ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.10.2010, 09:39
Pavel Pavel je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2010
Poruke: 2
Nepromenjeno Pomoć oko fotografije!!???

Potrebna mi je pomić oko dimenzionisanja fotografije za aplikaciju...
Naime evo u čemu je problem. Svoju fotografiju nikako ne mogu da podesim na zahtevanu rezoluciju 600x600 piksela. Kada pokušam u Office Picture Manager-u on mi uvek na ručno zadatu dimenziju 600x600 piksela automatski podesi fotku na 600x450. Skinuo sam "Image Resizer" i pokušao preko njega on mi isto odrađuje. Pa vas molim da mi pomognete... Gde grešim? Šta ne radim dobro?:smrc:
Pozdrav svima!!!
  #2  
Staro 25.10.2010, 13:13
Alex016 Alex016 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.11.2009
US lokacija: ...
YU lokacija: Leskovac (Srbija)
Poruke: 18
Pošalji Skype™ poruku korisniku Alex016
Nepromenjeno

Fotografija treba da bude sa odnosom strana 1:1, a tvoja je izgleda sa odnosom 3:4.

Dakle, ili crop (ako je moguće) ili izrada nove fotke koja bi zadovoljila uslove (prema uputstvu).
  #3  
Staro 25.10.2010, 13:41
american muscle american muscle je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
YU lokacija: istra
Poruke: 53
Nepromenjeno

ako imaš problema, pošalji meni na mail, pa ču ti je smanjit!
  #4  
Staro 25.10.2010, 20:14
user_90_CRO user_90_CRO je offline
Član
 
Datum prijave: 26.09.2010
YU lokacija: Hrvatska,Zagreb
Poruke: 11
Pošalji MSN poruku korisniku user_90_CRO
Nepromenjeno

Pozdrav svima!
Imam jedan problem sa fotografijom.
Ovako danas baš sam se otišao slikati i skenirao sam ju i stavio u komp i kod provjere mi kaže da slika ne smije biti u nekom CMYK , GRAY I YCCK formatu valjda nego u RGB ILI YCBCR e sada što moram napraviti? Slikati ponovno ili mogu ovo ispraviti nekako? Hvala vam
  #5  
Staro 25.10.2010, 20:22
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=user_90_CRO;19147]Pozdrav svima!
Imam jedan problem sa fotografijom.
Ovako danas baš sam se otišao slikati i skenirao sam ju i stavio u komp i kod provjere mi kaže da slika ne smije biti u nekom CMYK , GRAY I YCCK formatu valjda nego u RGB ILI YCBCR e sada što moram napraviti? Slikati ponovno ili mogu ovo ispraviti nekako? Hvala vam[/QUOTE]

Pa nemoj se slikati i praviti papirnu fotku koju moras da skeniras, trazi fotku odgovarajuce velicine u pikselima i na pen drajvu od fotografa i eto resenja...inace napravi je u .JPG formatu, najbolji odnos velicina fajla/kvalitet
__________________
Score
  #6  
Staro 26.10.2010, 01:29
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Ha, ha!!:==D: Nikad kraja ovome sa slikama! Teško za povjerovati!:grin:
__________________
Prijava (supruga i ja) 7.10.2010. - prvi puta
01.05.2011. - ništa
15.07.2011. - ništa
Prijava (supruga i ja) 02.11.2011. - drugi puta
  #7  
Staro 26.10.2010, 09:56
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=Vuvuzela;19158]Ha, ha!!:==D: Nikad kraja ovome sa slikama! Teško za povjerovati!:grin:[/QUOTE]

Pa mislim stvarno, toliko si u pravu, da ja ono, ne znam sta da kazem...?:blink::blink:
__________________
Score
  #8  
Staro 26.10.2010, 11:40
Amra Huric Amra Huric je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2010
YU lokacija: Brcko/RS/BiH
Poruke: 36
Nepromenjeno

[QUOTE=Pavel;19133]Potrebna mi je pomić oko dimenzionisanja fotografije za aplikaciju...


Pozz svima rekoh da vam malo pomognem oko slika!
Ja licno sam otisla da se slikam kao za pasos, samo sto sam zamolila da mi cijelu moju sliku snimi na cd a ne da mi izradi sliku. Kod kuce sam isjekla sliku kako tacno treba da bude i podesila rezoluciju uz pomocu PhotoScape programa koji sam skinula sa interneta.
Evo vam link preko kojeg sam skinula program:
[url]http://www.photoscape.org/ps/main/download.php[/url]
Nadam se da ce vam pomoci ;)
I ja sam se prijavila po prvi put i vjerujem da ce biti uspjeha hihi :naughty:
Pozz svima
  #9  
Staro 26.10.2010, 13:36
user_90_CRO user_90_CRO je offline
Član
 
Datum prijave: 26.09.2010
YU lokacija: Hrvatska,Zagreb
Poruke: 11
Pošalji MSN poruku korisniku user_90_CRO
Nepromenjeno

Meni ona je u jpg formatu, evo skinuo sam ovaj program pa sam u njemu odmah vidio to štima, mene samo zanima mogu li ovu sliku popraviti nekako? Problem je u tim pikselima to nikako ne mogu namjestiti , a format bi trebao sada štimati.
  #10  
Staro 26.10.2010, 17:45
AntaresNS's Avatar
AntaresNS AntaresNS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Somewhere in CA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 67
Nepromenjeno

[QUOTE=user_90_CRO;19176]Meni ona je u jpg formatu, evo skinuo sam ovaj program pa sam u njemu odmah vidio to štima, mene samo zanima mogu li ovu sliku popraviti nekako? Problem je u tim pikselima to nikako ne mogu namjestiti , a format bi trebao sada štimati.[/QUOTE]

Bitno je da prvo crop-ujes sliku da bude istih dimenzija, npr. 1581x1581px pa tek posle toga ides na resize u ukucas 600x600px. Ovo je bitno jer ako ti slika nije jednakih stranica pre resize-ovanja, dobices razvucenu sliku koja je, naravno, neprihvatljiva.
__________________
2013. is my lucky year
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.