ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 06.12.2014, 21:52
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
Ок. Ја очигледно другачије размишљам... Успут, не знам баш који нови ауто кошта $12.000. Не тврдим, али мислим да је најјефтинији нови ауто Nissan Versa са мануелним мењачем $10.990, дакле најнижи пакет опреме који има баш најосновније, али у ту цену није урачуната цена транспорта који је за сваки ауто око $850, па где су ту таксе, разни фијеви, регистрација... и наравно, ко би купио аутомобил са мануелним мењачем, па још у Америци, а доплата за аутоматски мењач је чини ми се око $1.500.
Bas taj - Nisan Versa sa maunelnim menjacom, bez automatskog spustanja prozora, na obican kljuc itd. Samo moras da narucis sa sajta i da specijalno narucis bez svih tih standardnih opcija. Ceka se mnogo duze vremena od ovih koje imas po defaultu.
Reply With Quote
  #52  
Staro 14.01.2015, 17:25
bbthedon bbthedon je offline
Član
 
Datum prijave: 14.01.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav,

Probacu da objasnim svoj problem ukratko.
Zivim u Massachusetts-u i pre dva dana sam kupio kola. Kako bih istoga dana vozio automobil, kod dilera sam sve odradio i covek mi je pomogao oko osiguranja. Geico je u pitanju. Sve smo odradili online. Zatim sam morao da nazovem i da potvrdim sve sto smo ispunili online. Tu je i nastao problem jer je meni dozvola u Massachusetts - u izdata 2014 godine i oni me smatraju sada za novog vozaca. Trazili su da im dostavim iz Srbije driving records + notarizovan prevod + kopiju vozacke kako bi mi se osiguranje smanjilo sa $380 na $100. Mi u Srbiji nemamo dokument koji prikazuje driving records - bar ja ne znam za njega, u supu. Imamo samo potvrdu na kojoj pise kada sam polozio, broj vozacke i kategorija. Da li je neko imao slicno iskustvo ? Ne znam da li je to do Geico - samo znam da mi je preskupo to da placam. Inace vozacku imam od 2006. a onu cuvenu medjunarodnu dozvolu izdtadu od AMSS od 2011.
Reply With Quote
  #53  
Staro 14.01.2015, 17:43
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bbthedon Prikaz poruke
Pozdrav,

Probacu da objasnim svoj problem ukratko.
Zivim u Massachusetts-u i pre dva dana sam kupio kola. Kako bih istoga dana vozio automobil, kod dilera sam sve odradio i covek mi je pomogao oko osiguranja. Geico je u pitanju. Sve smo odradili online. Zatim sam morao da nazovem i da potvrdim sve sto smo ispunili online. Tu je i nastao problem jer je meni dozvola u Massachusetts - u izdata 2014 godine i oni me smatraju sada za novog vozaca. Trazili su da im dostavim iz Srbije driving records + notarizovan prevod + kopiju vozacke kako bi mi se osiguranje smanjilo sa $380 na $100. Mi u Srbiji nemamo dokument koji prikazuje driving records - bar ja ne znam za njega, u supu. Imamo samo potvrdu na kojoj pise kada sam polozio, broj vozacke i kategorija. Da li je neko imao slicno iskustvo ? Ne znam da li je to do Geico - samo znam da mi je preskupo to da placam. Inace vozacku imam od 2006. a onu cuvenu medjunarodnu dozvolu izdtadu od AMSS od 2011.
Probaj kod drugog osiguranja... Meni nisu pravili taj problem mada sam kupila kola nakon 2 godina imanja njihove (od tada mi uvek racunaju vozacku istoriju).
Reply With Quote
  #54  
Staro 14.01.2015, 22:24
bbthedon bbthedon je offline
Član
 
Datum prijave: 14.01.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Jel bi mogla da mi preporucis neko ? Ne znam ni sam kako cu to da resim ali eto cisto da prikupim sve te papire pa cu ici redom ako treba. Hvala unapred.
Reply With Quote
  #55  
Staro 15.01.2015, 00:10
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bbthedon Prikaz poruke
Jel bi mogla da mi preporucis neko ? Ne znam ni sam kako cu to da resim ali eto cisto da prikupim sve te papire pa cu ici redom ako treba. Hvala unapred.
Agresivno reklamiraju Progressive. Ja sam sad na Geico, a pre njega sam imala neko General.
Reply With Quote
  #56  
Staro 15.01.2015, 00:38
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bbthedon Prikaz poruke
Jel bi mogla da mi preporucis neko ? Ne znam ni sam kako cu to da resim ali eto cisto da prikupim sve te papire pa cu ici redom ako treba. Hvala unapred.
Probaj da nazoves ovog like - mislim da je ok, to je "Liberty Mutual" (ja sam trenutno kod njih). Inace nakon odredjenih muka koje sam imao u vezi osiguranja, razgovor s njim je bio super, pricao mi je cini mi se da se bavi radio tehnikom i da je isao u Makedoniju.
Reci mu onako kako jeste, da si se doselio skoro, i da vozis od 18te godine u Srbiji.

Jeffrey Muxlow
Insurance Sales Representative
Toll Free: (877) 663-4065
jeffrey.muxlow@libertymutual.com
14415 S 50th Street, Suite 150
Phoenix, AZ 85044

Ako ti se ne svidi sta nudi pokupi telefon od ovih pa ih nazovi sa istom pricom:

www.21st.com/

Meni je drug pricao da su oni iz Banjaluke nabavili dokument o kome pricas, znali su nekog u SUP-u i on je otkucao i overio formu koju ovi traze. To je doduse bilo pre mozda 10ak godina i vise, posto ljudi vec imaju A. pasose. Ne znam detalje kako dokument treba da izgleda.

Last edited by snowflake; 15.01.2015 at 00:51.
Reply With Quote
  #57  
Staro 15.01.2015, 00:46
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Agresivno reklamiraju Progressive. Ja sam sad na Geico, a pre njega sam imala neko General.
Meni su se "Progressive" zgadili, ali opet bio je specifican kontekst.

S druge strane oni imaju onaj neki uredjaj koji ako prihvatis da ti ga stave u kola na godinu dana (cini mi se) osiguranje moze znatno da ti se smanji. Otprilike gledaju koliko cesto gazis po kocnici, da li vozis u rizicna vremena, npr. subotom posle ponoci i takve stvari. Jedan drug je to odradio i sad ima konstantno malo osiguranje.
Reply With Quote
  #58  
Staro 15.01.2015, 06:18
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bbthedon Prikaz poruke
Jel bi mogla da mi preporucis neko ? Ne znam ni sam kako cu to da resim ali eto cisto da prikupim sve te papire pa cu ici redom ako treba. Hvala unapred.
ja sam do proslog petka imao geico i konacno se odkacio od njih nakon 5 godina sve je u pocetku fino i onda podizu cenu svake godine bez ikakvog razloga,nikad nisam imao claim nikad nisam okrenuo njihov telefon,prosle godine za kucu isurace mi je bio 616$ sad mi poslali invoice na 657$ za auto od full coverage smanjio sam sve do liability za 2 auta 76$ mesecno liability i dalje dizu.

konacno sam svratio ovde kod mene na uglu kod allstate, za kucu 427$ za oba auta isto liability samo daleko bolji za 249$ za 6 meseci.

moj ti je predlog da ne ides kod ovih preprodavaca za isurance nego kod velikih osiguravajucih kuca allstate,state farm,liberty mutual,travelers

jer su svi ostali krvopije koji rade preko nekog od ovih gore koje sam naveo
ides direktno kod njih i trazis da ti daju quote uzece ti sve tvoje podatke postaviti 10 ak pitanja i zavrsis posao bez glavobolje,srecno
Reply With Quote
  #59  
Staro 15.01.2015, 06:29
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
ja sam do proslog petka imao geico i konacno se odkacio od njih nakon 5 godina sve je u pocetku fino i onda podizu cenu svake godine bez ikakvog razloga,nikad nisam imao claim nikad nisam okrenuo njihov telefon,prosle godine za kucu isurace mi je bio 616$ sad mi poslali invoice na 657$ za auto od full coverage smanjio sam sve do liability za 2 auta 76$ mesecno liability i dalje dizu.

konacno sam svratio ovde kod mene na uglu kod allstate, za kucu 427$ za oba auta isto liability samo daleko bolji za 249$ za 6 meseci.

moj ti je predlog da ne ides kod ovih preprodavaca za isurance nego kod velikih osiguravajucih kuca allstate,state farm,liberty mutual,travelers

jer su svi ostali krvopije koji rade preko nekog od ovih gore koje sam naveo
ides direktno kod njih i trazis da ti daju quote uzece ti sve tvoje podatke postaviti 10 ak pitanja i zavrsis posao bez glavobolje,srecno
To je ok za ljude koji imaju "staz" u USA. Za novopridosle imigrante - nemoguca misija. Kad tek dodjes, osudjen si na posrednike. Neki su derikoze, neki i izvuku dobru ponudu. Tek posle par godina gradjenja kredibiliteta sa raznoraznim osiguravajucim kucama mozes da se stavis u poziciju da sa "velikim" osiguravajucim kucama pregovaras o uslovima i dobijes povoljan "deal"...
Reply With Quote
  #60  
Staro 16.01.2015, 18:09
bbthedon bbthedon je offline
Član
 
Datum prijave: 14.01.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Hvala svima na pomoci. Javicu sta se desava i kako ide proces cim obavim par telefonskih razgovora.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina kuće-stana u USA olivera77 Vodič za emigrante 216 10.01.2023 13:14
Kredit za lot + house? Angelina Stare teme 1 13.04.2013 20:09
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31
Da li kupiti automobil za gotovinu ili na kredit? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 09.07.2007 21:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.