ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.05.2010, 09:47
Nikolica014 Nikolica014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2009
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 77
Nepromenjeno Posedovanje SSN pre dobijanja GC

Svakog dana treba da poletim put Chicaga, jer sam kao muzicar dobio radnu vizu na godinu dana. Kako mi je objasnjena procedura, u periodu od mesec dana dobijamo SSN i radnu dozvolu, mada mozemo raditi i unutar tog perioda. E sad, kao i mnogi ovde prijavljen sam za DV2011 program, i cekam zeljno tu prvu kovertu.
1. Da li ce mi smetati to sto sam vec u Americi i sto cu tamo vec raditi i imati SSN?
2. Da li je problem da neko u moje ime popuni i vrati nazad prvu kovertu?
3. Da li za bilo koji naredni korak koji bi se eventualno desio u narednih godinu dana moram da sam nuzno prisutan u Srbiji?

Hvala
  #2  
Staro 02.05.2010, 11:35
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Ako ti stigne prva koverta, mozes traziti u USA "adjustment of status". Procitaj vise na ovom [URL="http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html"]linku[/URL].

Srecno!
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
  #3  
Staro 02.05.2010, 21:37
Nikolica014 Nikolica014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2009
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 77
Nepromenjeno

Probao sam da skapiram...i reci cu da sam razumeo... :D Ako je neko u medjuvremenu cuo ili iskusio nesto slicno, neka mi napise please
  #4  
Staro 02.05.2010, 22:02
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

[QUOTE=Nikolica014;15433]Svakog dana treba da poletim put Chicaga, jer sam kao muzicar dobio radnu vizu na godinu dana. Kako mi je objasnjena procedura, u periodu od mesec dana dobijamo SSN i radnu dozvolu, mada mozemo raditi i unutar tog perioda. E sad, kao i mnogi ovde prijavljen sam za DV2011 program, i cekam zeljno tu prvu kovertu.
1. Da li ce mi smetati to sto sam vec u Americi i sto cu tamo vec raditi i imati SSN?
2. Da li je problem da neko u moje ime popuni i vrati nazad prvu kovertu?
3. Da li za bilo koji naredni korak koji bi se eventualno desio u narednih godinu dana moram da sam nuzno prisutan u Srbiji?

Hvala[/QUOTE]

Razmisljas mnogo unapred, prvo treba da dobijes, sve ostalo je lako. Ali evo jos jednom:

1. Nece. SSN ti je jedan za ceo zivot.
2. Niko nece popunjavati za tebe, vec ces sve zavrsavati u Americi. Naravno da ce ti traziti odredjena dokumenta, koja ce ti poslati neko odavde.
3. Proverices sve u imigracionom kada se budes javio kao dobitnik, ali vodeci se primerom nekih drugih promena statusa, odnosno promena u neke druge tipove viza, neces morati da se vracas. Ambasade sluze kao produzene ruke Vlade i njenih isntitucija, nesto kao pretstavnistva firmi u raznim gradovima i zemljama.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
  #5  
Staro 06.05.2010, 01:53
duskica duskica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2009
Poruke: 43
Nepromenjeno

Jeste li sigurni za SSN,posto znam devojku koja je imala studentsku vizu i ssn,a kada je dobila Green C.,znam da je dobila i novi ssn(ne znam je li samo novu karticu,ali mislim da je potpuno novi br.,a mozda i gresim:)
  #6  
Staro 06.05.2010, 07:25
Nikolica014 Nikolica014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2009
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 77
Nepromenjeno

Ja definitivno nisam siguran. Sa jedne strane znam pricu da je SSN jedinstven za ceo zivot, nesto kao nas JMBG i nikada se ne menja, a sa druge strane sam cuo za tu varijantu da se menja u zavisnosti kako si i zbog cega ga dobio
  #7  
Staro 06.05.2010, 13:56
Nikolica014 Nikolica014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2009
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 77
Nepromenjeno

Mene fakticki najvise zanima sledece: ako pretpostavimo da ce mi u narednim danima stici bela koverta, i ja odgovorim na nju. U medjuvremenu odem u USA da odradim godinu dana koliko mi viza traje. Fakticki ako dodje druga koverta, pa sve ostalo sto sleduje, ja bih do kraja aprila naredne godine sve mogao da zavrsim, pa ne bi morao ni da se vracam ovamo? E sad, ako me ne izvuku ove godine, da li je pametno ostajati tamo na crnjaka, pa se prijaviti ponovo za DV2012? Da li ce moju kandidaturu uopste uzeti u razmatranje, jer sam fakticki tamo ilegalac?

Nadam se da nisam zamrsio puno. Ponekad i sam sebe tesko razumem :)
  #8  
Staro 06.05.2010, 15:14
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

[QUOTE=Nikolica014;15507]Mene fakticki najvise zanima sledece: ako pretpostavimo da ce mi u narednim danima stici bela koverta, i ja odgovorim na nju. U medjuvremenu odem u USA da odradim godinu dana koliko mi viza traje. Fakticki ako dodje druga koverta, pa sve ostalo sto sleduje, ja bih do kraja aprila naredne godine sve mogao da zavrsim, pa ne bi morao ni da se vracam ovamo? E sad, ako me ne izvuku ove godine, da li je pametno ostajati tamo na crnjaka, pa se prijaviti ponovo za DV2012? Da li ce moju kandidaturu uopste uzeti u razmatranje, jer sam fakticki tamo ilegalac?

Nadam se da nisam zamrsio puno. Ponekad i sam sebe tesko razumem :)[/QUOTE]

Mislim da ti nikako crnjak ne ide u korist sto se GC tice.
  #9  
Staro 08.05.2010, 20:42
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno GC

Kao sto ti Neverhood rece, lutrija i ilegalni boravak nikako ne idu zajedno. Stvar je poprilicno jednostavna tj. postoje dve opcije:

1. Ukoliko ostanes ilegalno jedini put do zelene karte je zenidba (lutriju zaboravi u tom slucaju, tu nema sanse da se odradi promena statusa jer status nemas :-) )

2. Ono sto je mnogo pametnije i sigurnije je da odrzavas status ili dok si jos legalno promenis status i ostanes recimo da "studiras" (to u slucaju da ti se svidi ovde, viza krene da se primice isteku i ti zelis da ostanes). Studentska F1 viza ti vazi dok god odrzavas status. Konkretno u Cikagu imas vise "skolica" koje zive od imigranata. Npr, na nekoliko pomenutih privatnih "koledza" mozes da ucis engleski kao strani jezik - "ESL", platis im $340 mesecno i tako skoro pa do u nedogled odrzavas studentski status. Ako bas posle nekog vremena zapne, promenis skolu i tako guras dalje. U ovoj opciji ili cekas zelenu kartu a egzistiras kao student, ili ti se dogodi ljubav pa odradis to na nacin na koji se to ovde u 95% slucajeva odradjuje :-)

Sto se socijalnog broja tice, on definitivno ostaje jedan za ceo zivot. PROVERENO. Moj cimer je pre 5 godina bio u USA na Work&Travel programu i od tada ima SSN. Na toj staroj kartici je stajalo ogranicenje (tipa da je rad dozvoljen samo uz odobrenje iz imigracionog - DHS) i to je samo jedna mala recenica otkucana matricnim stampacem iznad broja. Kada je pre 3 meseca dosao sa zelenom kartom, nije morao da menja karticu sa socijalnim brojem, ali je ipak to ucinio. Tada smo bas pitali salterusu u socijalnom da li sada, posto je u drugom statusu dobija novi broj na sta je odgovor bio da broj ostaje ISTI, ali ce samo dobiti fizicki novu karticu sa istim brojem i bez te male recenice koja ogranicava.
  #10  
Staro 08.05.2010, 22:57
Nikolica014 Nikolica014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2009
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 77
Nepromenjeno

Ozenjen sam, hvala Bogu srecno, tako da opcija da mi se tamo desi "ljubav" u startu otpada :) Moja radna viza koju dobijam traje godinu dana, i moze se produziti na tri godine bez povratka u Srbiju, ali nakon te tri godine kada se vratim nazad, prosto je nemoguce da vizu dobijem ponovo u neko dogledno vreme(reci ljudi koji mi pomenutu vizu i zavrsavaju). Da znam da cu u te 4 godine da dobijem GC pa da ostanem, a ovako ne znam sta mi je ciniti. Mada, vidim da postoje neki troskovi za koje do sada nisam znao, administrativni i troskovi lekarskog pregleda koji su izgleda bitno jeftiniji u Srbiji nego u USA??! Tako da je mozda najpametnije vratiti se nazad i zavrsiti papirologiju
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vencanja, nakon dobijanja GC. Zivkovic_NIS Vaša strana 33 02.03.2013 10:29
Zvanični Link za Detaljne Informacije o Svim Koracima nakon dobijanja Prve Koverte Johnny Prva koverta 0 01.05.2010 16:38

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.