ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #961  
Staro 13.10.2020, 07:58
caliboy caliboy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2020
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 64
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green Prikaz poruke
Pazim jer ne zelim da napravim neku banalnu gresku pri popunjavanju aplikacije.

Citao sam na internetu na nekim stranicama da su mnogi diskvalifikovani ( a da i ne znaju) jer nisu dobro i precizno popunjavali podatke i nisu dobre fotografije imali.
Mada nije mi jasno kako moze neko da bude diskvalifikovan a da pritom kada stisne dugme dobije i onaj registracioni broj i onaj tekst gde pise da je uspesno poslata prijava.



Mozda je i to samo spekulacija, na internetu ima i mnogo neistine.
Slazem se da postoje razne spekulacije na ovu temu. I ja sam citao svasta, i sto vise citas vise si sludjen. I ja sam se jedno vreme tripovao da sam diskvalifikovan jer sam pisao u polje "Middle name" ime oca. Mada nikada nisam saznao da li je to stvarno tako i bilo. Ove godine nisam pisao ime oca u to polje i supruga je izvucena.

Citao sam da su neki ljudi prolazili i sa starim fotografijama ali i da neki nisu i da sve zavisi od godine do godine i od osobe koja te obradjuje tamo u KCC-u ili gde vec...

Sve u svemu na nama je da obezbedimo nove fotografije da bismo izbegli problem. Fotografije imaju digitalne zapise koje nose u sebi o datumu kada su kreirane itd. Tako da se u potpunosti slazem sa tobom da treba povesti racuna o svakom detalju jer ovo je takva lutrija da greske koje mislis da su bezazlene mogu da ti naprave problem. Tako da maksimalan oprez.
Reply With Quote
  #962  
Staro 13.10.2020, 08:36
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Cool

Citat:
Prvobitno poslao korisnik caliboy Prikaz poruke
Slazem se da postoje razne spekulacije na ovu temu. I ja sam citao svasta, i sto vise citas vise si sludjen. I ja sam se jedno vreme tripovao da sam diskvalifikovan jer sam pisao u polje "Middle name" ime oca. Mada nikada nisam saznao da li je to stvarno tako i bilo. Ove godine nisam pisao ime oca u to polje i supruga je izvucena.

Citao sam da su neki ljudi prolazili i sa starim fotografijama ali i da neki nisu i da sve zavisi od godine do godine i od osobe koja te obradjuje tamo u KCC-u ili gde vec...

Sve u svemu na nama je da obezbedimo nove fotografije da bismo izbegli problem. Fotografije imaju digitalne zapise koje nose u sebi o datumu kada su kreirane itd. Tako da se u potpunosti slazem sa tobom da treba povesti racuna o svakom detalju jer ovo je takva lutrija da greske koje mislis da su bezazlene mogu da ti naprave problem. Tako da maksimalan oprez.
Istu tu fotografiju od prošle godine otvoriš u paint-u i samo ponovo snimiš na ekran i eto ti fotografije sa današnjim "digitalnim" datumom.
Niko ne može sa sigurnošću tvrditi koliko slika utiče na prijavu jer bilo je slučajeva gdje ljudi kažu da su poslali slike iste kao na prijašnjim prijavima pa su izvučeni i pozelenili su itd.
Moj savjet je da se ne razmišlja previše već ode u foto studio i napravi fotografija za neke smiješne novce ili naravno da se uslikate sami, jer u prijavi lijepo piše slika ne starija od 6 mj tako da vjerovatno ima neka fora
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #963  
Staro 13.10.2020, 11:55
Green Green je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2020
US lokacija: Dallas
YU lokacija: Kumanovo, Severna Makedonija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik caliboy Prikaz poruke
Slazem se da postoje razne spekulacije na ovu temu. I ja sam citao svasta, i sto vise citas vise si sludjen. I ja sam se jedno vreme tripovao da sam diskvalifikovan jer sam pisao u polje "Middle name" ime oca. Mada nikada nisam saznao da li je to stvarno tako i bilo. Ove godine nisam pisao ime oca u to polje i supruga je izvucena.

Citao sam da su neki ljudi prolazili i sa starim fotografijama ali i da neki nisu i da sve zavisi od godine do godine i od osobe koja te obradjuje tamo u KCC-u ili gde vec...

Sve u svemu na nama je da obezbedimo nove fotografije da bismo izbegli problem. Fotografije imaju digitalne zapise koje nose u sebi o datumu kada su kreirane itd. Tako da se u potpunosti slazem sa tobom da treba povesti racuna o svakom detalju jer ovo je takva lutrija da greske koje mislis da su bezazlene mogu da ti naprave problem. Tako da maksimalan oprez.


Pre 10-tak minuta sam uspesno aplicirao za lutriju.
Odabrao sam da apliciram na datum 13, nadam se da cu imati srece sa brojem koji je za mnogo broj za izbegavanje.

Nisam nista upisao za to prvo polje: In Care Of (optional) i ono drugo polje za Address Line 2 ( optional).
Naravno, svake godine saljem novi fotografiju, to se podrazumeva.
Ima ovde jedna stranica sa objasnjenjima kako da se popuni aplikacija.
https://hr.dvlottery.me/dv-lottery-questions


Kada sam dobio potvrdu da je uspesna poslata prijava i onaj confiramtion number od 16 brojeva i slova, onda moram da sam se uspesno prijavio i da je sistem prihvatio moju prijavu.
Tako je svake godine kada se prijavim.

Srecno svima, nadam se na dobar rezultat u Maju sledece godine.

PS: I u Novembru je pozeljno na predsednickim izborima u SAD da se promeni predsednik, jer ako Trump opet pobedi, onda je izvesno da ce on nastaviti da zagorcava zivot svim sredstvima protiv migracije.
Ako Trump pobedi on produzava BAN na ulazak u SAD koji za sada traje do 31.12.2020.
Reply With Quote
  #964  
Staro 18.10.2020, 12:45
luka19a luka19a je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2020
Poruke: 2
Nepromenjeno Prijava

pozdrav imam 12 godina skole ali sam zavrsio 2 godine vanredno, 3 i 4 a pise redovno jel mogu da se prijavim na lutriju?
Reply With Quote
  #965  
Staro 19.10.2020, 19:57
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik luka19a Prikaz poruke
pozdrav imam 12 godina skole ali sam zavrsio 2 godine vanredno, 3 i 4 a pise redovno jel mogu da se prijavim na lutriju?

Ako te baš baš jako interesuje i želiš da se prijaviš, onda je najrealnije da pozoveš direktno ambasadu ! U najmanju ruku nemaš šta da izgubiš, a sigurno ćeš dobiti potpuno jasan odgovor.

Pravila kažu da postoje dva puta. Prvi je neko radno iskustvo ali taj put ćemo zanemariti!
Drugi put je završena srednja škola, odnosno 12 godina školovanja u kontinuitetu (8+4)! Ne može 8+3 pa + 1 par godina kasnije već 8+4 u kontinuitetu!
Ako ti imaš papir na kome piše da si upisao osnovnu te i te godine, a da si maturirao tačno 12 generacija kasnije, MISLIM da se ti kvalifikuješ! Moje mišljenje je da je bitno šta piše na papirima(diplomama) i to je ono što se desilo!
Svakako neće boleti ako se konsultuješ direktno sa ambasadom !
Srećno
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #966  
Staro 22.10.2020, 07:38
caliboy caliboy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2020
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 64
Nepromenjeno

Nesto bas kasni visa bulletin ovog meseca... Obicno je par dana posle 15. izbacivan nov, ali sada je vec 22. i nista.
Reply With Quote
  #967  
Staro 25.10.2020, 14:04
smsm smsm je offline
Član
 
Datum prijave: 07.06.2020
Poruke: 26
Nepromenjeno

Dobitnici za dv2021; je l’ cete se prijavljivati i ove za svaki slucaj?
Reply With Quote
  #968  
Staro 02.11.2020, 10:04
GiM GiM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.06.2020
YU lokacija: Srbija
Poruke: 85
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi,

Poslali smo dokumenta sredinom Septembra meseca ali do danas nismo dobili (osim automatic replay-a) povratnu informaciju odnosno da li su dokumenta u redu ili ne.
U automatic mail-u pise da ce odgovoriti od 3-6 nedelja a ako se ne jave nakon toga da im se mi javimo.
Razumem celu situaciju,ban, uskoro ce izbori itd...ali me zanima da li neko ima ovakvo iskustvo i da li bi nas iskusniji posavetovali da sacekamo jos, ili da im posaljemo mail?
__________________
2018 - NOT SELECTED X 1
2019 - NOT SELECTED X 1
2020 - NOT SELECTED X 2
2021 - SELECTED X 2
CASE NUMBERS : 2021EU00008XXX
2021EU00036XXX
Reply With Quote
  #969  
Staro 02.11.2020, 10:35
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Arrow

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GiM Prikaz poruke
Pozdrav ljudi,

Poslali smo dokumenta sredinom Septembra meseca ali do danas nismo dobili (osim automatic replay-a) povratnu informaciju odnosno da li su dokumenta u redu ili ne.
U automatic mail-u pise da ce odgovoriti od 3-6 nedelja a ako se ne jave nakon toga da im se mi javimo.
Razumem celu situaciju,ban, uskoro ce izbori itd...ali me zanima da li neko ima ovakvo iskustvo i da li bi nas iskusniji posavetovali da sacekamo jos, ili da im posaljemo mail?
Strpljen - spašen, prvo tu je ban, drugo još nije na Bulletinu se ni došlo do Vašeg broja... Automatski email isti dođe svakome, ne trebate se pretjerano brinuti.
Čim bude mogućnost zakazivanja intervjua oni će vas obavijestiti da su dokumenta u redu.

Šta god uradiš, napišeš email/pozoveš ih, isto će ti reći.
Opušteno do Januara, i tada u ofanzivu
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #970  
Staro 03.11.2020, 14:41
barakatsanja barakatsanja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.10.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GiM Prikaz poruke
Pozdrav ljudi,

Poslali smo dokumenta sredinom Septembra meseca ali do danas nismo dobili (osim automatic replay-a) povratnu informaciju odnosno da li su dokumenta u redu ili ne.
U automatic mail-u pise da ce odgovoriti od 3-6 nedelja a ako se ne jave nakon toga da im se mi javimo.
Razumem celu situaciju,ban, uskoro ce izbori itd...ali me zanima da li neko ima ovakvo iskustvo i da li bi nas iskusniji posavetovali da sacekamo jos, ili da im posaljemo mail?
Pozdrav,

Ja sam posle tog automatskog reply dobila I jos jedan email , da su dobili moja dokumenta I da je moj case number sada na redu .
Da ce me kontaktirati iz Ambasade kada ce biti intervju ili da ih pozovem posle isteka 3-6 nedelja da proverim ukoliko mi se oni ne jave.

E sad , pitanje, da li treba da se dobije I jos jedan email kojim potvrdjuju da su dokumenta uredu ili ne ?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.