ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #481  
Staro 27.05.2020, 12:42
tripko tripko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Waterloo, Ontario
YU lokacija: Beograd
Poruke: 50
Nepromenjeno

Zaboravi 39 godina imam, i evo juce su mi javili idem za Kanadu 6 juna. Danas imam razgovor i dogovor oko dolaska i ne gine mi karantin od 2 nedelje.
Imas na www.canada.ca sve sto te zanima za odlazak u kanadu kao i zanimanja koja su u deficitu. Verujem kao masinac da imas mnogo vece sanse on nekih drugih zanimanja.
__________________
DV 2014 Not Selected;
DV 2015 Not Selected;
DV 2016 Not Selected;
DV 2017 Not Selected;
DV 2018 Not Selected;
DV 2019 Not Selected;
DV 2020 Not Selected;
DV 2021 Not Selected;
DV 2022 Not Selected;
DV 2023....
2020 Canada
Reply With Quote
  #482  
Staro 27.05.2020, 16:49
marjan77 marjan77 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.02.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tripko Prikaz poruke
Zaboravi 39 godina imam, i evo juce su mi javili idem za Kanadu 6 juna. Danas imam razgovor i dogovor oko dolaska i ne gine mi karantin od 2 nedelje.
Imas na www.canada.ca sve sto te zanima za odlazak u kanadu kao i zanimanja koja su u deficitu. Verujem kao masinac da imas mnogo vece sanse on nekih drugih zanimanja.
Gledao sam, oni imaju toliko programa odlaska, da mislim da i njihovim službenicima nije sve jasno.

Puno sreće. Mislim da je za vas pravi izbor Kanada, posle onoliko pokušalja lutrije ... mi smo lutriju odigrali prvi put i to sasvim slučajno (duga priča) pa ako baš imamo sreće, idemo za Ameriku, ako nas ne bude na spisku dobrodošlice, mislim da je i za nas Kanada jedini izbor.
Reply With Quote
  #483  
Staro 17.06.2020, 06:37
marjan77 marjan77 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.02.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tripko Prikaz poruke
Poz, evo i ovde da napisem koju rec o mom iskustvu sa radnom vizom za Kanadu.
Pre par dana sam pasos poslao na viziranje posto VAC u Beogradu ne radi i morao sam kuriskom sluzbom da ga posaljem, posto sam dobio informaciju da je jedna osoba skoro to odradila i dobila viziran pasos.
U decembru prosle godine kolega udje u kancelariju i kaze evo ko hoce u Kanadu ima oglas, traze se arhitekte pa ko hoce nek se prijavi. U meni se to vece nesto prelovi i prijavim se. Adeco je ovde vodio prve razgovore a posle sam imao s njihovim HR razogovor i jos dva sa gazdom i glavnim arhitektom. I posle par dana dobije mail od HR Welcome to Canada.
E sad firma je angazovanog imigracionog sluzbenika koji sve papire sredjuje, na vama je da ih samo prikupite odavde sta vam traze i posaljete scenirane. Imigracioni sluzbenik u vase ime podnosi zahtev i sredjuje sve papire sto je za mene bila idealna opcija. Troskove placa firma stim sto ce mi to kasnije odbijati od plate. Dokumeta koja se traze nisuuopste komplikovana ako idete sami i dokumeta su sledeca, popunjavanje par obrazaca sa osnovnim podacima a potrebni su sledeci dokumenti. Izvod iz Mupa, Izvod iz maticine knjige rodjenih, radna knjizica ili izvod iz PIO fonda, uverenje iz vojske ili vojna knjizica/ ja sam dao uverenje posto sam civilno sluzio/, preporuke tj treba da dodazete bar da ste godinu dana radili u struci i da ste kvalifikovani, i diploma naravno. I mislim da bi to bilo to i jos njegovi papiri koje trebaju da se popune ali to sam vec rekao su to stadnardni podaci.
Posle mi drugar kaze koji ima rodjenog brata u Torontu posto ja idem u Waterloo koje jedno 100km udaljen od Toronta da su oni sigurno posto su iz manjeg mesta dobili olaksice za angazovanje radnika i da je tako lakse doci do vize nego da ste u nekom vecem gradu. Sto i meni odgovara manje mesto manja guzva. Stan uzimam preko firme najverovatnije imam par opcija jos uvek se oko toga nismo dogovarali ali to je najmanji problem. Plata nije nesto wow ali razumem da ja krecem od nule sto je ovo i plata za taj nivo. Ako nekog nesto interesuje nek slobodno pita.


Jel ste polagali ielts test engleskog jezika?
Na koji period imate ugovor da preduzećem?
Reply With Quote
  #484  
Staro 26.07.2020, 19:21
tripko tripko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Waterloo, Ontario
YU lokacija: Beograd
Poruke: 50
Nepromenjeno

Ne nisam polagao engleski, I radna via se izadaje ili na godinu dana ili dve. Moja je na dve.
Bio sam juce u Torontu extra je grad.
Pozdrav iz Kanade.
__________________
DV 2014 Not Selected;
DV 2015 Not Selected;
DV 2016 Not Selected;
DV 2017 Not Selected;
DV 2018 Not Selected;
DV 2019 Not Selected;
DV 2020 Not Selected;
DV 2021 Not Selected;
DV 2022 Not Selected;
DV 2023....
2020 Canada
Reply With Quote
  #485  
Staro 28.07.2020, 21:53
marjan77 marjan77 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.02.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tripko Prikaz poruke
Ne nisam polagao engleski, I radna via se izadaje ili na godinu dana ili dve. Moja je na dve.
Bio sam juce u Torontu extra je grad.
Pozdrav iz Kanade.
Baš mi je drago jer ste više puta učestvovali za zelenu kartu ali ste na kraju pocrveneli. Ako Bog da i mi ćemo istim putem. Puno uspeha u Kanadi. Svako dobro. Živi bili.
Reply With Quote
  #486  
Staro 25.10.2020, 15:06
losos losos je offline
Član
 
Datum prijave: 08.12.2012
YU lokacija: BiH
Poruke: 8
Nepromenjeno

Pozdrav.
Zanima me da li se isplati iz Njemačke preseliti u Canadu, točnije u Vancouver. Kolika bi zarada bila dovoljna za neki normalan zivot jednog čovjeka. Imam ponudu 16CAD po sati...
Reply With Quote
  #487  
Staro 25.10.2020, 21:45
Master Yoda's Avatar
Master Yoda Master Yoda je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2019
US lokacija: Hopefully somewhere in the West
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

@losos, prostom racunicom (176h mesecno) dodjemo do plate od 2800-3000$. Jos je to pretpostavljam bruto, dok se odbiju takse, osiguranja itd. ne znam koliko ti ostaje, ali bojim se ne mnogo.
Posto je CAD znacajno slabiji u odnosu na EUR ispada da ti je satnica 10e, mislim da to mozes dobiti i u Nemackoj, a verovatno i vise.
Ne zivim u Kanadi, pa mozda i gresim kad poredim Kanadu i Nemacku, ali pratim ovaj kanal za zivot u Vancouveru https://www.youtube.com/channel/UC1D...EjDbqjsFA0ZLhw
i rekao bih da nije uopste jeftin, cini mi se skuplji nego u Nemackoj
Reply With Quote
  #488  
Staro 25.10.2020, 23:23
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Vankuver je, koliko je meni poznato, najskuplji grad za život u Kanadi, a satnica od 16 CAD je realativno mala, tako da se zaključak sam nameće. U principu, verovatno može da se preživi, ali bez neke realne šanse da se ostavi nešto sa strane. Bacio sam malo pogled na cene stanova i koliko sam video za neki normalan one bedroom je potrebno bar 1500 dolara, plus ostali da kažemo fiksni troškovi (računi, hrana, auto i ostalo), dakle dolazimo do cifre od bar 2200-2300 mesečno, ako ne i celih 2500, a možda čak i više, tako da praktično ispada da je ta satnica od 16 dolara dovoljna samo za pokrivanje troškova. Naravno postoji i opcija da se nađe cimer / cimerka, pa da se smanje malo troškovi vezani za stan.
Reply With Quote
  #489  
Staro 26.10.2020, 13:37
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Realno nema sta , skup je zivot i u americi i u kanadi. uglavnom ako se radi jedan posao mozes se skrpiti za troskove i eventaualno da ostane nesto ako zivis sam. ako radis 2 posla ili zivis sa cimerima moze ostati malo vise sa strane. ali kad uzmemo u obzir cinjenicu da vecina nas koji smo ovde radi ili entry level poslove ili neke restorane,delivery i slicno ne ostaje ko zna koliko.

opet situacija zavisi od stejta do stejta (satnice,renta...)

ovo pricam iz licnog iskustva u MD.

Buduci da zivim sa cimerkom i da sam poceo drugi posao pre desetak dana samim tim ostace i vise para sa strane svakog meseca , ali cu logicno i vise trositi. Sve ima svoje, treba dosta strpljenja, i marljivog rada ovde, ali verujem da se vecina nas snalazi nekako
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #490  
Staro 27.10.2020, 15:18
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik losos Prikaz poruke
Pozdrav.
Zanima me da li se isplati iz Njemačke preseliti u Canadu, točnije u Vancouver. Kolika bi zarada bila dovoljna za neki normalan zivot jednog čovjeka. Imam ponudu 16CAD po sati...
To je teško pitanje, sa još težim odgovorom. Prvo je razmišljanje o tome šta želiš od određene države i da li to tamo možeš da si ostvariš.
Moj primer je da sam već 5+ godina u Nemačkoj, iako sam do pre 4 godine igrao lutriju od kako sam završio srednju školu. Žena je htela u Berlin, a meni je bilo bitno da se odvojim od Srbije. Kompromis je taj gde smo ustvari bliže našima (sedneš u auto i za nekoliko sati si tamo), zdravstveno osiguranje je obavezno i dobro (imao sam nesreću na poslu, gde su me zakrpili, zašrafili i dali terapije koliko mi treba, a da pritom finansijski nisam osetio da 6 meseci nisam na poslu!).
Plata je više nego zadovoljavajuća, tako da ne mislim 2 puta ako mi nešto treba.
Jedino što me povremeno muči nostalgija. Ne za Srbijom... za Amerikom! Najgore je kada dođu prvi, hladni, jesenji dani. A onda i zima, doduše ne sa nešto preterano snega, ali opet sam ja više za celu godinu u bermudama i kratkim rukavima naštiman.
Mnogi možda neće poverovati, ali, ovde je rasizam i mržnja na nacionalnoj osnovi i dalje jako izražena. Što recimo u periodu provedenom u Americi nisam toliko doživeo. Razne EU norme i ostale prevare...

Tako da, malo sam se raspisao, ali poenta je samo u tome da čovek dobro razmisli šta je za njega najbolje. Za mene je to, za sada, Nemačka. Ali, nije isključeno da ćemo jednog dana da se preselimo negde na toplo.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.