ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV2017 - Concise Version » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 06.05.2017, 21:54
DOKTOR AMER DOKTOR AMER je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2016
US lokacija: TEXAS FORT WORTH
YU lokacija: SARAJEVO BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Vozdra svima..

samo da javim da je moj intervju zavrsen i da smo dobili vize sve je bilo gotovo u pola sata stvarno hvala na svim informacijama i sada lagano spremanje za novi zivot.

Procedura u Sarajevu tako jednostavna ako imate sve ne brinite ko ja 8. mjeseci cekanja i razmisljanja a ustvari nakon dvije minute na salteru sam znao da je gotovo.

Vidimo se u Usa...
  #72  
Staro 10.05.2017, 20:45
Morgy Morgy je offline
Član
 
Datum prijave: 04.10.2016
Poruke: 17
Nepromenjeno

Konačno smo završili danas, viza odobrena, stigli smo u 2, papire smo predali još u ponedeljak, ali nismo tad završili jer je moj pasoš kasnio tako da nismo stigli do 3 do kada radi kasa, pa smo imali prezakazano za danas, na šalteru 5 smo bili kod neke amerikanke. Razgovor je bio na engleskom i sa otiscima je trajao možda 10 min. pitala nas samo gde radimo i imamo li koga u USA, posle platili fee i u petak preuzimamo pasoše. Mi palimo za floridu u dva dela, u oktobru idemo na 2 nedelje da overimo GK, a za stalno u maju(ja a ostatak familije u julu) sledeće godine jer sam vezan ugovorom ovde a i da klinci završe razrede da ne prekidaju na pola.
Letimo skoro sigurno sa turkish airlines ješ mogu da se ponesu po 2 kofera i kerion.
  #73  
Staro 14.05.2017, 16:27
mickobl's Avatar
mickobl mickobl je offline
Član
 
Datum prijave: 14.10.2016
US lokacija: Miami
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 4
Nepromenjeno

Pozdrav

Evo da i ja javim da sam pozeleneo
Intervju mi je pomeren sa 15 na 5 Maj tako da je bilo dosta krace vreme za prikupljanje dokumentacije i lekarski pregled ali stiglo se na vreme

Lekarski sam radio u Eurofarm Sarajevo i prezadovoljan sam
Sto se samog intervjua tice sve je teklo kao i kod predhodnih clanova, predavanje dokumenata, placanje takse i mini razgovor. Sve gotovo za 20min.

Sad ostaje kupovanje karte i odlazak u Miami

Hvala svim clanovima, mnogo znace prijasnja iskustva i saveti

LP
  #74  
Staro 15.05.2017, 10:03
Mikimiki Mikimiki je offline
Član
 
Datum prijave: 10.09.2016
Poruke: 26
Nepromenjeno

Pozdrav, evo ukratko da opisem zeleni dan 10.05.2017. ustali smo relativno rano, adrenalin i nervoza su se zakucali u crveno. Intervju je bio zakazan u 8:30, a mi smo stigli sat vremena ranije. posle kratke pauze i pronalazenja parkinga zaputili smo se u ambasadu, ispred je bilo 50-tak studenata i dva tri para, a samo mi i jos jedan par smo bili za DV Vize. Naravno pouceni iskustvom sa OVOG foruma, odmah smo prisli sluzbeniku ambasade koji je radio bezbedonosnu proveru i rekli mu da smo DV, na sta su nam rekli da sacekamo pola sata dok stigne odgovarajuci spisak. Nakon proteklog vremena i bezbedonosne kontrole usli smo u zgradu i dobili broj. Nedugo zatim su nas pozvali na salter 9 da predamo pasose i dokumentaciju, s obzirom da smo rodjeni u BiH a da dugo zivimo u Ns, imamo dvojna drzavljanstva. Predali smo pasose BiH i dokumentaciju iz obje drzave. Iskreno ne mogu da se setim u tom momentu sta su nam od dokumentacije vratili, za diplome srednje skole i fakulteta sam sigurna da su zadrzali kao i lekarske izvestaje, ali za ostatak ne znam, ajmo reci da su sve uzeli (najbolje je i za vas da ponesete visak nego manjak). Nakon proteklih pola sata opet poziv na salter 9 da suprug preda SRB pasos radi ponistavanja turisticke vize. opet cekanje pola sata i poziv na salter 1 zbog placanja takse za izradu viza 330 dolara svako. i onda cekanje od dva sata koje se cinilo kao vecnost, studenti prolaze uglavnom srecni jer su dobili vizu po programu WT. Napokon poziv na salter 3 i susret sa mladom i simpaticnom konzularkom. Citanje zakletve davanje otisaka i kratka pitanja o mestu rodjenja i mestu gde smo odrasli, gde smo se upoznali i kad i koliko dugo zivimo zajedno. Kada smo se vencali i nakon tih pitanja zatrazila je neke dokaze nase veze. Iako smo se mi spremili kao da idemo u rat ponevsi racune, ugovore, fotografije, screenshots sa drustvenih mreza i dopisivanja sa datumima, prvo smo joj dali fotografije jedno 100 komada (iskoristili smo priliku i izradili sve slike od pocetka nase veze sa zajednickih putovanja koje su nam bile drage ne samo zbog ambasade vec i da i mi imamo drage uspomene u materijalnoj formi, a ne samo u virtuelnoj). Ona se onako blago iznenadila sa kolicinom fotografija koje su bile poredane hronoloski i da napomenem prva fotografija je bila iz 2009 godine. Ona je onako uzurbano listala fotografije kao da je nesto trazila, i onda mi je sinulo da mozda trazi fotografije sa vencanja, na sta smo joj sugerisali da su fotografije sa vencanja skroz pozadi. Ona je rekla aham i prebacila se na te fotografije, pregledala i odlozila nam to. Onada je nesto kuckala i i samo nam rekla cestitam vase vize su odobrene, sacekajte da vas pozove konzularni predstavnik i da vam da dalja uputstva. Mi smo se nasli u cudu s obzirom da je razgovor trajao 15-tak minuta. Zahvalili smo se i vratili na mesto. Nakon toga nas smo pozvani na salter 9 gde nam je vracen deo dokumetacije. dogovorili smo se da nas obaveste i da dodjemo po pasose u ambasadu. Od umora i stresa imam osecaj da smo bili zbunjeni i nismo znali sta nas je snaslo. Taj dan nam je protekao u veselju, sledeci dan smo dobili poziv da dodjemo po pasose i 12.05. smo ih podigli zajedno sa zapecacenom kovertom koju ne smemo otvarati dok ne sletimo u USA i istu predamo imigracionom sluzbeniku. Posto deo dokumatacije viri iz koverte da se zakljuciti da je to formiran dosije sa licnim dokumentima i lekarskim nalazima. Ostalo je da se plati taksa za izradu GC koju je pozeljno platiti pre odlaska u USA. Hvala forumasima na informacijama i zelim svima da zavrse uspesno zavrse postupak. Hvala.
  #75  
Staro 22.05.2017, 19:17
stankoss stankoss je offline
Član
 
Datum prijave: 05.10.2016
YU lokacija: Nis
Poruke: 6
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Evo da se i ja prijavim da smo pozeleneli (ja, supruga i dva klinca).
Samo iskustvo lekrskog i intervjua je manje-vise isti kao i kod svih ranije izvucenih dobitnika (opsirnije kada se malo osvestimo)….
Do tada puno srece svima i bez puno uzbudjenja i stresa jer na kraju sve bude OK.
  #76  
Staro 23.05.2017, 00:19
micicm micicm je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2016
Poruke: 20
Nepromenjeno

Dragi ljudi,

Evo ukratko mog iskustva sa intervjua. Citao sam u par navrata ovde na forumu recenice tipa ''bukvalno je isto kao sto su svi pisali prethodno'' i ouvek pomislio, pa dobro napisi to isto, olaksaj coveku sumnje. Medjutim zaista sam se nakon svog intervjua uverio, da je moje iskustvo potpuno isto kao iskustva 80% clanova i dobitnika (naravno u psihicki i emotivni deo, ne ulazim).
Intervju mi je bio zakazan u 8:30. Ispred ambasade sam bio u 8:15. Inace citao sam izjave 'jedite pre nego sto stignete, tamo nema gde' i ima, Maxi je jako blizu i ima svega i Dream Coffee ako imate vremena. Elem stigao sam 15ak minuta ranije, ispred je bilo barem 30ak mladih ljudi cekajuci red za Work and Travel vizu. Ja se uredno javio gospodinu ispred, rekao mi je da sacekam da mu stigne spisak lutrijskih dobitnika. Vrlo ljubazan i duhovit covek. Sacekao jedno pola sata, bio prozvan (inace jos jedan par i jos jedna devjka su bili DV lottery dobitnici). Imali smo prednost u odnosu na ostale. Prosao kontrolu, ostavio tehniku i welcome. Prodje se jedno lepo uredjeno dvoriste i ulayi se u konzulat. Sa desne strane nema igla gde da se baci, prepuno mladih puni ocekivanja da ce otici na Work and Travel a levi deo samo nas 4. Dobio sam broj, odmah bio prozvan na salter 9 da ostavim pasos. Nakon toga cekanje i dolazak jos par ljudi koji su vec drzavljani sa nekim potpuno drugim zahtevima. Prozivka mog broja i opet na salter 9 kako bih predao dokumentaciju. Tu me je cekao nas konzul, vrlo prijatan sa uobicajnim pitanjima, sta sam zavrsio, kod koga idem, koji su mi planovi tamo i sta sam radio u Srbii. Od dokumenata sam prilozio najosnovnije (potvrde iz suda iz SUPA, izvod, drzavljanstvo, diplomu, mail o DS260, 2 slike, pisma preporuke sa faksa iz Italije posto sam tamo ziveo godinu dana) imao sam i dodatnu dokumentaciju za svaki slucaj ali mi nista nisu dodatno trazili. Nakon toga sam opet cekao jedno pola sata da platim 330$. U medjuvremenu se i levi deo prostroije punio. Ja opusteno citao novine, poneo i knjigu znajuci da nemam zasto da brinem. Zaista ljudi, nema nikakve potrebe da brinete! Svi su jako ljubazni i fini, sve ide po vec odredjenom automatizmu. Vi ste tu na traci i samo sparta. Nakon placanja takse, cekah opet jos nekih pola sata i eto poslednjeg koraka...Njihova konzulka. 'Hello, hello...How are you...Fine and ready dor USA'' polozio zakletvu, dao otiske, odgovrio na 3 pitanja (sta planirate da radite, da li ste nekada bili vani, da li osoba kod koje idete zna da dolazyite) to je to 'Congratulations..Thats all?...Teah...Like realy?..Yes, welcome to USA' Sacekah jos par minuta da bih se vratio do naseg konzula na 9. On me je obavestio da ce mi javiti kada dodjem po pasos a to je bilo za par dana nazad u ambasadu. Vratio mi je dokumenta i cao.
Zaista ljudi, tako lako. Ja nisam osetio nista, niti radost, niti zabrinutost, samo jedno veliko olaksanj. Na putu od ambasade do stanice sam hodao kao pihtijasta masa. Dakle bez brige, bez sekiracije. Sigurno prolazitem ako su stvari koje ste naveli istinite, a i ako nisu, jer ko je izvucen, debelo je proveren pre svega.
U ponedeljak sam pokupio pasos, opet cekao jedno sat vremena. Dobio koveru i uputstva i naopkon ugledao svoju vizu u paosu. E tada sam vec vristao, bezobzira na ljude oko mene.
Karta kupljena, Juna Las Vegas.
Pozdrav za sve clanove. Ovaj forum je majka i otac!
  #77  
Staro 24.05.2017, 22:16
dani2017 dani2017 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.09.2016
Poruke: 13
Nepromenjeno

Samo da javim juce smo i mi pozeleneli. Na intervjuu je bilo isto kao i u svim postovima, svi ljubazni i nasmejani itd. Opusteno. Pozdrav svima
11.jun SF, CA
  #78  
Staro 12.06.2017, 15:06
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Čisto evidencije radi, i mi smo danas bili na razgovoru u Ambasadi u Sarajevu i odobrene su nam vize. Sve je trajalo oko 1 sat, i ako imate svu dokumentaciju i pare, iskustvo je 'bezbolno'.

Stvarno nemam šta novo da dodam na ono što je ranije pisano. Brinulo me je par stvari prije samog interview-a, ali se na kraju ispostavilo da nije bilo razloga za to.

Uglavnom, ovaj forum je super stvar, i može se jako puno informacija dobiti koje su potrebne za procese aplikacije, prikupljanja dokumentacije, razgovora itd.
  #79  
Staro 12.06.2017, 16:57
M&S M&S je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno Intervju

I mi smo jutros imali intervju i dobili smo vize. Sve je bilo opusteno. Od 9-11 smo ostali u ambasadi. Ja sam se brinula kako ce beba podneti cekanje, medjutim bilo je jos malih drugara i kutak za decu, tako da se na kraju bunila sto idemo kuci 😊 pozdrav za sve sa foruma!😊 informacije koje smo ovde dobili bile su od velikog znacaja!
  #80  
Staro 24.08.2017, 16:02
markos85 markos85 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2016
YU lokacija: Beograd
Poruke: 29
Nepromenjeno

Evo i mi da se javimo

Pozeleneli smo. Pomerali smo intervju 2 puta zahvaljujuci ljubzanom gospodinu iz ambasade i stvarno je sve bilo maksimalno profesionalno.

Intervju je bio bas lagan, nisu nas nista pitali za brak i za vezu, nikakve dokaze nismo morali da pokazujemo. Mozda zato sto imamo bebu od 6 meseci.

Od dokumenata su nam uzeli samo osnovno, ostalo su vratili.
Slike, pasose, maticna, drzavljanstvo, iz Suda uverenje.

Sada ide onaj tezi deo. Snalazenje u USA
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 128 08.05.2017 18:15
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28
Uputstvo na srpskom za prijavu na lutriju dv2017 Tikica Prijava na Lutriju 14 04.04.2016 10:07

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.