ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 17.11.2009, 03:39
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno DoD jobs or join the Army

Imam nekoliko pitanja za sve koji su vec duze vreme u USA, a jos uvek nisu nasli neki dobar posao.
Moje prvo pitanje je dali ste razmisljali da se zaposlite na poslovima koja su vezana za DoD ili za Ministarstvo odbrane, odnosno da ze zaposlite u vojsci ili da se prikljucite vojsci. Bilo kao civil ili kao vojnik ili oficir. Po americkim zakonima svako ko ima drzavljanstvo ili bar zelenu kartu moze dobiti [B]Security clearance[/B], a samim tim i posao u drzavnoj sluzbi.
Drugo pitanje, ima puno americkih civilnih firmi koje rade za vojsku, dali ste razmisljali o zaposljavanju u nekoj takvoj firmi.
Trece pitanje, po dobijanju vize na osnovu lutrije i ulasku u USA, koliko vremena se nesme napustati USA i dali neko zna kako se tretira odlazak u Iraq ili Afganstan sa vojskom ili nekom civilnom firmom.
  #2  
Staro 17.11.2009, 09:22
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Koliko sam do sada mogao da vidim, pregledajuci oglase za posao koje objavljuje USA Vlada, za sve je neophodan uslov da budes DRZAVLJANIN! U ovom slucaju ne vazi to sto imas GC, drzavljanstvo je najcesce navedeno kao jedini uslov bez koga nema dalje price. Predpostavljam da se to posebno odnosi na vojsku i DoD kao posebno osetljive delove drzavnog aparata. Pored toga, postoji zakon po kome ne smeju da zaposljavaju strane drzavljane (imali oni GC ili ne), vec uvek prednost ima drzavljanin USA kada su drzavni poslovi - administracija u pitanju. Jedini izuzetak je ako poslodavac uspe da dokaze da si toliko nezamenljiv kadar, tako strucan i poseban, da ne moze da se nadje slican medju njihovima. Mene, kao veterinara po struci, je zanimalo da radim, izmedju ostalih poslova, u sektoru bezbednosti hrane jer se time i ovde bavim, bilo za vojsku bilo kao vet. inspektor na teritoriji cele USA, dakle za FSIS (Food Safety Inspection Service), ali je svuda posebno istaknuto da moram da budem drzavljanin, pa tek onda kvalifikacije. Kada bih mogao da preskocim tu stepenicu, naravno da ne bih razmisljao ni trenutka, sladak je drzavni lebac, barem smo mi odavde tako nauceni. Ja to ostavljam za drugi petogodisnji plan, kada, Boze zdravlja, postanemo drzavljani...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #3  
Staro 17.11.2009, 17:18
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=konislav;12599]Imam nekoliko pitanja za sve koji su vec duze vreme u USA, a jos uvek nisu nasli neki dobar posao.
Moje prvo pitanje je dali ste razmisljali da se zaposlite na poslovima koja su vezana za DoD ili za Ministarstvo odbrane, odnosno da ze zaposlite u vojsci ili da se prikljucite vojsci. Bilo kao civil ili kao vojnik ili oficir. Po americkim zakonima svako ko ima drzavljanstvo ili bar zelenu kartu moze dobiti [B]Security clearance[/B], a samim tim i posao u drzavnoj sluzbi.
Drugo pitanje, ima puno americkih civilnih firmi koje rade za vojsku, dali ste razmisljali o zaposljavanju u nekoj takvoj firmi.
Trece pitanje, po dobijanju vize na osnovu lutrije i ulasku u USA, koliko vremena se nesme napustati USA i dali neko zna kako se tretira odlazak u Iraq ili Afganstan sa vojskom ili nekom civilnom firmom.[/QUOTE]

Svi ti odmah traze security clearance...a to po defaultu nemas. Takodje, prvo zaposljavaju svoje. Zamisli kada bi to bilo tako lako....pa ovi teroristi uopste ne bi morali da se muce :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #4  
Staro 17.11.2009, 22:14
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Mislim da se nismo bas lepo razumeli. Ja sam radio u dva navrata za USA DoD, naravno preko jedne americke kompanije, nemam drzavljanstvo niti zelenu kartu. Bio sam dva puta u Iraku i redovno pratim oglase za radna mesta, medjutim ne bih se slozio da se posao nikako nemoze dobiti bez drzavljanstva. Tacno je da se odredjeni poslovi nemogu dobiti, ali je isto tako tacno da se za svakoga ko ima zelenu kartu moze traziti [B]Security clearance [/B], naravno to nemozes uraditi sam, vec Security clearance za vas trazi vasa kompanija.
Ova sam pitanja postavio iz vise razloga i iskreno sam ocekivao vise odgovora.
Procitao sam 80% diskusija na ovom forumu i primetio sam da ogroman broj ljudi ima velikih finansiskih problema po dolasku u USA, a i kasnije. Isto tako sam primetio da se javljaju problemi kod pronalazenja posla, kao i mnogo male plate, pa sam u vezi toga hteo da pitam zasto se ljudi muce i mizeruju kad lep mogu da se prijave u vojsku ili u nekoj od kompanija koje daju podrsku vojsci. Time bi na jedan mnogo lak i brz nacin resili masu svojih problema.
Najmanja plata koju dobije neko ko dolazi iz USA, nezavisno kao drzavljanin ili sa zelenom kartom je 6700$ mesecno cista para, to je oko 80000 godisnje.
Dobijes jos i radni staz koji kasnije moze jako dobro doci kod trazenja posla, po povratku.
  #5  
Staro 17.11.2009, 23:18
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=konislav;12638][B]Mislim da se nismo bas lepo razumeli[/B]. Ja sam radio u dva navrata za USA DoD, naravno preko jedne americke kompanije, nemam drzavljanstvo niti zelenu kartu. Bio sam dva puta u Iraku i redovno pratim oglase za radna mesta, medjutim ne bih se slozio da se posao nikako nemoze dobiti bez drzavljanstva. Tacno je da se odredjeni poslovi nemogu dobiti, ali je isto tako tacno da se za svakoga ko ima zelenu kartu moze traziti [B]Security clearance [/B], naravno to nemozes uraditi sam, vec Security clearance za vas trazi vasa kompanija.
Ova sam pitanja postavio iz vise razloga i iskreno sam ocekivao vise odgovora.
Procitao sam 80% diskusija na ovom forumu i primetio sam da ogroman broj ljudi ima velikih finansiskih problema po dolasku u USA, a i kasnije. Isto tako sam primetio da se javljaju problemi kod pronalazenja posla, kao i mnogo male plate, pa sam u vezi toga hteo da pitam zasto se ljudi muce i mizeruju kad lep mogu da se prijave u vojsku ili u nekoj od kompanija koje daju podrsku vojsci. Time bi na jedan mnogo lak i brz nacin resili masu svojih problema.
[B]Najmanja plata koju dobije neko ko dolazi iz USA[/B], nezavisno kao drzavljanin ili sa zelenom kartom je 6700$ mesecno cista para, to je oko 80000 godisnje.
Dobijes jos i radni staz koji kasnije moze jako dobro doci kod trazenja posla, po povratku.[/QUOTE]

Ja mislim da sam te odlicno razumela, osim sada oko ovog novog posta: na sta mislis sa "neko ko dolazi iz USA"?

Necu da govorim u tudje ime - ali evo ti moj odgovor: naravno da gledam government poslove i za svaki koji me interesuje je bilo potrebno drzavljanstvo. Sada kada ga imam, za pozicije koje me interesuju ili imam previse godina ili nemam dovoljan GS level.

Ako si mislio da se ide u Iraq - ja ne zelim i mislim da vecini ne pada na pamet. Ja se molim za vojnike da se zivi i zdravi vrate svojim porodicama, ali ne mislim da je finansijska dobit dovoljan razlog da se ode u rat (iz jednog od njih su mnogi dobitnici Zelene Karte jedva zive glave izvukli). Usostalom, ovde sam se doselila sa namerom da ovde i zivim i radim. Sa moje strane - pakete saljem kad god community organizuje i za to mi ne treba nikakva nadoknada. Treba da postoji i nesto vise sem novca po mom misljenju - recimo patriotizam koji "svezi" doseljenici nemaju u dovoljnoj meri da bi se covek normalan odande vratio. Lateral officer na ulicama Santa Monike, na bicikli ili konju, dobije vecu platu od toga sto ti navodis. Covek koji odrzava parkove (ili zena) za City dobija oko $5k mesecno - za to ne verujem da treba drzavljanstvo, ukoliko je covek ok da ima posao skupljaca lisca i skupljanja djubreta.

Inace, iz tvog posta nekako se stice utisak da je lako dobiti posao u firmama koje imaju government contracts, kao i za samu government. A nije.
  #6  
Staro 18.11.2009, 00:24
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=konislav;12638]Mislim da se nismo bas lepo razumeli. Ja sam radio u dva navrata za USA DoD, naravno preko jedne americke kompanije, nemam drzavljanstvo niti zelenu kartu. Bio sam dva puta u Iraku i redovno pratim oglase za radna mesta, medjutim ne bih se slozio da se posao nikako nemoze dobiti bez drzavljanstva. Tacno je da se odredjeni poslovi nemogu dobiti, ali je isto tako tacno da se za svakoga ko ima zelenu kartu moze traziti [B]Security clearance [/B], naravno to nemozes uraditi sam, vec Security clearance za vas trazi vasa kompanija.
Ova sam pitanja postavio iz vise razloga i iskreno sam ocekivao vise odgovora.
Procitao sam 80% diskusija na ovom forumu i primetio sam da ogroman broj ljudi ima velikih finansiskih problema po dolasku u USA, a i kasnije. Isto tako sam primetio da se javljaju problemi kod pronalazenja posla, kao i mnogo male plate, pa sam u vezi toga hteo da pitam zasto se ljudi muce i mizeruju kad lep mogu da se prijave u vojsku ili u nekoj od kompanija koje daju podrsku vojsci. Time bi na jedan mnogo lak i brz nacin resili masu svojih problema.
Najmanja plata koju dobije neko ko dolazi iz USA, nezavisno kao drzavljanin ili sa zelenom kartom je 6700$ mesecno cista para, to je oko 80000 godisnje.
Dobijes jos i radni staz koji kasnije moze jako dobro doci kod trazenja posla, po povratku.[/QUOTE]

1. Nije svako spreman da za novac postane ubica.
2. veliki broj ljudi je od ratova pobegao u USA....a kamoli sada da trci u novi...i jos gore da ratuje za tudju zemlju u tudjoj zemlji. Onda bi i legija stranaca bila sasvim ok resenje, bez potrebe da se igra zelena lutrija uopste.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com

Last edited by dreamerns; 18.11.2009 at 00:25. Razlog: spelling
  #7  
Staro 18.11.2009, 02:42
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Pod neko ko dolazi iz USA, mislim na nekoga ko dolazi iz USA u bukvalnom smislu te reci. Posto se skuplamo iz citavog sveta i svi radimo za USARMY, vecina dolazi iz USA, znaci neki su sa drzavljanstvom neki su samo sa zelenom kartom. Ove dve grupe su izjednacine isto vazi i za kanadjane i oni imaju u startu malo vecu platu od nas ostalih koji imamo mesto stanovana van USA.
Tokom mog boravka u Iraku (efektivno 19 meseci) sreo sam mnogo meksikanaca, portorikanaca i ostalih koji imaju samo zelenu kartu, a otisli su u Irak i nekoliko prostih razloga. Prvi normalno zbog novca, drugi (oni kazu) imaju bolju prodju kod postupka dobija drzavljanstva, treci naprave nekoliko godina radnog staza, koji im posle koristi kad trebaju da polazu za razne licence i sertifikate. Medjutim nisam sreo nijednog naseg coveka vodjen ovom logikom, pa mi nejasno zasto je to tako.

[QUOTE]Sa moje strane - pakete saljem kad god community organizuje i za to mi ne treba nikakva nadoknada. Treba da postoji i nesto vise sem novca po mom misljenju - recimo patriotizam koji "svezi" doseljenici nemaju u dovoljnoj meri da bi se covek normalan odande vratio[/QUOTE]

Nerazumem kavi su paketi u pitanju i u kakvoj su vezi sa mojim pitanjem.
Isto tako nerazumem kakav je patriotizam potreban za to.
Tri puta sam bio u USA na nekakve treninge i dva puta u Iraku i nikad me niko nije pitao ni o patriotizmu ni o ljubavi prema americi niti sta uopste mislim o politici. Jednostavno svima je sve jasno, jedino o cemu se razgovara je plata i godisanj odmor .

Moram da dodam jos jednu anegdotu.
Kad su mog prijatelj pitali (na intervjuu za iseljenicku vizu) zbog cega zeli da ode u Kanadu kad ovde ima dobar posao, kucu i lokal. Covek je jednostavno rekao da misli da moze vise da zaradi, a o jezerima, planinama ili zaljubljenosti u Kanadu nema ni govora.

Last edited by konislav; 18.11.2009 at 02:51.
  #8  
Staro 18.11.2009, 08:01
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Konislave,

paketi za nasu vojsku su pomenuti da ti otprilike docaraju koliko ja daleko mogu da idem kad je konekcija sa vojskom u pitanju.

Sto se tice razloga - to sto si ti otisao u ta podrucja zbog para ne znaci da svi idu zbog toga. Amerikanci zaista vole svoju zemlju - i ima ljudi koji se zbog toga i prijavljuju u vojsku. Tebi mozda americki patriotizam nije jasan - meni jeste. Meksikanci i Portorikanci mogu da idu zbog drzavljanstva, novca, beneficija ili stipendija za studiranje. Znaci razumem motivaciju ilegalaca da tako rese svoj problem. Ali mnogim amerikancima je u pitanju i porodicna tradicija i cast da sluze svojoj zemlji i da se bore za nju. Od tebe koji ne zivis ovde - patriotizam se i ne ocekuje. Od mene se ocekuje, a pogotovo od onih koji su rodjeni ovde. Ja svoj patriotizam ovoj zemlji iskazujem kroz gore pomenute pakete americkoj vojsci, kroz nedeljne donacije u lokalnoj radnji da i vojska ima praznicni rucak, kroz volontiranje u svom gradu. U vojsku ako ne moram - necu ni zbog para ni zbog patriotizma.

Ljudi koji se dosele ovde - da se ponovim, jer sam i ja jedna od njih, imaju raznog nacina da nadju posao. Ne verujem da je prijavljivanje u vojsku resenje njihovih problema. Ako hoces da i po tvom postu armiju definisem kao posao - niko od nas nikada nije rekao da bi prihvatio bas svaki posao. Dosta ljudi se doselilo ovde jer nema zveckanja oruzjem - dosta im je. Na to sad moze da se odgovori - i Amerika je u ratu, i to bi bilo tacno ali ne na svojoj teritoriji. Ja licno ne samo da nisam za to - svidja mi se jako plata mnogih pozicija ali to ne znaci niti da imam kvalifikacije da to radim a u mnogim slucajevima i necu da radim takve poslove.

Meni licno - ako ne moram, ne zelim da gledam ubijanja i bombardovanja (nikad vise). Ako me neko napadne na pragu kuce, branicu se kao i svi koji zive ovde. Ako se desi jos jedan draft - desice se. Umesto toga, gledam da se oduzim vojnicima na drugi nacin, i kao i mnogi drugi, bar u mojoj drzavi, nikad necu postaviti pitanje ni za jedan jedini dolar koji se izdvaja na pomoc veteranima.

Centri za prijavljivanje u Army su na svakom koraku - bar u mom gradu. U svakim novinama su pozivi - tako da mislim da su ljudi veoma obavesteni da vojska dobro placa. Mene vise brine ono posle vojske znaci posle tri sluzenja... Da me ne shvatis pogresno, sigurna sam da tvoje stavove oko tih poslova deli mnogo ljudi. Ne vidim nista lose u svemu tome - naprotiv. Samo mislim da nema mnogo ljudi koji su dosli ovde preko DV lottery a da su zainteresovani za tako nesto.

Sto se tice tvog komentara za prijatelja i Kanadu - kod mene je obrnuta situacija. Ja sam imala suprotno pitanje "Zasto hocu da odem iz Srbije" i ja sam rekla da se ne vezujem za kuce i drvece, vec mi je u pitanju sansa za kvalitetniji zivot i to ne samo po pitanju finansija. Ali, ovde mi je bas lepo. Ne bih otisla tako lako odavde.

Eto, mozda moje razmisljanje ti objasni zasto nijednog naseg coveka nisi sreo tamo. Nece ljudi u rat ni za kakve pare.
  #9  
Staro 18.11.2009, 10:20
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Konislave mislim da ti mnogo maštaš. Ti vidiš samo jedan put i ko tele gledaš samo pravo, i po tebi svi tako treba da razmišljaju.
Alo čovječe imaju ljudi i porodice nisu svi zaslijepljeni samo lovom.
Hoće ljudi da uživaju i u manjim stvrima pa makar se mučili.
Ako hoćeš u Irak možeš to i iz Bosne, Srbije da uradiš.
Šta da ti kažem imaš bujnu maštu.
  #10  
Staro 18.11.2009, 12:00
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Konislave,

Ono sto je dosta ljudi i reklo ovde a i ja se slazem sa njima: ako sve bude u redu i prodjem taj famozni razgovor u ambasadi meni je jedan od razloga sto bih voleo da odavde odem taj da ne cujem za ratove i da stalno strepim da ce me pozvati da ginem nizasta jer o tome slusam od zavrsene srednje skole ( cak sam i u vojsci par puta izvisio da dodjem kuci na vikend zbog nekih pripravnosti ili kako se vec zovu jer sam sam svakog momenta ocekivao da me posalju u borbu). Jednostavno ne zelim da cujem ni rec o vojsci a narocito ratovanju, jer je ovaj balkan vrlo poznat po takvim stvarima nazalost...

A sto se finansijske strane tice, naravno da je vrlo bitna stavka, jer od nje zavisi mnogo toga, ali je takodje bitno da zelim da se bar jedno u zivotu otkacim nekih stvari koje mene ovde mnogo nerviraju...

Svako dobro naravno, ovo je moje misljenje o vojnim poslovima, pozz
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.