ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 10.11.2014, 16:39
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Da, nema problema. Ta subota je ok. Cujemo se jos na email oko toga.

Sad sam provjerio toyota ima 60 mjeseci za 0%. A ti do tada odluci koje te auto interesuje. Moj prijedlog ti je Camry. Trenutno imaju LE model za 19.200 + tax u Napervilleu. Pogledaj njihov specials za nova auta. Toyotaofnaperville.com
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #42  
Staro 11.11.2014, 01:35
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Da, nema problema. Ta subota je ok. Cujemo se jos na email oko toga.

Sad sam provjerio toyota ima 60 mjeseci za 0%. A ti do tada odluci koje te auto interesuje. Moj prijedlog ti je Camry. Trenutno imaju LE model za 19.200 + tax u Napervilleu. Pogledaj njihov specials za nova auta. Toyotaofnaperville.com
Meni nisu dali 0% i pored slicnog kreditnog broja. Ja mislim da moras da pljusnes dobar downpayment da ti daju 0%... Ja sam dala nula...
Reply With Quote
  #43  
Staro 11.11.2014, 06:27
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

0% uglavnom ne ide na prvi auto i pored visokog kreditnog skora. Po nekom mom istrazivanju to ide tek kad na kreditnom birou vec postoji podatak o vec isplacenom autu ili isplacenom kreditu na mesecne rate...
Reply With Quote
  #44  
Staro 12.11.2014, 04:05
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
0% uglavnom ne ide na prvi auto i pored visokog kreditnog skora. Po nekom mom istrazivanju to ide tek kad na kreditnom birou vec postoji podatak o vec isplacenom autu ili isplacenom kreditu na mesecne rate...
Jeste. Meni su rekli i da ima veze duzina imanja kreditne istorije, meni je tad bilo 4.5 godine... I bas to, da nemam nikakvu istoriju otplate, kuce/auta...
Reply With Quote
  #45  
Staro 27.11.2014, 21:12
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

mikiSA, smo da te ohrabrim nasim iskustvom posto je većina mišljenja da je 0% gotovo nemoguće dobiti na prvo auto.

Nama je pošlo za rukom, 0% na prvo auto u USA, poslije nepunih osam mjeseci ovdje, nižim credit score od tvoga i naravno da nemamo nikakvu istoriju otplate nekog "ozbiljnijeg" iznosa. Toyota je u pitanju, tako da vjerujem da ces i ti uspjeti. Da, dali smo down payment, necu navesti koliko jer ne zelim da izlažem sve detalje na forumu, ali reći cu da je u iznosu vrijednosti prvog auta koje smo kupili kad smo stigli i sad ga prodajemo (otprilike svi znaju koliko se izdvaja za to prvo auto).

Najvise mrzim kad mi netko kaže da nešto ne može. I nama su govorili da je nemoguće da dobijemo 0%, rano je, neće vam nitko dati ni kredit a ne 0%. E onda dobijem još jaču volju da ostvarim ono što sam zamislila. Ništa nije nemoguće ako se dovoljno jako potrudis i znas kako da ostvaris svoje planove. Kad smo dosli ovdje govorili su nam da nema sanse da nadjemo stan u suburb, te skupo je, neće vam nitko rentati, ljudi cijeli život rade da bi se mogli preseliti u suburb.... Onda su nam govorili kako ce biti jako tesko da ja nadjem neki dobar posao... Ok, sve ću saslušati, ali znam da ću okrenuti nebo i zemlju da ostvarim ono što sam zamislila. I eto nas sad, poslije 8mj. stan u suburb, oboje radimo i kupili smo nov auto, na kredit sa 0% kamate.

Vjerujem u sudbinu i vjerujem da u nekim trenucima treba imati i sreće, mi smo je imali zaista mnogo od kad smo došli ovdje. Da ne spominjem i podrsku prijatelja. Ali pored svega treba imati i stav i ne odustajati samo zato sto vam netko kaze da nesto ne možete ostvariti.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #46  
Staro 28.11.2014, 12:07
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Meni nisu dali 0% i pored slicnog kreditnog broja. Ja mislim da moras da pljusnes dobar downpayment da ti daju 0%... Ja sam dala nula...
Kao sto rekoh das visoko ucesce i dobijes 0%. Znam dvoje koji su tasko dboili, kupovali novi Nissan Versa, dali downpayment od $3000. Otplacivali na kredit 12 000 $. 2 godine po 500 $ mesecno.
Reply With Quote
  #47  
Staro 03.12.2014, 19:46
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Kao sto rekoh das visoko ucesce i dobijes 0%. Znam dvoje koji su tasko dboili, kupovali novi Nissan Versa, dali downpayment od $3000. Otplacivali na kredit 12 000 $. 2 godine po 500 $ mesecno.
Па није ваљда да је $3.000 велики downpayment? Бар не за неког ко је мало дуже овде...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #48  
Staro 03.12.2014, 20:32
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
Па није ваљда да је $3.000 велики downpayment? Бар не за неког ко је мало дуже овде...
Kako nije? To su necije dve mesecne plate ko npr radi za $12-13 na sat. Ili cela mesecna plata nekog ko radi za $25 na sat. Pa sad vidi koliko ljudi toliko pravi na obicnim poslovima. Pa odozgo troskovi zivota. Sve u svemu, nije lako skloniti $3.000 koliko god ovo bila zemlja mogucnosti
Reply With Quote
  #49  
Staro 04.12.2014, 03:59
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
Па није ваљда да је $3.000 велики downpayment? Бар не за неког ко је мало дуже овде...
Ako kupujes auto koji je nov $12000 to ti je cetvrtina auta. Kako da nije veliki?
Reply With Quote
  #50  
Staro 06.12.2014, 21:47
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ako kupujes auto koji je nov $12000 to ti je cetvrtina auta. Kako da nije veliki?
Ок. Ја очигледно другачије размишљам... Успут, не знам баш који нови ауто кошта $12.000. Не тврдим, али мислим да је најјефтинији нови ауто Nissan Versa са мануелним мењачем $10.990, дакле најнижи пакет опреме који има баш најосновније, али у ту цену није урачуната цена транспорта који је за сваки ауто око $850, па где су ту таксе, разни фијеви, регистрација... и наравно, ко би купио аутомобил са мануелним мењачем, па још у Америци, а доплата за аутоматски мењач је чини ми се око $1.500.

Али, ок, коме је каква ситуација и могућности...и хитност куповине аута. Али, људи некада пристају на свакакве услове. Мој друг је купио неку половну KIA-у, дао је даунпејмент $1.500, финансиран му је остатак од $5.000, а он треба укупно да врати $8.000 (мислим да је кредит на три године). Па, какве су то камате? Ок, нема добар (или нема уопште) кредитни скор, али за мене су ово зеленашки услови...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina kuće-stana u USA olivera77 Vodič za emigrante 216 10.01.2023 13:14
Kredit za lot + house? Angelina Stare teme 1 13.04.2013 20:09
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31
Da li kupiti automobil za gotovinu ili na kredit? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 09.07.2007 21:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.