ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » East vs West Coast vs Midwest » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 04.05.2020, 22:05
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

To sto nije dosla na sahranu ocu i majci ili ikad vise u Srb nije do daljine vec zato sto tako zeli. Ko god hoce moze da ode za SRB bar jednom godisnje, karte su smesno jeftine osim ako neko bas zeli da ude u sred jula.. I za sahranu, razumem da je katastrofa situacija, ali nije nemoguce da se ode u par dana, takvih situacija nazalost sam imao u porodici 3 puta za dve godine (ali ne licno ja).
Reply With Quote
  #22  
Staro 04.05.2020, 22:32
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ali kad ides na sahranu gledas bukvalno karte za prvi let. A te su basnoslovne. Meni se to desilo krajem februara kad je vec divljao Covid-19. Plasila sam se zatvorenih granica a iskreno najvise i sebe, hocu li smoci snage da se nazad vratim. Sticajem okolnosti izgubila sam oba roditelja jako naglo. Iz ove perspektive - definitivno nesto blizu aerodroma koji lete za Evropu - JFK, Dulles, Atlanta, Chicago i slicno. Negde blizu arodroma. Ali nista mi ne moze zameniti dva meseca leta 2019-te i dva meseca ovde nakon toga (jesen 2019) sto provedoh sa tom svojom voljenom osobom. To je vrednije nego bilo kakvog prisutstva bilo gde nakon sto ih vise nema. To ih nece vratiti. Ali samo da ste videli JFK aerodrom i brdo nas sto placemo nakon sto smo se pozdravili sa roditeljima koji su otisli na Air Serbia let. Svaki put kad odes, svaki put se oprastas a znas da je sa nekima od njima to zauvek. Nazalost tako i cesto bude. Meni je poslednja memorija vezano za nju sad taj Air Serbia gejt.
Reply With Quote
  #23  
Staro 04.05.2020, 23:11
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

To vezano za sahrane je malo nezgodno. Znam da u Beogradu i ovim većim gradovima od smrti do sahrane može da prođe i više dana, ali u manjim mestima u 99% situacija se pokojnik sahranjuje odmah sutradan, nekad je to i manje od 24 sata, tako da je u takvim situacijama praktično nemoguće da se neko organizuje i dođe.
Reply With Quote
  #24  
Staro 04.05.2020, 23:28
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ali kad ides na sahranu gledas bukvalno karte za prvi let. A te su basnoslovne. Meni se to desilo krajem februara kad je vec divljao Covid-19. Plasila sam se zatvorenih granica a iskreno najvise i sebe, hocu li smoci snage da se nazad vratim. Sticajem okolnosti izgubila sam oba roditelja jako naglo. Iz ove perspektive - definitivno nesto blizu aerodroma koji lete za Evropu - JFK, Dulles, Atlanta, Chicago i slicno. Negde blizu arodroma. Ali nista mi ne moze zameniti dva meseca leta 2019-te i dva meseca ovde nakon toga (jesen 2019) sto provedoh sa tom svojom voljenom osobom. To je vrednije nego bilo kakvog prisutstva bilo gde nakon sto ih vise nema. To ih nece vratiti. Ali samo da ste videli JFK aerodrom i brdo nas sto placemo nakon sto smo se pozdravili sa roditeljima koji su otisli na Air Serbia let. Svaki put kad odes, svaki put se oprastas a znas da je sa nekima od njima to zauvek. Nazalost tako i cesto bude. Meni je poslednja memorija vezano za nju sad taj Air Serbia gejt.

Mislio sam na karte koje su kupljene za normalnu posetu, kaze da 30 godina nije bila tamo. A te karte koje se kupuju danas za danas ili danas za sutra najskuplja je bila 1700$, kupljena 10ak sati pred let.
Reply With Quote
  #25  
Staro 05.05.2020, 01:08
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik gorasheen Prikaz poruke
Texas - godinama unazad grad n°1 na listama je Austin, idealan za mladje, it strucnjake. Takodje visoko rangirani industrijski gradovi Dallas, Houston (Svenson) i San Antonio, mane: uglavnom klimatske, vlaga, komarci.
Kad si spomenuo Teksas, da se nadovezem. Moje misljenje je da je Ostin ubedljivo najbolji grad u Teksasu. Glavni grad, sve je tamo, a i nije tako velik kao Dalas/Fort Vort ili Hjuston. Zanimljivo je da je Hjuston grad na obali, a meni treba 50-60 milja da stignem do nje.

Svi kazu da se isto rastojanje puno brze predje u Dalasu, nego u Hjustonu. Sve je bolje uredjeno. Iako sam uspeo da se na onoj velikoj petlji u Dalasu, dva puta izgubim (uz uljucen GPS).

San Antonio, narocito severni deo Berni (pise se Boerne) je jako lep. Zaljubio sam se na prvi pogled u San Antonio.

Jedina prednost Hjustona je NASA. Ako zelite da idete na Mesec ili Mars, obavezno odaberite Hjuston i zaposlite se u NASA-i.
Ipak, Hjuston nije samo Harris county. U Fort Bendu ima lepih mesta: Sugar Land je jako lep, kulturan i kao da nije deo Hjustona (pravno gledano, nije).
Na severu su zanimljivi The Woodlands i Conroe. To je veoma lep deo, sa puuuuno zelenila i drveca. Moze da se desi da vam kroz dvoriste prodje divlja svinja ili jelen.
Na jugu je Galveston. E, to je obala. Lepo izgleda, ali cim padne kisica, Galveston postaje Venecija. Nije samo Galveston problematican, sve osim Sugar Land-a i Ricmonda moze da pliva.
Kad smo kod vode, pre par meseci je pukla glavna vodovodna cev. Prokuvavali smo vodu 3 dana. Cev je precnika 2,5m (da, dva i po metra) i poplavila je deo auto-puta 610. Kad sam video slike, nisam verovao. A onda sam video kako iz cevi kulja voda.
Kroz ciji je vodomer sve to proslo?

Ako zelite nastavak, javite, pa cu pisati u delu o Teksasu (Hjustonu)
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #26  
Staro 05.05.2020, 05:32
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Nastavi slobodno o Texasu, to mi je nadam se prva turisticka destinacija koju cu posjetiti kad se svo ovo ludilo stabilizuje

Ovo za glavu vodovodnu cijev, mi u NY area smo imali vise pucanja. Prije par mjeseci je na Manhattanu u par dana pukla 2 puta. Cak je i stanica subwaya bila potpuno blokirana. A prije par dana sam vidio da je i u Jersey-u tj u Jersey City negdje isto pukla.

Ocito im vodovodne instalacije nisu jaca strana

Nego reci ti nama - kakva je ta obala? Moze li se kupati? Ako se ne varam, to tamo dodje kao neki zaliv - jel voda toplija u odnosu na pacifik na zapadnoj obali?
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #27  
Staro 05.05.2020, 12:21
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

I ja bih voleo da čujem više o Teksasu i Hjustonu i bukvalno mi je član neus uzeo reč iz usta

I mene zanima kakava je klima u poređenju sa Floridom, kakva je temperatura okeana dal je prijatno za kupanje u toku cele godine.

Interesantno je da si pomenuo San Antonio a to je meni najveća želja za obilazak u Teksasu. Delovalo mi je lepo ono što sam video a pritom sam video neki podatak ja mislim da je San Antonio najbolji cost to living city od svih gradova u Americi preko milion stanovnika.

Sad naravno, možda to nije 100% istina, ali iako su plate niže i cene su dosta niže u poređenju sa nekim drugim velikim gradovima širom Amerike.
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX
Reply With Quote
  #28  
Staro 05.05.2020, 23:28
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Spremam materijal. Uskoro izlazi prvi nastavak. Pripremite se
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #29  
Staro 05.05.2020, 23:31
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Mogao bi neki vlog da napraviš, kao Putujuće Duće...
Reply With Quote
  #30  
Staro 06.05.2020, 02:02
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Mogao bi neki vlog da napraviš, kao Putujuće Duće...
Putujuce Duce su carevi (carica i car) i neponovljivi. Nemam toliko vremena da pravim reportaze, a i nedostaje mi pomocnica koja prica kad ja snimam, a snima kad ja pricam.

Zvacu Putujuce Duce da navrate u Hjuston kad ovde prodje frka oko virusa. Tako cete imati pravi, profesionalni vlog post. Oni su dosli 8 meseci pre mene. Ista smo DV generacija. Nadam se da cemo se upoznati. Mislim da je njihovo ime ovde @Niksovac
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Key West, Florida tijana2401 Lokacije u USA 1 23.04.2016 14:29
Midwest & West USA dragonn Lokacije u USA 31 11.10.2015 20:55
Charleston, West Virginia ivkodrg Lokacije u USA 10 12.09.2014 21:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.