ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #2231  
Staro 19.08.2020, 17:01
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Izašao je prvi bulletin za 2021. tj. za oktobar. Za EU region cutoff number je 2500.

Izašao je i broj izvučenih (sa derivatima) i on je 132.404 i to znači da je ova godina sa mnogo izvučenih i to baš mnogo, i to bi moglo da bude, a i realno jeste, loš znak za one sa visokim brojevima. Npr. 2018. bilo je izvučeno oko 115.000, a svi znamo kako se ta godina završila.

Izašao je i broj izvučenih po zemljama

U našem regionu

Srbija 239
BIH 36
Hr 32
CG 33
Mak 336
Kos 311

Ako sam dobro sabrao, u Evropi je izvučeno oko 45000 ljudi, a kvota je oko 18.000, ali ide taj broj i do oko 20.000 posle redistribucija iz ostalih regiona. Ipak, to je preko 2 puta više izvučenih od kvote, što definitivno nije dobar znak.
Reply With Quote
  #2232  
Staro 19.08.2020, 18:31
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Thumbs down

Ovo je ogroman broj izvučenih i na svu ovu zbrku niko sa garancijom ne može ništa da kaže...
Ovdje bi svi preko 22-23000 mogli da se smatraju visokim brojevima.
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #2233  
Staro 23.08.2020, 19:01
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Izašao je prvi bulletin za 2021. tj. za oktobar. Za EU region cutoff number je 2500.

Izašao je i broj izvučenih (sa derivatima) i on je 132.404 i to znači da je ova godina sa mnogo izvučenih i to baš mnogo, i to bi moglo da bude, a i realno jeste, loš znak za one sa visokim brojevima. Npr. 2018. bilo je izvučeno oko 115.000, a svi znamo kako se ta godina završila.

Izašao je i broj izvučenih po zemljama

U našem regionu

Srbija 239
BIH 36
Hr 32
CG 33
Mak 336
Kos 311

Ako sam dobro sabrao, u Evropi je izvučeno oko 45000 ljudi, a kvota je oko 18.000, ali ide taj broj i do oko 20.000 posle redistribucija iz ostalih regiona. Ipak, to je preko 2 puta više izvučenih od kvote, što definitivno nije dobar znak.
Korona, nadolazeća možda i najveća svetska recesija u istoriji čovečanstva, pa samim tim i digitalizacija i robotizacija poslova, manjak radnih mesta, mnoštvo protesta u USA i td...
Sve su to stvari zbog kojih ima da pršti od ljudi koji prosto neće ući u proces iz straha pre svega, ali i zbog nedostatka sredstava (Asia, Africa). Biće interesantno ali ovo više nisu bezbrižna vremena pa samim tim "Response rate" će verovatno biti istorijski nizak.
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #2234  
Staro 23.08.2020, 19:57
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Korona, nadolazeća možda i najveća svetska recesija u istoriji čovečanstva, pa samim tim i digitalizacija i robotizacija poslova, manjak radnih mesta, mnoštvo protesta u USA i td...
Sve su to stvari zbog kojih ima da pršti od ljudi koji prosto neće ući u proces iz straha pre svega, ali i zbog nedostatka sredstava (Asia, Africa). Biće interesantno ali ovo više nisu bezbrižna vremena pa samim tim "Response rate" će verovatno biti istorijski nizak.

Al si lupio i ostao ziv -------------------🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 🤣🤣🤣🤣
Reply With Quote
  #2235  
Staro 27.08.2020, 22:11
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Jel pratio neko suđenje? Ja sam malo bacio pogled i deluje da su argumenti na strani da tako kažem tužioca i da zastupnici druge strane tj. Vlade SAD nisu dali neke jake argumente. Ne znam šta će se dalje dešavati. Ali opet nisam ukapirao, da li je moguće da sudija nadjača zakon tj. da produži rok za izdavanje viza. Generalno, očekujem da ban padne. Videćemo da li samo privremeno ili trajno.
Reply With Quote
  #2236  
Staro 05.09.2020, 00:34
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Izašla presuda. Ako sam dobro ukapirao sudija nije još uvek ni privremeno, ni trajno poništio EO. Takođe, opet, ako sam dobro ukapirao, što se dv2020 tiče, nije doneo nikakvu odluku vezanu za produživanje roka izdavanja, to bi trebalo da uradi 25. septembra. Nisam siguran, ali rekao bih da se to odnosi na one koji su tužili pojedinačno tj. imenom i prezimenom. Nadam se da grešim i da će produžiti svima rok, ili bar onima kojima je intervju bio zakazan pa otkazan, kao i onima koji su bili spremni za zakazivanje (obrađen ds260 i dokumenta). U svakom slučaju, čeka se da advokati detaljnije rastumače odluku.
Reply With Quote
  #2237  
Staro 05.09.2020, 01:36
Aleksandar381 Aleksandar381 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Izašla presuda. Ako sam dobro ukapirao sudija nije još uvek ni privremeno, ni trajno poništio EO. Takođe, opet, ako sam dobro ukapirao, što se dv2020 tiče, nije doneo nikakvu odluku vezanu za produživanje roka izdavanja, to bi trebalo da uradi 25. septembra. Nisam siguran, ali rekao bih da se to odnosi na one koji su tužili pojedinačno tj. imenom i prezimenom. Nadam se da grešim i da će produžiti svima rok, ili bar onima kojima je intervju bio zakazan pa otkazan, kao i onima koji su bili spremni za zakazivanje (obrađen ds260 i dokumenta). U svakom slučaju, čeka se da advokati detaljnije rastumače odluku.
prateci ceo sucaj od pocetka jula, mogu reci da je skoro sve tacno, ali se nadam, kao svo ovo vreme, da ima jos nade sto se tice produzenja roka (25 septembra ce biti revizija i izvestaj sta je uradjeno) inace ja sam jedan od parova koje ste spominjali na forumu da su u tuzbi iz Srbije koji se nalazi imenom i prezimenom na tuzbi kod Curtis Morisona .Za sada se proces nastavlja a prednost imaju oni koji su imenom i prezimenom tu.
Reply With Quote
  #2238  
Staro 05.09.2020, 08:52
Michi20 Michi20 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.03.2020
Poruke: 86
Nepromenjeno

Ovo znači da moramo da urgiramo u ambasadii. Da nam ponovo zakažu razgovor na osnovu ove presude. Mislim na nas kojima je otkazan intervju. Koliko sam ja razumeo
Reply With Quote
  #2239  
Staro 05.09.2020, 09:46
Michi20 Michi20 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.03.2020
Poruke: 86
Nepromenjeno

So what now for DV 2020 selectees.

OK – there are FIVE groups:

1. People that had been issued visas but those visas expired.
2. People on AP since having interviews earlier this year
3. People who had interviews scheduled by KCC, but the interviews were cancelled
4. People who got the ready for scheduling email.
5. People that did not get the ready for scheduling email.

Group 1. You can get your visa re-issued, even if you are in the Schengen area. Contact your embassy and quote the judges order. You probably will need a new medical and will need to pay fees again. Don’t delay – you need to act fast. You should not need an interview so this should be easy for the embassy.

Group 2. If your case is now resolved (meaning whatever caused the AP delay is resolved) your case can now be approved. You will probably need a new medical to ensure the maximum visa validity. Contact the embassy asap and discuss the case with them. Do not waste time – now is the time to fight for your chance.

Group 3. Contact the embassy and see if they will schedule your case as an “emergency” or “mission critical” appointment. That is what Judge Mehta has ordered. You should make sure your medical is new.

Group 4 and 5. Other than cases where you are named, your chances of interview before the September 30th deadline is low. If there is an extension granted, it may only be covering the plaintiffs named on the various lawsuits. However, we will need to wait and see what Judge Mehta decides on the 25th.


About entry to the USA. The judges order explains that people will be subject to a ban on entry until January – so you could have the visa issued in September but could not travel until January. That is why you need a new medical to ensure the longest possible validity. HOWEVER, DoS might implement that differently because normally a valid visa means entry is allowed – so we will see if they choose to annotate these visas in a special way to control the entry period.

About closed embassies. For groups 1 and 2 no interview is needed. But for group 3, interviews should be possible even if the embassy is not fully open. Push the embassy for a mission critical/emergency interview as ordered by Judge Mehta.
Reply With Quote
  #2240  
Staro 05.09.2020, 10:28
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Exclamation

Ja sam debela grupa 5 i već odavno sam se spustio na zemlju i znam da za mene od bilo kakve presude nema ništa.
Jednostavno puno je tu ljudi sa isteklom vizom, zakazanim slučajem koji trebaju opet biti zakazani, itd.
Sigurno da trenutno niko ne razmišlja o ljudima koji uopšte nisu dobili ni potvrdu za dokumenta a kamoli email o zakazivanju kao što je i moj slučaj.

Što se tiče presude i dalje je po mom skromnom mišljenju sve to tanko da je mislio srušiti ban srušio bi ga sinoć i produžio bi rok, ovako, sve to i dalje izgleda “mršavo”...

Nadam se da griješim i da će barem ljudi koji su već zakazani biti ponovo zakazani po hitnom postupku i da će im se izdati viza.
Grupe 4 i 5 stvarno nemaju čemu da se nadaju.
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.