ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » USCIS Immigrant Fee » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 14.06.2015, 11:36
beba.kg beba.kg je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2014
US lokacija: Morristown, New Jersey
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 24
Nepromenjeno

Cao, evo i nas, upravo smo uplatili visa fee sve je proslo bez problema. Jako brzo smo sve zavrsili. Prilikom popunjavanja nailazite na prilicno jasna uputstva, tako da ne verujem da ce biti problema. Prekopiracu vam nekao kojima je bilo reci do sada: Please enter the 'A-Number' and 'Case ID' provided to you by the Department of State at the time you were issued your Immigrant Visa. The 'A-Number' you list must be 9 digits in length. If your 'A-Number' is fewer than 9 digits, you must insert the necessary amount of zeros (0) after 'A' and before your number to create a 9 digit entry. For example, provide A000012345 for A12345.

Your name must be entered exactly as it appears on the Immigrant Visa in your passport. If you only have one name, please provide it in the space for 'Last Name (Family Name)' and select the 'No First Name' and 'No Middle Name' checkboxes.

USCIS will mail your Permanent Resident Card to the mailing address recorded by the Department of State at the time of your immigrant visa interview or as updated by U.S. Customs and Border Protection upon your entry into the United States.

Ako neko ima nekih pitanja i nejasnoca tu smo da pomognemo pozdrav
Reply With Quote
  #112  
Staro 18.06.2015, 15:14
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Pozdrav...

imam jedno pitanje vezano za middle name.....istu sam gresku napravio kao i ti....dakle stavio ocevo ime na prijavi......jel ti neko pravio problem oko toga?
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
  #113  
Staro 18.06.2015, 17:59
beba.kg beba.kg je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2014
US lokacija: Morristown, New Jersey
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 24
Nepromenjeno

Nije, apsolutno smo prošli bez problema što se toga tiče.
Prilikom popunjavanja DS-260 sam samo izostavila middle name...

Zvali smo i ambasadu, rekli su nam da je to česta greška i da nije nikakav problem.
Reply With Quote
  #114  
Staro 18.06.2015, 23:25
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

ok....hvala puno na odgovoru.....srecno u usa...
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
  #115  
Staro 24.06.2015, 04:41
pedjolino pedjolino je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2012
US lokacija: Milwaukee ili bili gde u USA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 48
Nepromenjeno

Pozdrav svima dugo me nije bilo sa razlogom radi se pa nema se puno vremena Imam jedan problem mozda se neko sretao sa istim pa i mi trebala pomoc.Ja sam stigao prosle godine u avgustu za izradu zelene karte 165$ nisam uplacivao iz Srbije vec kad sam stigao ovde uplatio sam odma i nije bilo problema dobio zelenu kartu posle dva meseca moja familija je dosla u SAD u decembru isto uradili uplatili za zelenu kartu u januaru i tu nastaje moj problem od januara pa sve do danas nisu stigli zeleni kartoni zvao sam oni su prvi put proverli i reki mi da su u procesu i da ce stici za 90 dana najkasnije prosli su svi rokovi ja zvao niko se nejavlja nema odgovora ima li neki broj koji ja neznam da nazovem ili da cekam jos neznam na koju foru da dobijem odgovor ako neko zna bio bi mu zahvalan!!!
Reply With Quote
  #116  
Staro 12.07.2015, 16:44
pedjolino pedjolino je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2012
US lokacija: Milwaukee ili bili gde u USA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 48
Nepromenjeno

Zar se niko nije susreo sa ovakvim problemom kao sto je moj u vezi zelene karte ili bar da mi pomogne kako da dodjem do konkretnih informacija
Reply With Quote
  #117  
Staro 22.07.2015, 14:49
Lilan1957 Lilan1957 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.07.2015
Poruke: 22
Nepromenjeno

Dosao sam do proceduru placanje USCIS Immigrant Fee od 165$.
Prema uputstvu koje sam dobio iz ambasade, otvorio nalog i platio, sve sam to uradio.

Kao potrvrdu dobio sam meil, jedan da je placeno, a drugi od U.S Department of Homeland Security, u kome kaze,

USCIS has taken action on your application/petition and updated your account. Please access your account to view the update.


I kada odem na sajt, ulogujem se i pogledam Case Summary
Stoji pod

Payment: Submitted

a pod

Status: In Process

Zanima me jel treba da se ceka da se taj "In process" zavrsi ili mogu da putujem i da ce to promeniti kasnije, ako je uopste i i bitno?

I da li neku uplatu pokazujem u imigracionom?
Reply With Quote
  #118  
Staro 22.07.2015, 14:58
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

To je sve ok. Taj 'in process' ce ti sada tako stojati sve dok ne udjes u zemlju i aktiviras vizu. Kada aktiviras vizu, policija sa aerodroma one papire koje doneses u velikoj koverti salje u ministarstvo i oni tamo obrade sve i nakon toga tek ce ti se status promijeniti i pisati closed. Kada se pojavi taj closed znaci da ti je plasticna zelena karta odstampana i da ce je poslati postom ubrzo. Sve u svemu, ti si svoj dio odradio. Sada preostaje da aktiviras vizu i cekas. Plasticna kartica stize par mjeseci nakon ulaska u zemlju.
Reply With Quote
  #119  
Staro 22.07.2015, 15:05
Lilan1957 Lilan1957 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.07.2015
Poruke: 22
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
To je sve ok. Taj 'in process' ce ti sada tako stojati sve dok ne udjes u zemlju i aktiviras vizu. Kada aktiviras vizu, policija sa aerodroma one papire koje doneses u velikoj koverti salje u ministarstvo i oni tamo obrade sve i nakon toga tek ce ti se status promijeniti i pisati closed. Kada se pojavi taj closed znaci da ti je plasticna zelena karta odstampana i da ce je poslati postom ubrzo. Sve u svemu, ti si svoj dio odradio. Sada preostaje da aktiviras vizu i cekas. Plasticna kartica stize par mjeseci nakon ulaska u zemlju.
Hvala puno, sve si mi objasnio, i svaka cast na svemu sto znas

Reply With Quote
  #120  
Staro 22.07.2015, 18:15
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Jedno pitanje u vezi placanja Fee-ja, da li mogu da platim i sa tudjom karticom, s obzirom da ni ja ni supruga nemamo kreditne kartice, vec samo ove obicne Maestro, uzeo bih od npr. brata i platio sa njegove. Da li je neko imao ovako iskustvo?
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
Odgovori

Tags
lifecycle, uscis

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.