ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #241  
Staro 07.04.2011, 20:53
batiša's Avatar
batiša batiša je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.06.2010
US lokacija: Chicagio
YU lokacija: Beograd
Poruke: 64
Nepromenjeno

[QUOTE=spectra;21720]Dragi moji, pozelenjesmo i mi! :1081: :1081: :1081:
Hajd' zivili! :ziveli2::ziveli2::ziveli2:

[/QUOTE]

I opet :beer::beer::beer::beer: Čestitamo
__________________
27.11.2009-Prijava za DV2011
24.05.2010-Stigla prva koverta
05.06.2010-Formulari poslati u Kentaki
10.06.2010-Formulari stigli u Kentaki
05.10.2010-Stigla druga koverta
02.11.2010-Zakazan interviju ( odložen za februar pa šta bude)....23.02.2011 dan "D"
23.02.2011-Bogatiji za 4 Vize
23.05.2011-Vežite se polećemo
  #242  
Staro 07.04.2011, 22:44
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Hvala svima na cestitkama!!!

Evo, kao sto sam obecala detaljan opis svega kroz sta smo prosli.


Ponijeli smo, dakle, sve dokumente u jednom registratoru, slozene, uredne, poslagane... (samo sto jos nisu bili i namirisani :woohoo: )

Malo prije pola dva smo se nacrtali ispred ambasade, i nije bilo nikoga osim nas.
Na ulazu nas je docekao portir, te nas najavio u konzularnu sluzbu.
Nakon ulaska, odmah se pojavila sluzbenica i prozvala nas na salter. (Unutra takodjer nije bilo nikoga, samo nas dvoje).
Uzela je svoju checklistu i oznacavala koje dokumente imamo. Napominjem, preferirala je prevedene dokumente.
Onda je pitala da li imate Addavit Of Support? Nama je stao dah... Stvarno nismo ocekivali da ce to traziti.. Imali smo samo neformalni mail
od prijatelja s njegovom adresom, tako da smo rekli, evo imamo ovo. Ona pogleda: "Ok, to je mail, ali da li vam je prijatelj jos nesto poslao?"
Mi: "Ne, nije." I cekamo daljnji razvoj situacije.
Naime, vezano za ovu formu I-134, mi je zapravo nismo ni trazili od ovog prijatelja, niti bismo je trazili.. Jednostavno, jer to nije mala i bezazlena garanacija, pogotovo obavezati nekoga na 10 god...sami mi je ne bismo mogli nekome dati, tako da nismo zeljeli nikoga ni da pitamo za to.
Tu smo se jednostavno suprug i ja slozili, da ako ne moze na taj nacin...onda ne znam ni ja (o toj drugoj varijanti nismo zeljeli razmisljati)...
Uglavnom, da zavrsim ovaj dio price, to je bilo nase razmisljanje i da nas je nesto dalje pitala, tako bismo joj odgovorili.
Medjutim, sluzbenica u ambasadi je otisla iza, i vratila se nakon par minuta, i taj AOS nije vise ni spomenula! :)
Ostatak dokumenata smo imali uredne, osim sto nam je nedostajalo "Uvjerenje o (ne)sluzenju vojnog roka", tako da nam je rekla
da samo jos to donesemo.


Nakon te kontrole, davanja otisaka, stadosmo da cekamo interview. Odmah do saltera bila su jedna vrata iznad kojih je pisalo "Interview Room", tako nesto...i bas prokomentarisasmo kako ce vjerovatno biti tu intervju s konzulom.
U tom nas opet ova sluzbenica zovnu na salter, ali ovaj put nije bila sama, vec sa jednom amerikankom koja je pregledavala nase dokumente. Tako da je moja pretpostavka bila da je to jos samo jedna kontrola dokumenata. I rece nama ona na engleskom da donesemo jos taj dokument iz vojnog odsjeka sto nedostaje i da cemo dobiti vize. Nakon toga, rece da dignemo desnu ruku i da se zakunemo da je sve istina sto pise u dokumentima. Nakon naseg "I do", rekose da mozemo ici, i da samo jos to donesemo.
Ja nisam mogla vjerovat! Pa ona je zapravo konzul, i to je bio nas intervju!!! :w00t:

Na izlasku iz te prostorije, nasalili smo se s momkom iz obezbjedjenja, posto je to bio prvi april, da valjda nije sala! :)
Kako smo presli u sljedecu zgradu pri izlasku, zazvonio je njihov fiksni telefon, te su trazili mene?!?!? I zamislite kako su pazljivi, sluzbenica iz ambasade je trazila mene jer je cula kako smo se nasalili i zvala je da kaze da nije prvoaprilska sala, da ne brinemo, i da smo stvarno dobili vize! :woohoo:

Ljudi moji, mi smo izisli iz ambasade s tako prelijepim utiscima...najradije bi ih sve tamo izljubili! :bigkiss: Naime, bili smo spremni na razna pitanja...sta, kako, gdje, sto, kuda..... a prodjosmo eto kako rekoh!
Istina, onaj AOS nas je trznuo, ali ovo sve ostalo kao iz bajke! :1072:

Obzirom da je to bio petak, odmah smo krenuli ganjati taj jedan papir sto je falio... Ali nista nismo uspjeli taj dan..i jedva smo cekali da prodje subota i nedjelja... Uglavnom, to je sad posebna prica s nasom administracijom, i vjerujem da svi znate kakve su to muke...
Ponedjeljak smo oboje od 8 ujutro do 16h popodne ganjali da dobijemo nesto sto oni koji su registrovani u vojnoj evidenciji dobiju za 5 minuta.
Kod nas je bio problem sto mi suprug nikada nije zaveden u vojnoj evidenciji, niti je ikada sluzio vojni rok (pored ostalog, zato smo i mislili da nam taj dokument ne treba...ali eto da znate da treba, cak iako niste sluzili vojni rok. )
Napokon, u 16h smo otisli u ambasadu, s papirom koji smo nekako uspjeli dobiti u opstini u kojoj smo prijavljeni..i eto to je to!
Vize su nam bile odstampane prekosutra, tj jucer. :ludak:

Sada da navedem koje su nam dokumente uzeli:

- Internacionalni rodni list (original)
- internacionalni vjencani list (original)
- Uvjerenje iz suda (original i prevedeno na engleski)
- Uvjerenje iz MUP-a (original i prevedeno na engleski)
- Diploma s fakulteta (ovjerena kopija i prevod na engleski, a original na uvid)
- Diploma iz srednje skole (ovjerena kopija, samo ovo nismo prevodili. Takodjer, smo imali original na uvid. )
- Adresa prijatelja u USA
- 1 slika
- Uvjerenje o (ne)sluzenju vojnog roka

Za mene su trazili sve isto osim vjencanog lista, Uvjerenja o vojnom roku i diplome (mada su na kraju i moju uzeli, kad su vidjeli da imam prevedenu ).

Eto, to bi bilo to! Mogu vam reci, ovo iskustvo s ambasadom, njihova paznja, ljubaznost, profesionalnost su me zadivili... :)
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #243  
Staro 07.04.2011, 23:44
Orange Orange je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
US lokacija: California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 105
Nepromenjeno

E Spectra ovo je ubedljivo najbolji intervju! I do i gotovo! :bravo::bravo::bravo:
  #244  
Staro 08.04.2011, 13:44
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Sve čestitke i sve najbolje! :bravo:
Za nas eventualne buduće dobitnike ostaje dilema zašto su vas pitali za I-134 obrazac i da li će ga nastaviti tražiti i u budućnosti?! Ako sam dobro razumio, za obrazac I-134 su vas pitali odmah, pre nego što ste izvršili uplatu viza?!
Nije mi jasno zašto sad prevođenje uvjerenja, diploma,... ako je na forumu rečeno zvanično da piše da ne treba prevoditi dokumenta koja su na našem jeziku. Verovatno to važi samo za BG ambasadu. Koliko ste plaćali prevod po jednom uvjerenju, odnosno po jednoj stranici i gdje ste to obavili?

Last edited by SEEUSAIC; 09.04.2011 at 19:08. Razlog: Predug citat
  #245  
Staro 08.04.2011, 16:39
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

[QUOTE=lenhi;21765]Sve čestitke i sve najbolje! :bravo:
Za nas eventualne buduće dobitnike ostaje dilema zašto su vas pitali za I-134 obrazac i da li će ga nastaviti tražiti i u budućnosti?! Ako sam dobro razumio, za obrazac I-134 su vas pitali odmah, pre nego što ste izvršili uplatu viza?!
Nije mi jasno zašto sad prevođenje uvjerenja, diploma,... ako je na forumu rečeno zvanično da piše da ne treba prevoditi dokumenta koja su na našem jeziku. Verovatno to važi samo za BG ambasadu. Koliko ste plaćali prevod po jednom uvjerenju, odnosno po jednoj stranici i gdje ste to obavili?[/QUOTE]

Lenhi, ni meni nije jasno zasto su nas to pitali... i da, to je bilo prije plaćanja.

Prevod je bio 15KM - 20KM po stranici. Za oboje nas je sve kostalo 110KM. I znam da nekima nisu trazli prevod, ali mi smo i to obezbijedili za svaki slucaj, i ispostavilo se kao ispravno, jer je iskljucivo trazila internacinalne rodne listove, i prevode...
Prevodili smo kod sudskog tumaca, tako da nismo vise ovjeravali - tu je bio njegov sluzbeni pecat.
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #246  
Staro 09.04.2011, 14:10
oligoce oligoce je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2010
US lokacija: Wallington/New Jersey
YU lokacija: makedonija
Poruke: 88
Nepromenjeno

cestitke i od nas...:))) sada nas ceka intervju 19 aprila, u Skoplju....s obzirom na to da i mi nemamo i-134 idemo na varijantu da prilozimo novac oko 10k dolara i jedan e-mail sa adresom od nasih prijatelja. dali i kako cemo proci ne znam ali se zaista bojim zbog i-134...zapravo mozes li otprilike da nam kazes sta je pisalo na e-mail? dok imamo vremena ako treba da promenimo nesto,....hvala unapred i jos jednom stecnoooooooo nek vam je
;:)))))))))))))
__________________
aplikacija na Lutriju 5.11.2009
izvucena 24.05.2010
case number 2011EU00022XXX
prvi koverat dobien 14.06.2010
prvi koverat poslat u Kentacky 19.06.2010
drugi koverat dobili : 11.03.2011
intervju zakazan: 19.04.2011
vize u pasosima : 21.04.2011

letimo 21.08.2011 za new york

Last edited by SEEUSAIC; 09.04.2011 at 19:09. Razlog: Pedug Citat
  #247  
Staro 09.04.2011, 18:04
ivana10yu ivana10yu je offline
Član
 
Datum prijave: 01.06.2010
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Krusevac
Poruke: 21
Nepromenjeno

I mene interesuje sadrzaj maila ako bi neko mogao da pomogne :book: :1072:
  #248  
Staro 09.04.2011, 19:04
coconut coconut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 45
Nepromenjeno

Spectra, cestitke i najlepse zelje i od nas :bravo: , veliki pozdrav :pozz:
  #249  
Staro 09.04.2011, 20:12
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Hvala puno, jos jednom, svima! :) I vama, takodjer, zelim puno srece u predstojecem periodu!

[QUOTE=oligoce;21804]cestitke i od nas...:))) sada nas ceka intervju 19 aprila, u Skoplju....s obzirom na to da i mi nemamo i-134 idemo na varijantu da prilozimo novac oko 10k dolara i jedan e-mail sa adresom od nasih prijatelja. dali i kako cemo proci ne znam ali se zaista bojim zbog i-134...zapravo mozes li otprilike da nam kazes sta je pisalo na e-mail? dok imamo vremena ako treba da promenimo nesto,....hvala unapred i jos jednom stecnoooooooo nek vam je
;:)))))))))))))[/QUOTE]

Ma, mail je totalno neformalan, prakticno privatnog sadrzaja, pa mi zato bezveze da ga kacim ovdje, a nije ni bitan za ovu pricu, jer nam ga nisu uopste uzeli.. :)
Otprilike pise: cestitamo, i pozivamo vas da budete kod nas dok se ne snadjete u novoj sredini...bla bla..ovo je nasa adresa i broj telefona pa je zapisite da imate...bla bla... javite ishod intervjua, puno srece...i veliki pozdrav na kraju. :)
Znaci, mail je takve forme da se bas vidi da je namijenjen nama, a ne ambasadi.

Sluzbenica je krenula to citati i rekla, "Ma dobro ovo je mail", i vratila nam ga. Znaci, samo smo na forumularima upisali adresu prijatelja, nisu nam uzeli taj isprintani mail (zato sam iznad i navela samo "Adresa prijatelja").
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #250  
Staro 12.04.2011, 11:49
Sashenjka Sashenjka je offline
Član
 
Datum prijave: 10.11.2010
Poruke: 1
Nepromenjeno

Spectra, čestitam i ja od srca!
Baš mi je drago čuti da su bili tako korektni prema vama. Drzim palčeve da tako glatko prođe i preseljenje!:bravo:
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42
DV2011 Results ljubilica Prva koverta 84 29.04.2011 21:31
DV2011 Countdown Itmatrna Prva koverta 65 28.03.2010 19:47
DV2009 - Iskustva i intervjui iz sveta landlord Stare teme 7 08.10.2008 22:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.