ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 22.07.2008, 16:22
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

evo vode u Kissimmee na FL vec dva meseca ne mogu da nadjem nikakav posao, bar nesto pristojno radnja sa robom ili neki butik ma nista, katastrofa, mislim da ce da se vratim u srb.
Reply With Quote
  #22  
Staro 23.07.2008, 08:54
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

MurphyUSA trazi Assistant Store Manager-a za 1461 East Osceola
Kissimmee, FL 34744

Job Requirements:
Citat:
Driving
Not Specified

Language(s)
Not Specified

Minumum Age
18+ years old

Additional
Not Specified
Job Benefits:
Citat:
Paid Vacation
Full Health Benefits
$2000 on average in commissions each year
College tuition reimbursement
Ako nije daleko od tebe skokni do njih, bolje nego posredno on-line.

Nije ovo nikakvo otkrovenje samo bih voleo da se razvije malo jaca kolegijalnost na ovom foruma.

A sta je bilo za ono preseljenje sto si navodio kao mogucnost?
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #23  
Staro 23.07.2008, 10:54
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Bravo za Xega, svaka cast!!! To je prijatelj!
Reply With Quote
  #24  
Staro 24.07.2008, 15:57
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Unhappy

Citat:
Prvobitno poslao korisnik xeg Prikaz poruke
MurphyUSA trazi Assistant Store Manager-a za 1461 East Osceola
Kissimmee, FL 34744

Job Requirements:


Job Benefits:


Ako nije daleko od tebe skokni do njih, bolje nego posredno on-line.

Nije ovo nikakvo otkrovenje samo bih voleo da se razvije malo jaca kolegijalnost na ovom foruma.

A sta je bilo za ono preseljenje sto si navodio kao mogucnost?
evo bas cu da idem sad, pa cu da vidim o cemu se radi, za preseljenje pukli bi skoro 5 soma a i sto bi bili bez posla i tamo, tako da mrtvo
Reply With Quote
  #25  
Staro 24.07.2008, 17:50
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Evo mene opet i veruj mi koliko kod sad ovo sto sledi opako zvuci, nije mi namera da te naljutim vec pomerim sa mesta i poguram. Ako si vec digao ruke od svega onda nemoj ni da citas dalje – Amerika ipak nije za svakog. Razmisli lepo i ako ne postoji makar jedan glasic iznutra koji ti kaze da je vredno da pokusas opet, onda kupuj kartu i vrati se nazad. I molim te, nemoj kao i pojedini da kad se vratis nazad pljujes po Americi i zivotu ovde. Nemoj licno iskustvo i neuspeh da generalizujes i krivicu svaljujes na drugog.
E sad, ja za mesto u kojem zivis nikada nisam cula, kao uostalom ni za mnoga druga u ogromnoj nam zemlji ali sam pronasla neke podatke na internetu. Mozda sam propustila neki od tvojih postova, ali nije mi jasno zasto si se bas tamo preselio. Ako imas neke poznanike tamo onda i mogu da razumem, ali ako ti to vec nisu jako bliski prijatelji iste savete bi dobio u bilo kojoj nasoj crkvi, u bilo kom drugom mestu. Nisi uradio dobro domaci zadatak – uvek ides u sredinu gde ti je veci izbor; jesu stanovi skuplji ali i veci izgledi da nadjes posao. I to brzo. Evo prostog primera – pronasla sam da je prodavnica Ralphs na nekih 10 milja od tvog postanskog broja, zasto ne probas da apliciras za posao tamo? Znas da pitas valjda musteriju da li hoce plasticnu ili papirnu kesu, da spakujes jaja u posebnu kesu i mekse povrce preko tvrdjeg... I to ce da se plati, $7 na sat. Posle tri meseca ucices u uniju i ako imas mozga poceces da radis na kasi, pa izdrzi godinu dana a u medjuvremenu zavrsi neki kurs pa trazi drugi posao. Moj suprug nekad putuje po 120 milja u jednom pravcu i sasvim je ok tako da ne verujem da ce nesto da ti fali za 20-30 milja putovanja dnevno. To je samo jedan predlog. I opet da kazem – mala sredina nije dobra za pocetak. Poredjenja radi, prodavnice ovde se nalaze na svakom koraku i uvek primaju radnike. Da zivis ovde, Ralphs ili Vons bi ti sigurno bili na milju razdaljine.... Ja sam radila u radnji, knjizari, pomoc u kuci i sta sve ne da zaradim novac za kiriju i hranu. Tako mora svuda prvih godinu dana. Ali, nisam imala skoro nikakve pauze izmedju poslova i to je prednost velike sredine. I sada da izgubim posao kao sto se mnogima desava zbog ekonomske situacije, uopste ne sumnjam da cu sledeci dan poceti da radim pa makar u susednom McDonalds ali bih imala za racune i kiriju. Sedi u autobus i otputuj u susedni grad ili bilo gde – obidji restorane i prijavi se za posao. Idi u hotele i prijavi se za bilo kakav posao. Uvek govori sebi da je to samo privremeno dok ne stanes na noge. Ako te je sramota da radis neznam kakve poslove za prvo vreme – onda neznam sta da ti kazem.
I sad, da ne duzim mnogo – ako si iole normalan covek (sto bi se reklo ako nisi neko razmazeno deriste kome se posrecilo da dobije papire nemoj ovo da shvatis licno jer te ustvari ne poznajem), i ako ikad resis da se doselis na zapadnu stranu, give me a call – pokusacu da te povezem sa nasim ljudima koji rade kao menadzeri zgrada da apliciras za stan, sacekacu tebe i tvoju suprugu na aerodromu i pomocicu ti da pronadjes posao toliko bi mi bilo drago da ucinim jer sam i ja dozivela isto od sasvim nepoznatih ljudi oko toga sta ces da radis dalje sa svojim zivotom ne mogu da ti pomognem – ali znas kako se kaze, “Why do we fall, sir? So that we might learn to pick ourselves up” (Batman begins) Ovo na kraju sam morala da ubacim, nisam mogla da izdrzim najzad sam uhvatila karte za film za nedelju posle 3 nedelje pokusavanja Kupiti karte za Arclight Dome je nemoguca misija ponekad
I na kraju, ja se opet izvinjavam na pojedinim grubim konstatacijama koje, svesna sam, umeju nekad da povrede...ali sta cu, takva sam – zivot me bas nije mazio i nesto bas ne volim da pricam bajke
Sto god da odlucis srecno!
Pozdrav, Zana
Reply With Quote
  #26  
Staro 25.07.2008, 11:55
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

Bravo Zana.

Pametno, prijateljski i sto je najvaznie REALNO napisano.
Svaka cast.

Pozdrav i zelim ti uspeha dalje u US.
Znam da ljudi kao sto si ti skoro uvek uspevaju da realizuju svoje snove.

Siberian sa srecom i tebi sta god odlucio da radis dalje.
__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ
Reply With Quote
  #27  
Staro 25.07.2008, 15:07
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Bravo Zana,svaka ti je na mestu. A sto se Siberian-a tice ja sam mu ostavio broj telefona jos ranije, pa javi se ako mogu da ti pomognem...ovde moze da se pronadje neki poslic
Reply With Quote
  #28  
Staro 25.07.2008, 19:26
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

@Zana:

Hvala na savetu i na ponudjenoj pomoci, ako odlucimo da idemo zapadno cucemo se
Ja sam iz Srbije dosao i sobe tako reci, nisam imao nekog velikog radnog iskustva i radnih navika, igrao sam fudbal i isao u visu trenersku, i visio sa ortacima, moja gajba je 15min kolima od Centra Beograda, ne bih da budem arogantan i "rude" ali ja mislim da za 7$ na sat sa sve racunima isto mi dodje kao u Beogradu.(racunam kad mi ostane kesa kad platim racune hranu osiguranje rentu)Ja sam dosao ovde jer sam upoznao u beogradu moju devojku/sada suprugu koja je odavde, pa smo misili mozda je ovde bolje mozda cu ja imati malo svetliju buducnost...Isao sam ovde i u hotele i u radnje i u restorane, skoro na svako mesto gde je bio "Now Hiring" znak, poslao sam preko net-a moj resume i aplicirao na preko 50 poslova, a i bio sam i aplicirao licno i na najmanje 20 mesta...niko me nije zvao.
Nisam odustao ali polako gubim veru u moguci uspeh ovde... Nisam sugav ili gubav zdrav prav normalno izgledam neznam u cemu je problem...
Mnogo mi nedostaje moj kraj Beograd i drugovi, ovde nisam srecan, ali probacu jos malo da izdrzim, u slucaju da pocnem da radim pa da vidim mozda ce biti malo drugacije malo bolje sta znam, mozda ovo nije za mene...

Toliko, pozdrav.
Reply With Quote
  #29  
Staro 26.07.2008, 07:45
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Mislis da ces u Srbiji lakse naci posao i od te plate bolje ziveti? Jedino ako imas neku dobru vezu! Ne znam kad si otisao, pretpostavljam, posto kazes iz sobe, bez radnog iskustva, da si otisao kad si bio momak. Verovatno ti sad sve iz te perspektive izgleda ruzicasto...Ja licno ne znam kako je tamo ali znam kako je ovde. Tvoji drugovi pretpostavljam nemaju vise vremena da vise sa tobom po ceo dan, ako su zaposleni onda i oni rade po ceo dan a vecina i vikendom i veruj mi od te plate ne mogu sebi da pruze sebi neki zivot, da kupe stan, hranu, da placaju racune, odecu, putovanje i ostalo...neki cak ne mogu ni da iznajme stan vec zive sa roditeljima...Nemoj me pogresno shvatiti ali razlozi koje si naveo nisu neki da bi pokvario sve sto imas tu. Mozda bi bilo dobro da dodjes u Srbiju na mesec, dva, pa da odlucis..Licno mislim da je tvoj problem sto si u tako malom mestu.
Pozdrav!
Reply With Quote
  #30  
Staro 26.07.2008, 16:02
cinderella_man's Avatar
cinderella_man cinderella_man je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.03.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 42
Thumbs up

Prolece

Jednog dana, jedan slepi covek sedeo je na stepenicima jedne zgrade,
sa sesirom blizu svojih stopala i jednim natpisom na kome je pisalo:
"Slep sam, molim vas pruzite mi pomoc."

Jedan slucajni prolaznik, igrom prilika strucnjak za reklamu, koji je tuda prolazio, zaustavio se zapazajuci da je u sesiru bilo prisutno samo nekoliko metalnih novcica.

Savio se da bi mu pruzio novac, zatim, i bez pitanja za dozvolu,uzeo je karton, okrenuo ga ispisavsi novi natpis.
U toku popodneva slucajni prolaznik se vratio do slepog
coveka zapazajuci da je njegov sesir ovom prilikom bio pun novcica
i novcanica.

Slepi prosjak prepoznavajuci ga po koraku uputio mu je
pitanje da nije bio on taj koji je nesto napisao na kartonu i
sta je to mogao napisati.

Nasta ce prolaznik odgovoriti:

"Nisam napisao neistinu – samo napisah tvoju poruku na drugaciji nacin", nasmesi se i izgubi u guzvi.

I tako slepi covek nije saznao da je natpis jednostavno glasio:

"Danas je prolece … a ja ga ne mogu videti".

Promeni strategiju kada se oko tebe sve naopako krece
i videces da ce se pre ili kasnije okrenuti na bolje.

Za sve osobe čiji je osmeh taj koji cini boljim ovaj svet.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.