ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.05.2008, 13:03
cinderella_man's Avatar
cinderella_man cinderella_man je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.03.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 42
Nepromenjeno Polisa zdravstvenog osiguranja u USA?

Evo da pokrenem jos jednu temu,nadam se da ce biti zainteresovanih da mi odgovore.

Predpostavljam da za vecinu Vas koji ste vec u Usa i za vecinu nas koji se spremamo za dolazak, jedna od slabih tacaka po dolasku je sopstveno zdravstveno osiguranje.:confused:

Dok ne pocnes da radis,pa dok prodjes probni period a pre toga dok dobijes SSN moze da prodje vise meseci,tri,cetiri,pet...:eek:

Ne daj Boze da se nesto lose zdravstveno desi moze da bude bas zeznuto,troskovi da te zakucaju onako lepo za dobrodoslicu.:mad:

Moje pitanje je:"Ima li smisla i da li se to isplati,da li je neko od Vas uzimao neku polisu zdravstvenog osiguranja za USA u Srbiji?" Valja li to cemu i moze li to nesto da pomogne za ne daj Boze situacije u prvim mesecima novog emigrantskog zivota?

Posebno me interesuju iskustva ljudi koji su otisli sa malom bebom.Kako ste resavali neke preglede kod pedijatra,eventualno vakcine?
Da li ste nalazili nacine nekog besplatnog lecenja ili je bilo vadjenje $?

Veliki pozdrav,zdravi bili!:)
  #2  
Staro 19.05.2008, 17:45
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Evo da i ja kažem svoje iskustvo... Nije neko, ali je poučno.

[B]U svakom slučaju, valja srediti zube pred odlazak (snimanje svih zuba, sređivanje svakog "načetog", itd itd), ako ništa drugo![/B]

Ja sam ovde za prvu priliku imao strica kod kog sam došao (sam), a kako sam imao 25 (volu rep i te munje), nisam se bavio tom temom ni najmanje... :rolleyes:

Pretpostavljam da naše osiguranje ništa ovde ne bi vredelo (ili biste pak dobili dno dna uslugu u javnim bolnicama)... Valja se raspitati... :mad:

Vrlo brzo po dolasku, okrnjio sam zub. Kako mi je u istom živac već bio mrtav (ubio ga NS doca), jeo sam na drugu stranu. :D No, kako to Marfi uredi, rokn'o sam i drugi ubrzo.... :eek:

Na svu sreću, stric ima našu komšinicu hrvaticu koja im radi zube, a kako sam do tada već bio zaposlen mesec dana (moja firma je tada davala beneficije tek posle 3, odnosno re-evaluation-a), žena mi je učinila uslugu i prihvatila me, pa da kasnije navede da me je odradila, kad mi osiguranje već uleti... Platio sam svega 50tak kinti po zubu... :D

Dakle, ja sam imao ludu sreću! Ovde je zdravstvo preskupo (odma' se razboliš opet kad dobiješ račun), tako da na to treba misliti. Takođe, treba imati "ljude", tj. znati naših. Naši će biti dobri pa pomoći (ima nas u svim branšama), ako vide da ste normalni, i da niste mufljuz, da imate preporuku, itd itd itd.... valjda. :rolleyes:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #3  
Staro 20.05.2008, 00:16
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Pozdrav Cindarella, svako dobro i da budete zdravi, prezdravi!

Evo i ja da kazem moje skromno iskustvo i misljenje: za SSN se ceka recimo minimum mesec dana, plus dok se sredi i GC, recimo da prodje u najboljem slucaju mesec i po dana da dodju svi papiri u ruke....U tom periodu da se nadje i posao, minimum probni rad (ukoliko se radi o poslu za stalno) je mesec dana, negde tri, negde sest meseci. Kad se dobiju benefits, od firme do firme zavisi o kojoj vrsti zdravstvenog se radi, tj. sta je pokriveno, ako nisi zadovoljan ponudjenim koje firma nudi, mozda ces morati da uplacujes dodatno zdravsteno....za clanove porodice se benefits dobijaju kasnije (u nekim slucajevima idu tek posle 15 meseci...)...Plus ima puno poslova gde se placa malo vise npr. jer nose sa sobom odredjeni stepen opasnosti, ali se benefits nudi tek posle ko zna koliko meseci....Ja razumem da je vama najveca briga zdravstveno za bebu, ali sto se tice zdravstvenog za bebu, mislim da ako zelite od pocetka zdravstveno za bebu, to ce morati da bude nesto preko prijatelja i tako te stvari, jer nema sanse da se dobiju benefits preko posla za clanove porodice brzo, cak i da se ostane za stalno odmah na prvom poslu....znaci sto se tice bebe, prijatelji, kao sto je rekao Milosh, bice od najvece pomoci...ja cu jos da se raspitam da li moze nesto ovde da se uplacuje preko nekog vida privatnog zdravstvenog osiguranja za bebu....

Zelim vam sve najboje i da se cujemo i vidimo...i da budemo svi zdravi prezdravi...

Pozdrav!
  #4  
Staro 20.05.2008, 01:04
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Evo odgovora od gospodje kod koje zivim trenutno, koja je inace po profesiji RN (registrovana medicinska sestra - specijalizacija na psihijatriji) i koja mi je puno pomogla, zajedno sa mnogim drugim nasim ljudima ovde u Indianapolisu, koje sve ovim putem puno pozdravljam:
1) U New Yorku (kao i u svim drugim gradova u USA), postoje bolnice koje moraju da lece sve ljude - neovisno da li imaju ili nemaju insurance. U Indianapolisu takva bolnica se nalazi na Campusu - gde je i faks, te je super organizovana i pruza izvanrednu pomoc, neovisno da li se ima ili se nema insurance - koje je povezano sa zdravstvenim osiguranjem. Ova bolnica zivi od grantova, tako da je super opremljena i pruza izvanrednu pomoc besplatno...Znaci takve bolnice postoje svuda, to je ako se razbolite (daleko bilo) bilo vi ili beba...
2) Postoje mnogi programi koji stite majke i bebe - jedan od njih je i program koji se zove WIC - Zastita majki i dece - i taj program se primenjuje u okviru mnogih bolnica. Za New York ja sam samo ubacila u google pretrazivac WIC PROGRAMS NEW YORK CITY - i izasla je lista ogromna sa bolnicama koje imaju ovaj program...takodje tu je i Public Health Solutions - [url]http://www.healthsolutions.org/s1c2.cfm?about=157[/url], zatim je tu i [url]www.cityofpassaic.com/Human%20Services/WIC.htm[/url].... preko tih programa mogli bi da se prate razvoj bebe, davanje vakcina i ostale stvari neovisno od osiguranja ili ne..
3) Postoje mogucnosti privatnog zdravstvenog osiguranja, ali bice minimum 200 - 300 dollara mesecno ....
4) Preporuka: idi u Srpsku pravoslavnu crkvu, upoznaj se sa nasim svestenikom, ljudima, oni ce svakako znati mnogo stosta vezano za New York - meni su mnogo pomogli ovde u Indianapolisu (doduse moj brat je odranije poznavao svestenika u Indianapolisu) ali svakako ce ti biti od velike pomoci.

Za sada toliko....puno pozdrava i sve najbolje!
  #5  
Staro 21.05.2008, 06:11
cinderella_man's Avatar
cinderella_man cinderella_man je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.03.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 42
Nepromenjeno

Hvala Milose i V777 na odgovorima.:)

Jel ima osim menadzmenta naseg sajta i neki junior member da nam kaze nesto o ovoj temi? :)

Iskreno se nadam da zdravstveni sistem u USA nije onakav kakav ga je Michael Moore prikazao u svom filmu SICKO. :mad:

[url]http://www.michaelmoore.com/sicko/dvd/[/url]

U zdravlje! :)
  #6  
Staro 10.06.2008, 07:32
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Negde sam procitala da Zepter osiguranje ima neko putno osiguranje mislim do 30 000 dolara, vredi li to uplatiti za te pocetne mesece?
  #7  
Staro 11.06.2008, 07:41
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

To bi trebalo nazvat' Zepter-a i videti direktno sa njima; kakva je polisa, šta pokriva, koje bolnice pokriva (bitno) i sve ostalo... ako se eto neko javi da ih nazove, pa prenese utiske.... :rolleyes:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #8  
Staro 11.06.2008, 11:29
cinderella_man's Avatar
cinderella_man cinderella_man je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.03.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 42
Nepromenjeno

Zepter je sada UNIQA osiguranje.Ja sam ih zvao pre nekog vremena i nemojte me drzati za rec, cini mi se da su za USA radili putno osiguranje samo do 30 dana.

Pogledao sam i Delta Generali osiguranje.Cifra nije mala.Evo Vam primer obracuna osiguranja za porodicu sa tri lica i period od 90 dana.U pitanju je standard paket.

Zemlja putovanja SAD
Vrsta osiguravajućeg paketa porodična putovanja
Broj osiguranika (članova porodice) 3
Trajanje osiguranja 90 dana
Nivo pokrića STANDARD

Rezultat proračuna
Premija (RSD) 53.654,00
Osigurana suma (EUR) 30.000,00
  #9  
Staro 11.06.2008, 15:52
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ja ne znam sta im tacno to znaci... Treba ih zvati i traziti specificno za USA, pa da kazu gde ici kad prigusti, i sta ce USA bolnice da prihvate od tog osiguranja. Vrlo je bitno da li mozes samo u 2 bolnice u USA da ides sa tim osiguranjem ili u sve... ;)
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #10  
Staro 12.06.2008, 09:09
cinderella_man's Avatar
cinderella_man cinderella_man je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.03.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 42
Nepromenjeno

Ovakva osiguranja u principu vaze za iznenenadne bolesti i nesrecne slucajeve.Kada pogledam koji sve troskovi nisu obuhvaceni ovim osiguranjem ne cini mi se narocito pametnim izborom.
Kazu da sve medecinske ustanove ovo prihvataju i da oni vrse direktno placanje bolnicama.Ima i jeftinijih opcija nego sto sam naveo gore.
90 dana za 3 clana porodice nekih 400 EUR-a.
Troskovi nekih redovnih pregleda,vakcinacija ne ulaze u ove troskove.

Pitam:
Ima li neka pametna solucija zdrastvenog osiguranja da se uzme po dolasku u USA za porodicu sa malom bebom? Tamo cemo morati da uradimo neke vakcine,preglede.Koliko sam razumeo jedan pregled kod pedijatra je tu negde preko 100$.

Pozdrav!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.