ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 12.01.2013, 12:09
Dzordz Dzordz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.01.2013
US lokacija: Jos cekam
Poruke: 128
Nepromenjeno Uzimanje GC i vracanje nazad

Imam hipoteticko pitanje.

Redosled akcija ovakav:
- Score na lutriji
- Dobijena viza
- Odlazak na x meseci da se srede papiri (SSN/GC/DL/etc.)
- Povratak u Evropu
- Posecivanje USA svakih 365 dana ili re-entry dozvola


Jel to moguce tako?
Na koliko je inicijalna GC?
Koliko dugo treba biti u USA da bi se pokupili svi papiri i moglo vratiti nazad?

Negde sam cuo da se u prvoj godini sletanja u USA mora provesti 6 meseci (jer je navodno prva GC na 12 meseci) pa onda sledecu dobijes na 5 godina.

Ima li slucajno da je neko nesto ovako pokusao?
  #2  
Staro 12.01.2013, 12:34
petrojka1980's Avatar
petrojka1980 petrojka1980 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.07.2012
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Nis
Poruke: 105
Pošalji Skype™ poruku korisniku petrojka1980
Nepromenjeno

[QUOTE=Dzordz;35297]Imam hipoteticko pitanje.

Redosled akcija ovakav:
- Score na lutriji
- Dobijena viza
- Odlazak na x meseci da se srede papiri (SSN/GC/DL/etc.)
- Povratak u Evropu
- Posecivanje USA svakih 365 dana ili re-entry dozvola


Jel to moguce tako?
Na koliko je inicijalna GC?
Koliko dugo treba biti u USA da bi se pokupili svi papiri i moglo vratiti nazad?

Negde sam cuo da se u prvoj godini sletanja u USA mora provesti 6 meseci (jer je navodno prva GC na 12 meseci) pa onda sledecu dobijes na 5 godina.

Ima li slucajno da je neko nesto ovako pokusao?[/QUOTE]

Nisam bas sigurna da tako nesto mozes da ostvaris. Koliko sam ovde citala (mada me takva varijanta nije zanimala pa sam mozda nesto i ispustila), Ameri daju GC onima koji zele da zive i rade u USA. Mozes ti, mozda, kad dobijes GC jednom da se vratis na duze, ali ne mozes to da radis godinama. Moj drug je pre 2 godine dobio na lutriji, otisao i sredio papire i onda se vratio u Srbiju da zavrsi fax i u roku od godinu dana je odleteo nazad. Ali mislim da ti nece dozvoliti da se tako igras. Verovatno ima onih malo informisanijih, ali prilicno sam sigurna u ovo.
__________________
2013EU00017xxx
24.05.2012. - Videla na sajtu "You are among those randomly selected..."
07.07.2012. - poslata koverta u KCC
16.07.2012. - stigla koverta u Kentaki
12.04.2013. - obavljen lekarski pregled
17.04.2013. - INTERVJU: Viza odobrena
18.04.2013. - Viza u pasosu
27.05.2013. - Kupljena karta za 24.09.2013. Sofia - Amsterdam - Chicago
25.09.2013. - USA tlo je pod nogama
  #3  
Staro 12.01.2013, 12:36
Dzordz Dzordz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.01.2013
US lokacija: Jos cekam
Poruke: 128
Nepromenjeno

Pa recimo da mi treba jos par godina da pozavrsavam neke stvari, ne zauvek definitivno. Prelomio bih u jednom trenutku od ukazanih prilika.
  #4  
Staro 12.01.2013, 14:08
Danero Danero je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.11.2012
YU lokacija: BiH
Poruke: 52
Nepromenjeno

I mene zanima ovo hipotetičko pitanje koje je postavio Dzordz. Postoji li ta neka mogućnost "setanja" ukoliko imas ovdje jos uvijek nedovrsenih poslova, a naravno ne zelis propustiti priliku za GC ako vec budes izvucen.
  #5  
Staro 12.01.2013, 14:14
Dzordz Dzordz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.01.2013
US lokacija: Jos cekam
Poruke: 128
Nepromenjeno

Zana je u jednoj poruci postavila deo informacija mozda mozemo posle da kompletiramo.

[url]http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=21348&postcount=75[/url]

[QUOTE]U US se apsolutno ne zahteva da nosilac Zelene Karte aplicira za drzavljanstvo, vec dobija to pravo ako ispunjava uslove. Trajanje Zelene Karte u USA dobijene preko DV Lottery je 10 godina i nakon toga moze da se obnovi. Moze i da se aplicira i za drzavljanstvo ako postoje uslovi, ali ne mora. Ukoliko se izlazi iz zemlje na duze od godinu dana potrebna je Re-entry Permit i tu traze razloge (sto moze da bude svasta, kao na primer studiranje, posao, itd.) To sve nema veze sa drzavljanstvom, za koje se zahteva odredjeni period boravka u statusu "resident" (ne duze od 6 meseci neprekidnog boravka van zemlje u svrsi odrzavanja statusa, u suprotnom se "brojanje" vraca na nulu).[/QUOTE]


Kao i na [URL="http://en.wikipedia.org/wiki/Permanent_residence_(United_States)#Green_card_lottery"]wikipediji [/URL]informacija.

[QUOTE]Under certain conditions, permanent residence status can be lost involuntarily. This includes committing a criminal act that makes a person removable from the United States. A person might also be found to have abandoned their status if he or she moves to another country to live there permanently, stays outside the USA for more than 365 days (without getting a re-entry permit before leaving),[48] or does not file an income tax return. Permanent resident status can also be lost if it is found that the application or grounds for obtaining permanent residence was fraudulent. The failure to renew the permanent resident card does not result in the loss of status, except in the case of conditional permanent residents as noted above. Nevertheless, it is still a good idea to renew the green card on time because it also acts as a work permit and travel permit (advance parole), but if the green card is renewed late, there is no penalty or extra fee to pay.[49][/QUOTE]


Ja ne bih isao na blef da zapalim i napustim sve sto imam. Pre bih sa validnim GC-om pravio jednom/dva puta godisnje tipa juris mesec dana prijavljivanja na poslove pa onda sletim mesec dana u USA na intervjue.

Last edited by Dzordz; 12.01.2013 at 14:23.
  #6  
Staro 12.01.2013, 20:09
Sacipko's Avatar
Sacipko Sacipko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.09.2011
US lokacija: Najverovatnije Chicago IL
YU lokacija: Niš
Poruke: 49
Nepromenjeno

Moj prvi komsija, radi upravo to. Covek je situiran, i nije mu potrebno da non-stop boravi tamo... U godinama je i primalac penzije (ovde). sa suprugom ode jendom godisnje na par meseci i vrati se. Sin mu je bio par puta i vracao se, i zadnjih 2-3 godine uopste ne dolazi. Zaposlio se i ima stan.
__________________
-13.10.2011
-01.05.2012
KROMPIR
  #7  
Staro 13.01.2013, 10:03
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Znam jedan bracni par koji radi tako vec nekih 5 godina... Ulaze jednom godisnje, bukvalno dodju na odmor (to je brat moje drugarice koja isto ima GC ali ona zivi ovde) i ispunjavaju taj uslov... Do sada im nisu na ulasku pravili probleme... Oni imaju tu neku pogodnost sto imaju kod koga da odesdnu kad dodju.

Poenta price je da to moze da se izvede, samo posle nekog vremena kad stavis na papir to je preveliki trosak. Samo avionska karta tamo i nazad, i boravak ovde kostaju poprilicno. Ja kapiram do par godina ako je postoji debeo razlog, tipa zavrsavanje faksa, ali sve vise od toga je cimanje. Jedna koleginica je dobila GC na drugoj godini medicinskog fakulteta, nije htela da odustane od GC i ulazila je svako leto u USA. Kada su se stvorili uslovi posle 5 godina "tamo-vamo" (tj. kad je diplomirala i odstazirala), usla je ponovo i sad je u USA vec pune dve godine i ne planira da izlazi na duze dok ne ostvari pravo na pasos...

Last edited by Magelan; 13.01.2013 at 10:08.
  #8  
Staro 13.01.2013, 15:20
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Moja komšinica je nedovoljno boravila u US. Naravno - ostala je bez GC. To je samo primer da oni ipak gledaju ko stvarno hoće da iskoristi šansu koja mu je pružena. A ona je bila dosta nesigurna, pošto je imala posao u najavi ovde (sada i radi taj posao, ali opet, šteta).
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
  #9  
Staro 13.01.2013, 18:27
Dzordz Dzordz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.01.2013
US lokacija: Jos cekam
Poruke: 128
Nepromenjeno

Hvala ljudi na informacijama. Cilj mi je da ne trcim glavom bez obzira u US. Koristio bih godisnji mozda cak i malo neplacenog da kao sto rekoh u turama dolazim na intervjue i ako bude srece ubodem pravu ponudu, definitivno ne bih dolazio bez posla.

@Dare
Posle koliko vremena je izgubila GC? Racunam nece joj u prvoj ili drugoj godini posedovanja GC oduzeti.
  #10  
Staro 13.01.2013, 19:30
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Mozes da se vozas tamo vamo i prvi i drugi put moze da prodjes. Ali na USCIS sajtu pise [quote]Remain outside of the United States for more than 1 year without obtaining a reentry permit or returning resident visa. [B]However, in determining whether your status has been abandoned, any length of absence from the United States may be considered, even if less than 1 year[/B][/quote]

Druga stvar je to da ukoliko dobijes GC, ti postajes permanent resident. A resident mora da placa i porez sto pise opet na USCIS sajtu, cak iako platu zaradjujes bilo gde u svetu. (nisam siguran, ali koliko znam US i SRB nemaju dogovr o oslobadjanju od duplog poreza) [quote]As a permanent resident, [B]you must[/B] file income tax returns as a resident and report your income to the Internal Revenue Service (IRS) and your state, city, or local tax department, if required. If you do not file income tax returns while living outside the US for any length of time, or if you file as a “non-immigrant” on your tax returns, the US government may decide that you have given up your green card status.
[/quote]

Mozes da trazis re-entry permit i da ga produzavas do 10 god ako treba(ovo sam nasao kao jedan od primera, i stvarno ne razumem njihovu svrhu imigracije), ALI, sam proces dobijanja i odobravanja traje do 3-4 nedelje i za to vreme moras biti pristuan u us, i doracunaj vreme dok ti stigne Zeleni Karton sto moze izaci jos toliko. Za to vreme mozes da nadjes posao tamo.

Naravno, valja uvek dokazivati da nameravas da zivis u US. A na pitanje poslodavca kad mozete poceti sa poslom, odgovor bi bio Give me a couple of days to move to the US! :)
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.