ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Boston, Massachusetts » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 11.07.2018, 19:49
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Drustvance,evo da se oglasim i ovde 2 nedelje sam u Bostonu,fascinirama sam gradom Prva 'stanica' mi je naravno bila Dunkin Donuts hehe morala sam Efteros je uglavnom sve napisao HVALA jos bi samo da dodam nekoliko radnji (koje sam ja obisla i cene su jako pristupacne) Primark -Veliki trzni centar na 4 sprata nalazi se u downtown crossing (garderoba je jako jeftina tu) i svasta se moze naci.Japanke su 0.90$,majice letnje su od 1.3$ do 5$ zavisi od ukusa ,Old Navy se nalazi odmah pored Primarka (isto trzni centar) gde su popusti i do 60% ,Tj Maxx tu mozete naci isto garderobu po jako povoljnim cenama,Marshall takodje ☺ sve radnje su blizu. Parkovi su jako lepi,otisla sam da vidim Boston Public Garden i odusevila sam se ,Boston Commen je takodje u blizini. Mislim da je Najlepse u Bostonu videti Aquarium of New England (jos uvek nisam stigla da ga obidjem) ali sam zato bila u Boston Harbor i fascinirala sam se ☺ Ima jako puno restorana,kafica u toj ulici. Jedan trenutak (njihova tradicija) u restoranu stave gostu kesu na glavu sa jako smesnom recenicom hehe. Odusevila sam se public transportom. Ovde postoji Train station koji ide na svakih 5 minuta (metro),takodje postoje i busevi i mreza je jako dobro rasporedjena sa svim delovima grada. Ljudi su jako prijatni,izadjete na ulicu,udjete u restoran itd svi vas najljubaznije pozdrave kao da vas znaju godinama. Od supermarketa bih izdvojila Stop&Shop,Wallmart,Dollar Tree... Temoeratura je danima 35 stepeni iako je Atlantik jako blizu
Za 2 nedelje je malo reci da sam odusevljena
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #82  
Staro 22.10.2018, 05:47
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

U kom si dijelu Bostona? Koliko placaš stan? Je li teško naći posao? Zavidim
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #83  
Staro 07.11.2018, 03:19
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dzeremija Prikaz poruke
U kom si dijelu Bostona? Koliko placaš stan? Je li teško naći posao? Zavidim
Pozdrav ☺ Prvo vreme sam bila u Ist Boston tacnije Revere (Atlantik je na 10 minuta hoda sa Predivnom plazom - Revere Beach) Sada sam trenutno na 40 minuta od Downtown Boston (centar grada). Stanovi mogu da se nadju,sobe takodje. Sobe se krecu od 550$ pa do 900$,sve zavisi u kom delu grada trazite. Studio moze da se renta na 12 meseci (all utilities) za 650$ pa navise,1 bedroom za 1300$ pa navise. Opet zavisi koji deo grada je u pitanju. Trenutno su najskuplje rente u Everett zbog Casina koji ce uskoro da bude zavrsen,renta za 1 bedroom je 1900$ pa navise,Cambridge je takodje jako skup tu je inace Harvard Univerzitet pa nije ni cudno Poslovi mogu da se nadju ☺ Ja sam usla u Boston 26 Juna,a vec sam 29 Juna pocela da radim ☺ Postoji veliki izbor za posao,samo treba biti uporan i vredan ☺ Jedna situacija : Ulazi mi covek u radnju i pita me gde moze da nadje ono sto mu treba,i ja mu odgovorim,pa me kasnije pita da li sam iz Brazila zbog akcenta ,ja mu rekla da sam iz Europe,Serbia. Kad on kao iz topa 'You have Novak Dzokovic,i like to watch tennis' Par puta mi se to desavalo vec Pa Zelim Vam Svu Srecu u Maju,i da se zaputite ovamo
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #84  
Staro 12.10.2019, 09:18
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Da napisem jos nesto o ovom Predivnom gradu 😍 Preko godinu ipo sam ovde tako da sam 'prosla' sva 4 godisnja doba 😊 Srecom 'Dorian' nas je zaobisao 😁😁😁😁 Leta su Pretopla,a zima zna da bude jaaaako hladna. Sada je trenutno hladno,za 2 dana bude sunce pa kisa pa sve u krug 😂😂😂 Ali kad zaveje baaas zaveje (ne vidis auto koji je parkiran ispred zgrade) Jako mi se dopada kako je sredjen grad (obisla sam mesta koja nisam obisla u prvih 6 meseci) 😄 Jako mnogo parkova,u parkovima mogu da se vide veverice,rakuni,golubovi naravno pa i poneki Zeka kako vam prilazi 😊 ljudi ih hrane pa se ne boje da pridju. Inace Boston je univerzitetski grad pa je zato i 'maaalko' skuplji od ostalih gradova/states. Harvard University,MIT (Massachusetts Institute of Tehnology) gde inace ima jako puno nasih ljudi koji studiraju na MIT ☺ Nasa Pravoslavna Crkva - Sveti Sava u Cambridge gde se ljudi obicno sakupe Nedeljom ili kad se organizuje Serbfest u Septembru 😊 Ljudi su jako prijatni,opet cu reci Kulturni sok. Izadjete na ulicu ljudi vas pozdrave iako vas prvi put vide u zivotu. Ako vam je potrebna bilo kakva pomoc,pomoci ce. Jako mnogo sam naucila od njih i jos uvek ucim,mada je sad mogu da kazem prosao period adaptacije na sve novine na koje sam naisla. Nasih ljudi ovde ima jako mnogo,ali se ja uglavnom druzim s Amerima (nadam se da sam dovoljno rekla) 😁 Za 4.July kada je bio Independent Day bio je ogroman vatromet na Charles River (Onakav kakav se moze videti samo na filmovima) 😍 Malo je reci da sam zadivljena 😍 Jako puno soping molova,jako puno restorana. Mogu da kazem da sam skoro bila u restoranu 'Sarma' 😀 Grcki restoran Sarma,al imaju SARMU na meniju 😍😍😍 (Sarma je slicna nasoj 😉,al nasa je NASA zar ne 😉😁) Neki restorani jesu skupi,ali moze da se pronadje obrok i za 9$ do 12$ pa jos i kuci da ponesete posto je stvarno obrok 😊 Ovde se navukoh na Cheese Cake 😍😍😍 Nju mozete da nadjete u bilo kojem marketu za od 6$ do 20$ (cela torta). Ja inace jos uvek ne mogu da naviknem na kafu,pa uglavnom kupujem u Market Basket-u nasu C kafu koja je 7.99$ 500g kafe 😁😁😁 kao i nas Makedonski Ajvar 😍 (pored ostale nase hrane koja moze da se nadje u Market Basketu) 😊. Safety. Policije uglavnom ima jako mnogo i moze da se kaze da je Boston bezbedan grad. Osim par delova kao sto su Mattapan,Dorchester,West Roxbury,Lynn ... Ja sam u Chelsea gde je prilicno jako bezbedno,i jako puno latinosa ima ovde ☺ Jako mi je slatko kad podjem na posao,a svuda se cuje deciji smeh 😍☺ Posla ima uvek,skoro na svakom koraku su znaci 'Now Hiring,Help Needed' itd. Social life. Kao sto vec neko rece 'Ameri nemaju social life' tj njima se svodi na to 'ajmo u Starbucks/Dunkin Donuts na kafu' nema druzenja tj sedeljki kao kod nas. 'Time is money' ovde. Posao kuca,kuca posao (Kao Ekrem Jevric u onoj pesmi) 😅😅😅😅 Night Life 😁 To mi se jaaako svidja 😄😄😄 Par puta sam izasla s koleginicom s posla i otisle smo u bar gde je uglavnom svako vece karaoke party 😁 To je zurka 😊 Kad se late mikrofona (pa iako im reci idu na monitoru) oni ce 'Na na na na na- ta-dam' na kraju 😆😆😆😆 Barovi su otvoreni (najkasnije) do 2 ujutru. Na svakom ulaski vam provere ID,i ako ste ispod 21 zabranjen je ulazak. Rente. Rente su jako skupe,pogotovu delovi koji su blizu Everett (gde je otvoren novi kazino),Revere,Chelsea,Boston.Studio je sa 900$ skocio na 1500$ (zavisi od delova grada. Ako ste dalje od Bostona primer sat/dva vremena,moze da se nadje 2 Bedroom appartment od 700$ do 1000$,ali vam je potreban auto(gde Mbta nema)). Ps.- Pisem u sitne sate,ovde 4 ujutru sada pa izvin'te ako sam nesto zaboravila da napisem 😊 Ako nekog zanima Boston ili imate pitanja vezano za Boston tu sam 😉

Veeeeeliki Pozdrav iz Bostona 😍😍😍🤗🤗🤗💖💖💖
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #85  
Staro 12.10.2019, 10:11
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Hvala Makice, milina je citati ovakve objave, pogotovo kad neki forumas sam napise ovako detaljan i konkretan post. Svaku srecu i uspeh u daljem zivotu ti zelim. Pozdrav
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #86  
Staro 23.10.2019, 11:02
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dusmanic Prikaz poruke
Hvala Makice, milina je citati ovakve objave, pogotovo kad neki forumas sam napise ovako detaljan i konkretan post. Svaku srecu i uspeh u daljem zivotu ti zelim. Pozdrav
Nema na cemu,zadovoljstvo je moje 😊 Jos uvek 'istrazujem' ovaj predivan grad,i svakim danom mi se sve vise i vise dopada ☺☺☺
Takodje i Vama isto zelim,i da nam sto pre dodjete na ovu stranu 🤗🤗🤗🤗☺
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #87  
Staro 07.05.2023, 05:47
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile 🙂

Drugari eto mene ponovo nakon krace pauze 🥰 Nakon uskoro 5 godina provedenih u Bostonu zaljubih se 🥰🥰🥰 New England itekako ima sta da ponudi. Obisla sam neke nacionalne parkove ovde bila u Akvarijumu prisustvovala Whale Watch na Atlantiku. Znamo da se korona Bogu Hvala zavrsila i ovde Masks off stupa na snagu 11 Maja tako da vise ni u bolnicama nit klinikama nisu potrebne maske. Za skoro 5 godina uspela sam da promenim nekoliko poslova (toliko je prilika za posao) i non stop zaposljavaju.. Zime su itekako hladne u Januaru je cak bilo -22 (Celzijusa) ne faranhajna 🥶🥶🥶 Leta su ok idu do 45 stepeni. Zanimljiva situacija pre 2 godine sam bila na plazi u Oktobru mesecu(kraj Oktobra je bio) vreme pravo prolecno 😃😃😃 Rente stanova su podnosljive a za kupovinu kuce vam je potrebno itekako puno para. Cene automobila su podnosljive i moze da se kupi solidan auto za pristojnu svotu novca. Na ulicama imamo Zeke,Rakune,Tvorove, Plovke,Galebove,veverice u poslednje vreme imamo i Curke (pre neki dan videh par njih) 😃😃😃 Zeke su jako pitome dozvoljavaju da se maze (pogotovu ako imate neku hranu) 🥰🥰🥰 Sve u svemu I LOVE IT 🥰🥰🥰 Veliki Pozdrav svima iz Prolecnog Bostona ❤❤❤
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #88  
Staro 08.05.2023, 05:16
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Hvala Maki na jos jednom javljanju. Mozes li nam reci nesto vise o poslovima koje si radila, da imamo sta citati dok tugujemo sto nismo izvuceni?
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #89  
Staro 08.05.2023, 20:00
MatijaX's Avatar
MatijaX MatijaX je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 73
Nepromenjeno

Volim čitati komentare naših ljudi koji su uspjeli u US.
Lijepo je to. Novi, bolji svijet. Bolje perspektiva.

Nego, Maki kakav je po tvojem mišljenju život IT-ma u kraju gdje ti živiš?
Reply With Quote
  #90  
Staro 11.09.2023, 14:57
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Jel zna neko gde može da se parkira u blizini Quincy Market? Vidim da ima raznih garaža i parkinga sa dnevnom kartom (od $23 do $1000), ali po komentarima ispadaju većina prevarantski nastrojeni.
Da li postoje uopšte još Metered Parking u ulicama oko Quincy Market?
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.