ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 04.09.2008, 23:11
beli1991 beli1991 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.07.2008
Poruke: 48
Nepromenjeno kolike su mi sanse da me izvuku na lutriji za 2010?

e ovako negdje sam cuo da vise sanse da te izvuku imaju porodice?da li je to tacno?ako se prijavim za dv2010 koliko procenata imam da ce me izvuci!inace ja bi slao aplikaciju preko mame!znaci bez obzira na sve ona mora da pise sve clanove porodice ali nemoraju svi da idu koliko sam ja shvatio?eh sad me bas nesto zanima!moj brat je rodjen 3.11.1987 tako da je sad njemu 20 godina!eh sad kad mama bude aplicirala za dv2010 to ce biti 3 oktobra kolko sam i to skonto dali da ona navede u aplikaciji i mog brata jer ce on uskoro da napuni 21 godinu a koliko vidim na aplikaciju se ne mogu stavljati osobe starije od 21 godine!eto to je to za sada!unaprijed hvala
  #2  
Staro 04.09.2008, 23:18
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Da li ćete biti izvučeni, i kolike su vam šanse, zavisi isključivo od toga koliko se ljudi prijavi. Prevedeno - nemamo pojma. :rolleyes:

Koliko sam ja upućen, on mora da uđe u USA pre nego što napuni 21.... Nemoj da me držiš za reč, znam slučaj porodičnog sponzorstva (momku majka živi u USA), ali ne znam je li isto preko lutrije. :(
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #3  
Staro 05.09.2008, 21:05
Tarzan's Avatar
Tarzan Tarzan je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2008
US lokacija: Short Hills, New Jersey
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 56
Nepromenjeno Verovatnoca=velika

Kao prvo, da se predstavim: citam ovaj forum vec neko vreme i odlucio sam da se i ja prijavim na DV ove godine po prvi put a, [I]by the way[/I], ovo mi je prvi post (pa nek je sa srecom)!:)
Dakle, prijava ide iskljucivo elektronskim putem. Pitanje: koliko ljudi iz nase regije zna da radi sa kompjuterom? Zatim koliko od tih ima pristup i zna da koristi internet? I tako redom. Dolazi se do zakljucka da ti je sansa prilicna.:D
Nemoj samo ti sam sebe da eliminises u startu - neprijavljivanjem, jer oni "izvlace" samo od prijavljenih kandidata. Dakle, ako zelis da dobijes: kupi loz! I srecno!!!
A inace, poznato je da istoriju pisu pobednici, pa tako citajuci ovaj forum, stice se utisak da su [B]svi[/B] koji su se prijavili i dobili - iz prostog razloga sto se oni drugi i ne javljaju.:eek:
Ti si `91 godiste - koliko vidim. Vidis ja sam kada si se ti rodio imao 23 godine i bio turisticki u Americi, ali eto - sad mi "dunulo" da se prijavim i to sasvim optimisticki!
Namece se jedno pitanje: koliko i da li treba biti ocajan (svojom licnom situacijom i stanjem u zemlji) da bi se prijavilo na DV i vrlo verovatno promenilo svoj zivot iz osnova - ja bih rekao: [I]up-side-down[/I]?

Toliko za ovaj prvi put i samo opusteno: bitno je da ti se posebno ne zuri. A inace - svi smo mi na ovaj ili onaj nacin posebni ili specificni slucajevi: to ne treba da te brine.

Last edited by Tarzan; 05.09.2008 at 21:17.
  #4  
Staro 05.09.2008, 21:12
asmiki asmiki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.10.2007
US lokacija: Torrance, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 83
Nepromenjeno

[QUOTE=Tarzan;3330]...

A inace, poznato je da istoriju pisu pobednici, pa tako citajuci ovaj forum, stice se utisak da su [B]svi[/B] koji su se prijavili i dobili - iz prostog razloga sto se oni drugi i ne javljaju.:eek:
...
[/QUOTE]

hehe, prva poruka pa ko u predsednika...ova ti je dobra :)
  #5  
Staro 05.09.2008, 21:28
Tarzan's Avatar
Tarzan Tarzan je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2008
US lokacija: Short Hills, New Jersey
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 56
Nepromenjeno DV-2010 Lottery Starts Soon!

Hvala ti na ovo: "pretsednika", jer nikad se ne zna! Sto bi rekli "[I]Who knows...[/I]";)
Sem toga, dobra vest je i DV-2010 Lottery Starts Soon!
objavljeno na:
[url]http://www.dvlottery.state.gov/[/url]
Sta ces vise, nego: ne propustaj i ovaj voz...!
  #6  
Staro 05.09.2008, 21:46
malenaaa malenaaa je offline
Član
 
Datum prijave: 21.06.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 8
Nepromenjeno

I ja sam odlucila da se prijavim, srecno nam bilo!!!! :):):)
  #7  
Staro 05.09.2008, 22:15
beli1991 beli1991 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.07.2008
Poruke: 48
Nepromenjeno

ma ja sam odlucio da prijavim mamu i da idem preko nje ali imam neki osjecaje da ce me izvuci ali ne znam zasto!
  #8  
Staro 06.09.2008, 06:50
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Ja prije prosle godine (kad su se slale prijave za DV2009) nisam ni cula za Green Card Lottery. I otkad smo u Makedoniji, vidim svi se nesto slikaju (ja sam slikala uz zid zgrade) a muz moj im pomaze da nesto popune i tako sve cetri godine kako smo bili tu. I onda si mislim ajd da i ja posaljem, onako bez ikakvog dubokog razmisljanja, jer ipak ovo te stvarno nista ne kosta.

Al nakon toga sam nekako spontano pocela ici na americke stranice, gledati gradove, interesirati se vise za zivot tamo. I neki feeling me uhvatio da cemo i dobiti (nisam ni bila svjesna da je to svatro lutrija i da ti stvarno treba malo srece da te kompjuter izmedu tolko brojeva i prijava izvuce), nisam mogla objasniti al kad sam spomenula nekom da smo se prijavili, imala sam feeling da mi i idemo za Ameriku (a tad mi nije stigla ni prva koverta). I vec ja zaboravila na to kad ono u aprilu stize i ta kuverta. Al smo se iznenadili ja i muz!!! Medu nasim frendovima, koji se i nekoliko godina za redom prijavljuju nije bilo ni jednog ko je dobio. :(

To je moje iskustvo i ohrabrujem svakog ko ima velika ocekivanja za sebe i ako zaista misli da u Americi moze poceti nesto novo i svjeze, neka se prijavi i ocekuje najbolje . A ako ne dobije, i to moze znaciti da treba jos nesto uciniti tu gdje je. Sve se desava s razlogom i iz svake situacije treba izvuci najbolje.

Sretno svima! :)
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
  #9  
Staro 07.09.2008, 17:56
havok havok je offline
Član
 
Datum prijave: 07.09.2008
Poruke: 5
Nepromenjeno

pozdrav svima i ja sam odlucio da se prijavim ove godine. samo mi jedna stvar nije jasna.. Ja punim 21. godinu u martu 2009. Da li se mogu prijaviti na svoje ime ili preko roditelja? Nisam jos potpuno upucen u pricu :D
  #10  
Staro 07.09.2008, 19:03
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

[QUOTE=havok;3361]pozdrav svima i ja sam odlucio da se prijavim ove godine. samo mi jedna stvar nije jasna.. Ja punim 21. godinu u martu 2009. Da li se mogu prijaviti na svoje ime ili preko roditelja? Nisam jos potpuno upucen u pricu :D[/QUOTE]

Prije nego se prijavis.. i postavis jos neko pitanje, evo malo grubljeg odgovora..
Procitaj prvo pravila same lutrije.

A s obzirom da ti je prvi post ovde, evo odgovorit cu ti na pitanje..:)
Da, sve dok imas zavrsenu srednju skolu redovno, 12 godina skolovanja, i dok imas preko 18 godina.

poz.

P.S. Dobrodosao na forum i srecno ti..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Predlozi za sajt o lutriji srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 09.10.2007 21:42
Ljudi ima li sanse da se nadamo jos uvek? Goran Prva koverta 5 30.06.2006 00:48
Kakve su mi sanse ako apliciram za useljenje? PDX Stare teme 9 21.05.2006 16:27

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.