ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #861  
Staro 17.04.2008, 03:57
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Za Ivanu: AH IVANA, PA KAKO SI CITALA OVAJ BLOG VISE PUTA A NISI VIDELA GDE SAM PISALA DA TI TREBA POTVRDA O NEOSUDJIVANOSTI IZ SVAKE ZEMLJE GDE SI ZIVELA VISE OD SEST MESECI....ah sto niste pitali u Ambasadi pre no sto ste dosli na intervju...jedan decko je ovde pisao (tako sam ja saznala, a kasnije i pitala) da mu je trebao papir o neosudjivanosti, jer je ziveo u Svajcarskoj neko vreme...ja sam pisala o tome takodje, jer sam zivela u Grckoj neko vreme....ahhhhhhhhhhhhhhhhhh.....taj papir moze da se izvadi za brzi vremenski period od mesec dana ako imate nekog na Kipru da vam preda aplikaciju u nadleznom organu koji je nadlezan za izdavanje tih uverenja...takodje ako ne znate koji je organ nadlezan, pitajte USA ambasadu, oni znaju sigurno koji je organ nadlezan....(meni je brat podneo aplikaciju u Atini, zatim su oni odradili svoj deo posla, poslali fax u Grcku ambasadu u Bg, taj fax sam ja pokupila u Grckoj ambasadi, oni su overili verodostojnost kopije - znaci da su imali uvid u original, dalje idu prevodi...ali za to mi je trebalo nekoliko dana, ne mesec dana...) zelim vam sve najbolje i da sto pre svi dobijete vize...



Veka77, sve najbolje i puno srece...



Pozdrav za sve i sve najbolje i javite se ljudi kad krenu da stizu prve koverte, imam familiju i prijatelje koji iscekuju koverte isto kao i vi.
  #862  
Staro 17.04.2008, 20:15
Marina
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Iscekujemo, ali nista za sada...
  #863  
Staro 17.04.2008, 21:14
Darko
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Praksa je pokazala da su ljudi iz ovih nasih krajeva mahom prve koverte dobili od sredine Maja pa do krajnjeg roka, tj Juna.Za sada bukvalno nema nigde informacije da je stigla ijedna ove godine, ali sa nestrpljenjem svi cekamo tu informaciju, nekako je lakse.Nada postoji, neizvesnost je sve veca, pre podne vise provodim vremena u hodniku zgrade pored postanskog sanduceta iscekujuci postara, nego sto sam u stanu Poz svima, i puno srece, kako nama sto cekamo, tako i onima koji su dobili!
  #864  
Staro 18.04.2008, 09:52
V76
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Molim vas da mi neko odgovori, sta ste sve kopirali od dokumenata? Ja sam kopirala samo diplomu, jer to ne mogu da im ostavim original, sve drugo mogu da im dam originale(uverenja iz suda, supa, izvod itd).
Imam jos jedno pitanje: Gde i kad ste uplacivali onih 775$, da li pre ili posle intervjua?
Obalivaila sam lekarski pregled i imam intervju sledece srede(23.04.).

Pozdrav
  #865  
Staro 18.04.2008, 16:16
draganche
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Pozdrav svima,
Ja sam dobio GC jos u decembru i odmah sam se uselio u USA. Dosao sam prvo u NY i tu proveo vise od mesec dana. Posto mi se NY nije bas svideo, odlucio sam da se preselim za SF. Dokumenta su mi stigla posle tacno mesec dana cekanja. Kolega mi ih je prosledio postom za Kaliforniju. Dobio sam 3 koverte, jednu sa GC a u ostale
dve su bila uputstva glavnog ofisa u Teksasu sa osnovnim podacima i brojevima telefona na koji se mozemo javiti u slucaju da nam nesto nije jasno...
Nazvao sam ih i posle petnaestak minuta cekanja sekretarica mi je objasnila da se SSN broj ne dobija postom vec da treba da se ode u SSN Office i popuni aplikacija za
SSN broj i to je to... SSN broj mi je ubrzo potom stigao. Sa njim me je gazda prijavio kao legalnog radnika ovde, a na osnovu njega se vadi i licna karta, vozacka....
Inace, svi oni koji idu u USA treba da znaju da je ovde puno bolje nego u Srbiji, ali isto tako da je na pomolu recesija. Cene su otisle gore skoro 50% a plate su ostale
manje vise iste...
Opet, nemojte da vas ovo obeshrabri. Sreca prati hrabre.
Zelim vam svima sve najbolje

draganche
  #866  
Staro 18.04.2008, 17:05
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Za V76: ukoliko SVE ostalo mozes da ostavis originale, onda ok, samo diplomu kopiraj (i ako imas spisak ocena bilo bi dobro da poneses, mislim,ako se radi o diplomi fakulteta, donesi i spisak ocena). Ako se radi o Diplomi iz srednje, mozda ne bi bilo lose da doneses i spiskove uverenja is Srednje...ali pozovi ambasadu i pitaj ih konkretno sta da doneses. Ja znam da sam ja donela Uverenje o diplomiranju i spiskove ocena s fakulteta, naravno sve prevedeno na engleski, a u ambasadi su mi trazili da im dam na uvid i Diplomu, (kod sebe sam srecom imala overenu kopiju Diplome fakulteta)....za srednju ne znam, ali ih pozovi i pitaj....

Novac se placa u ambasadi, pre intervjua, nakon pregleda dokumenata...znaci prvo udjes, prozovu te, predas dokumenta, oni izvrse uvid, uzmu sta im je potrebno, ti sacekas u cekaonici, kazu ti kada ce da te prozovu za intervju, u tom medjuvremenu (ja sam cekala jedno 2 sata, neko ceka vise, neko manje), znaci u tom medjuvremenu, pozovu te na jedan salter i tu uplacujes novac, a oni ti daju priznanicu...veoma jednostavno....

Puno pozdrava i srecno!
  #867  
Staro 19.04.2008, 13:08
V76
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

za V777

Hvala puno na informacijama. Ja sam uzela diplomu sa faksa i iz srednje(plus kopije,overene) ali nemam sa faksa spisak ocena, mada na diplomi pise srednja ocena.
  #868  
Staro 19.04.2008, 19:42
cinderella_man's Avatar
cinderella_man cinderella_man je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.03.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 42
Nepromenjeno

Juce smo zavrsili proceduru u ambasadi.:-)
Dobili smo pasose sa imigracionim vizama i zute koverte.

Ovom prilikom zelim da se zahvalim prvo Milosu koji
je osmisljavanjem i odrzavanjem ovog sajta omogucio
pristup informacijama koje su mi olaksale ovaj proces.

Pored toga upoznao sam nekoliko divnih ljudi koji su mi
prenosenjem svog licnog iskustva ne sebicno pomogli.

Cela procedura od prikupljanja dokumentacije do samog
intervjua vise puta je objasnjena u prethodnim komentarima.
Potrebno je samo sve to lepo na vreme pripremiti i ukoliko
su svi uslovi ispunjeni intervju ce Vam biti laksi deo price.

Vama koji ocekujete da budete izvuceni,da vam stignu druge
koverte zelim srecu i uspeh!Onima koji ne budu imali srece ove
godine mogu da kazem da sam ja imao veliki broj pokusaja.
Kada se najmanje nadas postar moze da pokuca na vrata.

Sve najbolje i srecno!
  #869  
Staro 20.04.2008, 05:55
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Za V76: POZOVI OBAVEZNO AMBASADU PRE INTERVJUA DA VIDIS DA LI CE DA TI TRAZE SPISKOVE OCENA!!! Ovde je bilo vise ljudi koji su rekli da im je trazen spisak ocena kada se radi o Diplomama fakutleta....mislim da je to da bi se proverilo da Diplome nisu falsifikati....i meni su trazeni spiskovi ocena...ja te savetujem da pozoves pre intervjua Ambasadu i vidis sta ce da ti kazu...ako ti kazu da ti treba, uracunaj nekoliko dana da ti se daju ti spiskovi plus da prevedes sve to (naravno sve to i finansijski kosta), ali ukoliko to nemas na intervjuu, a traze ti, mozda mogu da odloze proces za dobijanje vize, ko zna....zato zovi Ambasadu i proveri za svaki slucaj!!!

Puno pozdrava i srecno!
  #870  
Staro 20.04.2008, 09:37
jelenche's Avatar
jelenche jelenche je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.03.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 45
Nepromenjeno

negde sam na nekom forumu procitala da pri podnosenju dokumenata za turisticku
vizu u ambasadi proveravaju da li je kandidat ucestvovao na lutriji gc, i u slucaju da jeste,odbijaju ga za turisticku vizu, jer je potencijalni kandidat da ostane u usa....da li je to istina, da li neko od vas ima iskustva sa tim...ili je mozda cuo o tome nesto. na ovo pitanje takodje mozda zna odgovor i milosh, pa vas sve molim da mi se javite ako imate neku informaciju o tome. ovih dana sam zakazala razgovor za turisticku vizu, pa me interesuje da li stvarno to proveravaju jer na onom obrascu za turisticku vizu ima pitanje << da li ste nekada ili vi, ili bilo ko drugi podneo zahtev za vasu useljenicku vizu...<<
sta odgovoriti, da li je ovo samo lutrija ili se kod njih vodi kao zahtev za useljenicku vizu....posto likovi proveravaju da li ti je cukundeda i pradeda bio na listi za bilo kakav boravak u states, onda je to vrlo skakljivo.....oni zanju sve da li prijaviti lutriju ili ne...molim vas da mi neko odgovori?????
pozdrav,
jelenche
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:34.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.