ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » East vs West Coast vs Midwest » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 14.05.2020, 01:45
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Evo ga kompletan dnevnik:
https://www.jevtic.net/dnevnik_emigrant.html

Sve drzave po redu:
1.Kanada
2.Florida
3. ...( Da vam ne pokvarim uzivanje )
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #42  
Staro 16.05.2020, 10:52
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Pošto vidim da mnoge interesuje da čuju iskustva iz raznih gradova u Americi, podeliću link ka svom YouTube kanalu gde sam počeo da snimam priče o svojim obilascima i nekim anegdotama koje sam doživeo dok sam putovao sam po Americi.

Bio sam u 15ak različitih gradova u Americi, o tome sam detaljnije pisao na prvoj stranici ove teme, pa eto koga interesuje može da zaprati
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX
Reply With Quote
  #43  
Staro 19.05.2020, 14:27
cobecar cobecar je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.06.2014
Poruke: 47
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sanchez Prikaz poruke
Pošto vidim da mnoge interesuje da čuju iskustva iz raznih gradova u Americi, podeliću link ka svom YouTube kanalu gde sam počeo da snimam priče o svojim obilascima i nekim anegdotama koje sam doživeo dok sam putovao sam po Americi.

Bio sam u 15ak različitih gradova u Americi, o tome sam detaljnije pisao na prvoj stranici ove teme, pa eto koga interesuje može da zaprati
Odgledao sam bukvalno u cugu sve tvoje klipove čim si izbacio ovaj post i mogu ti reći da su mi se baš svideli, svaka čast, bilo je pravo uživanje,samo tako nastavi, očekujem novitete
Dodao bih, da su tvoja iskustva sa gradovima relativno kratka i turističa. Kada se živi u nekim od gradova koje si i ti obilazio neki duži period, možda utisci budu drugačiji nego što su tvoji bili a kao što si i sam rekao, sve su to tvoja lična zapažanja, osećaj, mišljenje itd itd....
Iskreno,ja sebi nikad neću moći da oprostim što za vreme studiranja nisam iskoristio opciju W&T, nisam imao podršku mojih, oni su imali neku drugu filozofiju a ja nisam imao m..a pa da se sam i na svoju ruku upustim u to i zbog toga ću se kajati celog života...
Preporučujem svakom ko ima vremena da pogleda tvoje klipove, tu su još i nezaobilazne i već svima poznate Putujuće duće https://www.youtube.com/channel/UCOr...BKot7kIffRbjiA i još jedan naš član ima par klipova lazarDZIBA https://www.youtube.com/channel/UChI...-MOqIoiiT7SUOw , oni su u Čikagu, on u Majamiju pa koga interesuje može da baci pogled.
Reply With Quote
  #44  
Staro 20.05.2020, 11:37
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Sto se tiče Amerike meni je to sve isto bar zapadna obala. Veći gradovi imaju onako kolosalni centar ali ako se maknes od njega nećeš znati da li si u visemilionkom gradu ili nekom manjem.

America je definitvno teski smor za nas Evropljane jer nema toliko toga da se vidi. Ipak njima fali tradicija kakva postoji u Evropi naročito zapadnoj pa i kod nas i Srbiji. Npr kad bi nešto popit Petrovaradinske tvrdjave postojalo negde u Americi to bi bila atrakcija broj jedan 100% sam siguran.

Jedini način da ovde ne padnes u bedak je da se sto pre Amerikanizujes, praviš roštilj, ideš na utakmice fudbala i bejzbola, i divis se recimo muzeju sladoleda u SF i voliš zabavne parkove i sve vrste spektakl ova. Vatromet za 4.jul npr
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #45  
Staro 20.05.2020, 16:57
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
Sto se tiče Amerike meni je to sve isto bar zapadna obala. Veći gradovi imaju onako kolosalni centar ali ako se maknes od njega nećeš znati da li si u visemilionkom gradu ili nekom manjem.

America je definitvno teski smor za nas Evropljane jer nema toliko toga da se vidi. Ipak njima fali tradicija kakva postoji u Evropi naročito zapadnoj pa i kod nas i Srbiji. Npr kad bi nešto popit Petrovaradinske tvrdjave postojalo negde u Americi to bi bila atrakcija broj jedan 100% sam siguran.

Jedini način da ovde ne padnes u bedak je da se sto pre Amerikanizujes, praviš roštilj, ideš na utakmice fudbala i bejzbola, i divis se recimo muzeju sladoleda u SF i voliš zabavne parkove i sve vrste spektakl ova. Vatromet za 4.jul npr
Zato i odlaze u Evropu turisticki da vide civilizaciju, istoriju, gradjevine.

Ja sam u Srb radio nekih 10god sa diplomatama, Nemacka, Amerika....brdo njih ostaje da zivi u Srbiji po svaku cenu. Dobra plata, provod, zivot, hrana, priroda, žene...
Reply With Quote
  #46  
Staro 21.05.2020, 00:51
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

za sve koji dolaze u Ameriku bio bi dobar jedan restart ili inicijalizacija mozdane kore
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #47  
Staro 21.05.2020, 03:16
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
America je definitvno teski smor za nas Evropljane jer nema toliko toga da se vidi. Ipak njima fali tradicija kakva postoji u Evropi naročito zapadnoj pa i kod nas i Srbiji. Npr kad bi nešto popit Petrovaradinske tvrdjave postojalo negde u Americi to bi bila atrakcija broj jedan 100% sam siguran.

Jedini način da ovde ne padnes u bedak je da se sto pre Amerikanizujes, praviš roštilj, ideš na utakmice fudbala i bejzbola, i divis se recimo muzeju sladoleda u SF i voliš zabavne parkove i sve vrste spektakl ova. Vatromet za 4.jul npr
Ima drugi. Nadjes za prijatelje Evopljane pa rostiljate i kafenisete. I nadjete to jedno mesto gde moze da se sedi napolju, bleji i prica. Svugde ima neki takav coffee shop ili nesto gde se oni pocnu skupljati, obicno su u blizini lokalnih univerziteta i mesta gde ima malo vise stranaca.

Ovde u mom kraju najslicniji Petrovaradinu je Fort Monroe (klikni)



A najslicniji tom vajbu da mozes da se setkas, blejis i negde da sednes na kaficu/rucak je Colonial Williamsburg's Merchant Square - npr Cheese Shop na ovoj slici





Ako je do zala za Evropom, definitivno je manji ako si na istocnoj obali jer neki gradovi podsecaju u nekim stvarima na Evropske.
Reply With Quote
  #48  
Staro 21.05.2020, 14:21
MatijaX's Avatar
MatijaX MatijaX je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 73
Nepromenjeno

Hm, nažalost još uvijek sam u Evropi. Ako vam toliko fali Balkan, lijepo se vratite i to je to. Nemojte se mučiti.

Toliko sam se naslušao o ljepoti naših prostora, da jednostavno čovjek poželi otići na drugi kraj svijeta samo kako ne bi morao uživati u svim tim silnim ljepotama.

Jednom kada budem tamo preko Bare, neću se toliko žuriti obilaziti ovo što sam zauvijek napustio.

Šta mogu kada nisam domoljub.
Reply With Quote
  #49  
Staro 21.05.2020, 20:16
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cobecar Prikaz poruke
Odgledao sam bukvalno u cugu sve tvoje klipove čim si izbacio ovaj post i mogu ti reći da su mi se baš svideli, svaka čast, bilo je pravo uživanje,samo tako nastavi, očekujem novitete
Dodao bih, da su tvoja iskustva sa gradovima relativno kratka i turističa. Kada se živi u nekim od gradova koje si i ti obilazio neki duži period, možda utisci budu drugačiji nego što su tvoji bili a kao što si i sam rekao, sve su to tvoja lična zapažanja, osećaj, mišljenje itd itd....
Iskreno,ja sebi nikad neću moći da oprostim što za vreme studiranja nisam iskoristio opciju W&T, nisam imao podršku mojih, oni su imali neku drugu filozofiju a ja nisam imao m..a pa da se sam i na svoju ruku upustim u to i zbog toga ću se kajati celog života...
Preporučujem svakom ko ima vremena da pogleda tvoje klipove, tu su još i nezaobilazne i već svima poznate Putujuće duće https://www.youtube.com/channel/UCOr...BKot7kIffRbjiA i još jedan naš član ima par klipova lazarDZIBA https://www.youtube.com/channel/UChI...-MOqIoiiT7SUOw , oni su u Čikagu, on u Majamiju pa koga interesuje može da baci pogled.
Hvala puno na lepim rečima, drago mi je da su ti bili zanimljivi! Biće još

Nažalost znam puno ljudi koji se kaju što nisu išli na W&T. Veruj da ni ja nisam imao podršku roditelja, tačnije oca koji je što ti kažeš imao totalnu drugačiju filozofiju. Mislim da je presudilo to što sam ja još u četvrtom razredu srednje škole, skapirao da je to jedini pravi put za mene i nije bilo teorije da ne odem. Bukvalno jedino da su me vezali lisicama za zid su mogli da me spreče Pokazalo se da je to bila najbolja odluka u mom životu.

Ne znam koliko godina imaš sada i kakav ti je status, ali možda se možeš kvalifikovati za neke druge programe u Americi? U svakom slučaju puno sreće u junu!

P.S. - Sa LazomDžibom sam u kontaktu a pogledaću i Putujuće Duće
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX
Reply With Quote
  #50  
Staro 21.05.2020, 21:51
cobecar cobecar je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.06.2014
Poruke: 47
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sanchez Prikaz poruke
Ne znam koliko godina imaš sada i kakav ti je status, ali možda se možeš kvalifikovati za neke druge programe u Americi? U svakom slučaju puno sreće u junu!
33,5 godine, neoženjen, nisam u stalnom zaposlenju i nemam nepokretnosti na svoje ime(razmišljao o onim programima, tipa Aljaska,ali tu mislim da nemam šanse zbog svega navedenog)!
Iskreno, nisam se mnogo ni raspitivao o programima i mogućnostima,tako da nisam u toku šta sve postoji kao opcija!
A završio sam Pravni fakultet(Univerzitet u Bg) i što se tiče pokušaja odlaska "preko diplome", to je skoro pa nemoguće i onda su mi minimalne šanse u toj nekoj opciji.
Krenuo sam samostalno da učim programiranje i tu sam neki početnik pa se nadam da ću preko toga možda moći kroz par godina da dođem do USA ili možda neke "jače" evropske zemlje(realno ni u Srb. nisu male zarade u toj branši ali ne gledam samo i isključivo zaradu u životu).
Tako da,videćemo šta će od svega toga biti. Niko ne zna šta nas čeka sutra!
Hvala, takođe i tebi puno sreće!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Key West, Florida tijana2401 Lokacije u USA 1 23.04.2016 14:29
Midwest & West USA dragonn Lokacije u USA 31 11.10.2015 20:55
Charleston, West Virginia ivkodrg Lokacije u USA 10 12.09.2014 21:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.