ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 12.09.2013, 16:36
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Posto sam ranije prozvan…Evo nekoliko nabacanih misli o zivotu ovde:

1. Dete ide u skolu-sa 5 godina ih forsiraju da pisu recenice, sabiranje, oduzimanje. (Kao sto znamo svi posle postanu Einstein-i).
Svakog dana ih otpustaju…tako sto deca sednu na beton a cuvar proziva njihova imena preko megafona (kao u konc-logoru)
2. Pre par nedelja nekome opet palo da uleti sa ak-47 u skolu u Georgiji I da “rascisti racune”
http://www.usatoday.com/story/news/n...oting/2680407/...
Koji put I dokle?
3. U mom naselju (inace “gated”, u boljem delu gradu) ima nekoliko kandidata za koje kad bi sutra cuo da su ovako nesto uradili-ne bih bio ni malo iznenadjen.
4. Na poslu svaki dan price – sta si jeo, sta imas za jelo, sta to mirise…ili neka glupa statistika iz Baseballa…to je otprilike ta intelektualna razina (btw kancelarijski…solidno placen posao)
5. Na tv-u (koji I ne gledam vise od godinu dana) travel channel ,npr prepun emisija…”Gde se najbolje krka (pig out)”…najbizarnija hrana….History channel ima emisije o njihovoj istoriji I npr 100 best gadgets…izuzetaka ima ali malo.
6. 90% dana provedem u autu jer drugacije ne moze. (ako hocu da vozim bicikl…onda opet moram u auto ne bi li dosao do staze (pola sata voznje autom)
7. Hrana je ocajna, bez ukusa ,(ima I ona ukusna ali ta kosta)
8. Zdravstveni sistem u kome si ugasio ako se razbolis jer svi samo cekaju da te oglobe pa tako isti racun dobijas I od doktora I od labaratorije I od osiguravajuce kuce (ako se zahebes pa platis…tvoj problem)
Doktor nema vremena za pricu ili neki savet…udje, prepise , izadje …gotovo.

9. Potpuno ignorantnost (zasto ali zasto Fareinheiti? (Fahrenheit remains the official scale for the following countries: United States, Cayman Islands, Palau, Bahamas and Belize
O inchima necu ni da govorim…

10. Nervira me njihova estetika…jeste cisto I bez grafita kao sto Dreadnot reche…ali je isto tako potpuno bez dushe…sve sami box stores…sve izgleda isto u koju god drzavu da odes (Izuzev NYC).

Ima toga jos.

Eto da ne ispadne samo da je nedostatak druzenja ili kako se puno radi.

E, sad: Ako ste ambiciozni, nemate dece(ne planirate ih u skorije vreme), ako ste bez posla na Balkanu, nervira vas politicka situacija dole, imate fakultet ali slabo ste placeni…SVI OVI GORE NAVEDENI RAZLOZI SU SMESHNI –znam …so WELCOME !!!

Sad osecam da ce biti dosta odgovora tipa-"Pa ti se vrati u Srbiju".
Planiram - kad se steknu uslovi
Reply With Quote
  #62  
Staro 12.09.2013, 16:47
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
Posto sam ranije prozvan…Evo nekoliko nabacanih misli o zivotu ovde:

1. Dete ide u skolu-sa 5 godina ih forsiraju da pisu recenice, sabiranje, oduzimanje. (Kao sto znamo svi posle postanu Einstein-i).
Svakog dana ih otpustaju…tako sto deca sednu na beton a cuvar proziva njihova imena preko megafona (kao u konc-logoru)
2. Pre par nedelja nekome opet palo da uleti sa ak-47 u skolu u Georgiji I da “rascisti racune”
http://www.usatoday.com/story/news/n...oting/2680407/...
Koji put I dokle?
3. U mom naselju (inace “gated”, u boljem delu gradu) ima nekoliko kandidata za koje kad bi sutra cuo da su ovako nesto uradili-ne bih bio ni malo iznenadjen.
4. Na poslu svaki dan price – sta si jeo, sta imas za jelo, sta to mirise…ili neka glupa statistika iz Baseballa…to je otprilike ta intelektualna razina (btw kancelarijski…solidno placen posao)
5. Na tv-u (koji I ne gledam vise od godinu dana) travel channel ,npr prepun emisija…”Gde se najbolje krka (pig out)”…najbizarnija hrana….History channel ima emisije o njihovoj istoriji I npr 100 best gadgets…izuzetaka ima ali malo.
6. 90% dana provedem u autu jer drugacije ne moze. (ako hocu da vozim bicikl…onda opet moram u auto ne bi li dosao do staze (pola sata voznje autom)
7. Hrana je ocajna, bez ukusa ,(ima I ona ukusna ali ta kosta)
8. Zdravstveni sistem u kome si ugasio ako se razbolis jer svi samo cekaju da te oglobe pa tako isti racun dobijas I od doktora I od labaratorije I od osiguravajuce kuce (ako se zahebes pa platis…tvoj problem)
Doktor nema vremena za pricu ili neki savet…udje, prepise , izadje …gotovo.

9. Potpuno ignorantnost (zasto ali zasto Fareinheiti? (Fahrenheit remains the official scale for the following countries: United States, Cayman Islands, Palau, Bahamas and Belize
O inchima necu ni da govorim…

10. Nervira me njihova estetika…jeste cisto I bez grafita kao sto Dreadnot reche…ali je isto tako potpuno bez dushe…sve sami box stores…sve izgleda isto u koju god drzavu da odes (Izuzev NYC).

Ima toga jos.

Eto da ne ispadne samo da je nedostatak druzenja ili kako se puno radi.

E, sad: Ako ste ambiciozni, nemate dece(ne planirate ih u skorije vreme), ako ste bez posla na Balkanu, nervira vas politicka situacija dole, imate fakultet ali slabo ste placeni…SVI OVI GORE NAVEDENI RAZLOZI SU SMESHNI –znam …so WELCOME !!!

Sad osecam da ce biti dosta odgovora tipa-"Pa ti se vrati u Srbiju".
Planiram - kad se steknu uslovi
A da pokusas neki drugi state pre nego sto se vratis za Srbiju? Meni je iskreno u CA sve obrnuto od onog sto si napisao. Ja mislim kada se covek generalno lose oseca u okruzenju onda krenu da mu smetaju i neke stvari kao ti fahrenheit i iskreno mislim da je onda najbolji lek pronaci nacin da se promeni okruzenje. Mnogi pricaju da je florida jako losa za zivot (osim miami beach). Sam ne mogu nista da tvrdim, jer nisam bio nikada ni u poseti. Bas mi je zao sto se tako osecas :-(
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #63  
Staro 12.09.2013, 16:53
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
A da pokusas neki drugi state pre nego sto se vratis za Srbiju? Meni je iskreno u CA sve obrnuto od onog sto si napisao. Ja mislim kada se covek generalno lose oseca u okruzenju onda krenu da mu smetaju i neke stvari kao ti fahrenheit i iskreno mislim da je onda najbolji lek pronaci nacin da se promeni okruzenje. Mnogi pricaju da je florida jako losa za zivot (osim miami beach). Sam ne mogu nista da tvrdim, jer nisam bio nikada ni u poseti. Bas mi je zao sto se tako osecas :-(

jos jedan glas za CA. Pocevsi od toga u kakvom okruzenju mi dete odrasta, koje su mogucnosti da se skoluje, sta sve mogu da joj priustim, i tako dalje.
I ja bih na tvom mestu probala jos neku drzavu. Nadam se da ce uskoro ponesto da se promeni na bolje.
Pozdrav iz LA
Reply With Quote
  #64  
Staro 12.09.2013, 19:11
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Bukvalno tako, samo treba dodati da i u CA zavisi u kom kraju zivis toliko ces se bolje osecati a opet to je vezano za posao itd itd itd....
Reply With Quote
  #65  
Staro 12.09.2013, 21:01
cedomir cedomir je offline
Član
 
Datum prijave: 16.10.2010
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
3. U mom naselju (inace “gated”, u boljem delu gradu) ima nekoliko kandidata za koje kad bi sutra cuo da su ovako nesto uradili-ne bih bio ni malo iznenadjen.
Ispravi me ako gresim ali u skolu smo isli sa nekoliko takvih

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
9. Potpuno ignorantnost (zasto ali zasto Fareinheiti? (Fahrenheit remains the official scale for the following countries: United States, Cayman Islands, Palau, Bahamas and Belize
O inchima necu ni da govorim…
Ma daaaaaaaaajj

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
Sad osecam da ce biti dosta odgovora tipa-"Pa ti se vrati u Srbiju".
Planiram - kad se steknu uslovi
O tome smo (i cemo opet) face to face

Pozdrav
Reply With Quote
  #66  
Staro 12.09.2013, 23:19
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cedomir Prikaz poruke

Ma daaaaaaaaajj
Da ne bude da su Farenheiti jedini problem (znao sam da ce se za ovo neko uhvatiti)...mislim na ignorantnost u opste: Prvak NBA je prvak sveta, Nas zdravstveni sistem je najbolji, Filmove sa prevodima ne gledamo, ja nisam belac zato sto nemam plavu kosu i oci, u Meksiku se govori meksicki....Sve je to u neku ruku simpaticno ali nakon 8 godina slusanja ovih nebuloza sve ti se popne na...Dremearns je verovatno delimicno u pravu. Florida je to. Teska provincija
Reply With Quote
  #67  
Staro 13.09.2013, 04:50
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja licno mislim ne zavisi samo od drzave vec gde ti je lokacija posla a gde ti je lokacija kuce. Ako moras sve naokolo kolima, zivis u tom autu. Svejedno gde si. Mislim ko je bez dece ima vecu slobodu da istrazuje okolinu i uziva u raznim aktivnostima, ali ako imas decu onda sve vrtis oko njih, razvozas ih i vodas svuda naokolo.

A kad ti idu na nerve ljudi na poslu, mozda je vreme za novi. Ja sam ovde od 2006, a promenila sam do sada 4 posla i zivela u 6 stanova. To mi je ovde sloboda, budes, probas, odgovara ti ili ne - trazi i pali dalje (naravno vazi za one koji ne kupe nekretnine). To kod nas maltene je nemoguce. Pustis korenje i to je to. E sad, nekome odgovara nomadski stil zivota, neko voli stabilnost, sigurnost i za vjek vjekova.

Kalifornija ima jednu od najvecih stepeni nezaposlenosti (6. najgora). Izvor: klikni Ima mesta u kojima se zna da je super za zivot ali ima i u njoj zescih provincija i zabiti gde ljudi krpe kraj sa krajem. Milsim da pre treba reci zivis u npr. Silikonskoj Dolini u tim i tim delovima - tu je lepo. Kao i apsolutno svugde drugo u SAD. Negde valja, negde manje, od drzave do drzave im je razlicita klima i geografija. A kutijaste prodavnice sa natpisima su svuda... I mada je stepen nezaposlenosti duplo veci nego u Severnoj Dakoti npr. onom nezaposlenom u Kaliforniji ce i dalje biti tamo jad i cemer u odnosu na zaposlenog u Ajdahu pa sve da je nasred najlepse lokacije. Ili ako ima vise ljudi u domacinstvu a ne rade svi...

Mada ja licno mislim, sreca je interna. Neko je srecan sa jako malo, uklopi se negde pa nirvana, a neko drugi nije srecan gde god da bio. Nesto je i do nas, neki cemo gde god da odemo uvek sabirati i oduzimati i traziti optimalnije... Mislim da je super sto bar ima mogucnost kretanja. Mnogo je bolja nego stajanje i kaskanje u mestu. Kad vozovi prolaze, sanse ne dolaze, a mi kukamo nad gorkom nam sudbinom. nesto ovog tipa

Last edited by vuxanne; 13.09.2013 at 04:57.
Reply With Quote
  #68  
Staro 13.09.2013, 04:52
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Ziveti ovde i tamo je razdiranje samog sebe, poznajem porodicu koja zivi ovde i stalno razmislja da se vrati, a to nikad nece da se desi, sto dublje ostaju ovde samo rasipaju novce zaodlazak tamo niti imaju sta tamo niti imaju sta ovde deca im ovde idu u skolu a raspuste svake druge godine provode u Srbiji.
Oni imaju istu logiku vraticemo se kad se steknu uslovi , necete se vratiti ako odmah ne prelomite ti uslovi o kojima svi sanjate ne postoje deca vam rastu u USA i njima je ovo dom ne neka Srbija ili ti neznam koja zemlja sa balkana.
Vasa deca ce da budu nezadovoljna i nesretna jer ih cimate za rad svojih nekih pobuda i zelja vasa deca ako se ne vratite odmah ili u skorije vreme ce zahtevati svoj zivot koji su imali ovde.
S toga kalkulacije mozda je florida provincija treba ici negde drugo nisu realne vi ako ste nezadovoljni vi ce te biti to i ako ste u Chicagu, NY ili bilo gde.
I na kraju ako ste za vracanje onda odmah nazad ili zatvorite tu temu u svojoj glavi, ne mozete ziveti na dva mesta zvuci surovo ali je istina.
Reply With Quote
  #69  
Staro 13.09.2013, 05:00
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
Da ne bude da su Farenheiti jedini problem (znao sam da ce se za ovo neko uhvatiti)...mislim na ignorantnost u opste: Prvak NBA je prvak sveta, Nas zdravstveni sistem je najbolji, Filmove sa prevodima ne gledamo, ja nisam belac zato sto nemam plavu kosu i oci, u Meksiku se govori meksicki....Sve je to u neku ruku simpaticno ali nakon 8 godina slusanja ovih nebuloza sve ti se popne na...Dremearns je verovatno delimicno u pravu. Florida je to. Teska provincija
A sto se tice "nisam belac jer nemam plavu kosu" pogledaj ovo. Juce su u Detroitu poginula dva nasa mladica, 19 godina. klikni Pogledaj samo komentare
Reply With Quote
  #70  
Staro 13.09.2013, 13:59
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik D$D Prikaz poruke
I na kraju ako ste za vracanje onda odmah nazad ili zatvorite tu temu u svojoj glavi, ne mozete ziveti na dva mesta zvuci surovo ali je istina.
Evo znaci ne moze ni jedan negativan komentar o USA bez neizbezne replike "Vrati se u Srbiju"
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Diretkan let za Ameriku iz Srbije Mitkoni Vaša strana 12 14.03.2016 11:13
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Pronalazenje posla iz Srbije u USA Aristotel Vaša strana 23 11.08.2013 22:09
Profesionalni vojnik Vojske Srbije NinaLjuba Stare teme 17 21.09.2011 19:30
Prebacivanje novca iz Srbije za USA dmi Vaša strana 2 17.11.2009 14:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.