ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » grad rodjenja a ja se rodio na selu i još neka pitanja » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 09.10.2014, 20:53
vuckoideusad vuckoideusad je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 9
Pošalji Yahoo poruku korisniku vuckoideusad
Question grad rodjenja a ja se rodio na selu i još neka pitanja

Pozdrav drugari, nedoumice
1.rođen sam na selu u opštini bujanovac, u ličnoj karti mi piše place of birth starac,bujanivac, na formularu za prijavu mi traži city of birth, nit sam rođen u gradu, u bolnici, nit bujanovac ima status grada, vec sam rođen na selu koje pripada opštini bujanovac, u bujanovcu vadim ličnu kartu, izvod iz rođenih, šta da pišem selo starac ili opštinu bujanovac, nekako mi logičnije da treba bujanovac, al ipak da pitam

2. engleski naziv za niš je nis ili nish cenim ga da je nis

3. školovanje, imam zvanje diplomirani, završio sam četvorogodišnje studije po starom programu, neki kažu da je kod nas to izjenačeno sa master diplomom po novom, a neki kažu da su to samo osnovne studije po novom dakle stepen niže, šta da obeležim na formularu, koji nivo školovanja?
Reply With Quote
  #2  
Staro 09.10.2014, 21:08
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuckoideusad Prikaz poruke
1.rođen sam na selu u opštini bujanovac, u ličnoj karti mi piše place of birth starac,bujanivac, na formularu za prijavu mi traži city of birth, nit sam rođen u gradu, u bolnici, nit bujanovac ima status grada, vec sam rođen na selu koje pripada opštini bujanovac, u bujanovcu vadim ličnu kartu, izvod iz rođenih, šta da pišem selo starac ili opštinu bujanovac, nekako mi logičnije da treba bujanovac, al ipak da pitam

Ja bih pisao Starac baš kako što ti piše i u ličnoj karti

2. engleski naziv za niš je nis ili nish cenim ga da je nis

Nis

3. školovanje, imam zvanje diplomirani, završio sam četvorogodišnje studije po starom programu, neki kažu da je kod nas to izjenačeno sa master diplomom po novom, a neki kažu da su to samo osnovne studije po novom dakle stepen niže, šta da obeležim na formularu, koji nivo školovanja?
Odaberi University degree. Njima je svejedno da li je to master ili ne, ovako si na sigurnome
Reply With Quote
  #3  
Staro 09.10.2014, 21:18
vuckoideusad vuckoideusad je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 9
Pošalji Yahoo poruku korisniku vuckoideusad
Nepromenjeno

hvala na brzom odgovoru, puno sreće na lutriji! Eh kad bi i canada, australija i novi zeland imale lutriju i cele godine euforija
Reply With Quote
  #4  
Staro 10.10.2014, 16:45
milos milos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.09.2006
US lokacija: izgleda nigde :(
YU lokacija: Nis
Poruke: 89
Nepromenjeno

Pisi ono sto ti pise u licnoj katri kao mesto rodjenja da li Bujanovac ima status grada ili nema ne sekiraj se za to.
Diplome fakulteta po starom ili novom nema veze ili diplome vise skole drzavne se vode pod university degree, nikakvi masteri bachelori i ostale gluposti, nas skolski sistem i njihov ni priblizno nisu jednaki znaci samo staviti university degree. Ako te izvuku onda ima na formularima detaljnije opcije oko skolovanja.
Jel ti imalo znas engleski jezik? Pitam te jel zelis da ides u USA a pitas da li se Grad Nis ili ti City of Nis pise kao Nish, ne mogu da verujem da neko zeli da zivi u zemlji o cijem jeziku ne zna elementarne stvari?
Mozda ja zvucim nadobudno i nadrkano ali ne mogu vise da gledam ama bas svakoga dana gomilu nebuloza. Kome god kazes da ne zna engleski on se vredja kaze zna a najobicniji formular ne zna dapopuni, ko je ovde zbunjen a ko lud...
__________________
2003-2004-2005-2006-2007-2008-2009-2010-2011-2012-2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019-2020
HAS NOT BEEN SELECTED

2011 SELECTED ali ponistena lutrija

2012EU00003058
ovo je bio moj broj
Reply With Quote
  #5  
Staro 10.10.2014, 17:27
vuckoideusad vuckoideusad je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 9
Pošalji Yahoo poruku korisniku vuckoideusad
Nepromenjeno

engleski nikad nisam imao ni u osnovnoj ni u srednjoj ni na fakultetu, prosto nikad ga nije bilo i nisam imao mogućnost da ga izaberem kao strani jezik, imali smo samo ruski u osnovnoj i morao si u daljem školovanju da učiš ono što si učio u osnovnoj, završio sam samo osnovni kurs privatno i ono po filmovima, viđao sam ljude koji su išli i sa manjim znanjem jezika od mene i snašli se pa naučili jezik tamo pa se nekako tešim, pozdrav
Reply With Quote
  #6  
Staro 10.10.2014, 19:55
milos milos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.09.2006
US lokacija: izgleda nigde :(
YU lokacija: Nis
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuckoideusad Prikaz poruke
engleski nikad nisam imao ni u osnovnoj ni u srednjoj ni na fakultetu, prosto nikad ga nije bilo i nisam imao mogućnost da ga izaberem kao strani jezik, imali smo samo ruski u osnovnoj i morao si u daljem školovanju da učiš ono što si učio u osnovnoj, završio sam samo osnovni kurs privatno i ono po filmovima, viđao sam ljude koji su išli i sa manjim znanjem jezika od mene i snašli se pa naučili jezik tamo pa se nekako tešim, pozdrav
Ne mari to toliko oko engleskog ali mene uzasno nerviraju te nakaze od latinicno cirilicno amerikanizovanog Srpskog jezika reci tipa shta radish? gde si coveche? ja sam dobwo, uhhhh to kad vidim dobijem ospice jos neko misli kako je ispravno.
Evo ti jedna lekcija iz pravopisa i engleskog jezika sta god da pises imena gradova ljudi ili ulica pise se na izvornom jeziku samo na engleskom alfabetu./ konkretan primer
Novi Sad na srpskom Novi Sad na engleskom neces valjda da napises New Now
Beograd na srpskom Beograd na engleskom ne moras da pises Belgrade
Čačak na srpskom je Cacak na engleskom isto vazi i za Niš na srpskom Nis na engleskom


Nemoj da me shvatis pogresno ali mnogo ljudi dodje na forum kad je prijava i onda krenu da prosipaju pamet a kad im bilo sta kazes ljute se, a nema potrebe procedura prijave i procedura popunjavanja je isuvise jednostavna i 1000x ovde ispricana ali opet sve izvnova i iznova se postavljaju jedna te ista pitanja, i sto je najgore kad posavetujes nekoga onda ti on pocne da drobi kako to nije tako pa ako znas uradi sam zasto trazis savet
__________________
2003-2004-2005-2006-2007-2008-2009-2010-2011-2012-2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019-2020
HAS NOT BEEN SELECTED

2011 SELECTED ali ponistena lutrija

2012EU00003058
ovo je bio moj broj
Reply With Quote
  #7  
Staro 10.10.2014, 22:59
mil mil je offline
Član
 
Datum prijave: 10.08.2014
Poruke: 19
Nepromenjeno

Pises sigurno 'Starac' a ne Bujanovac. Pogledaj sta pise u pasosu, tamo ne moze da pise kao u licnoj i jedno i drugo. Verujem da tamo pise Starac. Vidjao sam pasose starijih u turistickoj agenciji i pise samo ime sela, cak npr covek rodjen u selu Medvedja kod Trstenika i pise mu samo Medvedja iako postoji i Medvedja kod Bujanovca, kod Jagodine, na Kosovu...
Reply With Quote
  #8  
Staro 11.10.2014, 10:15
vuckoideusad vuckoideusad je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 9
Pošalji Yahoo poruku korisniku vuckoideusad
Nepromenjeno

Da, baš sam tako juče popunio, Starac, tako je i u pasošu, popunio sam sebi i supruzi, nadam se da ćemo imati sreće, ako ne ništa, bar mi nije krivo jer sam pokušao, do pre neki dan nisam ni znao da postoji lutrija, mislio sam samo skupljaš bodove i predaš pa ako te odobru to je to. Čak sam do skoro imao predstavu o USA kao nekoj nakaradnoj zemlju gde su ljudi debeli, glupi i izmanipulisni ali igrom slučaja jedan komšija je otišao i poslao mi slike i bio sam oduševljen, parkovi, rančevi, restorani, ulice, sve je bilo sređeno da sam pomislio da je reč o švajcarskoj. Pričao mi da su ljudi dosta kulturni i ljubazni, i da su se i njemu srušile sve predrasude. Tako izgleda da smo mi ovde najviše izmanipulisani, pozdrav svima i puno sreće!
Reply With Quote
  #9  
Staro 11.10.2014, 14:56
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuckoideusad Prikaz poruke
Da, baš sam tako juče popunio, Starac, tako je i u pasošu, popunio sam sebi i supruzi, nadam se da ćemo imati sreće, ako ne ništa, bar mi nije krivo jer sam pokušao, do pre neki dan nisam ni znao da postoji lutrija, mislio sam samo skupljaš bodove i predaš pa ako te odobru to je to. Čak sam do skoro imao predstavu o USA kao nekoj nakaradnoj zemlju gde su ljudi debeli, glupi i izmanipulisni ali igrom slučaja jedan komšija je otišao i poslao mi slike i bio sam oduševljen, parkovi, rančevi, restorani, ulice, sve je bilo sređeno da sam pomislio da je reč o švajcarskoj. Pričao mi da su ljudi dosta kulturni i ljubazni, i da su se i njemu srušile sve predrasude. Tako izgleda da smo mi ovde najviše izmanipulisani, pozdrav svima i puno sreće!
Ne kapiram sta vam toliko smetaju debeli ljudi... Ima ih debelih i u Srbiji... I bilo bi i bice sve debljih i debljih. Kako standard raste, kako imas vise para i kola i benzina, taj trend ce da se menja. Po Facebook slikama madje generacije, primecujem da nisu vise iste prosecne tezine ni klinci tu kao sto su nekad bili...
Reply With Quote
Odgovori

Tags
mesto rodjenja grad selo

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Denver, Colorado stizeljeto Lokacije u USA 43 13.06.2023 07:38
Prijava za ovu godinu i neka pitanja :) stefan90 Prijava na Lutriju 278 31.01.2016 07:53
Netacan datum rodjenja na diplomi! tuljan Stare teme 18 22.02.2012 03:19
Neka pitanja u vezi apliciranja, prve koverte, zanimanja lanas Vaša strana 5 30.05.2010 17:49
Predgradje ili grad dreamerns Stare teme 1 19.09.2008 10:20

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.