ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Jet-lag simptomi i posljedice » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 27.05.2009, 19:50
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Lande nek je sretno! Hvala na prvim dojmovima. Mene je 10.5h leta od Londona do Phoenixa totalno ubilo i izmrcvarilo i sad citajuci vase iskustvo, sretna sam da je bar to bilo sve, stigla sam odmah na krajnju destinaciju.
Jet lag me sinoc mucio bas, valjda ce za koji dan biti lakse.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #12  
Staro 27.05.2009, 19:57
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

E moj landlorde ti se bas naputova. I mene isto interesuje odakle ti ta destinacija? Ja sam mislio da ides u Seattle.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #13  
Staro 27.05.2009, 22:31
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Bilo je cudno gledati na aerodromu NBA oko 8 sati navece.. sad se ne moram vise buditi u 4 ujutro da gledam utakmice..
A tek nfl, nhl i mlb...
Reply With Quote
  #14  
Staro 28.05.2009, 06:19
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
E moj landlorde ti se bas naputova. I mene isto interesuje odakle ti ta destinacija? Ja sam mislio da ides u Seattle.
Pa ovde mi je bilo ygodnije ybog manjih troskova.. i sl. Dok ne dobijem sve potrebne papire.. ovde sam neko vrijeme..
a da sam se naputovao, brate jesam..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #15  
Staro 28.05.2009, 06:40
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Hvala lande sto si nam se javio. E bas si se naputovao.
Veoma interesantno pises i blog bi stvarno dobro dosao
Neka vam je sa srecom osvajanje tih nasih amerika
Reply With Quote
  #16  
Staro 28.05.2009, 15:14
scum scum je offline
Član
 
Datum prijave: 10.05.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wrath:of:the:lich:king Prikaz poruke
Inace, kad smo kod engleskog, ja ne znam sta se desava. Prvih 2 meseca sve ok, sporazumevanje, razgovor sve sve tecno i onda evo ima vec par dana: paf! ne mogu ni jednu recenicu da sastavim! Kao da mi je neko obrisao sva gramaticka pravila i recnik iz memorije! Dosla u walmart da kupim depilator i hocu da pitam zenu: Do you have that, how do you, how you.. how.. trokirala! htedoh reci ne znam kako vi to zovete, je l.. mislim, to je banalan primer. Sta mi se desava??? Imao neko slican problem ? KOntam da je to od pricanja sa crncima na poslu hehe, njihov engleski je. .. katastrofa iskvaren i nerazumljiv!
meni se nesto slicno desavalo kad sam bio 3 meseca u UK...
valjda dok razmisljas "skolski" mnogo vise si skoncetrisaniji na samu gramatiku, strukturu recenice, pravilan izgovor itd...
a onda ukapiras da su ljudi vise nego toleranti i da niko nece da se podsmeva ili da te ispravlja i ako pogresis... lagano kreces da opustenije komuniciras, a samim tim i da pravis greske...
ne znam, po meni je to napredak jer se oslobadjas tog pocetnickog "grca", ali opet, sa druge strane, u UK sam upoznao mnogo nasih ljudi koji su tamo godinama, a jezik im je jako los... ali su tako navikli, tako funkcionisu i nemaju potrebu za daljim usavrsavanjem...

ako ikada budem dobio tu zelenu kartu, obavezno upisujem pre polaska i neki kurs da se jos malo upgradeujem na pravi nacin...
Reply With Quote
  #17  
Staro 28.05.2009, 16:53
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

da, jeste, u pravu si.. engleski mi je uvek odlicno isao, za razliku od francuskog , i sada sam skontala da oni toliko brzo pricaju da, ako hocu da ih stignem, moram da pozaboravljam pola gramatike! Problem je najveci sto mi je recnik siromasan. To jest, ja sve znam sta koja rec znaci ali ja da se u tom momentu setim sta mi treba...tesko! I onda upotrebljavam neke jednostavnije kontrukcije. Pretpostavljam da ce sve to doci na svoje, evo pocela sam da razmisljam na engleskom, samo jos snove da prebacim i gotovooo





Cestitam sebi na 100-tom postu
Reply With Quote
  #18  
Staro 28.05.2009, 20:15
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Dobrodosao Lande i Stefice naravno, evo polako pa nas je sve vise s ove strane svijeta. ISkustva su slicna kao i mnogih od nas, najteze je sigurno izdrzati taj mukotrpni let, vecina od nas po desetak sati na putu, neki i vise. Na spavanje cete se priviknuti za oko tjedan dana, no to i nije toliki problem, nadajte se da ne dobijete neki stomacni virus, to je nas jos vise izmucilo, najvjerojatnije radi njihove vode.

Lande, bilo bi super da napravis neki blog pa ce na njemu biti i slicica. Jedni od nasih prijatelja koji su bili po cijeloj Americi kazu da im je Washington state najljepsa drzava, zelena i prelijepa. Sigurna sam da ce vam biti divno. Stefice kako je u Arizoni? Imas li ti u planu nekakav blog ili ces nam stavljati slicice na Facebook? U svakom slucaju ima nas po cijeloj Americi, za sve buduce zelenase to je super jer ce imati info iz prve ruke citajuci nasa iskustva.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #19  
Staro 28.05.2009, 20:54
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wrath:of:the:lich:king Prikaz poruke
da, jeste, u pravu si.. engleski mi je uvek odlicno isao, za razliku od francuskog , i sada sam skontala da oni toliko brzo pricaju da, ako hocu da ih stignem, moram da pozaboravljam pola gramatike! Problem je najveci sto mi je recnik siromasan. To jest, ja sve znam sta koja rec znaci ali ja da se u tom momentu setim sta mi treba...tesko! I onda upotrebljavam neke jednostavnije kontrukcije. Pretpostavljam da ce sve to doci na svoje, evo pocela sam da razmisljam na engleskom, samo jos snove da prebacim i gotovooo
Ne pricaju svi amerikanci isto engleski. Pobogu, pa samo kada pogledas u Srbiji....imas bar 10-15 akcentovanja....da ne kazem da cak odredjeni delovi Srbije koriste svega 2 padeza. Sto bi ovde bilo drugacije...ih...kolika je amerika :-)
Takodje, nivo obrazovanja dosta utice na to kako pricas. Ja sa kolegama na poslu uopste nemam problema da se sporazumem....ali zato kada me doceka poluskolovana crnkinja kod Pizza Hut....mora sve 5 puta da mi ponovi. Licno, ne smatram da je tu moja krivica....nego ona prica 200 na sat i pri tome guta slova. Ako si prvi put tu....neces je pohvatati uopste sta prica. Kaze mi "fiveinit"....rekoh "molim?"...."fiveinit"...."sta?"...."F-i-v-e M-i-n-u-t-e-s"...."aaaa.....five minutes...pa tako reci :-)"
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #20  
Staro 29.05.2009, 04:12
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ja sam napravio blog, ali niako da napisem post....
Kad krenem javim vam adresu istog.. A sto se tice facebooka, javi se an PM pa da ti posaljem detalje..

Evo danas smo bili u shopingu. Meni su ocajno trebale bermude i otisli smo u neki mall gdje ima macy's i tu sam kupio bermude po 25 dollara koje su Levis. Kod mene u Sarajevu bi bilo oko 40 Eura par. Takodjer sam kupio super farmerke.. koje cini mi se necu nositi zadugo, jer je ovde dosta vruce.

Marke tipa GAP, Levis, Quick silver, koje su u Evropi dosta skupe ovde su dosta povoljne.

Bio sam u prodavnici koja prodaje samo organic hranu, i tu je situacija sarolika.
Neke cijene su dosta povoljne, neke su skuplje.. za dosta robe nisam nikad cuo.

I danas sam ponovo vozio.. i odusevio se koliko je lagano i jednostavno. Malo mi je crnjak bez navigacije voziti, ali je valjda popravimo za dan dva pa ce i to biti lakse.

Eto toliko od mene.. poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.