ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #641  
Staro 29.03.2022, 09:42
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Moraš za svakog ponaosob odraditi ds160.

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 50 characters.
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #642  
Staro 31.01.2023, 09:59
kvinsic kvinsic je offline
Član
 
Datum prijave: 31.01.2023
Poruke: 2
Nepromenjeno

Poštovanje i pozdrav svim forumašima, pročitao sam dosta tema vezano za vizu i možda ću se ponoviti u nekom pitanju ali nadam se da neću biti dosadan. Naime želio bih aplicirati za turističku vizu da posjetim US turistički 10-15 dana a možda malo više zavisno od novca kako budem raspolagao (ali stvarno ) ,imam već C1/D tranzitnu vizu izdatu u avgustu '22 koju sam dobio prelagano jer sam imao garantno pismo kompanije i postavljeno mi je par pitanja forme radi ali nisam je koristio tj nisam putovao za Ameriku. Imam 29 godina ,oženjen, troje djece , na bankovnim računu imam finu svotu ušteđevine ,od nektetnina na svoje ime nemam ništa ali imam porodičnu kuću na očevo ime i dva stana na majku, putovao sam u zemljama Balkana na po nekoliko dana , imam par pečata sa aerodroma Engleska,Njemačka, Francuska, Austrija nešto malo zadržavanja, nešto u tranzitu itd...e sad me interesuje kad sam aplicirao za tu C1/D vizu naveo sam da ne radim (što i formalno jeste istina jer sam neprijavljen) i ako sam već u firmi u Crnoj Gori već 6 godina i imam ugovore .Da li sada kad budem aplicirao za B1/B2 trebam navesti da radim ili ne ? Jer bih mogao od firme da izvadim potvrdu da radim i da imam ugovore (za koje ne znam znače li išta ako nisam prijavljen). I možda bi išao sa drugom zajedno ako se on odluči ,da li je bolje da zajedno apliciramo tj isti dan intervju ili odvojeno. Treba mi vaš savjet i po vašem mišljenju koliko su ovo njima čvrste veze da ću se vratiti, i ako znam da nekog pravila nema...
Reply With Quote
  #643  
Staro 01.02.2023, 21:33
Padinjak101's Avatar
Padinjak101 Padinjak101 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2018
YU lokacija: Beograd
Poruke: 28
Nepromenjeno

Moj slucaj sto se turisticke vize tice. U momentu apliciranja sam imao 22 godine i bio na poslednjoj godini studija. Niti sam imao zenu niti decu niti imovinu niti ustedjevinu, niti stalan posao. Dakle, jedina veza sa Srbijom mi je bila ta sto sam bio student. Jos sam rekao da idem kod rodjaka, koji ce celo putovanje finansirati. I dobih vizu bez problema, naravno da sam ispostovao i ono sto sam rekao u ambasadi, zaista otisao kod rodjaka, i zaista ostao samo 20ak dana.

Ali ima i slucajeva koji su bili sa mnogo jacim vezama sa Srbijom nego ja, pa nisu prosli...tako da, sve to ide manje vise od slucaja do slucaja, u principu ako si iskren i nemas neke skrivene krajnje namere, ne bi trebalo da bude problema da se viza dobije.

A mene sada zanima, zna li neko, koliko dugo se u ovom momentu ceka da se dodje na red za razgovor u ambasadi za turisticku vizu? Dakle, ako recimo sad u februaru popunim aplikaciju za prijavu, tj. onaj obrazac, kada ce biti najraniji datum kada cu moci da zakazem intervju u ambasadi?
Reply With Quote
  #644  
Staro 02.02.2023, 20:55
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Padinjak101 Prikaz poruke
u principu ako si iskren i nemas neke skrivene krajnje namere, ne bi trebalo da bude problema da se viza dobije.
Bez ljutnje, ali kako će konzul da zna da li je neko iskren ili nije i kakve namjere ima. Ok, na osnovu od dokumentacije on može da procjeni kakve su ti veze sa matičnom zemljom, ali tvoje namjere nikako. Ko zna koliko studenata kao što si ti bio u tom trenutku ima skrivene namjere, i mislim da si imao sreće što si dobio vizu. Ja znam iz prve ruke par slučajeva gdje je situacija manje-više slična tvojoj bila i svi su glatko odbijeni. Jedan od boljih drugova baš, koji je by the way prije par dana dobio turističku 8 godina nakon što je prvi put aplicirao, ali mu se status značajno promjenio.
Za datume ti ne mogu pomoći, jer sam iz BiH, a taj drug je 7 dana od popunjavanja DS formulara išao na viziranje, dakle bilo je termina.

@kvinsic
Ja ne bih navodio da ne radim, da sam na tvom mjestu. Bolje je napisati da radiš pa ako te bude ispitivao u vezi toga pojasniti, pokaži mu da si stava da je to tvoj stalni posao. I išao bih sam. Opet kažem, to bih ja, ali odluka je svakako tvoja. Kao što sam kažeš, nema nekih pravila, ali ono što znam takođe iz prve ruke jeste da im je mnogo, ali mnogo bitno kako je popunjen DS formular, dakle jasan plan putovanja. Ne 10-15 dana već 10 ili 15. Ako me razumiješ.
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #645  
Staro 03.02.2023, 01:17
Padinjak101's Avatar
Padinjak101 Padinjak101 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2018
YU lokacija: Beograd
Poruke: 28
Nepromenjeno

Pa, to mu je posao, da proceni nečije krajnje namere na osnovu svega, kako trenutnog statusa, tako i uživo razgovora. Mogu da se složim da sam imao sreće. I nije mi jas o zašto odbijaju ljude koji imaju jake veze sa matičnom zemljom, tipa ozbiljan stalan posao i porodica (mala deca)..po meni je to najbitnije od svega, a ne neka ustedjevina, imovina i sta ti ja znam. Ali da, potrebno je da se jasno navede gde se ide, kod koga, kako, koliko, ko ce to finansirati..po meni, kvnisic ima dobre izglede da dobije vizu..tako da svakako treba da proba.

Ne znaci mi za BiH nista sto se tice intervjua..ja sam pre dve godine zakazivao intervju poznanicima, u tom momentu je prvi slobodan termin bio za godinu i po, a onda se ubrzo otvorilo za pola godine. Ali tada je bilo dosta zakazanih zbog korone..
Ako neko zna kakva je trenutna situacija, koliko dugo se ceka na intervju?
Reply With Quote
  #646  
Staro 03.02.2023, 16:31
kvinsic kvinsic je offline
Član
 
Datum prijave: 31.01.2023
Poruke: 2
Nepromenjeno

Hvala vam na odgovorima i savjetu. Ispuniću formular pa se javljam nakon intervjua da vam saopštim kako je sve proteklo
Reply With Quote
  #647  
Staro 06.03.2023, 17:31
Nati Nati je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2016
Poruke: 23
Nepromenjeno

Po mom misljenju imas bas dobre sanse da dobijes vizu. Samo budi iskren i to je to. Bar takvo je moje iskustvo. Suprug,djeca i ja smo zajedno predali za turisticku vizu i svi smo dobili na 10 godina. Srecno!
__________________
DV2017 (2x)- HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 (2x)- HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 (2x)- HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 (2x)- HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 (2x)- HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022. (2x)- HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023. (2x)-HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024. (2x) ?
Reply With Quote
  #648  
Staro 29.03.2023, 07:46
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kvinsic Prikaz poruke
Hvala vam na odgovorima i savjetu. Ispuniću formular pa se javljam nakon intervjua da vam saopštim kako je sve proteklo
Kako prodje intervju?

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 50 characters.
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #649  
Staro 12.06.2023, 19:14
stanema's Avatar
stanema stanema je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2016
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 41
Nepromenjeno

Posto sam dosta toga procitao sa ove teme kako bih se sto bolje pripremio za svoj intervju koji sam imao upravo danas, hteo bih da podelim svoje iskustvo sa vama.

Dakle, imao sam zakazan intervju u 8:30, ja sam bio ispred ambasade 5 minuta ranije, planirao sam 30 minuta ranije, ali je u BG danas padala kisa pa je guzva bila velika. Ispred ambasade je bilo na desetine ljudi, kao da se nesto deli besplatno, a covek iz ambasade je prozivao redom.

Procitao je par imena i rekao nekom coveku da proziva ljude koji imaju termin od 8:45. Meni je to uhvatilo paznju posto sam ja 15 minuta ranije, pitao sam ga da li je mene procitao, rekao je da jeste, pa me je pustio da udjem.

Udje se u krace dvoriste i malo napred stoji obezbedjenje koje vam pregleda torbu, i skenira na metal vase telo. Kada to prodjete, cekate da udjete u objekat gde sve stvari stavljate u plasticnu posudu i onda prolazite kroz skener. Telefon se iskljucuje i ostavlja njima, vi dobijate neki kartoncic koji kada im vratite oni vam vrate nazad vas telefon.

Sada ste usli u ambasadu i prolazite kroz poduze dvoriste do cekaonice koja se nalazi napolju. Tu vam kaze da ste nakon tog i tog coveka/zene, i cekate da vas prozovu. Prvo je uslo petoro, pa onda jos cetvoro, medju njima sam bio i ja. Tu vam kazu da pripremite pasos.

Kada dodjete na red, pita vas kako ste, objasni proceduru. Redni broj je zakacila na pasos i rekla da je to moj broj i da cu biti prozvan dvaput ili triput, prvi put kada budem bio prozvan, ostavicu pasos. Drugi put ce mi uzeti otiske prstiju (ako bude trebalo) i treci put je razgovor.

Sada ste unutar zgrade sednete i cekate vas redni broj. Prostorija ima desetak saltera sa kojih se prozivaju redni brojevi ljudi, prostora za sedenje ima, ima dosta plasticnih ali veoma udobnih stolica.

Za prvi deo prozivke, radila su dva skroz desno saltera. Kada su me prozvali, sluzbenik me je pitao gde planiram da idem, ja reko u Njujork, koliko dana, ja reko ne vise od 10. Pitao me je da li znam engleski. Rekao sam da znam. Zahvalio mi se i rekao da sacekam da mi uzmu otiske.

Za drugi deo, radio je jedan salter, levo od pomenuta dva. Tamo kada me je prozvala, pozdravila se na srpskom i od tog trenutka sam pricao samo engleski (Do sada je bilo sve na srpskom). Rekla mi je da stavim sve prste leve ruke osim palca na skener otiska. Zatim isto i sa desnom rukom, zatim oba palca zajedno. To je bilo sve, hvala dovidjenja.

Za treci deo, radila su dva ili tri saltera, nisam bas gledao pazljivo posto su na drugom kraju prostorije. Kada sam bio prozvan, kao iz topa me je na engleskom pitala, sta planiram da radim u Njujorku. Ja onako pomalo nemiran, reko idem da posetim Bruklinski most, Menhetn, razlicite muzeje. (Potpuno zaboravio sta sve pored toga postoji haha). Ona me gleda, ja nju. Kaze ona, dobro, cime se bavis. Rekao sam da radim u IT. Onda me pitala sta tacno radim. Objasnim joj onako uopsteno, ali je delovalo da nije nista razumela. Ja reko mogu i u detalje ako treba. Mase glavom i kaze da ne treba, pa je samo konstatovala da radim za kompaniju. Potvrdio sam. Pitala me je da li znam nekoga u Americi, ja reko ne (realno znam jednu osobu, ali se sa njom ne cujem, niti je bitna za ovu situaciju). Pitala me je da li imam rodjake, ja reko da nemam (zaista nemam). Zatim me je pitala gde sam sve putovao, ja uz osmeh pitam, da li zaista trebam da nabrojim sve. Malo se nasmeje, i kaze da ne moram sve, samo gde sam najdalje putovao. Tu sam rekao da sam najdalje isao u Pariz, Francuska, u Spaniji-Barselona, Madrid. Pa me pita, gde jos. Rekao bio sam u Nemacku-Berlin, Nirnberg, Manhajm, onda u Svajcarsku - u Bazel... Tu me je prekinula i rekla:

Thank you, your visa has been approved.

Reko hvala, uzimam dokumente i pitam je da li joj treba slika koju sam doneo, samo je mahala rukom da ne i rekla da mogu da idem.

Nisam primetio da im je ista od dokumentacije sto sam poneo zaista trebalo, samo pasos. Mozda je zena na ulazu u zgradu pogledala DS-160 confirmation page, ali nisam obracao paznju. Sliku koja se trazi, nisu ni pogledali, niti uzeli. Ukupno je sve trajalo oko sat vremena.
__________________
DV-2018, nope
DV-2019, nope
DV-2020, nope
DV-2021, nope
DV-2022, nope
DV-2023, nope
DV-2024, nope

...

Reply With Quote
  #650  
Staro 30.01.2024, 09:32
sunjalo sunjalo je offline
Član
 
Datum prijave: 04.09.2014
Poruke: 7
Nepromenjeno

Pozdrav, zanima me ako se zahtev za turisticku vizu podnosi za roditelja i maloletno dete, jel se odmah podnosi za oboje ili mora prvo roditelj da dobije pa da se salje za dete ?
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.