ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Koliko košta život u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 19.06.2011, 23:04
sakall80 sakall80 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2010
YU lokacija: Srbija-Zrenjanin
Poruke: 3
Nepromenjeno Plate u USA

hteo bih da pitam sve vas koji ste vec otisli preko kako stoje plate za sektor gradjevine kao sto su keramicari moleri i gipsari to jest mislim ja se bavim tim poslovim i ovde u srbiji pa me zanima koliko bi mi bila najmanja plata tamo preko mesecno i dali bih mogo da izguram ceo mesec sa tim parama od posla nebezim vec me brine posto imam zenu i dvoje male dece dali je moguce da se radi i da se lepo zaradi od tih poslova hvala unapred na odgovorima a ako neko zna i neke linkove sto se tice tih poslova mogli bi da postavite hvala jos jednom
Reply With Quote
  #132  
Staro 20.06.2011, 00:19
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sakall80 Prikaz poruke
hteo bih da pitam sve vas koji ste vec otisli preko kako stoje plate za sektor gradjevine kao sto su keramicari moleri i gipsari to jest mislim ja se bavim tim poslovim i ovde u srbiji pa me zanima koliko bi mi bila najmanja plata tamo preko mesecno i dali bih mogo da izguram ceo mesec sa tim parama od posla nebezim vec me brine posto imam zenu i dvoje male dece dali je moguce da se radi i da se lepo zaradi od tih poslova hvala unapred na odgovorima a ako neko zna i neke linkove sto se tice tih poslova mogli bi da postavite hvala jos jednom
Moj muz radi taj poso' ,u Americi smo tri meseca,i zapoceo je sa satnicom od 10 dolara na sat,obicno se taj poso' placa vise,ali smo rekli za pocetak bolje ista nego nista,ako ima ikoga da ti pomogne za pocetak mozda ces naci mesto gde se placa i vise 15 dolara na sat recimo(ovo ti kazem za New Jersey,posto se tu nalazimo),ali cak i da uzimas 15,mislim da kad radi samo jedan u kuci to svakako nije dovoljno,i mi imamo dvoje dece tako da i ja radim,nasla sam mesto u comunity camus-u nije velika plata 9 dolara na sat,ali je dobro sto moja porodica moze besplatno da koristi sve pogodnosti kamp-a,kao sto su bazen,teretana i slicno,ja dobijam beneficije,plus mogu da nosim decu sa mnom,i sa malom nadoknadom da posecuju vrtic u mojoj zgradi.Ako planiras da radis sam,onda ti preporucujem da nadjes i dodatni posao posto je mnogo tesko ako radi samo jedan od vas.
Reply With Quote
  #133  
Staro 20.06.2011, 00:22
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

I da sto se linkova tice,ja i moj suprug smo obadvoje nasli poso preko ove strane http://cnj.craigslist.org
Reply With Quote
  #134  
Staro 21.06.2011, 09:56
oligoce oligoce je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2010
US lokacija: Wallington/New Jersey
YU lokacija: makedonija
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
I da sto se linkova tice,ja i moj suprug smo obadvoje nasli poso preko ove strane http://cnj.craigslist.org
Noki zdravo, jas sum od prilep i bi sakala nekolku prasanja i iskustva da podelam so tebe...na 21 avgust doagam amerika so soprugot..potocno vo New Jersey...dali moze da na PP? ili na e-mail? oligoce@hotmail.com...pozz Olivera
__________________
aplikacija na Lutriju 5.11.2009
izvucena 24.05.2010
case number 2011EU00022XXX
prvi koverat dobien 14.06.2010
prvi koverat poslat u Kentacky 19.06.2010
drugi koverat dobili : 11.03.2011
intervju zakazan: 19.04.2011
vize u pasosima : 21.04.2011

letimo 21.08.2011 za new york
Reply With Quote
  #135  
Staro 24.06.2011, 13:27
sakall80 sakall80 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2010
YU lokacija: Srbija-Zrenjanin
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Moj muz radi taj poso' ,u Americi smo tri meseca,i zapoceo je sa satnicom od 10 dolara na sat,obicno se taj poso' placa vise,ali smo rekli za pocetak bolje ista nego nista,ako ima ikoga da ti pomogne za pocetak mozda ces naci mesto gde se placa i vise 15 dolara na sat recimo(ovo ti kazem za New Jersey,posto se tu nalazimo),ali cak i da uzimas 15,mislim da kad radi samo jedan u kuci to svakako nije dovoljno,i mi imamo dvoje dece tako da i ja radim,nasla sam mesto u comunity camus-u nije velika plata 9 dolara na sat,ali je dobro sto moja porodica moze besplatno da koristi sve pogodnosti kamp-a,kao sto su bazen,teretana i slicno,ja dobijam beneficije,plus mogu da nosim decu sa mnom,i sa malom nadoknadom da posecuju vrtic u mojoj zgradi.Ako planiras da radis sam,onda ti preporucujem da nadjes i dodatni posao posto je mnogo tesko ako radi samo jedan od vas.
hvala na informacijama Noki koliko sati muz dnevno radi na gradjevini tamo 8,10,12? i dali se radi svaki dan mislim dali ima posla da radi svaki dana da nesedi kuci to me zanima jer ovde kod nas je bas mrka kapa sto se tice poslova a i placanja
Reply With Quote
  #136  
Staro 26.06.2011, 20:04
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Da, Sakal moj muz radi od ponedeljka do petka od 8:00-4:30,isto i ja.Sto se tice vakvog posla od oko 10 dolara na sat ima koliko hoces,Amerikanci ne bi radili za te pare,barem ne takav poso'.E sad ko sto sam napisala ranije,racuni su veliki pogotovo stan,ali zato je hrana i odeca jeftina,u soodnosu plata-trosak za razliku od kod nas.Treba jedan od vas sa ovom satnicom od 10 dolara na sat,da radi samo za trosak,a da vam dodje druga plata za uzitak.Ali sa druge strane,ako imas vozacku za kamion,ti uzmi medjunarodnu,za da mozes brze da dobijes ovde vozacku dozvolu,takav poso je trazeniji ovde i vise se placa.Pozdrav
Reply With Quote
  #137  
Staro 04.02.2013, 08:52
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Pronašao sam ovaj koristan sajt Living Wage za pregled troškova života http://livingwage.mit.edu/
Prvo se odabere država a zatim i county u kom živite, pa se dobiju troškovi pojedinačno po različitim stavkama u zavisnosti od broja članova porodice.
Da li je neko gledao troškove za svoj kraj u kom živi preko ovoga i koliko je tačan ovaj kalkulator (bar približno)?
Reply With Quote
  #138  
Staro 04.02.2013, 13:52
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo kod mene je $39,495. klikni

A kad se dobija zelena karta preko zaposlenja, jedan od koraka je 'prevailing wage" gde gledaju da li imas minimalno ovoliko. Inace nece da prave zelenu kartu jer bi mi na duze staze njima obarali plate.
Reply With Quote
  #139  
Staro 04.02.2013, 14:01
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Evo kod mene je $39,495. klikni

A kad se dobija zelena karta preko zaposlenja, jedan od koraka je 'prevailing wage" gde gledaju da li imas minimalno ovoliko. Inace nece da prave zelenu kartu jer bi mi na duze staze njima obarali plate.
Da li ti smatraš da je to stvarna potrošnja koja je i navedena u tim ciframa za to područje? Mene zanima da li trošite po ciframa navedenim na ovom sajtu, pa neka svako unese sebi područje koje ga zanima.
Reply With Quote
  #140  
Staro 04.02.2013, 15:55
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovke Prikaz poruke
Da li ti smatraš da je to stvarna potrošnja koja je i navedena u tim ciframa za to područje? Mene zanima da li trošite po ciframa navedenim na ovom sajtu, pa neka svako unese sebi područje koje ga zanima.
U mom kraju to je vise prosecna potrosnja. Imas vecinu grada gde je jeftinije iznajmiti stan a gde je geto ili lici na geto. Ona mesta gde je bolje da ti dete ide u skolu ja mislim da ti treba bar $82,000 za dvoje sa jednim malim detetom ako hoces da ti dete ide u vrtic, da placas kola na kredit, jer su cene stanova od 1500 dolara pa na vise za iznajmljivanje. A u ovim ostalim mozes naci i od 650 i 800. A ko ti je komsija, jel narkoman, pedofil to je vec druga prica. To su vise prosecne vrednosti.

Evo pogledaj kriminal, ovde gde nema tagova tu ti je minimalno za zivot dvoje odraslih, jedno malo dete od oko $70,000 pa na vise. U nekim krajevima mnogo mnogo vise, znam porodicu sto im je lease za kucu 3200 u jednom kraju a naravno ima i mnogo vise. klikni. A za cene stanova/kuca za iznajmljivanje npr. klikni
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko smem da razvlacim odsustvo van USA? Enter Vodič za emigrante 21 23.02.2018 02:08
Programer u Americi greenie Vaša strana 46 29.01.2015 09:16
koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu? wingreen Druga koverta 61 28.06.2009 22:05
Zene u Americi ex-usa Vaša strana 11 24.02.2009 23:31
Anketa: Koliko dugujete na kreditnim karticama? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 08.12.2008 15:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.