ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Pronalaženje prvog posla u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #471  
Staro 19.06.2018, 05:03
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sladjana pejovic Prikaz poruke
Da li neko mozda zna kakvo je stanje sa ugradnjom tj montazom pvc stolarije? Suprug ima iskustvo na tim poslovima i u Srbiji, i 2 godine u Francuskoj.
Ovde je stolarija potpuno drugacija. Ja za ove 3 godine, od kako sam ovde, nigde nisam video prozore nalik evropskim. Osim toga, bez licence ne moze da radi u gradjevini (ovde to tretiraju kao gradjevinski rad).
EDIT: 99% prozora je aluminijum.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #472  
Staro 22.06.2018, 18:56
Sladjana pejovic Sladjana pejovic je offline
Član
 
Datum prijave: 10.01.2016
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Ovde je stolarija potpuno drugacija. Ja za ove 3 godine, od kako sam ovde, nigde nisam video prozore nalik evropskim. Osim toga, bez licence ne moze da radi u gradjevini (ovde to tretiraju kao gradjevinski rad).
EDIT: 99% prozora je aluminijum.
Hvala puno na odgovoru. Verovala sam da je tako, ali opet da pitam. Znaci, ako budemo izvuceni, ne gine mu kamion.
Sve je teze otići, i pronaci posao za nas koji nismo IT. Nekad se demoralisem, i pitam se sta cu tamo ako nemam zvanje u maticnoj zemlji, i zasto se dalje skolujem kad ni medicinare ne priznaju.
Reply With Quote
  #473  
Staro 24.06.2018, 01:03
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

U proteklih mesec dana sam bas konkurisala za neke poslove,pojedini su mi se i javili sa odgovorom (ne moze nista bez ssn broja tj dok ne stigne broj). Napravite nalog na Linkedin,odite na Indeed.com,Monster.com (ima jos puno sajtova sa berzom poslova) i pocnite da konkurisete bar 2 nedelje pred put (ja sam tako uradila). Cak sam dobila i 2 odbijenice Neki su mi cak i rekli da sacekam broj,pa da se javim Napravite dobar CV i Cover Letter (na pojedinim mestima bas traze i Cover Letter da se ubaci) i pocnite da trazite posao Nista vas ne kosta,samo cete imati jos jedno iskustvo vise
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #474  
Staro 24.06.2018, 08:58
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
U proteklih mesec dana sam bas konkurisala za neke poslove,pojedini su mi se i javili sa odgovorom (ne moze nista bez ssn broja tj dok ne stigne broj). Napravite nalog na Linkedin,odite na Indeed.com,Monster.com (ima jos puno sajtova sa berzom poslova) i pocnite da konkurisete bar 2 nedelje pred put (ja sam tako uradila). Cak sam dobila i 2 odbijenice Neki su mi cak i rekli da sacekam broj,pa da se javim Napravite dobar CV i Cover Letter (na pojedinim mestima bas traze i Cover Letter da se ubaci) i pocnite da trazite posao Nista vas ne kosta,samo cete imati jos jedno iskustvo vise
Kako znaju da jos nemas SSN broj? Ja sam isto tako kao ti, 2015. god se prijavljivao za poslove prije nego sto cu otici u SAD, i dobio sam posao prije nego sto sam stigao tamo. Sacekali su dok sam dobio SSN broj i to je to, a broj sam dobio u roku sedmicu dana.
Reply With Quote
  #475  
Staro 25.06.2018, 06:41
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Kako znaju da jos nemas SSN broj? Ja sam isto tako kao ti, 2015. god se prijavljivao za poslove prije nego sto cu otici u SAD, i dobio sam posao prije nego sto sam stigao tamo. Sacekali su dok sam dobio SSN broj i to je to, a broj sam dobio u roku sedmicu dana.
Ja sam im napisala,jel su mi trazili da im ostavim broj za kontakt da bi mi zakazali Interview (onda sam napisala da jos uvek nisam u Usa,uskoro ulazim i da nemam jos uvek Ssn broj) Pa mi napisase da ce da me sacekaju dok mi ne stigne ssn broj Nisu mi rekli da sam dobila posao,nego da se javim kada budem dobila broj. Boston je u pitanju,pa mozda je zbog toga
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #476  
Staro 25.06.2018, 11:55
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Ja sam im napisala,jel su mi trazili da im ostavim broj za kontakt da bi mi zakazali Interview (onda sam napisala da jos uvek nisam u Usa,uskoro ulazim i da nemam jos uvek Ssn broj) Pa mi napisase da ce da me sacekaju dok mi ne stigne ssn broj Nisu mi rekli da sam dobila posao,nego da se javim kada budem dobila broj. Boston je u pitanju,pa mozda je zbog toga
aha. Ja to ništa nisam navodio niti sam išao previše u detalje. Kupio sam sebi američki broj preko skype, i taj broj sam navodio u CV i u prijavama i na taj broj su me i zvali. Jedino što sam rekao je da sam trenutno izvan Amerike i da treba da se preselim ubrzo, i to je to.
Reply With Quote
  #477  
Staro 26.06.2018, 05:40
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sladjana pejovic Prikaz poruke
Hvala puno na odgovoru. Verovala sam da je tako, ali opet da pitam. Znaci, ako budemo izvuceni, ne gine mu kamion.
Sve je teze otići, i pronaci posao za nas koji nismo IT. Nekad se demoralisem, i pitam se sta cu tamo ako nemam zvanje u maticnoj zemlji, i zasto se dalje skolujem kad ni medicinare ne priznaju.
Neeeee, nemoj da se demoralises. Ja sam u Srbiji bio graficki dizajner. Sada radim na odrzavanju u stambenoj zgradi. Da li mi nedostaje posao dizajnera - ne, ni najmanje. Nema vise stresa sa rokovima, ljudi kojima ne mozes da objasnis da to sto oni meni opisu za pet minuta, ja ne mogu da uradim za pet minuta... Cekovi mi redovni svake nedelje, union posao, svi potpuno zdravstveno osigurani... Ovde UVEK imas pocetak (bez obzira koliko godina imamo) i uvek mozes da napredujes. Svaki posao koji pocnete da radite je samo usputna stanica ka sledecem. Samo opusteno - nema predaje!
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #478  
Staro 09.07.2018, 09:13
Sladjana pejovic Sladjana pejovic je offline
Član
 
Datum prijave: 10.01.2016
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Neeeee, nemoj da se demoralises. Ja sam u Srbiji bio graficki dizajner. Sada radim na odrzavanju u stambenoj zgradi. Da li mi nedostaje posao dizajnera - ne, ni najmanje. Nema vise stresa sa rokovima, ljudi kojima ne mozes da objasnis da to sto oni meni opisu za pet minuta, ja ne mogu da uradim za pet minuta... Cekovi mi redovni svake nedelje, union posao, svi potpuno zdravstveno osigurani... Ovde UVEK imas pocetak (bez obzira koliko godina imamo) i uvek mozes da napredujes. Svaki posao koji pocnete da radite je samo usputna stanica ka sledecem. Samo opusteno - nema predaje!
Ovo je stvarno ohrabrujuce. Hvala puno 😊
Najgore je raditi sa ljudima, ne mozes im objasniti a musterije su uvek upravu. Nadam se da ce i nas sreca pogledati
Reply With Quote
  #479  
Staro 11.07.2018, 20:11
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Ja sam nasla svoj prvi posao nakon 3 dana Kada sam popunila svoj prvi I-9 obrazac jos uvek nisam imala ssn broj -samo im recite svoj status tj da imate authorization to work in United States i nece biti problema. Ovo je kao neka Summer School gde deca iz Evrope dolaze da uce Engleski jezik,moj posao je da ih odvedem na ekskurziju da se pobrinem da su mi svi na broju,i da ih vratim kuci Deca imaju od 15-18 godina i divni su Samo napomenite da imate legalan status i nece da bude problema. Mene jos uvek cekaju za ssn broj ☺
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #480  
Staro 19.03.2019, 03:41
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Poslova za oko 10$-12$ po satu ima bas dosta, ja sam nekoliko nasao u prvih nedelju dana ali sam imao problem zbog SSNa da pocnem da radim.

Ono sto je karakteristicno za vecinu poslova je to sto idu peko staffing agencija u prvih nekoliko meseci, obicno je minimum 90 dana preko agencije, mada meni su ponudili posle 2 nedelje da predjem direkt da radim za firmu. Uglavnom agencije placaju 1,5$-2$ manje po satu nego sto se placa kada se radi direktno za neku firmu.

Ono sto je bitno da se svaki sat nakon 40. sata placa kao prekovremeni, sad zavisi od drzave do drzave, ali u NC je to 1.5 puta vise.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Iseljenicka viza za porodicu da li je moguca bez rodbine,posla,braka u Americi joga Stare teme 22 21.10.2012 18:10
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.