ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Potvrde iz inostranstva » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 15.01.2016, 13:42
Jelence13 Jelence13 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.04.2014
Poruke: 38
Nepromenjeno

Sestra studira u Srbiji vec 5 godina a iz BiH smo, medjutim tamo nikad nije prijavila mjesto prebivalista tako da ne moze iz Srbije dobiti potvrdu o nekaznjavanju bar mislim tako. Vec sam postavljala pitanje na ovu temu i rekli su mi da joj kao nece ni traziti tu potvrdu. Da li ima neko u slicnoj situaciji pomalo se brinemo ako joj budu to trazili
__________________
DV 2015 -prva prijava x2
DV 2016 - druga prijava x2 izvucena sestra

DV 2017 - x2 nope
Reply With Quote
  #12  
Staro 15.01.2016, 17:45
cirapfc cirapfc je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.01.2011
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jelence13 Prikaz poruke
Sestra studira u Srbiji vec 5 godina a iz BiH smo, medjutim tamo nikad nije prijavila mjesto prebivalista tako da ne moze iz Srbije dobiti potvrdu o nekaznjavanju bar mislim tako. Vec sam postavljala pitanje na ovu temu i rekli su mi da joj kao nece ni traziti tu potvrdu. Da li ima neko u slicnoj situaciji pomalo se brinemo ako joj budu to trazili
Mislim da je to obavezno, potvrda o nekaznjavanju, a koliko sam citao forum to je trebalo i drugim dobitnicima iz BiH...

U svakom slucaju, nek uzme tu potvrdu u BiH, kao i sva ostala dokumenta. Posto jos studira, nosi samo diplomu srednje skole.
A ako je konzul pita nesto, nek kaze kako jeste, ne mora nista da izmislja...
Kad je intervju?
Reply With Quote
  #13  
Staro 15.01.2016, 18:40
Jelence13 Jelence13 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.04.2014
Poruke: 38
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cirapfc Prikaz poruke
Mislim da je to obavezno, potvrda o nekaznjavanju, a koliko sam citao forum to je trebalo i drugim dobitnicima iz BiH...

U svakom slucaju, nek uzme tu potvrdu u BiH, kao i sva ostala dokumenta. Posto jos studira, nosi samo diplomu srednje skole.
A ako je konzul pita nesto, nek kaze kako jeste, ne mora nista da izmislja...
Kad je intervju?
Intervju je 1. februara u Sarajevu..Daj mi link to sto si citao ja sam nasla dvije teme al nisam vidjela da je imao neko isti slucaj mozda nisam dobro pretrazila. Ako ti nije problwm da mi da mi posaljes. Ona tu potvrdu ne moze izvaditi pa kako bude
__________________
DV 2015 -prva prijava x2
DV 2016 - druga prijava x2 izvucena sestra

DV 2017 - x2 nope
Reply With Quote
  #14  
Staro 19.01.2016, 14:18
Jelence13 Jelence13 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.04.2014
Poruke: 38
Nepromenjeno

Kontaktirali smo ambasadu vezano za potvrdu o nekaznjavanju i dobili odgovor da ne treba potvrda ukoliko u Srbiji nije zivjela duže od 6 mjeseci u kontinuitetu. (ona kao student nije nikad u Srbiji bila duze od 2 mjeseca u kontinuitetu). Znaci bez obzira sto je neko iz jedne zemlje a studira u drugoj nije nuzno da iz zemlje u kojoj studira vadi potvrdu o nekaznjavanju...vadi je samo u slucaju da je u toj zemlji zivjeo/la duze od 6 mj u kontinuitetu..
Na forumu sam procitala svega i svacega pa i to da bi mogla biti odbijena s obzirom da nije prijavila da je negdje boravila poslije 16. godine. sem u svojoj zemlji naravno (ovo je bio odgovor jednog člana foruma drugom koji je u sličnoj situaciji kao moja sestra)...Tako da molim sve članove foruma da ne pišu nešto ukoliko nisu 1000% u to sigurni.Ovaj forum ce izgubiti svaki smisao ukoliko svako bude pisao svoje misljenje..ovdje nama trebaju konkretne informacije ili iskustva a ne pojedinačna misljenja
__________________
DV 2015 -prva prijava x2
DV 2016 - druga prijava x2 izvucena sestra

DV 2017 - x2 nope
Reply With Quote
  #15  
Staro 02.02.2016, 21:14
dezdej dezdej je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2015
US lokacija: Chicago, Westmont
YU lokacija: Ohrid Makedonija
Poruke: 56
Nepromenjeno

Evo i nase iskustvo oko potvrde iz inostranstva, moja zena je zivela dve godine u Londonu i radila kao bebisiterka tamo i nismo imali taj police certificate sto je potreban za vreme njenog prestoja pa su nam dali administrative prossesing na dana intervjua dok im ne dostavimo taj dokument. Na svu srecu moze da se taj dokument uzme i plati online na ovu stranicu https://www.acro.police.uk/police_certificates.aspx
pa ako neko ima potrebe od njega da zna gde moze da ga uzme. Placa se online i to kosta standard 45 funti da se izvadi za koji treba jedno 10 dana dok ga izrade +10 dana da dodje na adresi kod nas ili premium varijantu koja kosta 80 funti i prave je za dva dana + standardni siping do adresi gde treba da stigne. Mi smo uzeli ovaj brzi premium i dokument je stigao za 5 dana kod kuce ovde u Makedoniji. Nadam se da ce ovaj post da pomogne ako neko ima potrebu od ovaj dokument.
Reply With Quote
  #16  
Staro 21.11.2016, 11:44
R_I_B R_I_B je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Illinois
YU lokacija: Skopje
Poruke: 59
Nepromenjeno

Koga bevme na intervju sluzbenicite i na nas ni postavija prasanje dali sme ziveele nekade vo druga zemja osven MKD poveke od 1 godina

Isto i na drugiot salter stoese edna srpska familija barase turisticka viza i isto im baraa nekoi potvrdi ne znam od kosovo li ne bev sigurna od kade kade sto ziveele poveke od 12 meseci i oni nemaa pa izlegoa nekoi frki
__________________
DV2017 - prv pat - dobitno
CN: 2017EU00007***
DS form sent: 24.05.2016
Interview date: 08.11.2016
Lekarski: 20.10.2016
8.11.2016 - ishod: ZeLeNi
Lokacija: Wheeling, IL
Reply With Quote
  #17  
Staro 25.06.2017, 23:06
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Da li potvrda iz inostranstva o nekaznjavanju mora bas par nedelja pre intervjua?
Ja sam vec izvadio moju
Reply With Quote
  #18  
Staro 18.10.2017, 23:22
Ljubicica9 Ljubicica9 je offline
Član
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: Huston/Chicago
YU lokacija: Crna Gora/Hrvatska
Poruke: 5
Nepromenjeno

Cisto informacija za one koji su zivjeli u UAE...
Ne treba potvrda tj potvrdjeno mi je iz ambasade da ako na sajtu pise da Court/ Police CertificatesAvailable*only if applicant is physically present in the UAE.

i

Post recommends that consular officers waive the general requirement to obtain police certificates unless the applicant lives in the UAE...

Sto znaci fizicki samo za lica je koja zive tamo je moguce izvadit je, da ne treba...
Uhh vec sam.mislila da cu morat ici tamo po potvrdu
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
potvrda iz policije iz inostranstva Zabica Stare teme 7 13.01.2010 11:53

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.