ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Odlazak u USA bez igde ikoga » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 07.09.2011, 08:26
NinaLjuba NinaLjuba je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2011
YU lokacija: Ruma
Poruke: 19
Nepromenjeno

I ja imam istu mukicu!Velika mi je zelja da odem odavde ali...kao da je to samo reci i otici.Imamo malog sina,pa mi je i to dodatna frka.Mozemo mi da stedimo na sebi neko vreme dok se ne snadjemo ali dete ne sme da oseti da bilo sta manjka.
Nemamo NIKOG ali bas nikog tamo.Ne znam na koji nacin da se povezem sa tim americkim porodicama...ima sigurno nekih koje bi nas primile,bar na neki kratki period.Ja znam da bih ja u svoju kucu primila stranca koji nema nigde nikoga i pomogla mu da pocne zivot iz pocetka.
Apliciracu ove godine pa sta mi Bog da. I moj muz ima trogodisnju skolu,ali ima nemaru da polaze 4. stepen.
Ja sam masinski tehnicar,ko zna koliko se tamo ceni to zvanje...verovatno kao i ovde,slabo.
A sad pitanje pa ko zna neka mi odgovori.. Moj suprug je profesionalni vojnik Vojske Srbije.Da li bi mozda tamo imao sanse da radi isti taj posao?Ne znam ni da li tamo postoji takva vojska ili takvo radno mesto..Hvala svima i svima puno srece.
Reply With Quote
  #22  
Staro 07.09.2011, 14:24
Markoo Markoo je offline
Proteran
 
Datum prijave: 26.08.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NinaLjuba Prikaz poruke
I ja imam istu mukicu!Velika mi je zelja da odem odavde ali...kao da je to samo reci i otici.Imamo malog sina,pa mi je i to dodatna frka.Mozemo mi da stedimo na sebi neko vreme dok se ne snadjemo ali dete ne sme da oseti da bilo sta manjka.
Nemamo NIKOG ali bas nikog tamo.Ne znam na koji nacin da se povezem sa tim americkim porodicama...ima sigurno nekih koje bi nas primile,bar na neki kratki period.Ja znam da bih ja u svoju kucu primila stranca koji nema nigde nikoga i pomogla mu da pocne zivot iz pocetka.
Apliciracu ove godine pa sta mi Bog da. I moj muz ima trogodisnju skolu,ali ima nemaru da polaze 4. stepen.
Ja sam masinski tehnicar,ko zna koliko se tamo ceni to zvanje...verovatno kao i ovde,slabo.
A sad pitanje pa ko zna neka mi odgovori.. Moj suprug je profesionalni vojnik Vojske Srbije.Da li bi mozda tamo imao sanse da radi isti taj posao?Ne znam ni da li tamo postoji takva vojska ili takvo radno mesto..Hvala svima i svima puno srece.
Ti bi primila ljude,isto mislimo,i ja bih,ali nas narod kada ode zaboravi na to,cast izuzecima.Nego,uzdaj se u Gospoda,spremite novac i polako.Isto tako i ja planiram sa svojom suprugom i cerkicom.Nismo ni prvi ni poslednji,koji ce tako otici.A sto se tice struke-masinski tehnicar,veruj mi,to se svuda ceni,ako imas znanje,brige nema i u inostranstvu se to placa za razliku kod nas.I nasi masinski tehnicari rade isto sto i inzenjeri,prema tome,nije isti sistem skolovanja,ali konkretno u takvim strukama mozemo mnogo da im pariramo.......I ja sam u masinstvu,citao sam po netu,tako da samo napred,pa mozda i odemo u slicno vreme.Pozdrav
Reply With Quote
  #23  
Staro 07.09.2011, 17:23
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markoo Prikaz poruke
A sto se tice struke-masinski tehnicar,veruj mi,to se svuda ceni,ako imas znanje,brige nema i u inostranstvu se to placa za razliku kod nas.I nasi masinski tehnicari rade isto sto i inzenjeri,prema tome,nije isti sistem skolovanja,ali konkretno u takvim strukama mozemo mnogo da im pariramo.......I ja sam u masinstvu,citao sam po netu,tako da samo napred,pa mozda i odemo u slicno vreme.Pozdrav
Jedina sitnica koju si zanemario u svojoj racunici je to da, kada se Boze zdravlja nadjes u Americi, pariranje cesto nije dovoljno za nalazenje posla. Usled nedovoljnog znanja engleskog, a to je samo jedan od primera nasih nedostataka, trebaces da budes mnogo bolji od konkurencije da bi dobio posao.

Sa srecom...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #24  
Staro 07.09.2011, 20:03
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Od nekog ko je dosao u USA bez igde ikoga:

manite se tih prica da neko ko dodje ovde brzo zaboravlja - to bi mozda imalo smisla jedino u situaciji da neko zivi kod nekog tamo bez placanja i da dobija pomoc od ljudi koji mu nisu familija, pa onda dodje ovde i odbije da pomogne ili tim istim ljudima ili drugim osobama koje su u slicnoj situaciji.

Neko ko ima osecaj i potrebu da pomaze ljudima koji su u slicnoj situaciji kroz koju su i oni sami prosli, moze (a i ne mora) da na primer izda deo kuce (ako ima visak prostora) novim imigrantima bez oslonca na kreditnu istoriju i nepostojece prihode - i to bi bila ogromna usluga.

Ono sto ja pokusavam da kazem - neko moze da daje novac u dobrotvorne svrhe a i ne mora. To sto je neko uspesan u zivotu, ne znaci da treba da oseca krivicu sto lepo zivi - jer su na primer milioni u Africi gladni. Mnogo ljudi pomaze i daje novac. Po necijim gledistima trebalo bi vise da daju - a po mom misljenju to nije niciji business. Ti stavovi "imas previse, a drugi ljudi gladni" su golo ***no - ko je posteno zaradio novac moze da radi sa tim novcem sto god hoce i svakako ne treba da se oseca krivim sto je dao 10 miliona za kucu a neko spava pod mostom.

Isto tako i imigranti ovde - ne razumem sta to znaci "brzo zaboravljaju" a i nemam iskreno nameru da razumem. Da li bi ste vi konkretno pomogli nekom - to je isto SBBKBB varijanta jednim delom - drugim delom je prazna prica, jer je na Balkanu bilo izbeglih i prognanin lica ne zna se koliko - i postenih i nepostenih, i skolovanih i vrednih.... vidim pokidali se svi da im pomognu i prime u kucu. Gomila ljudi i sad biva izbacivana na ulicu iz stanova pa ne vidim nesto da ih primate.

Ne bih zaista previse na ovu temu, imali smo ovakve price vec - moj vam je savet da se manete tih prica i ucite jezik na vreme, kao i osnove poslovanja u struci u kojoj hocete da radite dok ste tamo. Manite se mastanja - nista ovde ne pada sa neba: masinski tehnicar ne verujem da moze lako ovde da se snadje samo zato sto je masinski tehnicar. Ne znas jezik i ne mozes odmah da se uklopis u pricu - zavrsio si.

Imam ja u svom uskom krugu nekog ko ima velike sanse da dodje ovde - ali ne uci jezik, ovde ce; zavrsice skolu ovde, tamo nista vredi; ne cita vesti niti bilo sta.... mislim da, a dok se to odradi ovde zivece se na vazduhu.

Smanjite mastu i ocekivanja da ce da vam se osmehne sreca i pomognu "dobri ljudi" ako imate nameru da se snadjete ovde - saveta imate vise nego dovoljno na ovom Forumu.

Znam da sam babaroga - ali savet je i jedino sto mozete da ocekujete ovde, ne zato sto su ljudi "zaboravni" ili nisu dobri, nego sto je to i jedino realno da se ocekuje.
Reply With Quote
  #25  
Staro 07.09.2011, 20:28
YoWanna YoWanna je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: ima vise gradova o kojima razmatram...
YU lokacija: Beograd
Poruke: 36
Nepromenjeno

Iskreno Zana ja ne mislim da si babaroga.
Sve sto si rekla istina je,sve je stvar licnog izbora da li zelis nekome da pomognes ili ne....Neko ima osecai potrebu neko nema i niko nije ni duzan da ti pomaze.Meni je sve to jasno i razumnjivo.Zato i ne zelim ni da komentarisem na tu temu previse.
Samo sam htela da kazem da mi je cela ta prica jasna,ako nadjes nekog da ti pomogne super ako ne nikom nista,sam se snalazi ni prvi ni poslednji...ali ne treba nikog etiketirati.Jer nikad ne znas kako bi se ti poneo u toj situaciji.Iskreno ja prva ne znam da li bi svakom pomogla...sve zavisi i ko je ta osoba i kakva je.Pa ako me neko osuduje ,sta da radim,bar sam iskrena.
P.S.Hvala na savetu.
Reply With Quote
  #26  
Staro 07.09.2011, 21:49
Markoo Markoo je offline
Proteran
 
Datum prijave: 26.08.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Jedina sitnica koju si zanemario u svojoj racunici je to da, kada se Boze zdravlja nadjes u Americi, pariranje cesto nije dovoljno za nalazenje posla. Usled nedovoljnog znanja engleskog, a to je samo jedan od primera nasih nedostataka, trebaces da budes mnogo bolji od konkurencije da bi dobio posao.

Sa srecom...
Naravno,jezik nisam hteo ni da pominjem,jer se to podrazumeva.Ako ga znas perfektno,a pri tom imas i znanje,nemas brige,naci ces posao i na mesecu.Ja konkretno i ne trazim pomoc ovde,sasvim dovoljna pomoc je i ovo sto smo sada na forumu i citamo potrebne informacije,pa kako se kome zalomi.....
Reply With Quote
  #27  
Staro 08.09.2011, 15:25
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
masinski tehnicar ne verujem da moze lako ovde da se snadje samo zato sto je masinski tehnicar. Ne znas jezik i ne mozes odmah da se uklopis u pricu - zavrsio si.
Dodao bih... Mašinski tehničar koji je nešto radio kao mašinski tehničar, a ne kao što sam donedavno pročitao u nečijem CV-u da je web developer, a u portfoliu ima par meseci rada kao noćnog čuvara i neke sezonske poslove. Dakle, nemojte ni slučajno sebe da isključivo nazivate nečim na osnovu toga što vam piše u diplomi, to više ni ovde ne prolazi.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #28  
Staro 08.09.2011, 19:29
Markoo Markoo je offline
Proteran
 
Datum prijave: 26.08.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheNenad Prikaz poruke
Dodao bih... Mašinski tehničar koji je nešto radio kao mašinski tehničar, a ne kao što sam donedavno pročitao u nečijem CV-u da je web developer, a u portfoliu ima par meseci rada kao noćnog čuvara i neke sezonske poslove. Dakle, nemojte ni slučajno sebe da isključivo nazivate nečim na osnovu toga što vam piše u diplomi, to više ni ovde ne prolazi.
Ja ne znam zasto ste svi sujetni,ko sta bude znao radice.Sada svi koji su otisli su vanzemaljci,a mi koji treba da odemo,znas nije to bas tako.....
Reply With Quote
  #29  
Staro 08.09.2011, 21:14
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Ajde da i ja malo dodam... ja sam jedan od onih ko sa puno prava moze da kaze da je imao vise srece nego pameti i da je "sleteo na meko" (sto rece moj prijatelj koji nas je pozvao u svoju kucu i pomogao nam dok nismo stali na noge). Kada sada pogledam unazad sa koli(c)ko para smo krenuli, jeza me uhvati. Uz srecu sto smo imali gde da se smestimo, za tri meseca sam se ja zaposlio, posle jos dva meseca i supruga. Skoro godinu kasnije zivimo skromno i pristojno, nista nam ne fali, ali smo jos uvek jako daleko od "Americkog sna", ma sta to bilo. Klinja ide u odlicnu skolu, iznajmili smo veci stan od bilo kog u kome smo do sada ziveli, polako ga punimo stvarima, vozimo nova kola, dakle gledano po tim pokazateljima daleko smo iznad onoga sto smo ostavili iza sebe u Srbiji. Naglasavam, sve to smo uspeli uz mnogo, mnogo srece u pocetku i par dobrih ljudi koji su nam neizmerno pomogli. Zbog toga je moj savet svakome da prikupi sto moze vise novca za dolazak, inace sve moze da bude samo skupa avantura i tuzan povratak.
To sto imate diplomu ne znaci nista osim mozda ispunjenja nekog formalnog uslova. Zanat u rukama (koja god da je struka u pitanju) je vec korak napred, ali preporuka je "majka Mara" i otvara mnoga vrata. Za svaki posao se prijavi gomila naizgled odlicnih kandidata, a posao dobije onaj za koga je neko "dosapnuo" HR sluzbeniku da je dobar, pouzdan, zna posao i sl. Nasi ljudi koje sam ovde upoznao su tako "vukli" jedni druge, jedan se zaposli u firmi, pa preporucuje ostale. naravno, u bolja vremena, kada se zaposljavalo mnogo vise, firme se sirile...
Opaska da je neko ovde sujetan ne stoji, jer ljudi pricaju o onome sto se stvarno desava - odu ljudi sa diplomama, posebno brzih privatnih fakulteta, i misle da su im sva vrata otvorena, a da zapravo nemaju pojma sa poslom. Takvi tresnu ko zrela kruska. Folirante je veoma lako provaliti, posebno u tehnickim, naucnim i sl. disciplinama, padaju vec na prvom radnom zadatku.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #30  
Staro 09.09.2011, 06:02
Markoo Markoo je offline
Proteran
 
Datum prijave: 26.08.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Ajde da i ja malo dodam... ja sam jedan od onih ko sa puno prava moze da kaze da je imao vise srece nego pameti i da je "sleteo na meko" (sto rece moj prijatelj koji nas je pozvao u svoju kucu i pomogao nam dok nismo stali na noge). Kada sada pogledam unazad sa koli(c)ko para smo krenuli, jeza me uhvati. Uz srecu sto smo imali gde da se smestimo, za tri meseca sam se ja zaposlio, posle jos dva meseca i supruga. Skoro godinu kasnije zivimo skromno i pristojno, nista nam ne fali, ali smo jos uvek jako daleko od "Americkog sna", ma sta to bilo. Klinja ide u odlicnu skolu, iznajmili smo veci stan od bilo kog u kome smo do sada ziveli, polako ga punimo stvarima, vozimo nova kola, dakle gledano po tim pokazateljima daleko smo iznad onoga sto smo ostavili iza sebe u Srbiji. Naglasavam, sve to smo uspeli uz mnogo, mnogo srece u pocetku i par dobrih ljudi koji su nam neizmerno pomogli. Zbog toga je moj savet svakome da prikupi sto moze vise novca za dolazak, inace sve moze da bude samo skupa avantura i tuzan povratak.
To sto imate diplomu ne znaci nista osim mozda ispunjenja nekog formalnog uslova. Zanat u rukama (koja god da je struka u pitanju) je vec korak napred, ali preporuka je "majka Mara" i otvara mnoga vrata. Za svaki posao se prijavi gomila naizgled odlicnih kandidata, a posao dobije onaj za koga je neko "dosapnuo" HR sluzbeniku da je dobar, pouzdan, zna posao i sl. Nasi ljudi koje sam ovde upoznao su tako "vukli" jedni druge, jedan se zaposli u firmi, pa preporucuje ostale. naravno, u bolja vremena, kada se zaposljavalo mnogo vise, firme se sirile...
Opaska da je neko ovde sujetan ne stoji, jer ljudi pricaju o onome sto se stvarno desava - odu ljudi sa diplomama, posebno brzih privatnih fakulteta, i misle da su im sva vrata otvorena, a da zapravo nemaju pojma sa poslom. Takvi tresnu ko zrela kruska. Folirante je veoma lako provaliti, posebno u tehnickim, naucnim i sl. disciplinama, padaju vec na prvom radnom zadatku.
Konacno pravi odgovor.Da,ali kada se prevali toliki put,kada imas cilj,moras se boriti do kraja.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razlozi (naši), za odlazak u USA curlika Vaša strana 309 04.02.2023 22:27
Odlazak sa 50 godina derise Vaša strana 21 05.05.2015 04:57
H1B viza IvanDash Ne-imigrantske vize 20 06.07.2014 23:31
Odlazak u USA sa porodicom dejan.balazevic Stare teme 21 08.11.2013 22:23
Sletili! Bez igdje ikoga, bez da nas iko dočeka - Prepušteni sami sebi macodlak Vaša strana 13 20.08.2013 13:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.