ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 08.04.2013, 23:57
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

Da li neko zna nešto o ovome?

http://www.blic.rs/m/Vesti/Svet/3765...delu-viza-H1-B
__________________
'Budućnost prirada onima, koji veruju u lepotu svojih snova'.

01.11.2013. peta prijava na lutriju
Reply With Quote
  #42  
Staro 09.04.2013, 00:12
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Positive Vibe Prikaz poruke
Prijavilo se mnogo ljudi (odnosno predato je previse aplikacija) pa lutrijom sada popunjavaju kvote.
Reply With Quote
  #43  
Staro 09.04.2013, 07:03
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

U prevodu - ekonomija nam se ohoho oporavila
Reply With Quote
  #44  
Staro 09.04.2013, 14:37
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

Ako sam dobro razumeo, sada i ako imaš ono što im treba moraš da ideš na lutriju?

Jedino da nabacimo hindu akcenat.
__________________
'Budućnost prirada onima, koji veruju u lepotu svojih snova'.

01.11.2013. peta prijava na lutriju
Reply With Quote
  #45  
Staro 09.04.2013, 14:51
Leki9 Leki9 je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2011
Poruke: 6
Nepromenjeno

Dobro si razumeo

Ja pokusala da izbegnem neizvesnost GC lutrije, i posle svog stresa i cimanja oko H1B, odusevljenja kad su se sve kockice konacno sklopile - ledeni tus.
Sad se nerviram i cekam opet rezultate neke lutrije... Naravno, uglavnom zahvaljujuci "indijancima" - sto iz Indije, sto iz US administracije
Reply With Quote
  #46  
Staro 09.04.2013, 23:38
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Leki9 Prikaz poruke
Dobro si razumeo

Ja pokusala da izbegnem neizvesnost GC lutrije, i posle svog stresa i cimanja oko H1B, odusevljenja kad su se sve kockice konacno sklopile - ledeni tus.
Sad se nerviram i cekam opet rezultate neke lutrije... Naravno, uglavnom zahvaljujuci "indijancima" - sto iz Indije, sto iz US administracije
Lepo si ovo objasnila.

Nadam se da ce biti lepih vesti za tebe uskoro.
__________________
'Budućnost prirada onima, koji veruju u lepotu svojih snova'.

01.11.2013. peta prijava na lutriju
Reply With Quote
  #47  
Staro 10.05.2013, 14:11
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Meni su rekli da cekam oktobar 2013. da bi mi eventualno aplicirali za H1B (valjda slobodnih nema do tad). Sad treba da ima kazem platicete toliko i toliko pa onda vase pare u bubanj, ako prodje prodje - mislim, strasno . Koliko bi sve bilo jednostavnije da postoji radna viza za gradjane BiH, ovako gola voda.
Reply With Quote
  #48  
Staro 10.05.2013, 21:15
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik minimaxus Prikaz poruke
Meni su rekli da cekam oktobar 2013. da bi mi eventualno aplicirali za H1B (valjda slobodnih nema do tad). Sad treba da ima kazem platicete toliko i toliko pa onda vase pare u bubanj, ako prodje prodje - mislim, strasno . Koliko bi sve bilo jednostavnije da postoji radna viza za gradjane BiH, ovako gola voda.
Evo link pa mozda nekom bude od pomoci ja neznam nista uvezi H1B i ostalim vizama ali znam ko je profesionalac i kom je to posao svakog dana.
Radi se o nasem decku odnosno coveku Ray Mitic koji radi na H1B pravo ime Radomir ,inace decko je moj rodjak radi u down town Chicagu ,rodjeni je Amerikanac u poseti Srbiji je bio samo jednom skolovan je kako u Americi tako i u inostranstvu ,uostalom pogledajte i javi te mu se za pomoc

http://www.linkedin.com/in/raymitic
Reply With Quote
  #49  
Staro 04.06.2014, 20:35
mali-zeleni mali-zeleni je offline
Član
 
Datum prijave: 17.02.2014
Poruke: 4
Nepromenjeno

Da malo aktiviram ovu temu.
U Hrvatskoj sam i radim za US firmu već 3 godine. Već neko vrijeme pričamo da me povuku tamo i vjerojatnost za to je sve veća. Nije mi ovdje loše sa US plaćom, ali ako postoji prilika, rado bih se okušao.

Ima VŠS ovdje, znači da spadam pod BS grupu za H1B vizu. E sad... sa mnom bi, naravno, išla i supruga, i ona bi preko mene dobila H4 vizu. Kakva su iskustva sa supružnicima na H4 vizi, pošto to ne omogućuje rad? Kolike su realne šanse prebacivanja na neku drugu vizu koja bi omogućila rad kasnije?

Pošto niti ove H1B aplikacije nisu sigurne, polažemo nade i u lutriju ove godine (u 10. mjesecu), pa možda neće biti trebati biti govora o ovim kombinacijama.

Hvala
Reply With Quote
  #50  
Staro 09.06.2014, 13:42
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mali-zeleni Prikaz poruke
Da malo aktiviram ovu temu.
Kakva su iskustva sa supružnicima na H4 vizi, pošto to ne omogućuje rad? Kolike su realne šanse prebacivanja na neku drugu vizu koja bi omogućila rad kasnije?
Obicno kazu "H4 visa -a curse", H4 visa bila je i razlog za povratak kuci dosta parova. Rekao bih da sanse postoje, isto kao sto i ti imas sansu ima je i ona, naravno mora imati super znanje jezika i kompaniju koja bi joj bila sponzor. Na internetu postoji grupa koja pokusava da se izbori za dozvolu za rad H4 supruznika barem nakon sto se pokrene proces za zelenu kartu (koji je dugogodisnji i mukotrpan).

Pretpostavljam da kompanija za koju radis nije multinacionalna, jer u tom slucaju ima puno bolja opcija L1 vize koja omogucava i supruznicima da rade.

Ona sa H4 moze da studira (ako imate para za to), onda bi mozda mogla da se prebaci na F1 (studentsku), pa onda da nakon godinu dana stekne pravo da radi van kampusa (to sam citao na ovom forumu).
Reply With Quote
Odgovori

Tags
h1b


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.