ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #851  
Staro 13.04.2008, 11:22
Veka77 Veka77 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.12.2007
Poruke: 10
Nepromenjeno

Moj broj je postao current i razgovor mi je zakazan 16 maja u BEOGRADU, ALI DRUGO PISMO JOS NISAM PRIMILA.Mozete li mi reci vasa iskustva i datume kada vam je bio zakazan intervju , a kada vam je stiglo drugo pismo.U meilu koji su mi poslali iz KCC rekli su mi da je pismo poslato 20 marta, a danas je 13 april.

Drugo pistanje:S obzirom da su mi pored originala potrebne kopije ,koje od kopija treba da overim sem diplome?

Unapred zahvalna
VEKA
  #852  
Staro 13.04.2008, 16:02
Veka77 Veka77 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.12.2007
Poruke: 10
Nepromenjeno

Molim vas jos jedno pitanje...
Da li se u drugom pismu nalaze forme 230 I DSP -122 kao u prvom pismu?
Ja sam vec obavila lekarski pregled ali sam zabrinuta zbog 2 pisma kojeg jos nema!!

HVALA VAM
  #853  
Staro 13.04.2008, 17:09
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Za post 922: intervju je za DV2008. godinu, jel tako? Sto se tice druge koverte, ne mora da ti stigne, vazno je da znas datum, zovi ambasadu u Beogradu da im kazes da nisi dobila 2. kovertu, reci ce ti sta ti je potrebno za intervju. Meni je isto receno preko KCC da mi je poslata 2. koverta, u medjuvremenu sam zvala ambasadu, rekli su mi sta mi treba, da ako i ne stigne druga koverta, mogu da idem na intervju...u medjuvremenu mi je stigla druga koverta (ali sam se ja vec dogovorila sve sa Ambasadom).... znaci zovi Ambasadu da potvrdis datum, jer oni ce vec da dobiju celokupan tvoj fajl direktno iz Kentakija. Reci ce ti sta ti je potrebno od dokumenata i reci ce ti koliko kopija cega hoce (ja sam uradila po jednu kopiju - tako su mi rekli - a kad sam tamo otisla oni su uzeli ono sto su hteli originale - posebno potvrde da nisi osudjivana, affidavit of support, dok npr. diplome iz skole uzimaju kopije)...

Znaci, zovi ambasadu sto pre da bi znala sta se desava i da ne gubis vreme...zovi odmah sutra jer ce sve da ti kazu odmah.

Puno pozdrava i srecno!
  #854  
Staro 14.04.2008, 08:15
Marina
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Znaci vec je nekome stiglo iz nase zemlje?
Puno srece svima, nadamo se pismu....
  #855  
Staro 14.04.2008, 11:11
Veka77 Veka77 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.12.2007
Poruke: 10
Nepromenjeno

Hvala ti na brzom odgovoru...
Ja sam izvucena za 2008 godinu.Danas sam pozvala ambasadu i potvrdjeno mi je da je intervju zakazan za 16 maj ali da sacekam jos neki dan za pismo, ako ne stigne da ih pozovem pocetkom maja.Ja sam prikupila sva dokumenta i uradila lekarski pregled.Ostalo mi je samo nejasno da li se u drugom pismu nlaze formulari 230 i 122 da bih znala da ih popunim online ako ne stigne 2 pismo.
Jos jednom hvala i puno srce svima
Veka
  #856  
Staro 15.04.2008, 20:38
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Za post 925: zasto da popunjavas te formulare PONOVO??? Njih si popunila originale iz PRVE koverte i VRATILA ih u Kentaki, jel tako??? U drugoj koverti se samo nalazi obavestenje kad je zakazan intervju u ambasadi i obavestenje o lekarskom pregledu, nista vise! Zato ta druga koverta i nije toliko da mora da se ceka, jer ti sve to vec kazu u Ambasadi...prva je vazna jer ti tu stize i obavestenje i kodovi, i ORIGINALNI obrasci - oni sa neta nemaju u pozadini godinu 2008. oni ti dodju samo da vidis kako izgledaju originali...a tvoji originali koje si poslala u Kentaki su vec u ambasadi, oni imaju ceo tvoj fajl iz Kentakija pred sobom, tako da i znaju kad je intervju...jer se to sve salje, jedan primerak tebi - obicnom postom koja stigne ko zna kad...a drugi primerak u Ambasadu, zajedno sa svim tvojim papirima, tako da oni to dobijaju sigurno...

Cini mi se da ti treba da iskopiras i onaj kod koji si imala u prvom pismu, da im predas na ulasku, ali znaju oni vec ko ce da dodje....jer imaju samo po nekoliko ljudi sa DV lutije dnevno...ostalo su uglavnom turisticke vize i neke druge svrhe...

Puno pozdrava i srecno!
  #857  
Staro 16.04.2008, 02:12
Veka77 Veka77 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.12.2007
Poruke: 10
Nepromenjeno

Naravno,popunila sam te obrace u prvom pismu i vratila ih u Kentaki ali nisam znala da li se nalaze i u drugom pismu .
Ja sam pozvala ambasadu u Beogradu i rekli su mi da je intervju zakazan za 16 maj tako da mi je sada puno lakse.
Ja sam inace kao i ti pravnik,a u Americi sam bila 2007god kao spasilac.
Puno te pozdravljam i hvala ti na objasnjenju zaista mi je puno pomoglo.
Veka
  #858  
Staro 16.04.2008, 07:26
RS77
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

E dragi moji, ja sam "veteran". Ovo je 7 godina kako cekam kovertu, i nadam se da ce mi se snovi konacno ostvariti.
Hvala svim na informacijama koje ste pruzili.

Pozdrav i srecno
  #859  
Staro 16.04.2008, 15:05
ivana
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Evo ja da pokusam po ko zna koji put da objavim svoje pismo. Ako ne ide odustajem. Zelim svima da skrenem PAZNJU na moju situaciju. Dakle, procitala sam ovaj blog vise puta ali mi se podvukla greska. Ja sam nosilac GC i samnom idu muz i sin 18 meseci. Muz je sve uredno prikupio, kopirao, prevo i overio i otisli smo u ambasadu na zakazan razgovor. Sve je bilo uredu osim sto je muzu trebala potvrda da nije osudjivan (posto je 2 godine ziveo na Kipru). Znaci, mi smo odavde nabavili potvrdu ali nismo znali da ti ta potvrda treba iz svih zemalja gde ste ziveli vise od dve godine. Tako ja dobi vizu a on nije za sada jer ceka da mu sa Kipra posalju papir na koji se ceka mesec dana. Citava situacija nam je poremerila planove. Ucite se na tudjim (mojim) greskama!
  #860  
Staro 16.04.2008, 23:23
Veka77 Veka77 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.12.2007
Poruke: 10
Nepromenjeno

Danas sam primila drugu kovertu i jako sam se obradovala!!!
V777, hvala ti na odgovorima ...
Veka
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.