ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #501  
Staro 07.07.2007, 21:12
Dragan
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Thanks Prika, more than enough...
Isto tako zelio bih da se zahvalim kolegi Meelosh-u na sjajno organizovanom sajtu u kome se mogu naci bas vi odgovori na nasa pitanja.
Porucio bih svima koji nisu imali srece ovaj put da ne gube nadu. Meni je ovo treca godina da apliciram. Pre toga sam se 3 godine
premisljao da li da apliciram ili ne. Sve se desi kad smo spremni za to. A to nije mala stvar...Treba se prvo zapitati da li mi 100% zelimo
novi zivot. Ako je odgovor 100% - da, onda treba sastaviti aplikaciju i pomoliti se Bogu, pa mozda nas On pogleda odozgo vec naredni put...
Pozdrav svima. Zelim da i vama postar sa cudnom belom kovertom pokuca na vrata.
  #502  
Staro 10.07.2007, 13:08
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Koliko je vremena potrebno nakon dolaska da bi pozvali nekog da vas poseti putem turisticke vize? Da li moze odmah kad se dodje, ili je potrebno da se dobije i GC ili i SSN ili je potreban i odredjeni protek vremena? Koji maximum vremena moze dobiti osoba koja bi dosla kod vas putem turisticke vize?

Da li su nekome pocele da stizu i druge koverte? Ja sam broj malo preko 5000, kada bi trebalo da idem na intervju? Koliko sam razumela, pocetak je od oktobra, znaci li to da bih ja mogla da idem na razgovor u oktobru ili novembru, decembru najkasnije?

Pozdrav!
  #503  
Staro 10.07.2007, 15:13
Mikle Mikle je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2006
Poruke: 46
Nepromenjeno

@V777
Vidim da vec nekoliko puta postavljas isto pitanje tako da cu pokusati da ti dam odgovor, mada nemam licnog iskustva u tome.
Naime, bilo koja osoba koja zeli da iz nase zemlje ode u Ameriku mora imati pozivno ili garantno pismo od nekoga ko je legalno u Americi i ko (kako vec sam naziv kaze) moze da garantuje da ce pozvana osoba imati materijalnu podrsku i da nece biti na teretu drzave u toku privremenog boravka u Americi. Znaci, da bi ti mogla nekom da garantujes da dodje u USA moraces naravno da imas i GC i SSN i posao koji ti obezbedjuje dovoljne prihode da bi ugostila nekoga. To garantno pismo se inace zove form I-134 Affidavit Of Support i mozes ga skinuti na sledecoj adresi: www.uscis.gov/files/form/i-134.pdf . Tu ces procitati sta ti sve treba da bi garantovala nekome ulazak u USA.
Ovo sve sto sam gore napisao ustvari ne daje precizan odgovor na tvoje pitanje ali kad sve ovo procitas (zajedno sa formularom) shvatices da neces moci da pozoves nekoga odmah po ulasku vec da ce morati da prodje neko odredjeno vreme dok se ne zaposlis, primis bar nekoliko cekova (plata) da bi mogla da posaljes garanciju.
Pozz
  #504  
Staro 11.07.2007, 08:42
Milos
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

VAZNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VAZN O!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIJE TACNO DA NECE STICI DA SE PRIJAVI ZA ZELENI KARTON AKO SE SADA OZENI SVOJOM DEVOJKOM I PRIJAVI TO AMBASADI!
MOJ DRUG JE IZVUCEN NA LUTRIJI, ONDA SE OZENIO I PRIJAVIO SVOJU ZENU U PROGRAM ZA DOBIJANJE KARTONA ZAJEDNO SA NJIM I SVE JE PROSLO NORMALNO! PERIOD OD OBAVESTENJA DA SI IZVUCEN DO POZIVA ZA PREDAVANJE PAPIRA JE OKO 5 MESECI STO JE SASVIM DOVOLJNO DA UZMETE PAPIRE I POSALJETE IH AMBASADI I SAMIM TIM UDJETE OBOJE U PROCES ZA DOBIJANJE ZELENOG KARTONA!

OVO JE PROVERENA INFORMACIJA, VERUJTE MI NA REC!!!!
  #505  
Staro 12.07.2007, 13:23
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Da li je za turisticku vizu za USA uopste potrebno garantno pismo, da li isto moze biti u formi obicnog wordovog potpisanog neoverenog dokumenta, ili mora biti u formi obrasca I-134 - Affidavit of Support?

Da li garantno pismo moze da posalje osoba koja ima Green Card ili status studenta ili MORA BITI iskljucivo i samo Americki drzavljanin? Ukoliko je garantno pismo iz jednog grada (drzave) da li tamo mora da se ode prvo ili moze da se udje bilo gde u USA?

Da li je potrebno da se podnese izvod iz banke o finansijskim sredstvima za turisticku vizu? Koliko bi trebalo biti para na racunu?

Hvala!
  #506  
Staro 17.07.2007, 19:08
Borko
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Cekamo drugu kovertu i pre nego sto nam stigne molim ljude koji su ovo prosli
da mi potvrde spisak potrebnih dokumenata za intervju.
Krenuli bi lagano to da spremamo.
Moja zena (nosilac GC)
1.izvod iz maticne knjige rodjenih
2.izvod iz maticne knjige vencanih
3.uverenje iz policije
4.uverenje iz suda (da li ovo treba)
5.diploma o zavrsenoj skoli
6.garantno pismo
7.slike
8.prevodi svih dokumenata overeni od sudskog tumaca

Ja
1-8 sva gore navedena dokumenta kao i moja zena (da li je potrebno jer ja nisam nosilac GC)
9.potvrda iz vojnog odseka (da li je potrebna jer nisam nosilac GC)

Ako sam nesto propustio recite,ako je to to da krenem na ovaj korak.
Unapred puno hvala na odgovorima,sve najbolje..
  #507  
Staro 18.07.2007, 22:18
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Cao Borko!

Koji ste vi broj, ja sam malo preko 5000, kad ocekujete da vam dobje druga koverta?

Ja cu reci sta ja znam od ovog sto ste vi napisali, tj. sta mislim da ne treba, ali opet to je samo ono sto sam ja ovde procitala: cini mi se da to uverenje iz suda ne treba, ako je Diploma fakulteta, obavezno ponesite i spisak predmeta i ocena, ovo sve ostalo bi trebalo, sto se zene tice, sto se tebe tice, mislim da treba sve isto samo ne Diploma iz skole, ali opet to je ono sto sam ja iscitala po forumima. Nadam se da ce jos neko da se javi i da kaze.

Kakvo vam je garantno pismo, obican formular ili Affidavit of Support I-134?

Gde planirate da idete?

Pozdrav i neka nam je svima sa srecom!
  #508  
Staro 19.07.2007, 12:16
marijana
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Imam 28 god. udata sam,imam dva sina(4 i 2 god.)Suprug je masinski inzinjer a ja ekonomista,dakle oboje imamo Visu strucnu spremu.U Cacku imamo privatnu firmu i prodavnicu.Buduci da i pored toga jedva sastavljamo kraj s krajem hteli bi da se iselimo u USA.Interesuje me kakve su nam sanse da dobijemo GC jer su za nas budzet takse koje je potrebno popolacati za tu svrhu(lekarski pregledi, sudski tumac i ostale takse)itekako visoke pa ako vec nemamo sanse ne bih se ni upustala u to.
Znam da ce neko reci da bez rizika nema ni dobiti ali mi vec imamo iskustvo sa raznim uzaludnim placanjima i gubljenjem novca pa je razumljiv takav stav.Interesuje me da li je neko imao slicne reference i kako je prosao!
  #509  
Staro 19.07.2007, 14:51
Milica
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Super ovo sto pita Borko.
Bilo bi lepo da ljudi koji su bili na intervjuu kazu nam
sta je tacno potrebno od papira.
Takodje i ovo pitanje u vezi garantnog pisma od v777?
Mi smo dobili odnosno moj suprug broj 96xx.Jel rano za
prikupljanje dokumenata s obzirom na nas broj

Pozdrav!
  #510  
Staro 21.07.2007, 08:28
Prika Prika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.06.2007
Poruke: 44
Nepromenjeno

Ja sam broj 10xxx.
Na viza biltenu gore navedenom u prethodnim komentarima mozete da
vidite kada bi otprilike trebao vas broj da dodje na red.
Mislim da je negde oko nove godine termin za mene.
Naravno, oni na sajt stavljaju 2 meseca ranije ljude koje ce da zovu.
Tako da od Augusta moete ocekivati prve brojeve da ce da se pojeve za 2008.
to su oni koji ce od oktobra ici prvi na razgovor.
Koliko sam video to su brojevi oko 4000.( vidjeno u arhivi viza biltena za prethodne godine)
Nije 100% sigurno razlikuje se broj obradjeni predmeta zavisno od godine do godine.
Naravno da ja ne tupim vise pogledate u visa biltenu i sve se vidi.
Sto se tice pisma I-134, kolio sam ja video ono je naj bitnije u celoj ovoj prici ukoliko nemas dosta
para na racunu. ( to mi je rekao proslogodisnji dobitnik Tiberije sa kojim sam se cuo )
Ja sam dobio I-134 od brata i mogu da vam kazem da nije bas onako kako su naveli gore u komentarima vezano za tu garanciju.
Ukoliko dobijate zvanicnu garanciju koja je overena od notara njihovog, ona sadrzi sve o tome ko daje tu garanciju.
Tu mislim na sledece: neto prumanja- godisnja izvode iz banke, ustedjeni novacu Usa, clanove porodice itd ...
Taj ko ti da tu garanciju ne mozxe bas da primi koliko on hoce ljudi vec samo onoliko koliko moze po njihovom primanju da primi.
Npr. u mojoj garanciji stoji da ce mi biti placen stan namesten i hrana za tri meseca, toliko pokriva ta njegova garancija.
Naravno on bi dao i vecu ali jednostavno ne moze na osnovu njegovih primanja.
Da bi ti neko uopste dao garanciju mora da ima primanje neto -godisnje 30000$.
Taj ko ti je dao garanciju potpisuje da ti neces pasti na teret njihovog socijalnog naredne tri godine.
Ovo se odnosi na mene i moju porodicu koja ide samnom i na listi smo zajedno.
Naravno to ne mora da bude tacno 100% proverite ipak, ali hocu dqa samo kazem da ta garancija nije bas tako jednostavna kako se napisalo u gore navedenim komentarima.
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.