ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 13.08.2019, 17:09
tardeli tardeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.02.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno Porodično u USA

Pozdrav svima,
Zamolio bih sve koji imaju iskustva ili saznanja koja bi mogla da mi pomognu da napišu.
Naime, već 5-6 godina planiramo da se iselimo iz Srbije. Prvenstveno smo hteli preko asistenta iz Bg, onog čoveka iz Zemuna(Adriatic enterprise) da odemo u Kanadu, ali se to nekako izjalovilo jer se iz te kancelarije niko više ne javlja. Okrenuli smo se USA.
Nas je četvoro, supruga, dve cerkice 5 i 7 godina i ja. Supruga(31god) ima završenu višu - strukovni sumarski inzenjer, a posle toga i visoku dipl menadžer, dosta sla o poznaje engleski.
Ja imam 34 God, po struci dipl ekonomista, imam položen engleski u britanskom konzulatu IELTS sa ocenom 7. Član sam Mensa-e mada to ne znači ništa. Oboje radimo kao agenti prodaje (trg putnici po starom) ja 10 ona 6 godina.
Privatno se kinologijom već 10 godina, čuvamo samojede, a ja pored toga i sisam pse već 4 god.

E sad evo situacije:

Hoćemo da odemo u USA, ali nekako porodično. Da li postoji neki nacin mimo sreće sa Green card lottery.
Imamo prijatelje, jednu gospodju i njenog supruga izuzetno dobro situirane. Oni su Amerikanci žive u Mississippi, upoznali smo se preko pasa. Ti ljudi jako žele da nam pomognu da dodjemo tamo, ali ne znaju kako.

Molio bih bilo koga ko može pomoći da nas uputi šta bi mi i ovi naši prijatelji trebalo da uradimo da ostvarimo svoj san.

Hvala svima unapred.
Reply With Quote
  #2  
Staro 13.08.2019, 18:26
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Postoji nacin da se dobije turisticka viza i onda nakon 3 meseca da se zatrazi azil. Nadjite nekog advokata ovde pa se lepo raspitajte.
Reply With Quote
  #3  
Staro 13.08.2019, 18:42
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik saleee Prikaz poruke
Postoji nacin da se dobije turisticka viza i onda nakon 3 meseca da se zatrazi azil. Nadjite nekog advokata ovde pa se lepo raspitajte.
Ja sam vec ranije pricao da ljudi sa decom ne bi smeli da se igraju i budu na crno u USA. Mnogo su zategli politiku prema emigrantima, cak i neki azil da traze trebaju debeli dokazi oko toga, plus se ceka dosta dugo oko odobrenja. Za decu su vam potrebna zdravstvena osiguranja jer je najbezazlenija poseta lekaru skupa ko djavo...

Srecno 🤘
Reply With Quote
  #4  
Staro 13.08.2019, 19:43
tardeli tardeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.02.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno

Znaci ili lutrija il da položim 8 nivo ielts I u kanadu
Reply With Quote
  #5  
Staro 13.08.2019, 21:11
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Kada se podnese zahtev za azil, ceka se par dana i dobija se alien number sa kojim moze da se polaze voznja i posle za cdl. To znam provereno na floridi. E sad da li moze da se radi negde legalno to ne znam. A kada se podnese zahtev ceka se valjda 150 dana i onda se dobija radna dozvola. Ne znam tacno kako ide. Ovo mi je pricao lik koji je ostao na tu foru i zna jednu porodicu sa malim detetom koja je vec godinu ipo dana ovde. Cak su dobili i drugo dete ovde. Treba da se nadje neki dobar advokat i da se proveri tacno koji su uslovi. Ovo sve uzimajte sa rezervom posto ja samo prenosim sta sam cuo, jeste rizicno i ja da imam porodicu kao vi ne bih se sigirno usudio da pokusavam to. Druga je prica da mi gori pod nogama u srbiji i da nemam drugi izlaz, onda mora malo i da se rizikuje
Reply With Quote
  #6  
Staro 13.08.2019, 22:20
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nema od tog azila nista, nisu oni glupi pa da ne znaju kakvo je stanje u Srbiji. Po kom osnovu azil, to sto ste mozda gej osobe?
Reply With Quote
  #7  
Staro 14.08.2019, 02:32
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Da se nadje neko daleko poreklo sa kube , oni lagano dobijaju
Reply With Quote
  #8  
Staro 14.08.2019, 05:29
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

To je veoma hazarderska opcija. Ovde je tesko stati na noge i sa odlicnim poznavanjem engleskog i resenim papirima. Naravno nista nije nemoguce, posebno kad neko nesto zarko zeli i ima plan kako to da ostvari. Ako imate mogucnosti prvo malo dodjite da vidite ili neka jedan od vas dodje prvi pa izvidi situaciju. U medjuvremenu radite na Kanadi. Tamo je malo humanije sa tako malom decom zbog osiguranja i childcare. Srecno!
Reply With Quote
  #9  
Staro 14.08.2019, 13:17
tardeli tardeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.02.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno

Ipak Kanada, gledam da položim ielts 8 I onda imamo valjda sve neophodno za permanent resident kod njih barem tako kaže asistent imigracije.
Reply With Quote
  #10  
Staro 14.08.2019, 13:36
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

A što ne pokušaš da nađeš nekog poslodavca u Kanadi koji bi te sponzorisao za one provincijske programe (PNP) ili za onaj novi Atlantic immigration pilot program za istočne provincije. I jedno i drugo bi trebalo da je manje zahtevno od Express entry programa.

Inače, na kakvog asistenta imigracije misliš?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.