ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 29.04.2019, 08:11
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno да ли по добијању њиховог држављанства морамо да се одрекнемо свог?

поздрав другари.
после 5 година живота у америци путем зелене карте, може да се аплицира за њихово држављанство?
да ли је истина ако добијемо њихово да морамо да се одрекнемо нашег држављанства или је могуће двојно?
Reply With Quote
  #2  
Staro 29.04.2019, 09:24
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Nije istina, znam ljude koji imaju i americko i srpsko drzavljanstvo, ovo praktikuju neke zemlje, npr nemacka ...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #3  
Staro 29.04.2019, 13:58
jo98 jo98 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.10.2018
YU lokacija: Beograd
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
поздрав другари.
после 5 година живота у америци путем зелене карте, може да се аплицира за њихово држављанство?
да ли је истина ако добијемо њихово да морамо да се одрекнемо нашег држављанства или је могуће двојно?
Nije uslov odricanje trenutnog državljanstva.
Moj prijatelj poseduje tri drzavljanstva,jedno od njih je američko.
Reply With Quote
  #4  
Staro 29.04.2019, 19:40
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Jedino sto treba je nakon sticanja americkog drzavljanstva, svako sledece mora da se prijavi Amerima i da se trazi odobrenje.
Reply With Quote
  #5  
Staro 30.04.2019, 10:16
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Nije istina, znam ljude koji imaju i americko i srpsko drzavljanstvo, ovo praktikuju neke zemlje, npr nemacka ...
Moja sestricina je rodjena u Beogradu i kada je imala 7 godina sa roditeljima je otisla u Nemacku da zivi. Tamo je i zavrsila skolu. Kad je postala punoletna, nemci su joj uzeli nas pasos i dali i licnu kartu i pasos nemacki. Sada je ona zvanicno nemica. Za roditelje ne znam, nije mi o tome pricala.
Reply With Quote
  #6  
Staro 01.05.2019, 01:37
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Da, ako hoces da radis na drzavnom poslu. Gde treba sigurnosna provera.
Reply With Quote
  #7  
Staro 01.05.2019, 18:44
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kreta Prikaz poruke
Moja sestricina je rodjena u Beogradu i kada je imala 7 godina sa roditeljima je otisla u Nemacku da zivi. Tamo je i zavrsila skolu. Kad je postala punoletna, nemci su joj uzeli nas pasos i dali i licnu kartu i pasos nemacki. Sada je ona zvanicno nemica. Za roditelje ne znam, nije mi o tome pricala.
ne znam kakve veze ima Nemacka sa USA po ovom pitanju, ali kad vec pricamo:

nisu Nemci njoj uzeli pasos nego je ona trazila nemacko drzavljanstvo dobrovoljno, pa kad joj je odobreno morala je da se odrekne srpskog jer Nemacka ne dozvoljava dvojno drzavljanstvo.

USA kao i Srbija dozvoljava dvojna pa i visestruka drzavljanstva, dakle slobodno zadrzite srspki pasos i uzmite plavi.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #8  
Staro 01.05.2019, 23:11
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Nije istina, znam ljude koji imaju i americko i srpsko drzavljanstvo, ovo praktikuju neke zemlje, npr nemacka ...
Nemacka dozvoljava dvojna drzavljanstva samo ako predhodno posedujes pasos neke od clanica EU zemalja,bilo koji drugi pasos nedozvoljavaju zakonom.

Tako da oko neko ima Americko drzavljanstvo i hoce Nemacko onda mora da se odrekne Americkog.

A u suprotnom ako neko ima Nemacko a hoce Americko onda mora da se odrekne Nemackog ili da podnese zahtev za zadrzavanje Nemackog,tu ce traziti razloge zasto hoces da zadrzis Nemacko,mislim da taj zahtev ima rok trajanja od 2 godine cini mi se

Last edited by Markonato; 01.05.2019 at 23:16.
Reply With Quote
  #9  
Staro 02.05.2019, 01:30
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Nemacka dozvoljava dvojna drzavljanstva samo ako predhodno posedujes pasos neke od clanica EU zemalja,bilo koji drugi pasos nedozvoljavaju zakonom.

Tako da oko neko ima Americko drzavljanstvo i hoce Nemacko onda mora da se odrekne Americkog.

A u suprotnom ako neko ima Nemacko a hoce Americko onda mora da se odrekne Nemackog ili da podnese zahtev za zadrzavanje Nemackog,tu ce traziti razloge zasto hoces da zadrzis Nemacko,mislim da taj zahtev ima rok trajanja od 2 godine cini mi se
pa bogami ni nasi bas nisu cvece za ispis iz srpskog drzavljanstva ako nemas veze sve ispod dve godine racunaj da je uspeh.

Norveska, nemacka i Ceska su poznate srpske destinaije koje ne dozvoljavaju dvojno. Norveska ce od 2020 dozvoliti tako da ce biti moguce.

Zanimljivo je da je Nemacka sve do neke godine dozvoljavala ne samo dvojno vec je kao i USA davala drzavljanstvo svima koji se rode tamo.

I onda su jednog dana, gle cuda, osvanuli sa +4 miliona brace Turaka zbog njih su i uveli, medjutim Turci su vocka cudnovata. Tvrd orah. Digli su uzbunu, udruzenja i sta sve ne. A pritom mnogo i muvaju i sama Turska ih podrzava da izvaraju Nemce. A kako Turska nije u EU cak ni na belom sengenu nema sanse da Nemci zavire u Turske deftere i vide ko je tamo sve drzavljanin a ko ne.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #10  
Staro 02.05.2019, 10:21
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
pa bogami ni nasi bas nisu cvece za ispis iz srpskog drzavljanstva ako nemas veze sve ispod dve godine racunaj da je uspeh.
Hoces da kazes da se na ispis iz Srpskog drzavljanstva ceka 2 godine? Jel to znas neki konkretan primer? Moguce onda uz neku jaku vezu moze za par meseci.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:17.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.