve iz neznanja a ponekad i lenjosti(gugl i wikipedija za to sluze) onda ovi drugi lupaju šamare i packe a pošto je rekoh sve dobrovoljno onda nema ljutnje
Reply With Quote
  #16  
Staro 16.11.2014, 13:33
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srecica Prikaz poruke
E ovo nije lepo od tebe...pa šta što smo na forumu,koga to na kraju ugrožava...i na kraju ko si ti da sebi daš za pravo da toliko mračiš...u ljudskoj prirodi je da se nada i ne kaze se za djabe nada umire poslednja...pa i ako ishod bude drugaciji niko se nece ubiti zbog toga,ali će se do tad nadati da ce biti izvučen, kraj priče!
Nemas ti pojma ni odakle si suplja. Magelan je fino objasnio. Sanjarite, mastajte, spavajte na forumu trazite najbolje skolska podrucja za vasu decu, prrdavnice automobila i ostalo, samo nemojte mastati na forumu javno, trovati teme i rasterivati stare clanove iz USA.
Reply With Quote
  #17  
Staro 16.11.2014, 15:41
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Ma znaš šta, zabole me baš .... šta ćeš ti da misliš
Reply With Quote
  #18  
Staro 16.11.2014, 15:46
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srecica Prikaz poruke
Ma znaš šta, zabole me baš .... šta ćeš ti da misliš
Gospodjo, kako vas nije stid svojih godina? Kakav je ovo recnik?
Reply With Quote
  #19  
Staro 16.11.2014, 16:31
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Pih, mogo je zanimljivije kad npr Magelan i ja krenemo da se raspravljamo, ovo vas dvoje ko mala deca... Dajte malo kreativnije izlozite razloge za i protiv oko cega vec god ste nasli da se raspravljate...
Reply With Quote
  #20  
Staro 16.11.2014, 16:49
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Pih, mogo je zanimljivije kad npr Magelan i ja krenemo da se raspravljamo, ovo vas dvoje ko mala deca... Dajte malo kreativnije izlozite razloge za i protiv oko cega vec god ste nasli da se raspravljate...
@Vuxanne
Moracemo na kafu jednu. Taman se krajem februara selim za Virdziniju
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.