ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 08.01.2012, 18:13
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Exclamation Za sve koji vec zive u US-Za bolju buducnost!

Dobio sam ovaj mail od drugara amera, i potpuno ima smisla, uradimo nesto, isplatice se kasnije, ako ne nama bar nasoj deci ovde.
Vreme je, stvarno...
**************************************************

Warren Buffett, in a recent interview with CNBC, offers one of the best quotes about the debt ceiling:

"I could end the deficit in 5 minutes," he told CNBC. "You just pass a law that says that anytime there is a deficit of more than 3% of GDP, all sitting members of Congress are ineligible for re-election.

The 26th amendment (granting the right to vote for 18 year-olds) took only three months and eight days to be ratified! Why? Simple! The people demanded it. That was in 1971...before computers, e-mail, cell phones, etc.

Of the 27 amendments to the Constitution, seven took one year or less to become the law of the land...all because of public pressure.

Warren Buffet is asking each addressee to forward this email to a minimum of twenty people on their address list; in turn ask each of those to do likewise.

In three days, most people in The United States of America will have the message. This is one idea that really should be passed around.

Key provisions of the Act

1. No Tenure / No Pension. A Congressman collects a salary while in office and receives no pay when they are out of office.

2. Congress (past, present & future) participates in Social Security. All funds in the Congressional retirement fund move to the Social Security
system immediately. All future funds flow into the Social Security system, and Congress participates with the American people. It may not be used for any other purpose.

3. Congress can purchase their own retirement plan, just as all Americans do.

4. Congress will no longer vote themselves a pay raise. Congressional pay will rise by the lower of CPI or 3%.

5. Congress loses their current health care system and participates in the same health care system as the American people.

6. Congress must equally abide by all laws they impose on the American people.

7. All contracts with past and present Congressmen are void effective with the passing of the Act. The American people did not make this contract with Congressmen. Congressmen made all these contracts for themselves. Serving in Congress is an honor, not a career. The Founding Fathers envisioned citizen legislators, so ours should serve their term(s), then go home and back to work.

If each person contacts a minimum of twenty people then it will only take three days for most people in the U.S. to receive the message. It is time! If you agree with the above, pass it on. If not, just delete.

Hvala svima koji su procitali dovde.
__________________
Score
Reply With Quote
  #2  
Staro 08.01.2012, 19:09
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Jaooj,Score sta ce nam politika.Ja bas mislim da smo pobegli sa balkana,i svih tih politickih igara,raketovanja i sl.Ne kazem da nema sve ovo smisla,ali barem jos nekih 4-5 godina necu da cujem nista o politici,sve mi se to smucilo jos kod kuce,i ovako se osecam mnogo slobodnije..
Reply With Quote
  #3  
Staro 08.01.2012, 22:26
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Prosledi ovaj email......Blah, blah blah....
Reply With Quote
  #4  
Staro 08.01.2012, 23:16
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
Prosledi ovaj email......Blah, blah blah....
Ok people, respect....mislim, ako neces da vidis nesto sto je tu, to od toga nece nestati, ceo svet je u relativno vecem ili manjem sranju, ujutro otvoris oci i vidis sta se desava i nije ti drago sto mislis da si uradio divnu stvar i zapalio u "raj" a kad ono u raju opet - relativno istro stanje - politicari bogatasi izrabljuju narod do debele krize. Meni to smeta i pokusavam da uradim sta mogu. I ovo nije "posalji ovo na tri adrese inace ce ti ispasti svi zubi i otpasti noga", nego bas ima prakticnog ociglednog smisla.
Cisto sam mislio, ko voli - nek izvoli da pomogne, nije pod moranje....
__________________
Score
Reply With Quote
  #5  
Staro 09.01.2012, 03:47
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Apsolutno se slazem sa Warren -om, ali "Ne laje kera sela radi, nego sebe radi"
Reply With Quote
  #6  
Staro 15.01.2012, 18:11
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Pade mi na pamet da iskopam ovaj tvoj post (before USA) - iz radoznalosti.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Ja idem u USA zato sto sam to sebi nabio u glavu kad sam bio klinac i zato sto slepo pratim svoj nekadasnji san, iako se od tada mnogo promenilo u zemlji amerikanskoj. I tamo cu verovatno da pocnem svoj business, koji mi je sad uglavnom hobi, i za koji ne treba skoro nikakva investicija (osim da iznajmis office i za drzavne dazbine), i dobijacu za pocetak, realno, oko 100 USD na sat. Diploma o tome mi je ionako americka, medjutim, moram da ispipam lokalne zakonske obaveze, razlikuju se od drzave do drzave, pravila, trazim dozvolu, itd. Ko me zna od ljudi sa foruma zna o cemu pricam....

Pa kao sto sam rekao u mom predhodnom postu, jer nemaju poverenja u same sebe, zato nisu uspeli tu gde jesu i zato najverovatnije nece uspeti ni tamo, ni bilo gde dok ne promene misljenje o samim sebi sta mogu a sta ne mogu, a to nije lako tek tako. E, ako im to uspe, onda imaju sanse ako imaju neko marketabilno umece...ma i ako nemaju, uvek se da nesto improvizovati. Znam iz iskustva. Baci me kako hoces, uvek padam na noge, jer verujem u sebe.
Kako ide? Kako se zivi sa $100/hr? Verovatno opusteno pa si sad resio da se boris za prava sirotinje.
Reply With Quote
  #7  
Staro 15.01.2012, 18:49
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lucky Prikaz poruke
Pade mi na pamet da iskopam ovaj tvoj post (before USA) - iz radoznalosti.



Kako ide? Kako se zivi sa $100/hr? Verovatno opusteno pa si sad resio da se boris za prava sirotinje.
E, Lucky, ok je, posla koliko hoces, gomila debelih klijenata, ljudi pod stresom, i porodilja... (to su indikacije mojih klijenata). A kako je ovo sto radim na neki nacin u domenu lecenja (hipnoterapija) na personalnom nivou, rekoh ajd da malo pomognem i drustu da se "izleci" koliko mogu.
Oduvek sam mrzeo nepravdu i nonsence....
__________________
Score
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koji ste broj? jakov Prva koverta 100 03.05.2014 14:13
daj te link koji se neplaca za prijavu HASKIC Agencije za prijavu 25 14.05.2010 04:56
Za ove koji zive u Cikagu srboljub89 Vaša strana 45 30.11.2009 03:13
Koji delovi grada? curcin Lokacije u USA 9 27.02.2009 01:50
Na koji način doći (i ostati) u USA? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 06.09.2007 15:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.