ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Odlazak u USA bez igde ikoga » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 30.01.2009, 10:23
nelson nelson je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2008
Poruke: 26
Nepromenjeno

I veselo
Reply With Quote
  #12  
Staro 30.01.2009, 16:37
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nelson Prikaz poruke
Naravno NYC ipak taj grad ima mnooogo vise mogucnosti za sve. Bio sam tamo prosle godine i mislim da bi se tamo snasao . Upoznao sam par ljudi koji zive i rade na crno i oni su super zadovoljni-mogu zamisliti kako je onima sto rade na belo , verovatno jos bolje.
Ako je suditi po pricama na ovom forumu, u tom gradu niko ne radi na "belo". Taj grad je izgleda jedna opsta anarhija u kojoj nema zakona...uopste mi nije jasno zasto neko ko nije kriminalac uopste zeli da zivi u njemu. Naravno, ako je suditi po pricama na ovom forumu...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #13  
Staro 31.01.2009, 12:34
nelson nelson je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2008
Poruke: 26
Nepromenjeno

HM...Ima istine...Ali zasto svi koji su iz Srbije uglavnom teze da budu u Beogradu???Verovatno iz najbitnijeg razloga - mnogo mogucnosti u odnosu na ostale vece gradove (male sredine necu ni da pominjem). Isto tako i NYC, moze da menjas posao kad hoces, mozes da prodjes jeftinije a isto tako mozes da prodjes i skuplje za zivot i ostale egzistencijalne stvari, sto u manjim mestima imas to sto ti je.Mada "Sikago" slobodno moze da se uvrsti u jedan grad u kojem imas zaista mnogo mogucnosti.
Reply With Quote
  #14  
Staro 31.01.2009, 17:54
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nelson Prikaz poruke
HM...Ima istine...Ali zasto svi koji su iz Srbije uglavnom teze da budu u Beogradu???
Ja nikada nisam tezio Beogradu, sta vise....mrzeo sam kada sam morao da idem u isti. Mozda to sto si naveo i jeste jedan od razloga, sto se u tom gradu skuplja sav sljam iz cele Srbije. Svi u Beograd. Kako bi famelija kuci rekla...moj si n je u BG. Sta on tamo radi, pitaj boga...nije to ni bitno, ali on je u BG. To je kao neki cilj...doci u BG.

Ne znam...upoznao sam jednog lika, zivi na menhetnu (nikako da naucim da spelujem isti), placa sobicu 2000$, radi kao neki djavo sa cool nazivom, a zapravo sranje posao (docekuje ljude u restoranu i gleda rezervacije)...i tako...odu pare na to da zivi na menhetnu....ali to je njemu cilj...to je ponos...on zivi na menhetnu. Ne kontam...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #15  
Staro 31.01.2009, 18:41
nelson nelson je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2008
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ja nikada nisam tezio Beogradu, sta vise....mrzeo sam kada sam morao da idem u isti. Mozda to sto si naveo i jeste jedan od razloga, sto se u tom gradu skuplja sav sljam iz cele Srbije. Svi u Beograd. Kako bi famelija kuci rekla...moj si n je u BG. Sta on tamo radi, pitaj boga...nije to ni bitno, ali on je u BG. To je kao neki cilj...doci u BG.

Ne znam...upoznao sam jednog lika, zivi na menhetnu (nikako da naucim da spelujem isti), placa sobicu 2000$, radi kao neki djavo sa cool nazivom, a zapravo sranje posao (docekuje ljude u restoranu i gleda rezervacije)...i tako...odu pare na to da zivi na menhetnu....ali to je njemu cilj...to je ponos...on zivi na menhetnu. Ne kontam...

Pa ja jesam tezio ka Beogradu ali sam znao zasto tezim - da se skolujem i naravno da kada zavrsim fax (zavrsio hvala Bogu) pocnem da radim u nekoj kompaniji gde cu moci svoje znanje da primenim i usavrsim, iz prostog razloga sto u manjim mestima nikada ne mozes toliko da naucis i da radis na nekim vecim sistemima kao sto mozes npr. u Beogradu. Sto znaci imao sam cilj i donekle sam ostvario isti. Ali u svakom slucaju da nisam ostvario to vratio bi se kuci. Ali isto tako sam spreman 10000% da kada odem "preko bare" da pocnem od pocetka-radim bilo sta pa dok se ne snadjem. Cilj je preziveti i opstati. Zar ne?
Reply With Quote
  #16  
Staro 31.01.2009, 21:33
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Jeste, ali ako je neki grad ogroman....to ne znaci da je sva industrija tu. Kolja je pomenuo da je NY broj jedan za umetnost (slike i sl), ali recimo nije broj jedan za mnoge stvari. On jeste velik i sigurno ima vise poslova (ali i vise ljudi koji konkurisu za iste), ali ne znaci da u drugim mestima nema poslova. Ja sam recimo hteo da idem u neki Roksild u minesoti...malo mestasce od 100.000 ljudi, ali jako puno posla za programere :-)
Isto tako u Srbiji, npr u mojoj struci jeste Beograd imao najbolju ponudu, ali na kraju sam nasao isto tako dobar posao u Novom Sadu za istu platu koju bi zaradio u BG...samo manje troskove, da ne kazem da jedan od najzanimljivijih poslova koje sam vido u Srbiji se nalazi u Subotici.
Hocu da kazem da ne moras biti u najvecem gradu u drzavi da bi nasao dobar posao, pogotovo ne u Americi....gde svuda ima svega....u svakom vecem gradu.
E sada....stvar ukusa, neko je zaljubljen ceo zivot u NY, ja bih licno vole da ga vidim, ali ne i da zivim u istom. Ono sto hocu da kazem je da ako se nekom ne svidi NY, da i u drugim gradovima postoje isto tako dobre ponude za posao.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #17  
Staro 31.01.2009, 23:11
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Evo ja sam ziveo u Allentown-u, PA.
Nekada industrijski centar, onako grad mozda kao moj Kragujevac, ali jbg, prso i dizao se i opet prso i sada tu ljudi zive a rade u NYC. Kazu stede za kucu da kupe.
Ja licno sam vise posla nasao u Allentown-u nego npr. te iste 2005-e u Miami South Beach-u, a celog sam ga prepesacio i bio tamo mesec dana. Na kraju smo radili u poslasticarnici, prodavali Gelato (italian ice cream) i zezali se u isto vreme. Pokrili troskove, ja se vratio kuci a drugari koji su ostali vratili se nazad u Philly jer je ta 2005-a bila jako teska posebno za deo (delimicno) pogodjen uraganom Katrina.
Dakle nista ne mora da znaci, bitno je da se radi (za pocetak meni nije bitno sta) samo da se ne sedi skrstenih ruku, jer to sve izaziva jako veliku nervozu, i moze dovesti do nepromisljenih odluka (kao npr.povratak u srbiju gde opet pa nemamo posao)
Ja obozavam NYC i jesam zaljubljen u taj grad, ali nije on jedini i Chicago je jako lep, prepun mogucnosti ali na kraju ispadne ko se kako snadje.
Ne znam sta ce biti ali znam da se necemo predavati
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #18  
Staro 04.02.2009, 00:33
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

A ovoga puta se opet vracas u Allentown-u ili pucaches na vece gradove?
Interesuje me cisto zbog prethodnog iskustva kojeg imas u US?
__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ
Reply With Quote
  #19  
Staro 04.02.2009, 12:50
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Olivera Prikaz poruke
A ovoga puta se opet vracas u Allentown-u ili pucaches na vece gradove?
Interesuje me cisto zbog prethodnog iskustva kojeg imas u US?
Bio sam na mnogo mesta ali u te manje gradove bih se vratio samo ako bih nasao isti ili bolji posao.
Pa ako se vracamo negde to ce biti (moja) Philadelphia.
Nas plan je da ako nadjemo posao i idemo direktno na isti, idemo tamo gde je taj posao, ako ne, onda ili Chicago ili Philadelphia...mozda Atlanta, videcemo. To su mesta gde imamo ljude koji mogu pomoci za pocetak.
Nama je najbitnije da od samog starta imamo nekakve prihode a posle za preseljenje na drugo mesto nece biti velika frka.
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #20  
Staro 06.09.2011, 15:45
YoWanna YoWanna je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: ima vise gradova o kojima razmatram...
YU lokacija: Beograd
Poruke: 36
Nepromenjeno

Evo da malo ozivim temu.
Posto i nas muci slicna muka...mi ove godine prvi put apliciramo tj.ja.Posto verenik ima trogodisnju skolu pa sam resila samo ja da podnesem prijavu.Ako budemo toliko srecne ruke da nas izvuku,imacemo slican problem koji ste vecina imali.
Ali se nadam da bi se snasli,i ako nemamo nikoga tamo,ni posao ni stan.Mada bi mi cela prica plasila....ali ne necemo bas unapred toliko ici,sve polako i postepeno,prvo oni nas da izvuku.Ko zna mozda do tada se i pojavi neki daleki rodjak koji je u USA!
P.S. Sto se tice NY iskreno i mi smo razmatrali tu opciju (zbog moje struke) ali to u nekoj drugoj temi..
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razlozi (naši), za odlazak u USA curlika Vaša strana 309 04.02.2023 22:27
Odlazak sa 50 godina derise Vaša strana 21 05.05.2015 04:57
H1B viza IvanDash Ne-imigrantske vize 20 06.07.2014 23:31
Odlazak u USA sa porodicom dejan.balazevic Stare teme 21 08.11.2013 22:23
Sletili! Bez igdje ikoga, bez da nas iko dočeka - Prepušteni sami sebi macodlak Vaša strana 13 20.08.2013 13:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.