ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 26.07.2013, 19:13
Eregrin Eregrin je offline
Član
 
Datum prijave: 26.07.2013
Poruke: 9
Nepromenjeno Potrebni papiri za supružnika

Unapred se izvinjavam ako ponavljam temu, ali trazio sam odgovor na svoj problem i nisam mogao naći pravi odgovor.
Prijavili smo se ja i cura za DV-2014 ona je izvučena i sad želimo da se venčamo, interesuje me šta treba od dokumenata da se pošalje u prvoj koverti pošto će doći do promene bračnog statusa. Oni su na svom sajtu napisali ako je došlo do promene bračnog stanja treba poslati u koveti dopunu za supruznika ali ne i tačno šta. Viđao sam neke odgovre ovde koji su stari iz 2005, a pošto se od tada procedura promenila molim za odgovor. Hvala
Reply With Quote
  #2  
Staro 26.07.2013, 20:17
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Pa cekaj, zar nije ona poslala prvu kovertu do sad?
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #3  
Staro 26.07.2013, 21:10
Eregrin Eregrin je offline
Član
 
Datum prijave: 26.07.2013
Poruke: 9
Nepromenjeno

ne nije, nismo se dobro raspitali ali vidim da i nije problem pošto je veliki broj preko 40 000
Reply With Quote
  #4  
Staro 26.07.2013, 21:20
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Devojka i ja smo se vencali brzo posle izvlacenja i onda poslali kovertu.
Morate sto pre da posaljete u Kentucky popunjene obrasce, nemojte da cekate nista!
Ako necete sad da se vencate, neka devojka posalje u svoje ime samo, a kasnije opet posaljite kovertu zajedno sa prevedenim vencanim listom i onim DS-230 papirom sa tvojim podacima.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #5  
Staro 26.07.2013, 22:18
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ona do intervjua moze menjati status. Najbitnije je poslati prvu kovertu sto pre. Promena statusa moze i kasnije da se uradi (ali mora pre intervjua).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #6  
Staro 27.07.2013, 07:07
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

Sto se tice brzine slanja koverte NEMAS POTREBE DA ZURIS, ali apsolutno nemas potrebe da zuris jer si i sam rekao da imas veliki broj, znaci ti mozes i posle oktobra da saljes papire. Ja sam papire poslao bio u avgustu jer smo cekali papire za bebu da se urade i onda smo poslali. E sada ako hocete da se vencavate vencavajte se jer ce vama biti lakse, kad to obavite sredite prvo nase papire proneme adresa ako je bilo promene prezimena onda izvod iz maticne knjige rodjenih, nove licne karte, pasose. Kad to sredite onda obavestite Kentaki da je tvoja devojka promenila status i oni ce vam onda reci sta vam treba jos dodatno od papira, to spremite plus jos oni standardni papiri u kevertu i posaljite postom za Kentaki. Ako cete cekati da se vencavate pred intervju onda neka samo devojka posalje papire pa onda naknadno cete odraditi sve to samo sto ce to biti malo navrta na nos ali to je vas izbor. Koju god varijantu da odaberete konsultujte obavezno sa Kentakijem i ambasadom ali ambasadu izbegavajte jer su dosta kontradiktorni bili u proslosti ( sve zavisi ko se javlja, npr. nama su rekli da nam za bebu od godinu dana treba potvrda da nije osudjivana i hapsena!!!!!!! a kentaki je rekao da netreba sto i pise stvrno na njihovom sajtu). Znaci samo polako prvo vi sami sabom rascisti kad ce te se vencavate pa onda na posao
__________________
U Americi od 21.10.2013
Reply With Quote
  #7  
Staro 27.07.2013, 07:56
Eregrin Eregrin je offline
Član
 
Datum prijave: 26.07.2013
Poruke: 9
Nepromenjeno

hvala na odgovoru imam još par piranja
Da li je zaista potrebno da cura menja adresu, pa onda i podatke u pasosu
Ja sam već kontaktirao kentaki a odgovorili su mi da pogledam na sajtu u odgovorima, pitanje da li odgovaraju na mail?
Reply With Quote
  #8  
Staro 27.07.2013, 10:10
petrojka1980's Avatar
petrojka1980 petrojka1980 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.07.2012
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Nis
Poruke: 105
Pošalji Skype™ poruku korisniku petrojka1980
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Eregrin Prikaz poruke
hvala na odgovoru imam još par piranja
Da li je zaista potrebno da cura menja adresu, pa onda i podatke u pasosu
Ja sam već kontaktirao kentaki a odgovorili su mi da pogledam na sajtu u odgovorima, pitanje da li odgovaraju na mail?
Ako menja prezime tj uzima tvoje onda je potrebno da menja i pasos, a ako zadrzava svoje prezime onda nema potrebe za menjanjem pasosa (ionako samo zbog promene adrese niko nece da joj menja pasos jer to nije promena licnih podataka). Znaci ako menja prezime onda moze i da se prebaci pa da imate istu adresu, ali adresa u pasosu na intervjuu ne igra neku ulogu. Ja sam imala staru adresu u pasosu, a u dokumentaciji je svuda navedena nova adresa i niko me nista nije ni pitao.
__________________
2013EU00017xxx
24.05.2012. - Videla na sajtu "You are among those randomly selected..."
07.07.2012. - poslata koverta u KCC
16.07.2012. - stigla koverta u Kentaki
12.04.2013. - obavljen lekarski pregled
17.04.2013. - INTERVJU: Viza odobrena
18.04.2013. - Viza u pasosu
27.05.2013. - Kupljena karta za 24.09.2013. Sofia - Amsterdam - Chicago
25.09.2013. - USA tlo je pod nogama
Reply With Quote
  #9  
Staro 05.03.2014, 17:56
Hoping Hoping je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2013
Poruke: 17
Nepromenjeno

Da li moze promena adrese samo u licnoj karti? U pasosu da ostane stara jer za promenu se onda dobija novi, a to moze da potraje. Prezime ostaje isto.
Onda se u formularima pise nova adresa (ista kao supruznikova) ili stara?

Blizi se izvlacenje, jos nepunih dva meseca.
Posle sve to ide brzo, vencanje ako treba, pa promena dokumenata pa slanje papira...a sve treba ispravno popuniti. Zbog sitnice mogu da posumnjaju i da to posle bude problem.
Reply With Quote
  #10  
Staro 07.05.2014, 20:07
ance9479 ance9479 je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2014
Poruke: 2
Nepromenjeno pitanje

Suprug je prijavio nas cetvoro za GC. Imamo dve devojcice, ali u vreme prijavljivanja nam je mladja cerkica imala mesec dana pa nismo mogli da je slikamo u uslovima koji oni zahtevaju, pa smo stavili sliku starije devojcice kada je imala godinu i po dana. U prijavi pise da beba ima mesec dana, tj. da je tada imala mesec dana, a na slici se vidi da je velika beba. Da li bi to mogao biti problem ukoliko nas izvuku, posto ne lice bas....i da li ce oni samo proveravati neke nove slike koje sam cula da su potrebne da se podnesu??? Hvala unapred
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potrebni dokumenti za zaposlenje? USA Jack Sparrow Vaša strana 10 29.07.2012 22:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.