ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » FLORIDA - "The sunshine state" » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 10.11.2011, 02:33
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Sto se tice poslova, mislim da malo ide na bolje ali dosta sporo. IT poslova ima...najbolje da za to pogledate www.dice.com....medjutim kao dosta je IT strucnjaka dobilo lay off tako da je konkurencija velika.


Sto se stanova tice...za to vam ne treba drzavljanstvo, mogu ga kupiti i nosioci zelene karte. Nakon kraha trzista nekretnina cene su otprilike kao u unutrasnjosti Srbije ako ne i nize. Pa se tako jednosoban stan u lepom delu grada i finom naselju moze naci za oko $17-20 000 a dvosoban sa dva kupatila za oko $30-40 000
Reply With Quote
  #82  
Staro 10.11.2011, 16:25
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
Sto se tice poslova, mislim da malo ide na bolje ali dosta sporo. IT poslova ima...najbolje da za to pogledate www.dice.com....medjutim kao dosta je IT strucnjaka dobilo lay off tako da je konkurencija velika.


Sto se stanova tice...za to vam ne treba drzavljanstvo, mogu ga kupiti i nosioci zelene karte. Nakon kraha trzista nekretnina cene su otprilike kao u unutrasnjosti Srbije ako ne i nize. Pa se tako jednosoban stan u lepom delu grada i finom naselju moze naci za oko $17-20 000 a dvosoban sa dva kupatila za oko $30-40 000
To je stvarno ekstra povoljno... Mozda zato dosta penzosa ode u Floridu
Reply With Quote
  #83  
Staro 10.11.2011, 18:07
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
Sto se tice poslova, mislim da malo ide na bolje ali dosta sporo. IT poslova ima...najbolje da za to pogledate www.dice.com....medjutim kao dosta je IT strucnjaka dobilo lay off tako da je konkurencija velika.


Sto se stanova tice...za to vam ne treba drzavljanstvo, mogu ga kupiti i nosioci zelene karte. Nakon kraha trzista nekretnina cene su otprilike kao u unutrasnjosti Srbije ako ne i nize. Pa se tako jednosoban stan u lepom delu grada i finom naselju moze naci za oko $17-20 000 a dvosoban sa dva kupatila za oko $30-40 000
Iju covece...pa to je bagatela :-) U SF u lepom delu grada jednosoban ti je oko milion :-(
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #84  
Staro 10.11.2011, 19:13
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno

jasm placao studio na south beach -u oko 900 dolara mesecno ..nista narocito..sklepan namestaj,bucni susedi..tako da nije bas jeftino..sobe mogu da se nadju za oko 500 ali bas treba da se trazi..
Reply With Quote
  #85  
Staro 10.11.2011, 23:33
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Ok da se ogradim, ja sam pisao cene za Tampa Bay, a ne za Miami i to ne pogotovo South Beach najskuplji i najfamozniji deo tog grada.
Jedno od pravila ovde je da kucu/stan prodaje lokacija a ne kvalitet gradnje.

@dreamerns: Kad smo vec kod lokacija, nikad mi nece biti jasna ta precenjenost Kalifornije. Milion dolara za jednosoban stan !!!. A ne mozes ni da se kupas u okeanu

S druge strane za posao kojim se ti bavis i sl, pretpostavljam da je SF "a place to be" tako da verovatno ima kupaca.
Reply With Quote
  #86  
Staro 11.11.2011, 08:30
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Kakvo je stanje sto se kriminala tice u delovima grada u tom delu Floride gde si ti? Kakve su skole? Da li eventualno predlazes porodicnim ljudima sa malom decom dolazak u taj kraj Tampa, St. Petersburg kada se obzir uzme kriminal, obrazovanje, itd.?
Reply With Quote
  #87  
Staro 11.11.2011, 17:01
karabaja666 karabaja666 je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2011
YU lokacija: Nis
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
Sto se tice poslova, mislim da malo ide na bolje ali dosta sporo. IT poslova ima...najbolje da za to pogledate www.dice.com....medjutim kao dosta je IT strucnjaka dobilo lay off tako da je konkurencija velika.


Sto se stanova tice...za to vam ne treba drzavljanstvo, mogu ga kupiti i nosioci zelene karte. Nakon kraha trzista nekretnina cene su otprilike kao u unutrasnjosti Srbije ako ne i nize. Pa se tako jednosoban stan u lepom delu grada i finom naselju moze naci za oko $17-20 000 a dvosoban sa dva kupatila za oko $30-40 000

Ista stvar u Orlandu, nisam verovao kad sam gledao cene za stanove od 50ak kvadrata, pa skuplji su na periferiji Beograda.
Isti ti stanovi su pre par godina kostali 4, 5 vise. Opet malo severnije, Juzna Karolina dosta skuplja. Uglavnom ja bih radje dva stana u Orlandu nego jedan u Bg-u
Reply With Quote
  #88  
Staro 11.11.2011, 20:03
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
Ok da se ogradim, ja sam pisao cene za Tampa Bay, a ne za Miami i to ne pogotovo South Beach najskuplji i najfamozniji deo tog grada.
Jedno od pravila ovde je da kucu/stan prodaje lokacija a ne kvalitet gradnje.

@dreamerns: Kad smo vec kod lokacija, nikad mi nece biti jasna ta precenjenost Kalifornije. Milion dolara za jednosoban stan !!!. A ne mozes ni da se kupas u okeanu

S druge strane za posao kojim se ti bavis i sl, pretpostavljam da je SF "a place to be" tako da verovatno ima kupaca.

pa south beach nije nista posebno..sav je z...n i pun kojekakvih propalica ..moj stan je bio u prilicno losem delu -dosta sumnjivih dogadjanja na ulici i djubreta na sve strane ...a to je kako neki ''spic'' south beach-a...mislim da nema okeana i plaze na 20-30 metara bilo bi stvarno bezobrazna cena ...na south ebach - samo tak ocean drive izgleda nesto ostalo je sve ofucano da nemozes da poverujes ..
Reply With Quote
  #89  
Staro 14.11.2011, 19:34
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Kakvo je stanje sto se kriminala tice u delovima grada u tom delu Floride gde si ti? Kakve su skole? Da li eventualno predlazes porodicnim ljudima sa malom decom dolazak u taj kraj Tampa, St. Petersburg kada se obzir uzme kriminal, obrazovanje, itd.?
Kriminala ima, ali zna se u kojim delovima grada tako da se oni izbegavaju.
Sto se skola tice, vecina su lose ali ima i boljih ...u zadnje vreme cujem da nasi ljudi upisuju decu u ovu skolu http://www.platoacademy.net/web/guest/tradition kazu da je bukvalno kao kod nas nekad, strogo...domaci zadaci i tako....u onim drugim deca idu i u pidzami i uglavnom spavaju...dosta naravno zavisi i od izbora predmeta.

Ako volis malo opusteniji zivot, bez gradske vreve.... u turistickom mestu, a odgovaraju ti drugi uslovi koje sam opisao na pocetku ove teme...mozes razmatrati dalje ovaj deo Floride....Pozdrav!
Reply With Quote
  #90  
Staro 15.11.2011, 20:24
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
Kriminala ima, ali zna se u kojim delovima grada tako da se oni izbegavaju.
Sto se skola tice, vecina su lose ali ima i boljih ...u zadnje vreme cujem da nasi ljudi upisuju decu u ovu skolu http://www.platoacademy.net/web/guest/tradition kazu da je bukvalno kao kod nas nekad, strogo...domaci zadaci i tako....u onim drugim deca idu i u pidzami i uglavnom spavaju...dosta naravno zavisi i od izbora predmeta.

Ako volis malo opusteniji zivot, bez gradske vreve.... u turistickom mestu, a odgovaraju ti drugi uslovi koje sam opisao na pocetku ove teme...mozes razmatrati dalje ovaj deo Floride....Pozdrav!
Nisam uspeo da vidim koliko recimo kosta skolovanje u toj skoli, ali nema veze.
Mnogo ti hvala na informacijama i sto si tu sa nama na forumu. Poz.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:17.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.