ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju > Agencije za prijavu

Agencije za prijavu Uputstva, procedure i utisci vezani za agencije za prijavu na lutriju

Agencije za prijavu » USAFIS - Agencija za prijavu za zelenu kartu! » Bitni linkovi
Agencije za prijavu USAFIS O Lutriji Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 01.07.2009, 17:39
tomosaban's Avatar
tomosaban tomosaban je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.06.2009
YU lokacija: Split, Dalmacija
Poruke: 36
Pošalji Skype™ poruku korisniku tomosaban
Nepromenjeno Usafis

Budući da sam i ja prijavu poslao preko Usafis-a te sam izvučen kao dobitnik želio bih podijeliti svoje iskustvo u vezi sa Usafis agencijom.
Na reklamu za Usafis sam naletio na Yahoo prije par godina te sam i ispunio nekoliko koraka aplikacije do dijela kada je trebalo izvršiti uplatu, pa sam tada odustao, nakon nekoliko dana sam počeo primati e-poštu te telefonske pozive da platim i završim prijavu što sam nakon nekog vremena i učinio te platio 49$ (budući da tada nisam imao pojma da je to besplatno na stranicama vlade). Nakon nekog vremena sam ponovo počeo dobivati pozive od Usafisa da će moj status unaprijediti u "VIP status" te ću time dobiti 10 godina apliciranja na GC te mogućnost kupnje tečaja za Engleski jezik po nižoj cijeni, od početne cijene mislim ,da je bilo 200$, je došlo na ponovnih 49$ koje sam platio jer više nisam imao volje razgovarati sa njihovim agentima i bio sam upao u neku lovu pa rekoh "ko ih šljivi i nije neka lova za 10 godina apliciranja" (usput sam i dobro naučio engleski pričajući sa njihovim agentima jer niti jedan razgovor nije bio ispod 20 min. ). Iza toga baš i nije bilo nekih dosađivanja od njih, ali bi uistinu uredno odgovorili na svaki upit poslan mailom.
Početkom 06.2009.g. dobijam mail od Usafisa da sam izvučen za zelenu kartu, te nakon toga slijedi telefonski poziv kojim su mi također potvrdili da sam dobitnik te potvrđuju moju adresu.
Nakon krasnog razgovora agent mi daje ponudu koju bi kao "trebalo prihvatiti" jer za neki dodatni novac će mi poslati kompletni useljenički paket, uz moje dokumente, sa kojim mogu biti skoro 99% siguran da ću i dobiti zelenu kartu, cijena prava sitnica 549$ , nakon malo natezanja sam cijenu spustio do 200$, ali nisam želio platiti ništa pa je naš razgovor završio uz napomenu da će mi se oni još javiti. U isčekivanju kuverte od Američke vlade uslijedilo je par poziva od Usafisa na koja nisam odgovorio. Tada sam se sjetio da je moguće, ako mi oni nude useljenički paket i ostale dokumente potrebne za daljnju aplikaciju, da oni imaju moju "bijelu Kentucky kovertu". Odmah sam im poslao mail da ne želim kupiti ništa dodatno te da mi pošalju moje dokumente. Sutra je uslijedio odgovor da su poslali Case number 2010EU000122XX na moju kućnu adresu.
Dana 29.06.2009 mi je stigla "bijela kuverta" međutim nije poslana od US vlade već od Usafis-a New York, te kad mi je malo splasnulo uzbuđenje zbog dobitka vidjeh da je svugdje iza mog imena adresa od Usafisa u New Yorku te da je Vlada njima poslala moje dokumente na daljnje postupanje.
Sve u svemu agenti Usafis-a malo dosađuja sa ponudama, međutim ako postoji bilo kakva nedoumica ili nejasnoća uvijek su na usluzi te ako aplikant u bilo čemu pogriješi oni ga zovu da to ispravi ( mene su zvali da mi slika ne odgovara te da im pošaljem novu, te su i tu novu na kraju obradili budući je bila loša pozadina) te su po tome pitanju OK. Cijena i nije nešto posebno visoka pa je i to OK (Uvjerio sam se da je i cjenjkanje dopušteno ), međutim jako je bitno BITI ODRJEŠIT I ODBITI ODMAH SVAKU PONUDU ZA NEKIM DOPLATAMA JER TKO IH ANGAŽIRA, ANGAŽIRA IH ISKLJUČIVO ZA APLICIRANJE A NE ZA NIKAKVE DODATNE USLUGE. Te ukoliko Vam sa jave da ste dobitnik ODBIJTE BILO KAKVE DODATNE PAKETE I ZATRAŽITE DA VAM ŠTO PRIJE POŠALJU VAŠE DOKUMENTE!!!
Ovo je moje iskustvo sa USAFIS agencijom koje je za mene odlično završilo budući sam izvučen, međutim nikakvih dodatnih neugodnosti ne bih imao da sam znao odmah odbiti odlučno njihove dodatne ponude, pa stoga savjet za buduće klijente Usafisa: "Budite odlučni ,plaćajte samo onu uslugu za koju ste ih angažirali, a ostale ponude odlučno i odrješito odbijte (uz zahvalu na kraju)"
__________________
2010EU000122XX
Reply With Quote
  #12  
Staro 01.07.2009, 17:57
tomosaban's Avatar
tomosaban tomosaban je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.06.2009
YU lokacija: Split, Dalmacija
Poruke: 36
Pošalji Skype™ poruku korisniku tomosaban
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
Prilicno sam siguran da nikad nisu nudili tako nesto (stan, posao).....

A ovo za kartu je vrlo, vrlo zanimljivo. Znaci, to je ipak samo marketinska fora: ne dobijas nista ako se prijavis preko njih.... Ne zelim ni da zamislim koliko bi trebalo platiti advokate, da bi dobio kartu za USA.... ja mislio to dobijas ako te izvuku, a ne ako jos i.... 300 chuda... stvarno su bezobrazni.... (mada nisam ni ocekivao nista bolje...)

Jel pise to negde kad se prijavljujes, to da moras da calujes za advokate da bi dobila kartu?
Cijena odvjetnika je 2.750 $
__________________
2010EU000122XX
Reply With Quote
  #13  
Staro 03.06.2010, 21:37
Mv2Player's Avatar
Mv2Player Mv2Player je offline
Član
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Srbija
Poruke: 27
Question

Tomosaban, tvoj post je jako dobar i koristan. Ja sam u potpuno istoj situaciji kao sto si ti bio prosle godine. Treba mi tvoj savet ili savet nekog sa ovog foruma ko je prosao slicno. Javili su mi prosle nedelje iz USAFIS da sam izvucen, ali ni ja, kao ni ti, nisam odmah ukapirao da je vlada poslala koverat u USAFIS a ne meni (posto nisam direktno aplicirao na vladin sajt nego preko ovih iz USAFIS). Cenkanje je islo od 880$ preko 450$ pa na 150$ i "nadjosmo se" na 49 eura. Pricali smo se i telefonom i email-ovima 7 dana i sad je ostalo na tome da ce da me kontaktiraju i da mi posalju DHL-om. U prevodu, sad mi "treniraju zivce" da vide koliko mogu da izdrzim ne bih li odresio kesu i kupio nesto iz njohovog sirokog prodajnog asortimana preko ovih 49 eura ili $ posto cas kazu jednu, cas drugu valutu. Moje pitanje glasi "Kako da ih nateram da mi posalju MOJU kovertu"? Da ih opet zovem? Da im opet saljem email? Da cekam? Kako si ti uspeo da ih nateras da ti posalju kovertu a da nista drugo ne kupis od njih i koji je nacin placanja?

PS.Nakon sto sam ih zvao, potvrdili su mi usmeno da je potrebno samo 49 za DHL shipping fee i da je sve drugo opcionalno, a onda sam im trazio da mi potvrde to i email-om sto su i uradili. Nakon toga sam email-om zahtevao da mi posalju kovertu i odgovorili su da ce da proslede moj email "osobi koja je zaduzena za DHL".
Reply With Quote
  #14  
Staro 03.06.2010, 21:57
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Ja bih ti samo mogla dati informaciju da DHL usluga na toj relaciji zaista toliko i kosta. Mi smo platili oko 55 Eur iz BiH za USA.

Sad, vjerovatno ti ta agencija moze poslati i obicnom preporucenom postom da ne placas nista..
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #15  
Staro 04.06.2010, 11:17
Mv2Player's Avatar
Mv2Player Mv2Player je offline
Član
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Srbija
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik spectra Prikaz poruke
Ja bih ti samo mogla dati informaciju da DHL usluga na toj relaciji zaista toliko i kosta. Mi smo platili oko 55 Eur iz BiH za USA.

Sad, vjerovatno ti ta agencija moze poslati i obicnom preporucenom postom da ne placas nista..
Spectra, hvala na informaciji. Ja cu ipak izabrati da mi posalju DHL-om ali trenutno se natezem sa njima (USAFIS-om) jer me uslovljavaju kupovinom nekih njihovih CD-a. Pitao bih te jos samo na cije ste ime prijavili prijem posiljke posto DHL servis trazi obavezno i ime osobe kojoj se treba licno uruciti posiljka? Da li ste stavili samo box office i onu adresu sa koverte:

Department of State
Kentucky Consular Center )KCC)
3505 North Highway 25W
Williamsburg KY, 40769 USA

ili ste dopisivali jos nesto?
Reply With Quote
  #16  
Staro 04.06.2010, 11:22
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Ako pitaš za vraćanje prve koverte, svi smo poslali na tu adresu, samo to, jer uz koverat stigne samolepljivi stiker sa tim informacijama koji zalepiš na kovertu

Department of State
Kentucky Consular Center (KCC)
3505 North Highway 25W
Williamsburg, KY 40769
USA
Reply With Quote
  #17  
Staro 04.06.2010, 11:37
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mv2Player Prikaz poruke
Spectra, hvala na informaciji. Ja cu ipak izabrati da mi posalju DHL-om ali trenutno se natezem sa njima (USAFIS-om) jer me uslovljavaju kupovinom nekih njihovih CD-a. Pitao bih te jos samo na cije ste ime prijavili prijem posiljke posto DHL servis trazi obavezno i ime osobe kojoj se treba licno uruciti posiljka? Da li ste stavili samo box office i onu adresu sa koverte:

Department of State
Kentucky Consular Center )KCC)
3505 North Highway 25W
Williamsburg KY, 40769 USA

ili ste dopisivali jos nesto?
Mi smo samo zalijepili onu nalijepnicu sto ces dobiti kada ti agencija posalje kovertu.
Ma toj agenciji moras odrijesito reci da neces NISTA, vec samo da ti posalju TVOJU kovertu - jer to su obavezni (bez ikakvih kupovina dodatnih gluposti).
S njima ne mozes blago, jer su oni "izdresirani" da uvaljuju dok god ne primijete tvoju odlucnost i da tacno znas sta hoces..
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #18  
Staro 05.06.2010, 19:55
oligoce oligoce je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2010
US lokacija: Wallington/New Jersey
YU lokacija: makedonija
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik V777 Prikaz poruke
Evo ovako: ja sam se prijavila preko USAFIS-a i dobila preko njih green card. Agencija je izvanredna i svakom bih je preporucila. Izvanredna usluga, obavestenja i preko mejla i preko telefona, nemam reci, samo reci hvale. Agencija kaze u reklami da, ukoliko se prijavis preko njih, ako dobijes zelenu kartu, oni placaju avionsku kartu u jednom pravcu...kad sam ja dobila dokumentaciju u prvom kovertu, tu je stojala i ponuda njihovog advokatskog tima, koji je mogao, ukoliko neko od kandidata nije znao kako da popuni obrasce, kako i da prodje celu proceduru od popunjavanja dokumentacije do intervjua u ambasadi, da pomogne, naravno za dodatni iznos novca. Ukoliko se iskoriste usluge njihovog advokatskog tima, tada se dobija i besplatna avio karta u jednom pravcu. Ja nisam koristila usluge advokata, te sam avio kartu platila sama. Stan i posao mi nije nudjen uopste. Mozda je to bilo ranije, stvarno ne znam, ali meni to niko nije nudio.

Cula sam da neke druge drzave u okviru svog imigracionog programa nude nesto tipa imigranskih stanova, mozda i posla, ali ne US...takodje mi se cini da je postojao i proces pomoci o kojoj ti pricas ali za izbeglice, znaci imigracija s te strane, i opet ne za US, nego cini mi se za Australiju, mozda i za Kanadu....ali ne za US...

Nadam se da sam pomogla...

Pozdrav!



moze li da mi pises na oligoce@hotmail.com ??? i ja sam preko USAFIS izvucena, cekam prvi koverat...imam nekoliko pitanja...
Reply With Quote
  #19  
Staro 07.06.2010, 12:41
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

A lepo sam vam svima napisao da se ne petljate sa agencijama kad je sve besplatno i mozete gotovo bez ikakvog truda da sami odradite...ts...ts...ts...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #20  
Staro 07.06.2010, 16:12
thrice's Avatar
thrice thrice je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2010
YU lokacija: ks
Poruke: 31
Nepromenjeno

postoji i opcija da pisete kcc-u, da kazete da ste izvuceni ali ste izgubili vase pismo i da vam treba cn broj, pa kad vam daju posaljete ona 2 formulara i slike u kcc a ove agencije ko sisa...
__________________
Case No: 2011EU000070xx
07. 05. 2010. - Poslata koverta iz Malma
24. 05. 2010. - Stigla koverta
28. 05. 2010. - Formulari poslati u KCC
i dalje veliko pitanje da li cu otici
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.