ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 13.08.2015, 13:51
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Zavisi sve od osobe do osobe. Ja sam zivio u zapadno europskoj zemlji I radio super posao. znam dosta "nasih" ljudi iz BiH I ostatka komsiluka koji takodjer obavljaju super poslove poput inzinjera, dokotora itd...sve zavisi od osobe koliko je spremna nauciti jezik I kakvo obrazovanje ima.

Medjutim slozio bih se isto sa tim da je u Americi puno lakse za stranca po pitanju da si odmah prihvacen kao jedan od njih a u Europi je to malo teze. ja licno nisam imao problema sa tim jer sam plav I pricam dobro jezik tako da ne znaju ko sam dok ne kazem ime, ali nisam nikada imao problema zbog toga odakle sam I ko I sta sam.

da bi radio u nekoj od zemalja EU procedura je ista da li imao americki pasos ili bosanski ili srbijanski. americki pasos ne nosi nikakve povlastice sa sobom sto se tice EU. Treba ti radna dozvola kao I svim drugim koji nisu drzavljani EU. To je isto jedan od razloga zasto uopce ne razmisljam o tome da uzimam americko drzavljanstvo jer smatram da mi je moj Evropski pasos puno vrijedniji nego americki upravo zbog tih razloga. Americki pasos je dobar ukoliko zelim da radim za vladu ali inace je Evropski pasos puno bolji.
  #22  
Staro 13.08.2015, 14:05
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Photographer Prikaz poruke
Generealizacija je jako opasna stvar. Sa minimalnom platom moze da se otplati kuca sa linka i da se zivi normalno (da se ima nov auto i dovoljno novca za hranu + da ostane nesto). To je fakt.

Mozemo mi sad da raspravljamo sta je normalno za nekoga u istocnom delu Nemacke a sta za nekoga na jugu Italije ali generalno kucu sa 4 spavace sobe i 3 kompletna kupatila NE MOZES da imas sa minimalnom platom u DE ili bilo gde u EU.

Plano je na 20 minuta kolima od Dalasa. Dalas sam ima vecu ekonomiju od kompletne Belgije, Svetske, Austrija, Danske ili Finske ($448 biliona je Dalas GDP).



Izgled kuce nije bitan, to je low end kuca i nema veze sa standardom. Prikazana je samo kao primer sta se moze isplatiti sa minimalnom platom.

Srednja klasa bi imala ovako nesto:

http://www.trulia.com/property/32078...allas-TX-75206

ili

http://www.trulia.com/property/30208...-75208#photo-9

Mislim da je to mnogo bolje od standarda u EU i mnogo bolje od onoga sto mozes dobiti za taj novac u EU.

Btw to sto je linkovano u tvom postu je stan. Ovde u stanovima zive oni koji nemaju za kucu :-)




Opet generalizacija :-)

Kad se pogleda iz koji skola dolazi najvise radova i iz kojih skola dolaze ljudi koji su vodeci u svetu nauke i tehnike sve je vise nego jasno.

Sto se tice stope kriminala ona se u USA meri mnogo bolje nego u EU. Svaki poziv policiji se registruje i mozes veoma lepo videti ko zove i zasto zove. Ima gomila crime watch sajtova gde se sve lepo vidi. U EU nemas listu sexualnih prestupnika i njihove adrese tako da nikad ne znas ko ti je komsija i gde se selis.

Sto se tice dobrih i losih naselja... Pogledaj malo naselja oko Pariza ili bilo kog veceg EU grada... Puno imigranata i kriminala...



Jos jedna generalizacija. EU ukupno mozda ima veci GDP ali je i sa 200 000 000 ljudi vise. Tako da GDP pada u vodu:

Ovo je realno stanje:

USA:
GDP per capita
$54,710

EU:
GDP per capita
$36699

Vise od 50% veci realni prihod per capita.

Da ne govorimo koliko kostaju stvari u EU a koliko u USA.

Recimo ja sam moj auto platio $21000 u Nemackoj je taj auto 32000e.

Nije isto ziveti u Grckoj ili Bugarskoj i Svajcarskoj.

Sto se tice zivota. Sva moderna dostignuca u poslednjih 20 godina su dosla iz te kako ti kazes zaostale Amerike.

Google, Facebook, Twitter, Tesla automobili, Apple kompjuteri, Microsoft...bukvalno svaki deo modernog drustva je smisljen u "zaostaloj" Americi.

Ja vosim elektricni auto vec 2 godine. Mislim da to nije bas zaostalo. Imamo fiber internet i u centru sam svetskih zbivanja i svemu.

Eto recimo IT centar sveta je u SF bay area. Medicinski centri u Hjustonu su medju najboljim u svetu. Najbolje rangirani univerziteti su isto u USA (MIT, Stanford, Berkli, Kolumbija...).

Svi pricaju jedan jezik i zasti postoji mogucnost da stvoris nesto iako si prva generacija imigranata (ovde su sve imigranti tako da je mnogo lakse i lepse).
Druze odlican tekst, svaka ti je na mestu. Najgore je kada neko generalizuje stvari, kao doticna osoba.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
  #23  
Staro 13.08.2015, 19:41
sofija1966 sofija1966 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.08.2015
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Zna li neko da li sa US drzavljanstvom mozes da dodjes recimo u Nemacku i radis? Kao sto Austrijanac moze recimo.
Nažalost, ne, moraš imati radnu dozvolu ili pasoš EU.

Citat:
Ja da dobijem ovaj zeleni karton, i odem u US. Posle 5 godina bih se vratio u Evropu, Nemacku najverovatnije, pre svega zbog neke te sigurnosti i bezbednosti, kako finansijske (ako izgubis posao ides na zavod za zaposljavanje pa ti oni daju neki minimalac bas dugo) zdravstvene, bezbednosne itd.
Znaš kako, ukoliko znaš nemački, ona je puno sređenija i razvijenija država, a što je koliko vidim tebi najbitnije, humanistički je orijentisana, što znači da ti je zdravstveni i socijalni sistem generalno, bilo da si zaposlen ili ne, omogućen tokom 24h.

Ono što bih izdvojila kao najveću razliku između Nemačke i SAD je da je u njoj uglavnom sve high tech; od podzemnih železnica, kuća, stanova, tržnih centara (recimo pogledaj MyZeil https://www.google.de/search?q=myzei...IVTIgsCh1K1Q55 ), isl. sve je sterilno i prilagođeno duhu vremena, što mislim da je jedno od najvećih civilizacijskih dostignuća i stepena intelektualne higijene - sposobnost da apsorbuješ moderna dostignuća i promene kao standardne.

U nekim stvarima je društvo daleko otvorenije nego u SAD. Recimo, ne postoje klasične mantre "One nation under God", ne postoji "nemačka eksepcijonalnost" kakva postoji u ogromnoj većini SAD, a čime su mi oba deteta bila indoktrinirana tokom školovanja (nijednom se nije dopadalo ovo, srećom), niti se Nemci ponose nacionalnom pripadnošću, kakva se pogrešno tradicionalno anticipira Evropljanima. Mene je lično iznenadio ovaj stav u Americi, budući da sam očekivala nekako da je situacija opozitna, ali pogrešila sam. Bihejvioralno gledano, Amerikanci su dosta otvoreni u komunikaciji, ali u isto vreme konzevrativni i zatvoreni po pitanju kritičkog pogleda, uprkos tome što su tamo svi kolokvijalno "Amerikanci", gaje tipične zatvorene stavove u svakodnevnom životu (naravno, nije pravilo, ali je ozbiljan trend). Od pitanja abortusa, pitanja boga i uticaja religije u sekularnom i modernom društvu, poimanja koncepta humanističkih vrednosti, na kraju krajeva i ove teme o kojoj smo imali diskusiju kako moderan dom, život i infrastruktura trebaju da izgledaju, da li je normalno da ogromna većina neguje i koristi stvari iz sedamdesetih i osamdesetih godina, itd. Takođe, ne postoje ni izbliza učestale memetičke doze "Jesus this, Jesus that, for Christ's sake", isl. u svakoj drugoj rečenici. O religijskom atendu i poimanju istog ne bih da govorim, ipak zbog poštovanja religijskih afilacija, ne zameri.

Druga kardinalno bitna stvar (ukoliko imaš decu) jeste da su sve srednje škole iste u DE, i ne zavise od naselja ili dela grada (reona) kome pripadaju; korikulum je isti i deca dobijaju prilično kvalitetniji kontigent znanja.

Prvi sin mi je sada na medicinskom fakultetu, ali je prve tri godine srednje pohađao u SAD, pa je zbog selidbi iz grada u grad, menjao i škole. U svakoj je dobijao potpuno različite programe, gradivo je između škole u Bostonu i SF bilo u potpunosti različito. Poslednju godinu je završio u Nemačkoj i njegov komentar je bio "majko, ovde je mnogo teže". Kao majka koja gaji dva adolescenta i koja je u njegovim godinama takođe menjala mesto boravka, u potrazi za znanjem i boljim životom, razumela sam ga...no, nisam želela da mu kažem da sam imala istu konstataciju u srednjoj kada sam dolazila u Nemačku... ne bi bilo ni utešno ni prilagodno; srpska gimnazija je bila daleko obilnija nego nemačka srednja; imala sam tri strana jezika kao obavezna. U Nemačkoj sam imala samo jedan, plus drugi volontivno.

Mlađi sin je još uvek u srednjoj, na trećoj godini, ali je deo osnovne pohađao u SAD. Išao je u bolje rangirane škole, ali nikako nije dobijao znanje kakvo smo mi kao roditelji koji sebe smatraju naučnicima, očekivali da bi trebao. No, to je stvar izbora, mi kao roditelji imamo obavezu da svojim mladima omogućimo što zdravije odrastanje, sa minimalnom indoktrinacijom i maksimalnim pristupom znanju. To je izbor koji moraš objektivno da napraviš.

Komentar mlađeg sina, kada smo se vratili u DE, bio je "ali, ovo ne liči na gradove, sve je čisto i kompjuterizovano." Naravno, daleko od toga da je sve besprekorno, kako je on to video; kao arhitekta, razvila sam profesionalnu deformaciju, pa vidim svaku sitnicu i tačkicu na zgradi, ulici, parku ili hali. Ali njemu, kao mladom čoveku, koji tek kreće u život, ovo je bio prilično ljudski, realni obzerv. Dopada mu se više tamo. Posebno trolejbusi i u-bahnovi. Voli što je sve ušuškano.

Nažalost (budući da planiraš da se seliš iz SAD u DE), stalne selidbe su imale svoj danak, pa mlađi slabije govori srpski, tako da za one kojima je to bitan faktor, neka obrate pažnju na ovo, bilo da su u SAD ili EU, jer to nisu tipične emigracije. Dva jezika koja on smatra maternjim ili semi maternjim su nemački i engleski. Stariji je nekako ovo prevazišao, ali zato što je više vremena provodio u Srbiji, dok je mlađi potpuno indiferentan prema istoj ili uopšte srpskom jeziku. Nemoj pogrešno da shvatiš savet, roditelj sam i znam koliko deci stalne selidbe teško padaju. Čak ni meni nije svejedno kada me poslovno češće šalju iz države u državu. Takve selidbe umeju da naprave problem kod mladih, ali ukoliko se pravovremeno razgovara sa njima, ovo može da prođe potpuno normalno.

Ako ti je odlazak u SAD izbor primarno zbog zelene karte, da li si razmišljao o plavoj karti Evropske Unije? https://www.apply.eu/

Citat:
Najgore je kada neko generalizuje stvari, kao doticna osoba.
Uvek je lakše zalepiti etiketu od argumentovanog odgovora.

Ne želim da vam uzvratim kompliment, uživajte.

Last edited by sofija1966; 13.08.2015 at 19:53.
  #24  
Staro 13.08.2015, 22:23
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

E pa super dobili smo lepu temu,taman sto sam otvorio moju prebacise je u ovu.
Sofija je ovde skoro pa sama protiv svih,kao da dodjes na stranu gde su navijaci suprotnog kluba pa ti se sad raduj kada tvoji daju gol,uostalom vidim da joj uspeva u tome.
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Photographer Prikaz poruke
Pobedila si :-)
USA je bezveze, EU je zakon. :-)
Nemam iskustva sa USA ali imam sa EU generalno znam kakve su plate u Nemackoj,a sticajem okolnosti sam i bas radio Nemackoj,a i ziveo sam u EU 2 godine.

Sta znam,generalno ostavlja Nemacka utisak kulture,postenog naroda,kvaliteta u svemu. Od kasirke u marketu,do komsija u zgradi koji ti se javlja iz kulture iako te ne zna,generalno u prici isto ako pricas kao Sojic nece ti se smejati sto slabo znas nemacki.

Bolesno uredjeno ali bolesno,bio sam proslog meseca turisticki u Nemackoj ali ta sela u Nemackoj to su travnjaci pokoseni bas svima,drva spakovana pod konac,putevi obelezeni,zelenilo,cvece u svakom dvoristu kao da se takmice kome ce biti lepse,znaci ama bas svima je sredjeno to je milina za gledati,fasade,kuce,travnjaci sve pod konac a selo obicno.

Da jesu hladni i manje komunikativni to jesu ali i to mozda nije lose ti gledaj svoja posla ja cu svoja i nama lepo.

Kada sam prolazio kroz Sloveniju i sad Slovenci stoje kroz jedan prolaz gde proveravaju vinjete,bracni par iz Nemacke gura kola jer ne mogu da ih upale ali nece svaba ostaviti tu kola nego gura da prodje prolaz i da ga stavi na parking,ljudi crkavaju od guranja. Odjednom jedan decko sa BMW kabrioletom novim DE table,izdvaja se iz kolone parkira auto i istrcava da gura auto da im pomogne,ja zamisljam samo nase kako bi izbacili lakat kroz prozor i smejali bi ti se kako guras auto.

Nema sta kulturan,pedantan,posten narod.

Sto se satnica tice 8.5 eur je bruto minimalna satnica a porez je za neozenjene oko 40 posto cini mi se.
Recimo sa tim mozes da izadjes mesecno dosta malo.
Znam primer jednih makedonaca koji su dosli sa bugarskim pasosima da rade kao radnik pomocnik ali mislim da im je bila satnica 10 eur sve zavisi koliko sati radis i izlazili su 1300 mesecno neto.

Sto se tice auto industrije sve zavisi ako si direktno primljen i sta radis. Da li si u birou ili si na bandu.
Sto se tice banda tu su poljaci pretezno mada ima ih sa svih strana. Pretezno rade preko firmi koje ih iznajmljuju. Tu su plate oko 1600 eur neto 8 sati dnevno subota i nedelja slobodno.

E sad ako si direktno u nekoj firmi nemacke auto industrije onda je drugacije,imas duplu platu za odmor i duplu platu za praznike i plata je malo veca plus gewinnbeteiligung a to je profit firme se podeli na broj radnika sto dobijes na kraju godine na konto i imas mesec dana odmora plus jos mesec dana na prekovremene sate,14 plata plus gewinnbeteiligung sto na godisnjem periodu i nije lose.
Uz to sve ti je placeno zdravstveno,penziono...itd ovo sve vazi za radnike na bandu .Sto se tice ljudi u birou i na poslovima dizajna neodskacu bas toliko plate od ovih sto i nije bas ok.

Sad bih voleo da neko isto tako napise za neku auto industriju u USA gde se proizvode vozila pa da uporedimo.

Sa druge strane ne treba zanemariti i vreme u Nemackoj koje nije za pohvalu,zavisno u kom se delu zivi ali ceste budu kise i tmurno oblacno sto dosta utice na psihu.

Sve u svemu mislim da je dobra zemlja za porodicu i sigurnost.

Sa druge strane sa USA nemam iskustva ali mi nekako deluje da mogu dosta vece pare da se zarade za kratko vreme,velika je razlika u platama sto nije slucaj u Nemackoj. U USA se prica jedan jezik i ima odprilike 318 miliona stanovnika dok Nemacka ima 80 miliona. U drugim zemljama u EU se prica drugi jezik pa tako nije merodavno uporedjivati sa celom EU.
To je za recimo privatni biznis idealno tolika zemlja a jedan jezik.

Po mom osecaju mislim da bi bracnom paru na nekim obicnim normalnim poslovima ostajalo mnogo vise para sa strane nego u Nemackoj sto je po meni dosta bitna stvar.

Neka uporedimo recimo dva zdravstvena radnika i njihove plate u USA i Nemackoj i recimo dva radnika u auto industriji pa da vidimo.
  #25  
Staro 13.08.2015, 23:41
zoom zoom je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2015
Poruke: 45
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sofija1966 Prikaz poruke
Moderan dom u 21. veku izgleda ovako:

http://www.immowelt.de/expose/269RE4V
Moja baba ima skoro identicnu kuhinju (samo sto tu desno nije frizider vec vrata od spajza pa unutra frizider i neka vitrina) vec 50 godina. Izem ti tu modu...
  #26  
Staro 14.08.2015, 00:03
sofija1966 sofija1966 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.08.2015
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Moja baba ima skoro identicnu kuhinju (samo sto tu desno nije frizider vec vrata od spajza pa unutra frizider i neka vitrina) vec 50 godina. Izem ti tu modu...

Mislim da je ova poruka dokaz da najveći broj ljudi koji žive u Americi nažalost prihvata sindrom stagnacije, kao što kreacionisti prihvataju deluziju biblijskih mitova i u stanju su da od ozbiljne diskusije naprave paparzaniju, usled straha sa suočavanjem sa činjenicama.

To je sociopatološki problem o kom je skoro potpredsednik SAD-a, Dž. Bajden govorio kada je uporedio aerodrom u NYC sa aerodromom trećeg sveta. Ista stvar se odnosi i na američke domove i kompletnu infrastrukturu, a sve zajedno se svodi na jednostavno prevaziđeni način razmišljanja. Nažalost, zaostali.

https://www.youtube.com/watch?v=aCdxLPHzeEk

Visoki sjaj se inače nije koristio u to vreme, osim ukoliko nisi rođen u poslednjoj deceniji, a fržideri i mašine za pranje sudova se oblače tek od sredine devedesetih godina. Uvek treba pripaziti pri zalećivanju ka sarkazmu.

Pozdravi inače baku, kaži da ima super ukus, lepo bismo se slagale, vidi se da ne voli stare stvari.

Na slične pokušaje sarkazma neću odgovarati, zahvaljujem na razumevanju.

Citat:
Po mom osecaju mislim da bi bracnom paru na nekim obicnim normalnim poslovima ostajalo mnogo vise para sa strane nego u Nemackoj sto je po meni dosta bitna stvar.

Neka uporedimo recimo dva zdravstvena radnika i njihove plate u USA i Nemackoj i recimo dva radnika u auto industriji pa da vidimo.
Nije okej da pišemo o platama na forumu, to ipak treba da ostane privatnost, ne zameri.

Konkretno, nama je plata trenutno veća u DE, nego u SAD. Suprugu je doduše dosta veća u Nemačkoj. Iako nam je u SF bila manje-više ista kao i u FFM, kirija i cene generalno su bile više, pa nam je ostajalo manje novca nakon svih izdataka.

No, zavisi i od grada, odnosno statea u kome živiš, posla kojim se baviš, isl. Nije isto živeti ni u Čikagu, Bostonu ili SF-u.

Razlika u standardu na relaciji DE - SAD u principu nije velika. U kvalitetu je drastična. Prilično drastična.

Last edited by sofija1966; 14.08.2015 at 00:17.
  #27  
Staro 14.08.2015, 01:41
zoom zoom je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2015
Poruke: 45
Nepromenjeno

"Naucnice", ja ne zivim u Americi (cak ni turisticki nisam bio) a ni baba mi ne zivi u Americi, ali vidim da se ti osim arhitekture i estetike razumes i u psihologiju, sociologiju i teologiju, a i istorija ti nije strana pa moguce da ti bolje znas.
Pozdravila i tebe moja baba sa sve visokim sjajem starim 50 godina, samo radna ploca menjana (mada je vec posle 2-3 godine u slicnom stanju kao stara). Frizider nije obucen vec je go u spajzu i zamisli, nije mu zima! A ukus vam je da ne kazem kakav, u p.m.

Eto toliko i pozdravi muza "naucnika" i kazi mu da se malo aktivira u krevetu, ocigledno ti ona stvar mnogo nedostaje.
  #28  
Staro 14.08.2015, 01:48
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

I mene isto interesuje prednosti eu naspram usa subzero da jedino mogu u Norveška pored Amerike dal je vredno pokušaja i početka od nule
  #29  
Staro 14.08.2015, 01:50
sofija1966 sofija1966 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.08.2015
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zoom Prikaz poruke
aba sa sve visokim sjajem starim 50 godina, samo radna ploca menjana (mada je vec posle 2-3 godine u slicnom stanju kao stara). Frizider nije obucen vec je go u spajzu i zamisli, nije mu zima! A ukus vam je da ne kazem kakav, u p.m.
Potvrdio si upravo moje reči - model tvoje bake = Amerika u 21. veku.

O tome je i reč ovde.

Ali sada je već tema odmakla u jednu sociopatsku diskusiju.

Citat:
"Naucnice", ja ne zivim u Americi (cak ni turisticki nisam bio) a ni baba mi ne zivi u Americi, ali vidim da se ti osim arhitekture i estetike razumes i u psihologiju, sociologiju i teologiju, a i istorija ti nije strana pa moguce da ti bolje znas.
Nešto argumentovano umesto šovinističkog ad hominema?

Citat:
Eto toliko i pozdravi muza "naucnika" i kazi mu da se malo aktivira u krevetu, ocigledno ti ona stvar mnogo nedostaje.
Za ovakve poruke se u civilizovanim društvima završava na nekom finom mestu.

No, ukoliko imaš penilne dismorfofobije, možeš da se javiš suprugu, možda postoji mogućnost da središ genitalne probleme.

Sada odlaziš na ignore listu.

Hvala na razumevanju.
  #30  
Staro 14.08.2015, 01:55
zoom zoom je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2015
Poruke: 45
Nepromenjeno

Ko hoce argumentovanu civilizovanu diskusiju ne ponasa se kao elitisticko prepotentna prepametna (sexualno) frustrirana pokondirena nadzak baba vec kao normalna osoba.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.